forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 RADNICKI KRAGUJEVAC
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 22

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 25/09/2009 : 18:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
quote:
Originally posted by Bljak
morisone...drago mi je sto ima sanse za tebe da ozdravis!





Ne delim tvoj optimizam.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 25/09/2009 : 18:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
quote:
Originally posted by Bljak

hehe...vosha nije tako omiljena u novom sadu kao radnicki...doduse iskvarili su omladinu poslednjih godina losi rezultati fudbalskog kluba i dosljaci.
morisone...drago mi je sto ima sanse za tebe da ozdravis!




Pa cini ti se.Ne znam kako mozes da mislis da je Radnicki omiljen ako je svima na drugom mestu?To po meni nema veze sa zivotom,moze se za samo jedan klub navijati.
Imali smo i mi slicnih problema u Novom Sadu devedesetih,ali smo ih razresili.Naravno i dalje je veliki broj navijaca Zvezde i Partizana u Novom Sadu i okolini,ali ono sto raduje jeste i cinjenica da su to uglavnom starije generacije,a da novi narastaji vecinom navijaju za Vojvodinu,kao i to da su urbaniji delovi grada uglavnom za Vosu,a ruralnija okolina za titove blizance.
I ne zaboravi da je Novi Sad grad od vec 400 000 stanovnika,otprilike tri puta veci nego Kragujevac.Normalno je da ce u ukupnom broju i biti vise navijaca Zvezde i Partizana.Takodje,pored Zvezde i Partizana,Vojvodina je jedini klub u zemlji koja ima navijace i u daljoj okolini od svog maticnog grada.
No sto Vojvodinu jebe jeste decenijsko lose vodjenje kluba i zamlacivanje navijaca,mnogi ljudi su zbog toga jednostavno dobili cireve i zbog svog dobrog zdravlja vise nece ni da se priblize stadionu.
Inace Kragujevac ima dobru lokalnu vlast koja je zalegla za Radnicki,u Novom Sadu ne samo da to nije slucaj vec nude SPENS Zvezdi i Partizanu na primer a i ne daju da klub sam od svojih sredstava sredi stadion.Nek nam bar ne podmecu nogu ako vec nece da pomognu.

Edited by - tumen on 25/09/2009 18:58:30
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 25/09/2009 : 18:43:21  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
quote:
Originally posted by tumen

quote:
Originally posted by Bljak

hehe...vosha nije tako omiljena u novom sadu kao radnicki...doduse iskvarili su omladinu poslednjih godina losi rezultati fudbalskog kluba i dosljaci.
morisone...drago mi je sto ima sanse za tebe da ozdravis!




Pa cini ti se.Ne znam kako mozes da mislis da je Radnicki omiljen ako je svima na drugom mestu?To po meni nema veze sa zivotom,moze se za samo jedan klub navijati.
Imali smo i mi slicnih problema u Novom Sadu devedesetih,ali smo ih razresili.Naravno i dalje je veliki broj navijaca Zvezde i Partizana u Novom Sadu i okolini,ali ono sto raduje jeste i cinjenica da su to uglavnom starije generacije,a da novi narastaju vecinom navijaju za Vojvodinu,kao i to da su urbaniji delovi grada uglavnom za Vosu,a ruralnija okolina za titove blizance.
I ne zaboravi da je Novi Sad grad od vec 400 000 stanovnika,otprilike tri puta veci nego Kragujevac.Normalno je da ce u ukupnom broju i biti vise navijaca Zvezde i Partizana.Takodje,pored Zvezde i Partizana,Vojvodina je jedini klub u zemlji koja ima navijace i u daljok okolini od svog maticnog grada.
No sto Vojvodinu jebe jeste decenijsko lose vodjenje kluba i zamlacivanje navijaca,mnogi ljudi su zbog toga jednostavno dobili cireve i zbog svog dobrog zdravlja vise nece ni da se priblize stadionu.



Sve si ovo lepo srocio (osim ovoga o velicini KG i NS), no ja sam naveo svoj slucaj. U Kragujevcu je ogroman broj, i starih i mladih, koji navijaju iskljucivo za Radnicki. Odbojkaski trofeji Radnickog, kao i NLB liga, ce svakako pomoci privlacenju nekih novih klinaca. Meni je to drago, bez obzira na to sto sam Grobar. Mozda vi stvarno imate veliki broj navijaca u okolnim mestima, ali gde su oni??? Ja ne pamtim kada je stadion Vojvodine bio ispunjen na nekoj utakmici (secam se oprostaja Mihajlovica, kao i finala intertoto kupa, kada je poseta bila velika). Radnicki i u trecoj ligi retko ima posetu ispod 1000 gledalaca, da ne pominjem sad igranje u prvoj ligi, i one epske meceve u barazima...

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 25/09/2009 : 18:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
To ti je jednostavno psiholoski princip.Ljudi iz Kragujevca svrsavaju kada je Radnicki u Superligi,ljudi iz Cacka kada je Borac,a ljudi iz Smedereva kada je Smederevo(Sartid) i jos ako tu i tamo zaigraju bolje.Ali brzo dodje do hladjenja sto se i vidi na primeru Smedereva,Borca,uskoro i Napretka.
A nama u Novom Sadu je to normalno.Pa imali smo i mi devedestih i preko 20 000 ljudi na stadionu,punili smo ga i u evropskim mecevima,samo su mnogi to zaboravili.To su bila bolja vremena iako nam tada nisu dali da osvojimo titulu.Pamte se samo sadasnjost,a proslost se zaboravlja.
Ono sto je bitno jeste da mi imamo jaku navijacku grupu koja stalno raste,a sto se tice ostalih navijaca,oni ce neminovno doci u vecem broju tek kada se budui ostvarivali i bolji rezultati a to u nasem slucaju znaci samo titula ili kup.
Pa etop pogledaj kada smo pre dve i po godine protiv Zvezde igrali finale kupa u Beogradu,samo vatrenih navijaca na Partizanovom jugu je bilo 2000.Ko jos moze time da se podici od manjih klubova,niko?Pa i Zvezda i Partizan jedva skupe tu brojku na gostovanjima,ali manjina im od toga bude iz Beograda,a ovo su kod nas bili uglavnom ljudi iz Novog Sada(dobro ne svi naravno).
I kao sto rekoh,kada bi ste tek znali sta se sve desavalo u Vojvodini proteklih godina,cudili bi ste se sto ima i ovoliko ljudi da je prati.

Sto se tice navijackih grupa van Novog Sada koje su uz Vosu,navescu ti samo grupe iz Stare Pazove,Kikinde,Beocina,Sombora,sad ima i iz Panceva cak i iz Sapca....Naravno to su mladi momci i bice ih vremenom sve vise.

Edited by - tumen on 25/09/2009 19:00:14
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 25/09/2009 : 19:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
uh sto ne volim ovakve price, al moram posto ocigledno ili nisi upucen u navijacke prilike ili si veoma mlad. radnicki je imao najvecu posetu devedesetih godina i rekorde u trecoj ligi po poseti koje nece niko da obori narednih 50 godina (nazalost) kako stvari stoje u nasem fudbalu. samo gostovanje u kikindi je privuklo oko 1500 ljudi iako smo tada igrali u barazu za drugu ligu. da ne pricam da je svako gostovanje privlacilo u proseku 400 ljudi.
sto se tice velicine novog sada, nemoj molim te da preterujes... novi sad ima oko 280.000 stanovnika, a kragujevac oko 170.000, cak i beograd nema 2.000.000, nego oko 1.600.000, ali nasi ljudi su skloni preterivanjima, pa sam i na to navikao.

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 25/09/2009 : 19:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Zato se ja oslanjam samo na zvanicne popise stanovnistva da bih izbegao bilo kakve nepotrebne rasprave i preuvelicavanja.
A zvanican popis iz 2002 kaze:
Novi Sad - 191 406 (naseljeno mesto) a sire podrucje grada,fakticki sve njegove opstine 299 284.
Kragujevac - 146 373 (naeljeno mesto) a sire podrucje grada sa svim opstinama 176 802.

Tako da je Bljak bio dosta blizu ako je nagadjao.
Inace Kragujevac je upravo karakteristican po tome da mu je skoro svo stanovnistvo skoncentrisano u samom gradu.U okolnim selima gotovo da nema stanovnistva ili su se sela do par stotina ljudi.Zato je po stepenu urbanizacije tj. odnosa sela-grad drugi grad u Srbiji posle Beograda.Naime u Beogradu u samom gradu zivi 86% stanovnistva a drugi je Kragujevac sa 82% i tako dalje.
Recimo u Hrvatskoj je po tome uvek bio i danas je karakteristican Split gde je takodje skoro celo stanovnistvo skoncentrisano u samom gradu.To gradove poput Splita ili Kragujevca na primer cini i vecim nego sto jesu jer imaju veliku koncentranciju stanovnistva na malom prostoru.
Od vecih gradova u Srbiji negativan primer toga je Leskovac gde svega oko 50% stanovnistva zivi u samom gradu.
Inace posao mi je da ne kazem struka da se bavim statistikama i na par sajtova koji se time bave imam znacajan doprinos.To mi je kao neki hobi uz stripove.
Tumen ako te to zanima posalji mi PM. pa cu te uputiti na jedan dosta dobar sajt.Tu ima isto jedna fina ekipa iz Novog Sada pa im se mozes na neki nacin pridruziti.Ne prati se samo broj stanovnika tu vec uopste izgradnja i razvoj gradova.
Po misljenju ljudi iz Novog Sada sa tog sajta a ja im verujem jer koriste validne podatke(broj prijava i odjava boravista i prebivalista,procena broja podstanara,izgradjenih stanova,prirodnog prirastaja i tako dalje) trenutni broj stanovnika u Novom Sadu i to na ovom sirem podrucju je 312 000 stanovnika.
Takodje kada se koriste podatci broja stanovnika,tri grada u Srbiji su imali znatno veci broj stanovnika na proslom popisu ali im to nije bilo uracunato zakonski.Naime po popisu stanovnistva iz 2002 interno raseljena licica sa Kosova nisu uracunata u stanovnistvo gradova vec je za njih radjena posebna statistika.Po tom osnovu ako iskljucimo Beograd kao najveci grad Kragujevac,Kraljevo i Nis su imali najveci priliv interno raseljenih.Sva tri grada priblizno po 30 000 i u stvari ta tri grada su podnela najveci teret izbeglickog talasa.To Novi Sad nije osetio.On gotovo da uopste nije imao priliv stanovnistva sa Kosova.Novi Sad je imao veliki priliv iz Hrvatske i Bosne ali to je uracunato u njegovo stanovnistvo.Tako da Kragujevcu,Nisu i Kraljevu mozes slobodno dodati jos ove izbeglice jer su to ljudi koji su trajno nastanjani u ovim gradovima i velika vecina je dosla u svoje vec odavno izgradjene kuce i stanove.To nemoj da te cudi jer su to tradicionalno gradovi u koje su se ljudi sa Kosova iseljavali.Jos sezdesetih i sedamsetih je taj proces poceo.Proveri takodje u zvanicom popisu sve ovo sto sam ti rekao kao i broj interno raseljenih prijavljenih u ovim gradovima da bi se uverio.
Porast broja doseljenih sa Kosova u ovim gradovima je cak napravio citav novi socijalni fenomen koji se tesko moze sresti u drugim gradovima.Postoji velika mrznja izmedju recimo Kragujevcana ili Kraljevcana prema pridoslicama jer im zauzimaju radna mesta,imaju svoja mesta za izlaske,pa cak dolazi i do fizickih obracuna medju omladinom.Ima krajeva grada u Kragujevcu na primer gde iskljucivo zive pridosli sa Kosova.
Sve u svemu odnos Novi Sad - Kragujevac je 3:2 odprilike a nikako 3:1 jer ne postoji nijedan validan dokument niti statistika koji to potvrdjuju.Ja razumem da ti je takav osecaj jer je Novi Sad zaista imao najveci priliv stanovnistva i porast u poslednjih 15 godina u Srbiji i recimo od skoro izjednacenog grada sa Nisom sada dosta odskocio ali 400 000 i slicne procene su ogromna preterivanja jer sa takvim porastom u jednoj deceniji bi bio prvi grad u Evropi po porastu u apsolutnom iznosu a to trenutno ne moze da sanja ni Pristina koja zaista buja po porastu.
Mislim da je Novi Sad po ovim podatcima vec malo izgubio na tom tempu porasta koji je imao u periodo 1999 - 2003 kada je imao na godisnjem nivou vise izgradjenih stanova nego Beograd sto je stvarno fenomenalno.
Medjutim evo ti pogledaj broj izgradjenih stanova u 2008 pa ces videti da je pao na trece mesto.Kragujevac je u prosloj godini imao vise izgradjenih stanova od Novog Sada tj. bio je drugi iza Beograda mada je Novi sad bio blizu.
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 25/09/2009 : 20:47:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
Ne zelim da ulazim u pricu oko velicine gradova,pisao sam vec o tome,i spomenuo da je metropolis(sve ono sto ulazi u sirem smislu pod grad) Novog Sada veci od njegove opstine koja je jedna od najmanjih u Srbiji.Kagujevac ima vecu opstinu i u velicinu grada mnogi je celu stavljaju iako je jasno da sve to nije grad.Po predgradjima koja okruzuju doticne gradove najvise se vidi ogromna razlika u velicini grada.Ne treba ni zaboraviti veliki broj ljudi koja u Novom Sadu zive a u licnim kartama im stoji drugo prebivaliste.Naredni popis ce sto se toga tice biti mnogo merodavniji.Ne znam koliko tacno stanovnika ima Kragujevac priznajem,ali imam validne podatke i to direktno iz gradske uprave da Novi Sad ima 380 000 i jos nesto sitno,prakticno skoro 385 000.Tako da to niko ne moze da spori.Dubac je u pravu da je po popisu Novi Sad imao 299 000,ali objektivno je taj broj tada bio veci za bar 30 000 ljudi koji su imali druga prijavljena prebivalista iako zive u Novom Sadu.
Razlike izmedju Novog Sada i Kragujevca je tek velika kada se pogleda bruto drustveni proizvod,ali i to je posebna prica.
Dubac,nisam pazljivo procitao tvoj post jer zurim u Sremske Karlovce na Grozdjenbal,ali cu to uciniti i hvala ti na korisnim informacijama.

Sto se tice Radnickog iz Kragujevca,ja nisam ni napisao da je on imao malu poseti i da je ima,samo sam postavio pitanje da li su sve to iskljucivo navijaci Radnickog ili ima i onih kojima je on na drugom mestu kao i navijaca drugih klubova?
Lako je sada dok se Radnicki direktno ne sastaje sa Zvezdom i Partizanom u fudbalu i kosarci,ali kasnije takve stvari mogu da izazovu krvave sukobe,znam to iz novosadskog iskustva.Sto se pre stvari diferenciraju,bice bolje.
Daleko od toga da sam mlad,ja Vojvodinu pratim jos odavno,kada se u SFRJ borila za opstanak pa ispala iz lige,a na gostovanja sam isao jos pocetkom devedesetih u tek stvorenoj ligi SRJ.
Sto se tice navijacke grupe FK Vojvodina Firme,ona je rasla i razvijala se u periodu najlosijih rezultata kluba u njegovoj istoriji i niko ne moze da nam kaze kako nas nema na stadionu i ne bodrimo zestoko svoj klub.
O akcijama protiv cigana i grobara da ne pricam,toliko smo ih prasili u zadnje vreme pogotovo po Novom Sadu,da su morali pistolje da pocnu da koriste.Koliki su im kompleksi u vezi nas vidi se i po grobarskom skandiranju kroz celu utakmicu ovog zadnjeg proteklog kola.

I da uzmem jos jedan primer da podmirim moje tvrdnje,pogledajte Nis,tamo je Radnicki dosta lose pracen,sto je i razumljivo s obzirom sta se sve desava u klubu koji je navikao nekada na mnogo bolje stvari i rezultate i predstavljao zaista ime.S druge strane navijacka grupa Meraklije se drzi,polako i jaca bez obzira na rezultate,a oni su jasno razgranicili sa ciganima i grobarima i navijaju iskljucivo za Radnicki.
Lepo sam napisao da su Novi Sad i Nis totalno zapostavljeni u ovoj zemlji jer jedini oni mogu da pariraju Beogradu kome to smeta.
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 25/09/2009 : 21:00:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
ako vec pratis toliko dugo fudbal znao bi da je radnicki igrao pre desetak godina u prvoj ligi (doduse tada je dolazila sacica firmasa u nas grad), na nasoj premijeri u prvoj ligi 1998 je bilo protiv vas 12.000 ljudi (proveri ako ne verujes), bio sam i u novom sadu kada smo igrali sa vama i uvek je bio zanemarljiv broj gledalaca na stadionu "vujadin boskov". sa partizanom smo igrali a takodje i sa zvezdom, a posto ima ovde onih koji navijaju za zvezdu i za partizan neka kazu kako se navija u kragujevcu. i na kraju gledajte vi u svoje dvoriste, a mi u svoje. zar tako nije bolje? mene interesuje samo radnicki, a tebe kao firmasa pretpostavljam samo vosha i drago mi je da nas ima sve vise koji ne navijamo za blizance iz beograda. a da... sto se tice blizanaca... svaka cast i njima iako su komunisticka tvorevina iz 1945. to su veliki klubovi, svaka cast i njihovim navijacima, ali samo onim iz beograda...

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 25/09/2009 : 22:54:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Radnicki Kragujevac - Panatenaikos - 60:72
U prijateljskom mecu sa sampionom Evrope u Vrnjackoj Banji dobro smo se drzali.
Aleksic na premijeri postigao 17 poena.Bice veliko pojacanje!
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 25/09/2009 : 23:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
nije igrao brkic, a misanovic iako najbolji u prvoj polovine meca, zbog prerano napravljene cetiri licne greske presedeo drugu polovinu utakmice na klupi. sve u svemu, dobro iskustvo za nas tim.

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10045 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 25/09/2009 : 23:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by Bljak

...svaka cast i njihovim navijacima, ali samo onim iz beograda...





A nama ne ?

E jebi ga, lako je biti navijac Zvezde u Beogradu i pratiti njene utakmice...
Svaka cast nama koji nismo iz Beograda a odlazimo na Marakanu, iako smo udaljeni od nje 150 ili 250 kilometara.

Inace, ja po masovnosti navijaca (koji prate klub) Radnicki svrstavam odmah iza Zvezde i Partizana. Konkurenciju im pravi Firma, i u (mnogo) manjoj meri Radov UF.
OFK-ovi BU, Borceve Cete, Napretkove Jakuze i Zenunovi TB su smesne grupacije...

Bljak, od sutra forum nece biti isti ... registrovace se on ... Cecan

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 26/09/2009 : 03:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by Bljak

...svaka cast i njihovim navijacima, ali samo onim iz beograda...





A nama ne ?

E jebi ga, lako je biti navijac Zvezde u Beogradu i pratiti njene utakmice...
Svaka cast nama koji nismo iz Beograda a odlazimo na Marakanu, iako smo udaljeni od nje 150 ili 250 kilometara.

Inace, ja po masovnosti navijaca (koji prate klub) Radnicki svrstavam odmah iza Zvezde i Partizana. Konkurenciju im pravi Firma, i u (mnogo) manjoj meri Radov UF.
OFK-ovi BU, Borceve Cete, Napretkove Jakuze i Zenunovi TB su smesne grupacije...

Bljak, od sutra forum nece biti isti ... registrovace se on ... Cecan




Iako VAS ne razumem bas,svaka vama cast jer vi odrzavate te beogradske klubove.Pisao sam vec da je neko jezgro navijackih grupa Zvezde i Partizana iz samog Beograda cak manje nego Vojvodinino.U krajnjem slucaju,to je tu negde,mislim na one vatrene navijace koji idu i redovno na gostovanja.
Bljak,ne znam zasto si se toliko uhvatio za taj broj gledalaca koji je pratio Radnicki,ja to sasvim dobro znam,uostalom bio sam na toj utakmici koju je Vojvodina dobila protiv Radnickog 3:2 iako je Radnicki vodio 2:0(Drincic vas iskasapio).Iako Djavoli jesu dosta jaka grupa,i dalje se nisu sasvim distancirali od ciganskih i grobarskih elemenata,sto naravno ne utice u toj meri na njenu brojnost.Uostalom,slicna je situacija i sa bratskom grupom za Djavole,Taurunum bojsi iz Zemuna i oni su veoma solidna grupa,ali muce ih cigani i grobari iz Zemuna sa kojima ne mogu potpuno da raskrste zbog prijateljstava iz detinjstva kako oni kazu i slicnih stvari.To nisam ja izmislio,to oni sami priznaju.
Jedno je imati gomilu mase na utakmicama dok su ljudi napaljeni na fudbal,a drugo je imati kontinuitet u dobroj organizovanoj grupi koja deluje potpuno nezavisno i samostalno i postavlja odredjene standarde na navijackoj sceni,a takodje ne libi se da se suprotstavi bilo kome.Inace u to vreme kada je Radnicki debitovao u Prvoj ligi SRJ(ne SFRJ gde znam da je bio i ranije),Firma je tek bila u nastanku,tamo je bio na sceni raskol izmedju Firme i Red firma,tako da to i nije bas neko merodavno vreme za nas,to su bila jako losa vremena po nas klub gde je ubrzo izbio i strajk igraca posle kojeg su nam trebale godine da se oporavimo i vratimo na bar to trece mesto.
Ja Radnicki inace zaista dosta simpatisem,draze mi je maltene bilo sto je on osvojio titulu u odbojci nego Vojvodina i cestitao sam odmah i svim Kragujevcanima preko nekih javnih medija i ovde Dubcu i jos nekima.
Bljak,za tebe vidim da si iskljuciv navijac Radnickog i to je za svaku pohvalu(utici malo i na ove druge). Samo nemoj toliko da hvalis beogradske pripadnike delija i grobara,pogotovo njihove kolovodje,svo zlo u nasem navijackom i fudbalskom svetu i potice od njih(dobro trenutno nesto manje od delija).Pogledaj samo kako se ponasaju ovi grobarski alkatrazi,unistavaju tu grupu koja je nekada znacila dosta toga u navijackom svetu,a sto je najgore nista im nije sveto i ne prezaju da na najpodlije nacine ugrozavaju ljudske zivote.

Uglavnom,jaka Vojvodina,jaka oba Radnicka,jak Spartak iz Subotice i jos neki klubovi bi garantovali mnogo drugaciji odnos stvari.
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 26/09/2009 : 09:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
slazemo se kako mi se cini u svemu. jedno je sigurno, tu glupost da mora da se navija za partizan ili zvezdu samo, koja se javila za vreme vladavine komunista, tesko da cemo da iskorenimo iz prostog razloga sto su i danas klinci bombardovani sa svih strana pricama samo o zvezdi i partizanu. u kragujevcu se lako prepoznaju cigosi i groblje kada im pomenes radnicki, jer odmah pocinju sa pricama kako je radnicki komunisticki klub (smesno kad neko od njih tako nesto kaze), pa je to razlog sto ne vole radnicki (kao). onda im ja kazem, pa narode ja bih bio najsrecniji kada bi svi u gradu navijali ili za sumadiju ili radnicki, jer u kragujevcu postoji i sumadija koja nije "komunisticki" klub. sve u svemu, zalosno je da cigosha i groblja ima i u kragujevcu, ali i u novom sadu! jedno je sigurno, za razliku od nisa koji si pomenuo, gde se cigani izivljavaju na meraklijama cesto, u kragujevcu imamo sasvim drugu sliku....cigani i grobari (pogotovo) ipak respektuju djavole i ne pokusavaju da ulaze u sukobe. to me ipak cini srecnim, jer dokazuju da ipak imaju malo lokalpatriotskih osecanja u sebi (ne verujem da je to strah samo od djavola). znaci...tesko se menjaju stvari u srbiji, nazalost nismo mi engleska gde se prati klub iz svog mesta makar i u desetoj ligi da igra.
kada sam pomenuo cigan i grobare iz bg-a, njih cenim iz prostog razloga srto navijaju za svoje klubove iz grada u kojem zive, druge stvari nisam uzimao u obzir, a slazem se da je danas situacija izmakla kontroli i da klinci nemaju elemntarnu navijacku kulturu, pa se svaka situacija pre tekme, za vreme tekme i posle tekme koristi za glupe obracune hladnim oruzijem, stanglama, kamenjem.
e tu je razlika izmedju mene i nekih od ovih "danas nazovi" navijaca, ja obozavam svoj klub i grad, al nikad ne bih mogao iz cista mira da ubodem nozem protivnickog navijaca!
toliko od mene...od navijaca koji vec nekoliko godina nije u kopu, nego na zapandoj tribini derem svoje grlo i trosim dlanove.

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 26/09/2009 : 09:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
...jos nesto u vezi cigana i grobara u unutrasnjosti. moj otac je grobar zagrizeni, jer je normalo bilo da se navija samo za zvezdu ili partizan. vaspitavao me je da budem navijac partizana od malena, cak sam i prihvatio to da partizan bude klub za koji cu navijam...1986. je partizan igrao u kupu sa radnickim, ja sam zeleo tog dana na "cika dacu" da poenesem ponosno svoju zastavicu i kapu "partizana", ali otac mi to nije dozvolio. rekao je tada "danas ne navijamo za partizan"...bio sam u cudu...kako sada da ne navijamo za one za koje se navija u kuci? "danas navijamo za nase" rekao je...tek tada nisam shvatao nista"ko su nasi?"...da ne pricam da je na "cika daci" bilo grotlo kakvo nikada nisam ranije video, jer je bilo najmanje 25.000 ljudi i svi su navijali za radnicki! bio sam u cudu! gledali smo radnicki, ali se navijalo za partizan u mojoj kuci. jednog dana sam nasao ocevu svesku. neki stari otrcani rokovnik koji i danas cuvam (krijuci od njega) u njemu su bili izvestaji sa utakmica radnickog, pa cak i dnevnici sa gostovanja. i znas sta sam nasao? cuvenu utakmicu u beogradu kada je radnicki dobio partizan sa 4;1...moj otac je bio na toj utakmici i napisao je" pobedili smo partizan u beogradu!" POBEDILI! on nije nikada uspeo da prelomi nesto u sebi i da kaze da je samo navijac radnickog, jer su ga programirali drugacije. ja sam se otrgao, ja sam navijac radnickog!

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 26/09/2009 : 10:19:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Upravo to je karakteristika utakmica Radnickog sa Partizanom ili Zvezdom dok je bio prvoligas.
Pun stadion koji navija za Radnicki,izuzev dela za gostujuce navijace.
Oni Kragujevcani koji navijaju za Partizan ili Zvezdu bi otisli na tribinu sa gostujucim navijacima i nisu se mesali sa navijacima Radnickog.
Ja sam utakmice uvek gledao sa zapada i odgovorno tvrdim da ako je tamo neko navijao za goste to onda nije ispoljavao.Nedao bog da se neko poradovao golu Zvezde na zapadu.Mislim da bi ga rastrgli a kazem tamo nisu bili Djavoli niti zagrizeni navijaci koji prate gostovanja kluba i slicno.
Ja mislim da je Kragujevac karakteristican po lokalpatriotizmu.Ima u njemu malo te sujete bivse prestonice i tog tradicionalnog pridavanja vaznosti lokalnom.Priznajem i ja sam takav.
Inace i moj otac je meni usadio ljubav prema Partizanu i u svim takmicenjima gde nema Radnickog ja podrzavam Partizan ali tamo gde je Radnicki ja nemam dilemu.Nikada nisam navijao za Partizan protiv Radnickog.Cak ni kada su Partizanu trebali bodovi za titulu u Kragujevcu.Jednostavno ne mogu protiv svojih.
Ne propustam nijednu utakmicu Radnickog u Kragujevcu ni kada je u pitanju fudbal,kosarka ili odbojka.Jedino od tih prvoligaskih sportova ne dolazim na rukomet jer ga kao sport ne volim.Dosao bih jedino da ispostujem Radnicki da igra neki mec za titulu ili slicno.
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 26/09/2009 : 12:27:42  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
U svakom slucaju i Radnicki i Kragujevac su za respekt.Sto se tice navijanja za Zvezdu i Partizan,tako je kako je,tesko se ljudi menjaju i treba postovati njihov izbor,pogotovo mislim na srednje i starije generacije.Kod mladjih je vec drugacija situacija i oni imaju mogucnost izbora.Vreme ce vec pokazati da li ce se nesto malo vise promeniti.
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 26/09/2009 : 12:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
hvala! [:)

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 26/09/2009 : 13:26:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
nesko mmilovanovic - bivsi fudbaler radnickog...jedan od mojih omiljenih igraca koji su noslili dres nradnickog

http://www.youtube.com/watch?v=TIJA9J7HS9c&feature=channel_page

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 26/09/2009 : 17:09:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
proslava godisnjice od obnavljanja grupe/.
http://www.youtube.com/watch?v=lyzDZHe__pA&feature=related

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 26/09/2009 : 17:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
kg - odred

http://www.youtube.com/watch?v=9aMJHNtUXwU&feature=related

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

Bljak
New Member



177 Posts

Member since 24/10/2005

Posted - 26/09/2009 : 17:26:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Bljak a Private Message
e ...evo jednog novosadjanina koji je igrajuci u radnickom zavoleo grad, a i navijace!


http://img19.imageshack.us/img19/6062/duduj.jpg

hiljade ljudi, a ideal jedan je...radnicki
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 26/09/2009 : 18:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
quote:
Originally posted by dubac


Ja sam utakmice uvek gledao sa zapada i odgovorno tvrdim da ako je tamo neko navijao za goste to onda nije ispoljavao.Nedao bog da se neko poradovao golu Zvezde na zapadu.Mislim da bi ga rastrgli a kazem tamo nisu bili Djavoli niti zagrizeni navijaci koji prate gostovanja kluba i slicno.



E ovde moram da ti protivurecim. 2001 na legendarnom mecu sa Partizanom (2-2), veliki broj ljudi na zapadu (i ja medju njima) je skocio prilikom partizanovih golova, pogotovo nakon Vukicevog. Doduse, moram priznati da sam Spasicu pruzio standing ovations nakon one mega-golcine.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 26/09/2009 : 18:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
Ja sam mom ocu na toj istoj utakmici kada je pokusavao da napravi neku poluradosnu grimasu na gol Partizana samo dovikno "Miran pizda ti materina da nas ne biju zbog tebe"!
Vukicevic je dao prelep gol pa su ljudi mahinalno poskocili a kada je Spasic zabio sa jedno 30 metara ako se secam bila je eksplozija.Stvarno dobar mec.
Ako me secanje ne vara za tih valjda cetiri sezone u prvoj ligi Zvezda nikada nije dobla Radnicki u Kragujevcu a Partizan je imao vise uspeha ali se i on tesko mucio.
Koliko je fenomenalnih fudbalera prodefilovalo Kragujevcem u tih par sezona kao i u onih par drugoligaskih pre toga je za pricu:Drulic,Katic,Koroman,Milovanovic,Ivanovic,Kralj,Radakovic,Spasic,Jeremic i td.Skoro svi pobrojani su karijeru nastavili u Partizanu ili Zvezdi.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 26/09/2009 : 18:59:56  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
Mislim da je Zvezda dobila poslednji mec...proverio sam, jeste. U toj istoj sezoni 0-1, mislim da je Pjanovic dao gol...Pamtim taj mec, jer je rec o jednoj od najgorih fudbalskih predstava na Cika Daci.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 26/09/2009 : 19:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by morrison

Mislim da je Zvezda dobila poslednji mec...proverio sam, jeste. U toj istoj sezoni 0-1, mislim da je Pjanovic dao gol...Pamtim taj mec, jer je rec o jednoj od najgorih fudbalskih predstava na Cika Daci.


Mozda zadnji,eto izgubio sam ga iz vida.
U sezoni u kojoj smo ispali nije iskljuceno da sam zaboravio neke rezultate.Ipak dok smo imali konkurentan tim bili smo vruc teren u pravom smislu reci za sve favorite.
Go to Top of Page
Page: of 22 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000