forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 RADNICKI KRAGUJEVAC
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 22

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 23/09/2009 : 23:02:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Lep povod da otvorim topic koji mi je odavno na pameti.
Malo je nedostajalo da ga otvorim u maju mesecu kada su odbojkasi Radnickog postali prvaci Srbije ali sam odustao.
Ovu priliku ipak necu propustiti.Povod je kosarka ali cu u ovaj topic stavljati sve vesti i zanimljivosti o voljenom klubu a dao bog ima nas Kragujevcana na forumu pun qurac pa ce biti siguran sam jos posetilaca topica.Sada cu imati priliku da stavljam i vesti koje bi mogle zanimati i siri auditorijum od Kragujevcana ili Srba jer kao sto naslov kaze Radnicki Kragujevac igrace kosarkasku Jadransku ligu.
Kako je do toga doslo?
Radnicki je i do sada imao prvoligasa u Srbiji.U poslednje dve sezone na kraju regularnog dela uvek je bio na ivici plasmana u Superligu i borbu za Jadransku ali mu je izmicalo.Prosle sezone bio je cetvrti ali su prva tri kluba Lajonsi,Borac i Metalac usli u super ligu sa onih pet srpskih koji su igrali Jadransku(Partizan,Zvezda,Hemofarm,FMP,Vojvodina) i borili se za titulu i plasman u Jadransku.To je poslo za ruku Lajonsima iz Vrsca koji su upali u Jadransku umesto Vojvodine.
Ipak Lajonsi kao sustinski fabricki klub kompanije Svislajon Takovo i njegovog gazde Rodoljuba Draskovica su upali u finansiske probleme.Draskovic vise nije imao ili zeleo da placa usluge Hale Milenijum u Vrscu a uprava Jadranske lige mu nije dozvolila da klub prebaci u Gornji Milanovac i tako je glavni sponzor napustio klub.
Sreca po Lajonse i klub utrcao je Grad Kragujevac sa ponudom da se Lajonsi sa kompletnim timom i upravom prebace u Kragujevac ali pod uslovom da promene ime u Radnicki Kragujevac i time postanu u podpunosti Kragujevacki klub.To je oberucke prihvaceno i od Lajonsa i od uprave NLB jer je takvo resenje spasonosno za klub koji je ostao podpuno bez sredstava.Finansiranje kluba preuzece grad Kragujevac.Nece se ugasiti ni ono sto je do sada bio Radnicki a to nije malo jer je bio vise nego stabilan prvoligas.Posto Lajonsi postaju Radnicki Kragujevac dosadasnji Radnicki menja naziv u KG 06.Tako ce Kragujevac imati dva prvoligasa od toga jedan jaci u Jadranskoj a drugi prateci u prvoj ligi Srbije.Tim i klub po mom misljenju uopste nece biti naivni.Znajuci koliko je rukovodstvo grada Kragujevca agilno po pitanju sporta zasta je dokaz i dovodjenje Radnickog do titule odbojkaskog sampiona mislim da bi Radnicki mogao biti sasvim solidna ekipa na Jadranu za pocetak.
Dokaz da je posao ozbiljno shvacen je da je vec danas u Radnicki doveden plej Partizana Vukasin Aleksic.Aleksic je bio prosle godine treci plej u Partizanu iza Rasica i Tepica pa posto je ove godine doveden Palasio bilo mu je jasno da se nece opet naigrati a Radnicki je brzo reagovao i zavrsio danas citav posao.U ekipi Radnickog je i Filip Sepa koji je jedan od najtalentovanijih mladih igraca u Srbiji u svom godistu.Tu je i Misanovic koji je nekad bio u Zvezdi,pa mladi Ruski reprezentativac Urazmanov koji je na pozajmici iz CSKA.Potraga za pojacanjima jos traje i intenzivna je a jedina steta za Radnicki je sto je Jorovic napustio klub ne sacekavsi rasplet jer nije imao vere ocigledno da ce se napraviti ovako dobro i finansiski stabilno resenje.
Najvece oruzje Radnickog je ipak njegov trener,veliki Miroslav Muta Nikolic.Sta reci o coveku koji je bio Sampion Evrope sa mladom reprezentacijom Srbije i sampion Srbije i SR Jugoslavije sa Partizanom i Buducnoscu.Da stvar bude jos lepsa Muta je rodjeni Kragujevcanin i u celim ovim pregovorima zestoko se zalagao da se po svaku cenu klub zove Radnicki Kragujevac(bilo je i predloga za Radnicki Lajons).
Kao sto rekoh neka ovaj topic bude svedok svih uspeha ili neuspeha Radnickog u svim sportovima ovog razgranatog Sportskog drustva.U velikom smo naletu kao klub i grad i lepo bi bilo to ispratiti.

Edited by - dubac on 30/03/2011 21:11:12

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/09/2009 : 23:09:54  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Rado bih vam dao i KK Hemofarm...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 23/09/2009 : 23:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Neka,neka ovako imas razloga da dodjes huligane

Mozda i ja dodjem u Milenijum

Edited by - dubac on 23/09/2009 23:12:42
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/09/2009 : 23:14:21  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by dubac

Neka,neka ovako imas razloga da dodjes huligane

Mozda i ja dodjem u Milenijum


Ok, dodi kad budete gostovali, pa da se vidimo!
Ja ne gledam vršacke košarkaše!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10045 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 23/09/2009 : 23:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message

Pozdrav svim Kragujevcanima

Najzad kragujevacki sportski topik. Bravo Dubac !

Nadajmo se boljim rezultatima naseg lokalnog sportskog giganta Radnickog

Evo nekih frafita Crvenih Djavola iz mog naselja











Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 23/09/2009 : 23:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
Opredelite se,jeste li delije,grobari ili djavoli?
Inace,zelim uspeh Radnickom sto se tice kosarke,treba nam jos klubova da bi nasa kosarka i dalje ostala jaka.

Edited by - tumen on 23/09/2009 23:33:06
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 23/09/2009 : 23:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
I ja želim uspeh Radnickom, jer ipak mi je draži klub bio Lajonsi!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 24/09/2009 : 00:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
Jel su i Djavoli prihvatili klub kao svoj ili nisu. Ima u Zrenjaninu da na stadionu Proletera igra Banat, ali navijaci ne idu na utakmice. Ovo pitam zato sto ako su prihvatili, Djavoli ce praviti paklenu atmosferu u hali, mada i ako nisu, bice dobra kosarka.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 24/09/2009 : 01:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by regar

Jel su i Djavoli prihvatili klub kao svoj ili nisu. Ima u Zrenjaninu da na stadionu Proletera igra Banat, ali navijaci ne idu na utakmice. Ovo pitam zato sto ako su prihvatili, Djavoli ce praviti paklenu atmosferu u hali, mada i ako nisu, bice dobra kosarka.


Jesu.Zato se i insistiralo na imenu Radnicki Kragujevac.Drugacije navijaci ne bi prihvatili.
Juce na prijateljskoj utakmici sa FMP/om u Hali Jezero bila je kompletna prva navijacka postava Djavola kao podrska.Dobili smo mec mada za FMP nisu igrali Raduljica i Jeremic.Ostali sa Labovicem i Covicem na celu jesu.
Nama nije bilo Aleksica i novog centra koga najavljuju da ce doci narednih dana.
Atmosfera ce sigurno biti paklena jer Djavoli to umeju a zeljni su vrhunske kosarke kao i ceo Kragujevac a za nase uslove NLB to jeste.
Prvo nam gostuje Zadar
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 24/09/2009 : 07:30:53  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message
Odlicna vest!!!!

Eto mene u Kragujevcu i protiv Zadra i svih ostalih klubova iz jadranske!

Mozda prilika i da se vidimo i zajedno gledamo tekme (mislim na Dubca, Morrisona, pa i Ultrasa, jes da je ganc ali je ok)

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 24/09/2009 : 10:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Svaka cast Kragujevcani - postajete jak sportski centar Srbije!
Puno srece!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 24/09/2009 : 11:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
quote:
Originally posted by dubac

quote:
Originally posted by regar

Jel su i Djavoli prihvatili klub kao svoj ili nisu. Ima u Zrenjaninu da na stadionu Proletera igra Banat, ali navijaci ne idu na utakmice. Ovo pitam zato sto ako su prihvatili, Djavoli ce praviti paklenu atmosferu u hali, mada i ako nisu, bice dobra kosarka.


Jesu.Zato se i insistiralo na imenu Radnicki Kragujevac.Drugacije navijaci ne bi prihvatili.
Juce na prijateljskoj utakmici sa FMP/om u Hali Jezero bila je kompletna prva navijacka postava Djavola kao podrska.Dobili smo mec mada za FMP nisu igrali Raduljica i Jeremic.Ostali sa Labovicem i Covicem na celu jesu.
Nama nije bilo Aleksica i novog centra koga najavljuju da ce doci narednih dana.
Atmosfera ce sigurno biti paklena jer Djavoli to umeju a zeljni su vrhunske kosarke kao i ceo Kragujevac a za nase uslove NLB to jeste.
Prvo nam gostuje Zadar



Zaista odlicna vest. Sve najbolje novom klubu. Dakle vise nije velika cetvorka srpske kosarke, sada ce opet biti velika petorka. Taman da neko popuni rupu kada je Buducnost posle odvajanja izasla iz lige.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 24/09/2009 : 16:19:22  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
Bravo za topik, pre svega!


Inace, odlicna vest u vezi Sepe i Aleksica, Muta je pre par dana rekao da su potrebni plej i centar, dakle jos jedna petica, i to je to.
Nadam se da ce ovo, uz odbojkaske uspehe, doprineti brzem realizovanju projekta nove hale...

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 24/09/2009 : 16:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
[quote]Originally posted by red cloud

Odlicna vest!!!!

Eto mene u Kragujevcu i protiv Zadra i svih ostalih klubova iz jadranske!

Mozda prilika i da se vidimo i zajedno gledamo tekme (mislim na Dubca, Morrisona, pa i Ultrasa, jes da je ganc ali je ok)

----------------------------------------------------------------------

Pozdravljam ideju.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

C Celtic
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 20/05/2009

Posted - 24/09/2009 : 17:23:56  Show Profile Show Extended Profile  Send C Celtic a Private Message
Kao veliki ljubitelj kosarke , pozdravljam preseljenje Lionsa u Kragujevac i zelim Radnickom puno uspeha u NLB ligi. Pre Kragujevca , u nekim kombinacijama za preseljenje bio je i Novi Sad , medjutim , mislim da je ovo bolje resenje. Naime , u nasoj (novosadskoj ) kosarci je prilicna konfuzija: trenutno imamo tri kluba (Vojvodina Srbijagas , Novi Sad i Radnicki Inv. Inz.) u A ligi i "staru" Vojvodinu u B ligi .
Na zalost , NLB lige i Evrokupova ove sezone nema u NS.

What a long strange trip it's been
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 24/09/2009 : 17:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
quote:
Originally posted by C Celtic

Kao veliki ljubitelj kosarke , pozdravljam preseljenje Lionsa u Kragujevac i zelim Radnickom puno uspeha u NLB ligi. Pre Kragujevca , u nekim kombinacijama za preseljenje bio je i Novi Sad , medjutim , mislim da je ovo bolje resenje. Naime , u nasoj (novosadskoj ) kosarci je prilicna konfuzija: trenutno imamo tri kluba (Vojvodina Srbijagas , Novi Sad i Radnicki Inv. Inz.) u A ligi i "staru" Vojvodinu u B ligi .
Na zalost , NLB lige i Evrokupova ove sezone nema u NS.



Za sve to mozemo da zahvalimo vucibatinama iz NIS-a,gradskim vlastima,a i jos nekima.Ma nama u svim sportovima ne samo da ne pomazu,to bi bio manji problem,vec nam podmecu klipove pod tockove sto se kaze,jednostavno to je borba protiv vetrenjaca(nece da daju da FK Vojvodina sama sredi stadion,ne daju vaterpolo klubu bazen na SPENSU,unistili su kosarku skroz,ne daju SPENS bokserskom i rvackom klubu,rukometni klub je doziveo bankrot...).Sve to dolazi iz Beograda jer se jedino Novog Sada ozbiljno plase kao konkurencije.No,ima ko se i bori protiv toga,za sada je to kao sto sam napisao borba protiv vetrenjaca,ali ko zna jednog dana....
Slicna je situacija i sa Nisem,tamo je tek sport u k...u,blokiraju dva najveca grada u Srbiji posle Beograda i hoce da ih sportski,kulturno i ekonomski spuste na nivo neke obicne varosi.Da bi postigli neku protivtezu i da ne bi navukli potpuni gnev na sebe,dozvoljavaju razvoj nekih manjih i minornijih mesta poput Jagodine i Indjije.

Edited by - tumen on 24/09/2009 17:40:12
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10045 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 24/09/2009 : 17:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message


Djavoli u Novom Sadu protiv istoimene ekipe


Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 24/09/2009 : 17:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
Djavoli su dobra navijacka grupa iako mi se ne svidjaju te njihove bratske veze sa Zemuncima.Ali njihov izbor.U svakom slucaju,navijacka grupa je prerasla fudbalski klub koji je slabije organizovan,ali eto zato kosarke za njih posto je popularnost odbojke sve manja i bez navijackih tenzija.

Edited by - tumen on 24/09/2009 17:47:13
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/09/2009 : 23:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ja sam srecan što smo se rešili jednog m....... kluba, želim vam puno srece u Jadranskoj ligi!

Za one sa fakultetom "LIZI"

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 24/09/2009 23:37:41
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 25/09/2009 : 10:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
bas sam prijatno iznenadjen ovim topicom na forumu stripovi.com. sasvim slucajno sam preko googla dosao do njega iako sam stalni gost na najboljem forumu posvecenom stripovima. sasvim razumljivo, sportski deo me nije interesovao posto je bio pun price o partizanu , zvezdi, hajduku i dinamu...e pa dubac, lep poklon za navijaca radnickog, tj. mene!
vidimo se narode u hali (ali i nas stadionu) nadam se da se vracaju stara dobra vremena kada se slusao smak i gledao radnicki ...kragujevac zivi!

http://www.youtube.com/watch?v=_xzLwiTB2Ls

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 25/09/2009 : 13:46:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by Bljak

bas sam prijatno iznenadjen ovim topicom na forumu stripovi.com. sasvim slucajno sam preko googla dosao do njega iako sam stalni gost na najboljem forumu posvecenom stripovima. sasvim razumljivo, sportski deo me nije interesovao posto je bio pun price o partizanu , zvezdi, hajduku i dinamu...e pa dubac, lep poklon za navijaca radnickog, tj. mene!
vidimo se narode u hali (ali i nas stadionu) nadam se da se vracaju stara dobra vremena kada se slusao smak i gledao radnicki ...kragujevac zivi!

http://www.youtube.com/watch?v=_xzLwiTB2Ls


Vidimo se mi u nedelju protiv Stobeksa
Da ne zapostavimo fudbalski klub.Kako stvari stoje bice i tu puno prostora za radovanje!
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 25/09/2009 : 17:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
fudbal je inace sport koji najvise volim, pa cu svakako u nedelju na "cika dacu" kao i prethodnih 20-ak godina...

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 25/09/2009 : 17:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
Zanimljivo ce biti jedino kada se Radnicki sastane sa Zvezdom ili Partizanom,bas da vidim za koga ce se pojedinci onda opredeliti.
Mi tih dilema u Novom Sadu nemamo,a vidim da je grobarima krivo zbog toga.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 25/09/2009 : 18:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
Da se podsetimo:

Revans baraza za ulazak u prvu ligu:
http://www.youtube.com/watch?v=_xzLwiTB2Ls&feature=player_embedded#t=40

Revans baraza za ulazak u drugu ligu (dakle srpskoligaska utakmica):
http://www.youtube.com/watch?v=alZPgds4O4A

Derbi sa "vecitim rivalom" Sartidom:
http://www.youtube.com/watch?v=gqLlNNESdPo&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=wkjC3uYR9rc

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 25/09/2009 : 18:17:40  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
quote:
Originally posted by tumen

Zanimljivo ce biti jedino kada se Radnicki sastane sa Zvezdom ili Partizanom,bas da vidim za koga ce se pojedinci onda opredeliti.
Mi tih dilema u Novom Sadu nemamo,a vidim da je grobarima krivo zbog toga.



Pa ja sam se u vreme kada je Radnicki igrao protiv Partizana u prvoj ligi, "opredeljivao" za Partizan. Simpatizer sam i navijac Radnickog, ali ipak je Partizan na prvom mestu uvek bio. Nema to veze sa trofejima, ili necim slicnim, prosto volim Partizan otkad znam za sebe. Naravno, to mi ne smeta da podrzavam Radnicki u svim sportovima.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 25/09/2009 : 18:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
hehe...vosha nije tako omiljena u novom sadu kao radnickiu kragujevcu...doduse iskvarili su omladinu poslednjih godina losi rezultati fudbalskog kluba i dosljaci.i jos nesto..dragi su mi i klubovi poput voshe, niskog radnickog, napretka, smederevo ne (fuj)...uglavnom svi samo da ne budu beogradski blizanci, jer je zbog ta dva kluba sport u srbiji, ali i navijacka kultura na niskim granama.
morisone...drago mi je sto ima sanse za tebe da ozdravis!

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki

Edited by - Bljak on 25/09/2009 18:56:42
Go to Top of Page
Page: of 22 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000