forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Koji je naslov privlacniji?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/12/2009 : 17:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Možda bi i drugi stigli procitati da ne postoji opcija "edit".

Oni koji žele shvatiti oni su i shvatili. Povlacim paralelu o uplitanju u autorsko djelo. Koliki god znacaj(?) navedenih revija bija, umanjen je spomenutim radnjama + nespomenutim docrtavanjima ili brisanjima originalnog crteža. Sve je to uplitanje u autorsko djelo i u tom konktestu sam reagirao. Subjektivni pogled na naslove je... subjektivan.
Smišan si sa prijedlogom povlacenjem izjava, ti si svoju editira, ja pri stvojoj ostajem bez da sam ikoga vrijeda. Kao i naslovi, poimanje kulture je subjektivno.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 23/12/2009 : 17:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Možda bi i drugi stigli procitati da ne postoji opcija "edit".

Oni koji žele shvatiti oni su i shvatili. Povlacim paralelu o uplitanju u autorsko djelo. Koliki god znacaj(?) navedenih revija bija, umanjen je spomenutim radnjama + nespomenutim docrtavanjima ili brisanjima originalnog crteža. Sve je to uplitanje u autorsko djelo i u tom konktestu sam reagirao. Subjektivni pogled na naslove je... subjektivan.
Smišan si sa prijedlogom povlacenjem izjava, ti si svoju editira, ja pri stvojoj ostajem bez da sam ikoga vrijeda. Kao i naslovi, poimanje kulture je subjektivno.



Ja sam editovao nakon nekoliko sekundi. Zato i postoji edit. Svi mi gresimo, posebno ako negde zurimo. Treba biti objektivan prema sebi pa editovati ono gde zakljucis da si prenaglio. Ja se neretko i izvinim kad prenaglim (a ne editujem post).

Ne govorim o povlacenju onoga sto sam editovao, vec onoga sto stoji i dalje. No, nema veze, ti si rekao sta mislis o toj tematici kao i ja i to je to.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/12/2009 : 18:05:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Pazi, nisi editira "par sekundi kasnije" što su i drugi vidili i kad si upozoren na to nastavljaš sa cinicnim prozivanjem forumaša koji je reagirao i maltene mu tvrdiš da je corav. Znaš sam šta si napisa. To nema veze sa topikom a meni sugeriraš kako ja spominjem kasapljenje i slicne radnje koje, navodno, nemaju veze sa topikom.

No u duhu predstojecih blagdana tebi i svim forumašima želim zdravlje i sricu. Budi pozdravljen.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 23/12/2009 : 18:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
E da, nisan primjetija da si se izvinija! Dakle, želim ti ipak samo zdravlje i sricu. Bez pozdrava.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

almon
New Member

Croatia
235 Posts

Member since 13/11/2009

Posted - 23/12/2009 : 23:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send almon a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

"debilan" - a gde to pise, majke ti? Sto lepo ne pricitas sve ponovo, ispocetka, natenane...



Ako je trebalo prevoditi, kako je prevodio 'Dnevnik',zar Te ne smeta što 'VC' prevodi kako je u talijanskom originalu?
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 24/12/2009 : 01:06:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Smeta mi i te kako, tek kod VC dobijam fleke od nekih idiotarija bez kojih se moglo glatko proci, a to znaju svi ovde na forumu, i o tome sam pisao mali milion puta
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 24/12/2009 : 11:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
Nazalost, neki ljudi su ovde samo da bi provocirali,nametali samo svoje poglede i ocene i vredjali ostale ucesnike u raspravama. Olako kvalifikovati ljude kao neznalice a sebe proglasavati jedino merodavnim strucnjakom pokazuje nedostatak dobrog ukusa i kucnog vaspitanja. Pogledajte malo i ostale topice i videcete da uvek isti ljudi zapodevaju svadje...Ja lepo takve stavim na ignore listu i miran sam...nemam vise ni zivaca,a ni volje da slusam njihove prazne tirade...
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 24/12/2009 : 12:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Ne treba nikad zakljucivati olako. I ne dati drugima da kazu svoje misljenje, onda idemo u apsolutizam. Ja smatram da su i --dp-- i Renky veoma kompetentni da raspravljaju o stripu. Ali... Raspravljati ne znaci braniti emotivno nesto za sta nema argumenata, nego ukljuciti svest i saslusati kritiku, opet argumentovanu. Cak i neargumentovanu, sa ciljem da svojim stavom mozes da branis izreceno...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 29/04/2010 : 17:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
quote:
Originally posted by Opti

Posveceno Il Cattivu.
Dakle,ciji su naslovi od sljedecih privlacniji,Ludensovi/SD ili ZS?
Moje mišljenje:

Nasilje u Darkvudu-Rat
Kuca užasa-Kuca strave
Smrtonosna tumaka-Smrtonosni cvijet
Metalna zvezda-Limena zvijezda
Beli Ris-Eskim
Sablasna noc-Molok
Zagorova odiseja-Americka odiseja
Opasne vode-Paklena magla
Oluja nad Haitijem-Vudu
Tajanstveno krstarenje-Hammad Egipcanin
Na dnu okeana-Ocean
Zlato Inka-Crna zastava
Bratic Simon-Dobar i loš
Osinje gnezdo-Odbrojavanje
Bleštavi trag-Prijetnja iz zraka
Marš ocajnika-Ocajnicko putovanje
Preživeli-Crveni pijesak
Gnev Osaga-Bijes ratnika Osaga
Trenuci zebnje-Billy Boy iza rešetaka
Dan presude-Zbogom,crveni brate
Izazov-Zagor protiv Supermikea
Vanatina zamka-Stup za mucenje
Poklic Sauka-Sandy River
Meklaudov karavan-Ubilacko ludilo
Kandraksova mumija-Carobnjak Kandrax
Kobna noc-Šesta noc mjeseca
Beli tigar-Tigar
Osvetnik masaj-Masai Killer
Tropska šuma-Ljudožderi iz Green Spota
Madionicar Saliven-Šake i zlatno grumenje
Vatreno iskušenje-Vatreno krštenje
Neravna borba-Crveni Ratnik
Tajna gejzira-Duhovi
Odred straha-Tropical Corp
Naivcine iz Elkinsa-Sovina krcma
Tvrdava na moru-Tiranin s jezera
7 neustrašivih-Potopite ?Destroyer?!
Izvidnica straha-Preokret
Obracun kod Big beja-Konacni obracun
Tajni eksperimenti-Požar u Utvrdi Jericho
Džinovski kraken-Putovanje bez povratka
Demoni u reci-Mali ubojice
Smrtonosne ribe-Veliki strah

Rezultat:
ZS-29 boljih
SD/LU-14 boljih



Ma kakvo pitanje... sve naslovnice od SD i Ludens su puno bolje nego ikakve koje je ZS i LMS objavila... one stare su previse lose, boje su slabe, detalji im fale, neke su i precrtane... katastrofa!

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Opti
stripovi.com suradnik



Vatican City
4533 Posts

Member since 06/07/2009

Posted - 19/09/2010 : 10:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Opti a Private Message
quote:
Originally posted by acestroke

Ma kakvo pitanje... sve naslovnice od SD i Ludens su puno bolje nego ikakve koje je ZS i LMS objavila... one stare su previse lose, boje su slabe, detalji im fale, neke su i precrtane... katastrofa!


Kasno palim, ali kakve naslovnice?

Rindfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübert ragungsgesetz!!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/09/2010 : 16:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Ludens nas svojim naslovima jako dobro zabavlja, ZS je pod tom pitanju bila i ostala ZAKON!!!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 19/09/2010 : 17:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message

Eh, jos da ste poznavali te tri ZS i LMS babe (glavna urednica i lektorke) koje su davale naslove po svojim nebuloznim kriterijumima, svi biste pocrkali od smeha citajuci ove komentare.
Zagorova odiseja nije americka samo zato sto se baba plasila da joj neko ne zameri da propagira nesto americko (pri tom joj uopste nije bilo jasno sta bi to bilo i ko bi joj zamerio, ali za svaki slucaj...)!
Inase, obozavale su ''indijanska'' imena koja nista ne znace i trpale su ih kad god mogu jer su tako bile sigurne da ih niko nece za bilo sta prozivati! Otuda gomila Sauka, Vanata, Masaja (sa J !!!- sta one znaju sta je Masai), Kiacenti itd....
Najveci biser im je bio kad su ime SWEA transkribovali po pravopisu u Sveja sa skroz pogresnim akcentom i verovatno snajom u korenima.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 19/09/2010 : 19:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Vrlo slikovit opis, nema šta!
Draga su i meni ZS izdanja, ali se jedna situacija jako cesto ponavlja pri konzumaciji istih. U mnogim Zagorima, posebno starim LMS brojevima, na mnogim mjestima se vidi da je prevod silno uprošcen, nebulozan, izbacen ili nadopisan. A to me silno iznervira, i onda obicno otvaram novija izdanja da bih vidio šta tacno tu piše, uprkos cesto beživotnom i nimalo humoristicnom prevodu.
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/09/2010 : 20:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message
Evo ovako bih to uporedio posto ovo svi znaju : z.s. i l.m.s naslovi su ROZDER FEDERER a drugi naslovi 150 IGRAC NA SVETU ...pitanje ko je bolji je reseno,,,jedino sto im je zajednicko je da oba igraju tenis...tako i stripovi isti su stripovi a razlika u naslovu velika...to je skros glupo i pricati o tome...mozda bih se moglo raspravljati o prevodu ..ali o naslovima NE... jer stari naslovi imaju dusu .....

Nema,nema niko tako lepe dragane.

Edited by - radulovic marko on 19/09/2010 20:29:04
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 19/09/2010 : 22:25:53  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Vecinu ZS i LMS je prevela jedna profesorka francuskog iz umetnicke škole u NS koja je znala i italijanski. Posto odavno nije sa nama, nema sad baš smisla govoriti loše o njoj, ali ostaje cinjenica da je ona bila sasvim nezainteresovana da se unese u taj posao, i nikad se nije bunila kada one tri babe izmasakriraju njen ionako loš prevod.
Naslovi su uvek bivali bukvalno prevodeni, a onda je trio mortale nastupao sa svojim suludim tumacenjima koja, eto, kako Radulovic kaže, imaju dušu...

Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 19/09/2010 : 22:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message
Uopste nije stvar u pravilnosti i nekoj gramatici a jos manje je smesno ,,kad sam rekao da imaju dusu mislio sam da svakom coveku koji voli stripove naslov NASILJE U DARKVUDU vise znaci od naslova RAT ili nebitno nesto drugo ...i ovde pod hitno treba da ZABRANITI komentare za L.M.S I Z.S ljudima koji ih nisu licno kupovali i osetili tu draz..... jebote javljaju se klinci i pljuju po nasim stripovima a da nije bilo dnevnika ovo uopste ne bih i postojalo....STRASNO...

Nema,nema niko tako lepe dragane.

Edited by - radulovic marko on 19/09/2010 22:44:54
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 19/09/2010 : 23:20:37  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
Od deset naslova, dva ili tri su ispadali jos i dobri. Neki put, tj retko, uspavalo im je da daju cak jako dobre naslove.
Nasilje u Darkvudu samo po sebi nije lose. Los je nacin na koji je nastao, a nastao je tako sto je po svaku cenu trebalo izbeci rec rat, jer se to mozda nekom ne bi svidelo. U svojoj slepoj paranoji stavili su rec nasilje koja je daleko proskribovanija, i sta se desilo? Nista. Osim sto su krivci postali uvereni da ispravno rade i nastavili po svom.
Male ubice nisu izbegnute zato sto su bezveze, nego zbog onog male, da neko ne bi pomislio da su u pitanju deca. I onda je dat naslov Demoni u reci sto je cisti spojler i krsi jedno od osnovnih pravila kod davanja naslova - ne otkrivaj sadrzaj.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 20/09/2010 : 00:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
Bane, nemojte, vidite da ce Vam jos i zabraniti komentirati ista o LMS i ZS. tako Vam i treba, kad ste klinjo
nek ljudi zive u iluzijama, gadno je budjenje, bolje da spavaju vjecno...
od 2000 izmisljenih naslova, statisticki ih 100 mora valjati, i ti su zbilja odlicni, neki cak vrhunski (hodnik za pakao, usijanje, probodena dzungla...). da nije bilo te tri babe, imali bismo ludens prije ludensa naprosto, cinjenica da su izmisljale i mijenjale, mora dovesti do toga da corava kokos koji put pogodi...
ali vecina naslova je totalna katastrofa, pogledajmo malo naslove kena parkera, koji su izvorno vrhunski... tu se jasno vidi da su to bas bile babetine bez mozga...
a sam poticaj da se mijenja je naravno smijesan: nekakva pseudomoralna nakaznost ili ideološki partijski smjer ili sto vec...
ipak, te okolnosti donekle ih i opravdavaju, jer se moralo tako, a danas toga nema, pa su stoga ludensove/sa babetine ipak najvece od svih i s najvise vakuuma u glavi

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/09/2010 : 00:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

Bane, nemojte, vidite da ce Vam jos i zabraniti komentirati ista o LMS i ZS. tako Vam i treba, kad ste klinjo
nek ljudi zive u iluzijama, gadno je budjenje, bolje da spavaju vjecno...
od 2000 izmisljenih naslova, statisticki ih 100 mora valjati, i ti su zbilja odlicni, neki cak vrhunski (hodnik za pakao, usijanje, probodena dzungla...). da nije bilo te tri babe, imali bismo ludens prije ludensa naprosto, cinjenica da su izmisljale i mijenjale, mora dovesti do toga da corava kokos koji put pogodi...
ali vecina naslova je totalna katastrofa, pogledajmo malo naslove kena parkera, koji su izvorno vrhunski... tu se jasno vidi da su to bas bile babetine bez mozga...
a sam poticaj da se mijenja je naravno smijesan: nekakva pseudomoralna nakaznost ili ideološki partijski smjer ili sto vec...
ipak, te okolnosti donekle ih i opravdavaju, jer se moralo tako, a danas toga nema, pa su stoga ludensove/sa babetine ipak najvece od svih i s najvise vakuuma u glavi



Pa dobro, ajde, nemoj baš tako...
A i kolege ste...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 20/09/2010 : 00:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
oprosti, ali bas je tako. ne znam zasto bi se netko ustrucavao, iz nekih kolegijalnih razloga. jebe me se zivo za tu kvazipristojnost. to je CINJENICA. prijevod u LU/SA smrdi do dna kace!!! ako mogu opaliti po vc-u sto nije u stanju izdati normalno otisnut strip, zasto bih ovo morao presutjeti?? babe u podrumu, pitaj manhuntera. bas mi je drago da je Bane uveo pojam babetina.
i ne, nismo kolege. nisam zavrsio sto i one, Bogu i vragu fala
kriticki sam se osvrnuo i na Dnevnik, jer ljudi zive u iluzijama, ali eto, ipak su imale nekakvo opravdanje. tad se sve strogo promatralo, i jedna pogresna rijec znacila je da "ode glava".

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/09/2010 : 01:04:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Šta se Vrag ne piše velikim slovom?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

poison
New Member



144 Posts

Member since 15/08/2010

Posted - 20/09/2010 : 01:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send poison a Private Message
Naslovi zs i lms su bolji od ovih novih
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5830 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 20/09/2010 : 01:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Šta se Vrag ne piše velikim slovom?



Naravno da ne. Malo slovo je obrnuto od veliko slovo, zar ne? Slaze se sa naopacke zvezdom i naopacke krstom. Pitaj hevi metalca!

Curunire, nije mi namera da deci razbijam iluzije, ali mi je krivo da ih pustim da zive u zabludi da su imena smisljali zaljubljenici u strip i poznavaoci literature.
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3479 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 20/09/2010 : 03:32:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
Ovi originalni naslovi su tek biseri: Crveni ratnik, Rat, Dobar i los, Preokret, Konacni obracun... Mozes zameniti bilo koja dva a da niko i ne primeti.

Edited by - Vlaadisha on 20/09/2010 04:05:57
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 20/09/2010 : 06:58:26  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by cat claw

Od deset naslova, dva ili tri su ispadali jos i dobri. Neki put, tj retko, uspavalo im je da daju cak jako dobre naslove.
Nasilje u Darkvudu samo po sebi nije lose. Los je nacin na koji je nastao, a nastao je tako sto je po svaku cenu trebalo izbeci rec rat, jer se to mozda nekom ne bi svidelo. U svojoj slepoj paranoji stavili su rec nasilje koja je daleko proskribovanija, i sta se desilo? Nista. Osim sto su krivci postali uvereni da ispravno rade i nastavili po svom.
Male ubice nisu izbegnute zato sto su bezveze, nego zbog onog male, da neko ne bi pomislio da su u pitanju deca. I onda je dat naslov Demoni u reci sto je cisti spojler i krsi jedno od osnovnih pravila kod davanja naslova - ne otkrivaj sadrzaj.



Procitah ovo tvoje izlaganje nekoliko puta i u njemu zaista ne mogu viditi nista drugo do zajedljivog i licemernog nacina da se neciji rad iskljucivo oceni kao promasaj...bez neke dublje kriticke misli...
Zasto se ne osvrnete na sustinu topica koji je vrlo jasan...koji je naslov bolji?Originalni i Dnevnikov?

Zbog cega recenica "slepa paranoja"...?Pa te Gospodje (babe) su samo radile svoj posao najbolje sto su umele...Ja im cetitam na odradjenom poslu...kako god da su odradile prevod...lose ili sjajno, nesumnjivo su postale deo istorije zvane ZS-LMS...

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000