forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Sta mislite o...aktuelno: WESTERN
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 27

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/11/2009 : 15:38:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Biti vukovac ne znaci, nuzno, biti obrazovan, u nasem sistemu. Vidim ja da ce rasprava da ode na uticaj rodjaka na moj zivotni put...


Kod nas se to zvalo Zlatna petica (sve petice u svim razredima osnovne, tj 8 pohvalnica, dobiješ potvrdu i znacku 5 na kraju - za okaciti macki o rep ). To ne znaci apsolutno ništa nego da je ta osoba kao djete bilo nešto malo inteligentnije ili radnije.
I baš ništa drugo.
Pogledajte mene. Fakultet prekinuo na pola i sada sam obican šljaker.
Vidam na poslu puno onih koji su imali jedinice, padali razrede, bili problematicni.
I tada kažem: izvolite gospodine...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 23/11/2009 15:39:35
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/11/2009 : 15:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Born To Run

Kad sam ja bio u osnovnoj skoli oni koji su bili ludi sa Zagorom su po pravilu bili najgori djaci. To valjda nesto govori ...


Ja sam bio "vukovac" i bio sam lud za Zagorom. Valjda i to nesto govori


I ja isto tako.
No, Zagor je za mene sve više prošlost, okrecem se nekim prigodnijim stvarima...


vi ste onda oni izuzetci koji potvrdjuju pravilo


Meni se cini da izuzetci negiraju pravilo.
Kako to izuzetci potvrduju pravilo?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

DrB
Senior Member



Serbia
1128 Posts

Member since 04/06/2003

Posted - 23/11/2009 : 15:44:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DrB a Private Message
quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by DrB

quote:
Originally posted by vope


quote:
Originally posted by Born To Run
Kad sam ja bio u osnovnoj skoli oni koji su bili ludi sa Zagorom su po pravilu bili najgori djaci. To valjda nesto govori ...




Shvatam. Ti si jedan od onih cija se logika krece samo jednom šinom. Onom zardalom.
Pridružujem se vukovcima koji su voljeli i vole Zagora. A znam i još jednog blizu mene. DrB javi se...



ma sta ima da objasnjavas , kad neko izvuce zakljucak na osnovu "reprezentativnog" uzorka, koristeci pritom sve poznate tehnike zakljucivanja, to VALJDA nesto govori



Kako ste vi Zagorovci sujetni .
Zapravo kad sam ja bio klinac stripove su citali, ajde da ne kazem losi djaci, ali nisu ih citali "odlikasi". Bilo je par izuzetaka ali ti "odlikasi" su citali Dilan Doga ili Alan Forda.
Ovo je iskustvo vezano za moju osnovnu skolu. Nisam zlonameran, jednostavno je tako bilo.



Nisam Zagorovac...
Obozavam stripove i citam dosta toga.
Imam ih preko 5000 a junake koje pratim ... ihaaa
Sujeta ... jos manje.
Ali tvoji zakljuci su, blago receno, malo smijesni, :)
Nije to vezano ni za tvoju skolu nego ti se samo cini.
Zagora su citali, da ne preceram , 99 % djece koja su citala stripove.
Ko ga je prerastao, ko ga kupuje samo iz nostalgije ili neko slicno ko... o tome mozemo da pricamo, ali su ga kad smo mi bili djeca citali svi.
Evo ti pa dokazi svoju teoriju.
Anketiraj ( napravi topic ) sve clanove foruma starije od 25 godina... pa kad dobijes rezultate da smo Zagora svi citali, ti zakljuci da smo svi bili "malo gori djaci"

Nisam ni ja zlonamjeran , naprotiv

Zivio !
Go to Top of Page

DrB
Senior Member



Serbia
1128 Posts

Member since 04/06/2003

Posted - 23/11/2009 : 15:47:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DrB a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Born To Run

Kad sam ja bio u osnovnoj skoli oni koji su bili ludi sa Zagorom su po pravilu bili najgori djaci. To valjda nesto govori ...


Ja sam bio "vukovac" i bio sam lud za Zagorom. Valjda i to nesto govori


I ja isto tako.
No, Zagor je za mene sve više prošlost, okrecem se nekim prigodnijim stvarima...


vi ste onda oni izuzetci koji potvrdjuju pravilo


Meni se cini da izuzetci negiraju pravilo.
Kako to izuzetci potvrduju pravilo?



Vjerovao ili ne , izuzetak potvrdjuje pravilo :)
Visa matematika
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/11/2009 : 15:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ili glupava izjava...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 23/11/2009 : 17:12:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
quote:
Originally posted by Born To Run
Kad sam ja bio u osnovnoj skoli oni koji su bili ludi sa Zagorom su po pravilu bili najgori djaci. To valjda nesto govori ...




To možda govori nešto tebi, ali nije reprezentativno, jer tvoji kompici iz škole nisu slucajan uzorak. To je otprilike kao da kažem da su u mojoj školi svi koji su poceli pušiti bili lošiji daci (a bili su). Medutim, to opet ništa ne govori. Ili recimo, vecina mojih susjeda se redovito kladi, a nisu zaposleni. Jel i to nešto govori? To su slucajnosti i subjektivna interpretacija. Ima jedan dobar vic na tu temu:

Daklem, voze se u vlaku po engleskoj ekonomist, fizicar i matematicar.

Idu oni tako idu, kad ekonomist ugleda bijelu kravu na polju kako pase. I kaže:"Gledajte, šta nije to cudno kako su krave u Engleskoj bijele?"

Fizicar ce na to:"Eh, ne možeš reci da su sve krave u Engleskoj bijele, vjerojatno su samo na ovome polju bijele."

A matematicar nadoda:"Iz ovoga što ja vidim, može se zakljuciti kako je samo jedna strana tijela ove jedne krave bijela."


Toliko

Možda vic i nije nešto smješan, ali ja se ubijem svaki put kad ga cujem

No sikiriki
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
859 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 23/11/2009 : 19:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Tesko je gledati pojedinacno epizode koliko su dobre u jednom serijalu sa preko 600 sveski. Kvalitet nije moguce konstantno drzati na vrhu, ne samo kod Zagora vec i kod slicnih kao sto su Batman,Superman i mnogi drugi. Ipak i kod tih serijala ima sa vremena na vrijeme pravih remek-djela.Upravo te vrhunske epizode obiljezavaju jednog junaka i vjerovatno doprinesu tome da se nesto zavoli.Ima Zagor "Nocnu moru na moru", ali isto tako i jedan strip kao sto je "Divovi dobra i zla", vrhunac Bonelli stripa. Kao sto je jednom napisao uvazeni kolega Djole:

"Krug života je izgubio svoj centar." Nemoguce je ukratko sažeti broj stvari koje je Sclavi rekao sa ovom pricom. Dao nam je kraj Zagora. Dao nam je sumrak boga našeg detinjstva. Dao nam je Manitua. Dao nam je oduzimanje decije nevinosti. A to je samo pocetak. Ali taj krug koji je izgubio taj centar, to mi je ostavilo najjaci utisak. Odmah iza toga ide ludilo sa paralelnim dimenzijama i epskim arhetipovima Zagora i Hellingena, ali taj krug...! U nacelu, Zagor je samo imao jedan loš dan. Samo jedan loš dan, i sve što je decenijama zidao u Darkwoodu se raspalo, i našao se u jednom drugacijem, realnijem, surovijem svetu, našem svetu. Samo jedan loš dan (ili mesec, bolje receno), kakav nam se svima dešavao, i krug života je ostao bez centra. Zar nam je toliko lako da ostanemo bez naših spiritus moevnsa? Zar je toliko lako da sve ode bestraga, cak i kod Zagora, a kamoli kod nas, obicnih smrtnika? Naravno da jeste, i jednom desetogodišnjem klincu koji je navikao na uvek pobedonosnog Zagora ovo bi mogla biti prva naznaka za mracnija vremena koja ce ga cekati kada malko poratse i ostavi Zagora u nevinom dobu koje neki nazivaju detinjstvom. Ovo je, što bi rekao mcn, darknajtizacija Zagora, i kao i kod Batmana, osim licnog, tu je i kolektivno, ai postmoderno. Šetnja Zagora kroz nekoliko dimenzija/narativnih pristupa, dok je sve to u stvari prica matorog vraca svojim unucima, uvodenje blatantnog post-modernizma i lavirinta prica u Zagora, raspravljanje o samom smislu postojanja tokom jedne mega epopeje na 500 i kusur strana je nešto cemu svi ostali stripovi mogu da teže, ali retko da dostignu. Sclavi nam kroz vecni sukob Zagora i Hellingena prica o prirodi dobra i zla, o prirodi Boga maskiranog u malog indijanca, o prirodi same price. Ovo nije jedan od najboljih Zagora ikada, kako kažu neki, ovo je jedan od najboljih stripova ikada, i sve što sledi je beldi surogat, a sve što je prethodilo, ma kako na momente debilno bilo, opravdano je jer je izrodilo ovu pricu. Da nismo uz Zagora odrasli ne bi nam Divovi dobra i zla toliko znacili, kao što je slucaj i sa Batmanom i Dark Knightom. Ali, Sclavi ide dalje nego što bi Miller ikada usudio, i poredenja nema. Da li je ovoj prici mesto u Zagoru? Jeste, jer svaki Bog ima svoj Sumrak, jer i mi moramo da odrastemo, i Sclavi nam to bolni stavlja do znanja. Sa ovom pricom je Zagor od jeftine kopije Tarzana prešao u legendu.



Na recenzijama sam bio napisao da samo Djoletov komentar (rezenziju štoviše) treba ostaviti od svih komentara.Jer ovo što je on napisao ne vrijedi samo za Zagora, ovo je opcenito odgovor svima koji nisu mi (stripofili),odgovor na pitanje zašto toliko volimo strip, i komentar koji bi svakoga tko misli da su stripovi za malu djecu trebao razuvjeriti.
Netko pametan je davno rekao (ili ne tako davno, tko zna) da je razlika izmedu balavca i odraslog covjeka samo u cijeni igracaka...

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

Misko iz Darwooda
New Member

171 Posts

Member since 26/02/2007

Posted - 23/11/2009 : 19:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Misko iz Darwooda a Private Message
da,slažem se,divovi dobra i zla su jedna od najboljih zagora.

ali zato što ga piše sclavi.
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 23/11/2009 : 20:24:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by Born To Run

Kad sam ja bio u osnovnoj skoli oni koji su bili ludi sa Zagorom su po pravilu bili najgori djaci. To valjda nesto govori ...



Kolega, ova tvoja izjava baš je uzburkala duhove
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 23/11/2009 : 21:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Pa ni Zagor nije bio neki djak,valjda mi je to dovoljno da se ispisem iz skole.A nije imao ni sanke pa je koristio mamino drveno korito.
A i Zagor ja kao svi ostala junaci jednom bio dete,samo ovi treba da se sete da napisu tu pricu(Zagor ponavlja maturu)

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 23/11/2009 : 22:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by Born To Run

Kad sam ja bio u osnovnoj skoli oni koji su bili ludi sa Zagorom su po pravilu bili najgori djaci. To valjda nesto govori ...



Kolega, ova tvoja izjava baš je uzburkala duhove




kolega podrzi me i priznaj da si bio los djak

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 23/11/2009 : 22:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen

quote:
Originally posted by Born To Run

Kad sam ja bio u osnovnoj skoli oni koji su bili ludi sa Zagorom su po pravilu bili najgori djaci. To valjda nesto govori ...



Kolega, ova tvoja izjava baš je uzburkala duhove




kolega podrzi me i priznaj da si bio los djak



Što se tice ocena tu i tamo jako vrlo dobar i osrednje odlican Ali sve ostalo oko škole Ma šta da pricam pravi dak, sve rublike pune, pa i one sa izostancima

I stood stone-like at midnight suspended in my masquerade
I combed my hair till it was just right and commanded the night brigade
I was open to pain and crossed by the rain and I walked on a crooked crutch
I strolled all alone through a fallout zone and came out with my soul untouched
I hid in the clouded wrath of the crowd but when they said "Sit down" I stood up.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17747 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/11/2009 : 22:35:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
kod mene zagor može imati samo emotivnu vrijednost :D žao mi je... sve price što sam citao sa 28 su naivne i za djecu...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 23/11/2009 : 22:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Kad sam ja bio klinac apsolutno su svi citali Zagora. Koliko probisvjeta na jednom mjestu... Nije ni cudo da država propada

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17747 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/11/2009 : 22:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ja sam bio odron od ucenika
tek sam prvi put odlicnim prošao u 4. razredu osnovne
a u prvom tricom :D to nikome nije uspjelo hahahah a na polugodistu sam prosao dvicom :D

volio sam dylan doga i zagora

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 23/11/2009 : 22:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message
Za vecinu stripofila Zagor jeste vrhunac nostalgije, ali to nikako ne menja cinjenicu da je Zagor postao žanr za sebe, što nije nimalo lako, i uvek predstavlja svojevrsni fenomen, niti menja cinjenicu da u okviru tog žanra/podžanra ima puno dobrih prica. U najmanju ruku to su price koje objedinjuju sve klasicne elemente avanture, fantazija, horora, vesterna. Za strip Princ Valijant, na primer, ne može se reci da ima kvalitetnu pricu, niti profilisane likove, i da nije bilo Velikog Hala bio bi tek jedan od brojnih novinskih stripova. Veliki broj Zagorovih prica je znatno inventivniji od Valijantovih, i to stoji. Uz Ferijevu sposobnost da i kroz pojednostavljen crtež docara atmosferu, nije nimalo cudno što je doživeo duboku "starost". Ako bi se iz serijala izuzele one stare, naivne price sigurno bi svi na njega gledali sasvim drugacije.
To što su u Boneliju, cini se, rešili da ga voze na staru slavu, druga je prica. Sve najbolje crtace šalju u Texov staf! Uz Andreucija i Della Monicu u ekipi situacija bi bila sasvim drugacija. I dalje se traži novi tandem Ferri- Donatelli!


P.S. U mom odeljenju svi su citali i menjali stripove! A ja sam prvi imao Zimsku Zmiju!

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25100 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 23/11/2009 : 23:31:42  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
I šta sad, Zagor dobija dvostruko više vremena nego prethodne teme???

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 23/11/2009 23:32:14
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22286 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/11/2009 : 00:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

I šta sad, Zagor dobija dvostruko više vremena nego prethodne teme???


prilagodjavamo se temama. One koje su jake dobiju nekoliko dana vise.
Npr. humor je laufao cijelih 7 dana.

quote:
Originally posted by zeljko

ja sam bio odron od ucenika
tek sam prvi put odlicnim prošao u 4. razredu osnovne
a u prvom tricom :D to nikome nije uspjelo hahahah a na polugodistu sam prosao dvicom :D



Svaki razred ima nekoliko vukovaca,ali za ovaj slucaj jos nikad nisam cuo. Svaka cast.
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 24/11/2009 : 00:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message
I ja sam u prvom osnovne prosao tricom! Sram me bilo...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 24/11/2009 : 01:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message
i tako su losi djaci svetom zavladali ....



Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 24/11/2009 : 01:13:57  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message
Al` to je bio samo prvi razred!!!Posle sam bio vise nego odlican...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5829 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 24/11/2009 : 01:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
@Rick --- Za strip Princ Valijant, na primer, ne može se reci da ima kvalitetnu pricu, niti profilisane likove, i da nije bilo Velikog Hala bio bi tek jedan od brojnih novinskih stripova.----


Evo jos jednog na marihuani.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 24/11/2009 : 01:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Rick

Za vecinu stripofila Zagor jeste vrhunac nostalgije, ali to nikako ne menja cinjenicu da je Zagor postao žanr za sebe, što nije nimalo lako, i uvek predstavlja svojevrsni fenomen, niti menja cinjenicu da u okviru tog žanra/podžanra ima puno dobrih prica. U najmanju ruku to su price koje objedinjuju sve klasicne elemente avanture, fantazija, horora, vesterna. Za strip Princ Valijant, na primer, ne može se reci da ima kvalitetnu pricu, niti profilisane likove, i da nije bilo Velikog Hala bio bi tek jedan od brojnih novinskih stripova. Veliki broj Zagorovih prica je znatno inventivniji od Valijantovih, i to stoji. Uz Ferijevu sposobnost da i kroz pojednostavljen crtež docara atmosferu, nije nimalo cudno što je doživeo duboku "starost". Ako bi se iz serijala izuzele one stare, naivne price sigurno bi svi na njega gledali sasvim drugacije.



Za boldano
Za ostalo: Hi hi hi...

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 24/11/2009 : 01:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ah, ok, Bane je vec reagirao

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Vlaad
New Member



USA
217 Posts

Member since 31/07/2003

Posted - 24/11/2009 : 02:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaad a Private Message
Bio sam i ja vukovac i voleo Zagora - i jedno i drugo kad mi je bilo 15.

Mislim da se zagorofobija™, taj neki elitizam na koji nisam ni sam imun, uglavnom javlja kao refleks kad neko pocne da Duha sa sekirom kuje u zvezde. Licni dozivljaj niko ne moze da ospori; naprotiv, mislim da cemo se mi koji se lozimo na, ne znam, superheroje ili fantasy lako identifikovati. Eskapizam, regresija, zabava - sve je to legitimno.

Problem je kad se Zagor objektivno poredi sa drugim stripovima i mesa ta neka nostalgija sa kvalitetom. Po izboru tema i nacinu na koji ih obradjuje Zagor jeste strip za decu (i to uglavnom decake). Mislim da Nolita nikad nije bio svestan potencijala svog zanrovskog kopileta. Vizuelno ovaj strip se pomera milimetar svakih deset godina; dovoljno je graficki uporediti Zagora sa njegovim vrsnjakom, Fantasticnom cetvorkom.

Feri mi je uvek bio OK. Konformista, ali dobar. Daleko da je najbolji - anatomske greske po strani, njegova najslabija tacka je kadriranje. Jos uvek se secam stranice sa sest identicnih Cikovih glava u gro planu. No to je generalno problem Bonelija i pitanje je gde bi Feri danas bio da je rodjen u Americi ili Argentini. Kao neko ko je nazvrljao poneku stranicu stripa, ne mogu da osecam nista drugo do postovanje prema nekom ko je uradio hiljade tabli, ma kakve bile.

Demoni ludila su za mene izasli u pravom trenutku. Sklavi je izmedju redova procitao sve ono cega nije ni bilo i zavrsio serijal, bar sto se mene tice. Taj Djoletov tekst bi trebalo da stoji na homepagu. Tamo je definisan smisao ovog sajta i navedeno sve sto spaja clanove ovog foruma... i sve sto ih razdvaja.

Kad leti svratim kod svojih i zavucem se u svoju "pecinu" (cija to bese alegorija?), uzmem od bivseg komsije metar novih Zagora, izvalim se na svoj stari krevet i krenem da citam dok od napolju dopire graja dece. Za trenutak se vratim u bolju proslost, samo sto to niti su moji drugari koji pikaju fucu u pauzi dve utakmice Italia '90, nego neki novi klinci - niti sam ja onaj stari... a ni Zagor vise nije kakav je bio.

Savrsen kraj za neki skolski sastav, a? Samo sto je za mene to bio pocetak.




Edited by - Vlaad on 24/11/2009 02:28:37
Go to Top of Page
Page: of 27 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000