forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor kratka prica (by: ja)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/03/2010 : 12:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Iako je Zagor tek otišao, Chico se nije mogao oteti dojmu da je vec prošlo barem sat-dva. Nedvojbeno, vrijeme mu je prolazilo dosta sporije dok je samo sjedio i brinuo se. Bila je to jedna od onih vrsta brige kad ga niti smocnica nije mogla utješiti. Nikako nije volio takvu brigu, pa se ipak nekako prisili da ode bar po komadic kobasice. Zato se s mukom ustane i ude u smocnicu, vidno osiromašenu, s obzirom da nitko zadnjih dana nije otišao u lov. Nakon pet minuta se vratio natrag ispred kolibe i sjeo na travu, razmišljajuci. Sjedio je tako dosta dugo, cak nije ni primjetio da je poceo padati mrak. Sunce se polako i lijeno spuštalo, a mrak je hlapljivo izbacio svoje kandže i verao se po visokim i ponosnim krošnjama, što nikako nije znacilo da je život medu tim istim stablima zamro. Naprotiv, šuma bi tada doživjela svoj nokturno, sa svojim pjesmama i svojim carima. Takva je obicno Darkwoodska šuma bila svake veceri. Svake osim ove. Danas je bila tiha, po Chicovu ukusu cak i pretiha.
„Ne svida mi se ovo, nikako mi se ne svida…Imam nekakav cudan osjecaj da me netko promatra, samo što ništa ne vidim. Da bar imam Zagorov vid samo na minutu…“
Ali morao se pomiriti s tim da nema Zagorov vid. Na kraju zakljuci da se to možda samo živci poigravaju s njim, te se pokuša opustiti. S obzirom da je uspio ostati miran otprilike punih pola minute, zakljuci da bi bilo mudro ipak poslušati Zagorov savjet i uputiti se do Tonke. Ta nitko nije lud da napadne pun logor Mohawka koji ionako uživaju ugled vrlo opasnih i jakih ratnika. Ustane se i polako krene prema zapadu, prema cistini legendarnog plemena. „Da sam kojim slucajem odlucio ostati u kolibi još barem sat vremena“ zakljuci Chico „sigurno se ne bi uputio po mraku koji bi se do tada spustio. Ovako se još sasvim dovoljno vidi, tako da i nije neki problem.“ Istina, iako se sunce dosta spustilo, još se sasvim pristojno vidjelo. Prvom polovicom puta je pokušao ne razmišljati o onim prividenjima (ako su to uopce bila prividenja), vec se na silu iznova divio šumi i raznolikom životu koji je bujao u njoj. Samo što je sav taj život danas otišao vrlo rano na pocinak. Odjednom stane. Zagleda se oko sebe. „Ne, nije moguce!“ Prvi put toga dana se na Chicovu licu pojavio izraz straha. „Ne…To je to mjesto, upravo na ovom mjestu sam bio otet u snu!“ Moram-„
Šaka. Odjednom izgubi vid na lijevo oko. Opet šaka. U prvi mah je pomislio da je izbacio cijeli sadržaj želuca na travu ispred sebe. Tek nakon par beskrajnih trenutaka spozna i bol u oku i stomaku. Još jedna šaka. Nakon ove prvo osjeti toplu tekucinu slankastog okusa u ustima, a tek potom, ponovno još par trenutaka kasnije, osjeti užasnu bol u nosu, te shvati da mu je u ustima njegova vlastita krv. Netko ga je želi mrtva, to zasigurno, netko ne želi da stigne do Tonke. Sjenke, nisu bile prividenja, prividenja ne udaraju ovako jako.

„Sveta djevice…“

Osjeti snažnu vrtoglavicu pracenu još jacom glavoboljom dok je padao prema tlu. Udarivši glavom o hladnu zemlju prekrivenu travom, stigne još jedino spoznati barem deset nogu oko sebe. Pomaknuvši zdravo oko, vidi i jednoga vlasnika tih istih nogu. U polutami je izgledao sablasno, poput neke utvare. Sjeti se Rakosija i njegovih vampira. Ipak, ovi su bili drugaciji. Ovo su neki novi, neki drukciji, zakrabuljeni u tkaninu, crniju od najcrnje noci, duhovi bez lica, ispraznog prostora na glavi gdje bi se ljudima trebale nalaziti oci, usta i nos. Tako se cinilo Chicu prije nego li je izgubio svijest.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.06 seconds. Snitz Forums 2000