forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Koji je naslov privlacniji?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/09/2010 : 10:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
I ja mislim da se ovdje trebalo raspravljati samo o NASLOVIMA, a ne o prijevodu unutar korica. Ako me za to pitate onda je neusporedivo bolji prijevodi od SD/Ludens/VC. Dnevnikovi su naslovi bolji, pa pogledajte samo kakve gluposti Ludens stavlja kao naslov stripa, prosto me sramota tražiti na kiosku strip koji se zove Gotova stvar!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 20/09/2010 : 10:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by cat claw

Od deset naslova, dva ili tri su ispadali jos i dobri. Neki put, tj retko, uspavalo im je da daju cak jako dobre naslove.
Nasilje u Darkvudu samo po sebi nije lose. Los je nacin na koji je nastao, a nastao je tako sto je po svaku cenu trebalo izbeci rec rat, jer se to mozda nekom ne bi svidelo. U svojoj slepoj paranoji stavili su rec nasilje koja je daleko proskribovanija, i sta se desilo? Nista. Osim sto su krivci postali uvereni da ispravno rade i nastavili po svom.
Male ubice nisu izbegnute zato sto su bezveze, nego zbog onog male, da neko ne bi pomislio da su u pitanju deca. I onda je dat naslov Demoni u reci sto je cisti spojler i krsi jedno od osnovnih pravila kod davanja naslova - ne otkrivaj sadrzaj.



Procitah ovo tvoje izlaganje nekoliko puta i u njemu zaista ne mogu viditi nista drugo do zajedljivog i licemernog nacina da se neciji rad iskljucivo oceni kao promasaj...bez neke dublje kriticke misli...
Zasto se ne osvrnete na sustinu topica koji je vrlo jasan...koji je naslov bolji?Originalni i Dnevnikov?

Zbog cega recenica "slepa paranoja"...?Pa te Gospodje (babe) su samo radile svoj posao najbolje sto su umele...Ja im cetitam na odradjenom poslu...kako god da su odradile prevod...lose ili sjajno, nesumnjivo su postale deo istorije zvane ZS-LMS...




Da sarkazam u mom postu postoji, slazem se. Dakle ''babe'' se ne odnosi na nepostovanje osoba neko na njihov nacin rada.
Slepa paranoja uvek uzrokuje da se od loseg resenja iznadje neko jos gore a da autor nije toga svestan.
Ako pustis automehanicara u hirursku salu i on obavi posao kako najbolje ume (pacijent odapne), da li mu za to treba cestitati?
Ne vidim nista licemerno u tome da se otvoreno kaze ako se smatra da je neciji rad los.
Gospodje su bile apsolutno nekompetentne za strip, i to jeste zalosna cinjenica. A njihov rad je, ovakav ili onakav, svakako deo istorije Dnevnikovih izdanja. Narocito onog dela gde su iz Kena Parkera izbacivale scene koje nisu odgovarale njihovim uskogrudim pogledima.

Posto volis da slobodno tumacis reci, uskogrude NE znaci da su Gospodje imale male dude.

Informacije radi, sve ovo sam svojevremeno rekao i Gospodjama licno, tako da se ne osecam zajedljiv i licemeran.
Da skratim, moglo se sve reci i suvim akademskim jezikom. Ucinilo mi se zgodnije da bude sa malo sarkazma i veselo, posto u topiku onako malo, usput, pricamo. Priznaces da ipak pricamo o naslovima (temi topika) a ne o ceni paradajza na Futoskoj pijaci.

strogi back to topic:
Fifti - fifti. Pravednije bi bilo ukljuciti i originalne naslove, rezultat bi bio 33-33-33, a jedan posto suzdrzan

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/09/2010 : 11:32:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Moglo bi se reci da su dnevnikove bile s nešto više duha (no ipak možda previše ispocetka u okvirima onovremenske cenzire), a sadašnji se možda malo previše drže originala. Ali zato su neki Dnevnikovi naslovi postali legendarni i ljudi pamte pojedine epizode po njima. "Horde zla" naprimjer...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 20/09/2010 : 22:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw




Da sarkazam u mom postu postoji, slazem se. Dakle ''babe'' se ne odnosi na nepostovanje osoba neko na njihov nacin rada.
Slepa paranoja uvek uzrokuje da se od loseg resenja iznadje neko jos gore a da autor nije toga svestan.
Ako pustis automehanicara u hirursku salu i on obavi posao kako najbolje ume (pacijent odapne), da li mu za to treba cestitati?
Ne vidim nista licemerno u tome da se otvoreno kaze ako se smatra da je neciji rad los.
Gospodje su bile apsolutno nekompetentne za strip, i to jeste zalosna cinjenica. A njihov rad je, ovakav ili onakav, svakako deo istorije Dnevnikovih izdanja. Narocito onog dela gde su iz Kena Parkera izbacivale scene koje nisu odgovarale njihovim uskogrudim pogledima.

Posto volis da slobodno tumacis reci, uskogrude NE znaci da su Gospodje imale male dude.

Informacije radi, sve ovo sam svojevremeno rekao i Gospodjama licno, tako da se ne osecam zajedljiv i licemeran.
Da skratim, moglo se sve reci i suvim akademskim jezikom. Ucinilo mi se zgodnije da bude sa malo sarkazma i veselo, posto u topiku onako malo, usput, pricamo. Priznaces da ipak pricamo o naslovima (temi topika) a ne o ceni paradajza na Futoskoj pijaci.

strogi back to topic:
Fifti - fifti. Pravednije bi bilo ukljuciti i originalne naslove, rezultat bi bio 33-33-33, a jedan posto suzdrzan


quote:
Originally posted by cat claw





Da se razumemo...zaista mi je drago procitati kada Ti izneses neku anegdotu...crticu iz zivota koja se desavala iza redakcijskih kulisa u tadasnjoj masineriji zvanoj Dnevnik...prosto mi je veoma drago procitati tako nesto...ali...ali...jedna je stvar kritikovati sadasnje prevodioce Ludensa...kritikovati nekog iz Veselog cetvrtka...eto , Blazinu na primer ...zato sto se ljudi trenutno bave sa tim poslom i pravo ih je kritikovati...ali upucivati kritiku nekome ko mozda i nije medju zivima...a redakcija mu je ugasena skoro 30 godina...moras priznati da deluje smesno.
Naravno...moze se uputiti kriticka misao...ali sa merom i sa pravim argumentima, nije dovoljno reci da su to bile "paranoicne babe koje nisu imale pojma". JA znam...i mnogi drugi znaju da to jednostavno nije istina. Imale su gresaka...ali imale su i sjajno odradjenih radova. Evo da zavrsim u veselijem tonu..vrzma mi se misao da ti neka od njih nije "dala" pa si jos uvek besan


"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom


Edited by - sdragan@ on 20/09/2010 22:18:44
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7099 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 20/09/2010 : 22:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
Hvala ti Bane! Evo jedem rucak i smijem se naglasno o prici, o cemu? O ZS/LMS babama! A i Curunirov doprinos jos to sve zacini. Super!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Zok
New Member



Bosnia and Herzegovina
121 Posts

Member since 02/10/2010

Posted - 26/10/2010 : 00:14:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Zok a Private Message
Mozete vi pricati sta hocete ali Dnevnikovi naslovi su cista poezija u odnosu na ove danas i djeluju prirodno i normalno,za razliku od ovih novih,a ko je to izmisljao i prevodio i zasto,to me uopste ne zanima. Ne znam ko je prevodio tekstove,da li one iste babe ili neke druge, ali neki njihovi prevodi tipa Demonska Maska ili Baron Ikarovo Pero i jos neki su legendarni i svaka im cast.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 26/10/2010 : 00:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
Ne obracam paznju na naslov originala,ne uporedjujem sa prevodom,sam naslov procitam polovinom mozga,bitno mi je ono sto je unutra,a babe ako treba se nagnavaju za dobrobit stripa,gledao sam dovoljno MILFa pa cu nekako da se snadjem
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000