forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Propusti VC-a,kako da ih nateramo da ih eliminišu?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 12

nevill
Starting Member



Serbia
32 Posts

Member since 07/07/2009

Posted - 22/11/2009 : 21:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send nevill a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Narocito ako izdaju oni sto su pratioci takve slike Srbije...

na koga mislis konkretno,nisam upucen?
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 22/11/2009 : 21:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Na kladionice, neke... Sve ovo shvati kao segu, ja se slazem sa tobom u kritici tog kulturno-umetnickog programa , ali mi ne ide da kladionica izdaje stripove

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 22/11/2009 : 21:30:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Curunir

je, one optuzbe i uvrede su uistinu posve jednake ovim kritikama, i uopce s kritikama te tehnicke vrste cak i kad su neopravdane i dosadne... to je bas ono isto, isto...
ali nije moje da se mijesam, i nije mi nimalo zanimljivo nego potpuno ocekivano da je to markosu zanimljivo...


Kruger npr. nije nikoga vrijedjao. Samo je tvrdio da su stripovi preskupi. A ove kritike ovdje se svodi na istu stvar, s jednim dodatkom: preskupo je - za tu kvalitetu.


Oprosti, ali meni se cini da ti prije svega trazis opravdanje za svoje neadekvatno reagiranje u onom topicu.
Drukcije si ne mogu pojasniti ovo repliciranje koje se povezuje s onim zakljucanim topicom.
A dobro znamo i ti i ja da se ne moze bas sve necim opravdati, greske treba priznati, shvatiti i na njima nesto nauciti.

Ako ovdje mislis na Texa i Kita, koliko me sjecanje sluzi oni nisu nista burno reagirali na Krugerova pisanja.
I dobro znas da nije bila rijec o Krugeru i njegovom pisanju kad te se prozvalo za nereagiranje i dvostruka mjerila.
Iako je (nakon bezbroj pojasnjenja!) ponavljanje istih tvrdnji sve samo ne dobronamjerna i odmjerena kritika.

No, iskreno, ja necu opet pisati na istu temu, ne zelim, meni je dosta. Ako tebi nije, samo izvoli...


Ne brini, nemam namjeru razglabati dalje.

No, cinjenica je da je onaj topic zakljucan, i to na kraju zbog Krugerovih kritika. I to, na kraju, zbog svih pritisaka koje sam dozivio. I sad, teoretski, moze doci bilo tko iz VC-a i traziti da zakljucam topic, jer ih se tu pljuje (netko argumentirano, netko ne, netko vrijedja, netko ne). I onda ce opet ispasti neka nova afera, vec prema potrebi onoga tko je plasira, da ja imam dvostruke kriterije, da mrzim srbe, štitim libellus i ludens, blatim VC itd itd.

Trouble will find me
Go to Top of Page

nevill
Starting Member



Serbia
32 Posts

Member since 07/07/2009

Posted - 22/11/2009 : 21:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send nevill a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Na kladionice, neke... Sve ovo shvati kao segu, ja se slazem sa tobom u kritici tog kulturno-umetnickog programa , ali mi ne ide da kladionica izdaje stripove

Znaci da su mise svi oni tiketi koji su mi popadali po pravilu 0d 85 do 90 min utakmice ipak isplatili,ako nista drugo ono kroz strip:)A sto se tice doticnog kulturnog miljea:) postoji i jedan izuzetak,Marko Bulat folk pevac,poznat po numeri"Prijatelji braco kumovi" je provereno veliki obozavalac Marti Misterije,i pasionirani kolekcionar svega sto je vezano za Star Wars-e,covek poseduje veliku kolekciju figurica i replika svemirskih brodova iz tog serijala.Ima i tamo izuzetaka
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 22/11/2009 : 23:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message
quote:
Originally posted by nevill
Marko Bulat folk pevac,poznat po numeri"Prijatelji braco kumovi" je provereno veliki obozavalac Marti Misterije,i pasionirani kolekcionar svega sto je vezano za Star Wars-e,covek poseduje veliku kolekciju figurica i replika svemirskih brodova iz tog serijala.Ima i tamo izuzetaka



o boze, sta mi je trebalo u zivotu da saznam da marko bulat voli marti misteriju i skuplja star wars figurice

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 22/11/2009 : 23:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
mrzelo me da citam raspravu od 11 strana, iako je sigurno bilo mnogo toga pametnog za videti

no, moja je gradjanska duznost da kazem da sam veoma zadovoljan kvalitetom moje prve kjniga KOL DD, i da sam srecan sto sam napokon zapoceo seriju kako valja, i da mi je omoguceno da ne moram da krpim ZS/LMS (kako vec) kupuse, te rasturene SD, LU, Vanini, VC redovne brojeve....
akosu ostale knjige bolje po kvalitetu od ove, onda jedva cekam da ih se docepam!

poenta ovih par recenica je da im nije jasno cemu pljuvanje po prvoj KOL DD knjizi

i textovi u knjizi su odlicni, vidi se da je napisao neko ko zna i kome je stalo, nadam se da textovi u ostalim knjigama doticu sto vise razlicitih tema iz DD sveta

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.

Edited by - Lord Vader89 on 22/11/2009 23:28:29
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 23/11/2009 : 00:10:43  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
http://img687.imageshack.us/img687/1628/scan0001w.png

http://img139.imageshack.us/img139/1336/2d4b2r.jpg

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 23/11/2009 : 00:13:43  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message

Brothers, you have WAAAAAYYY too much free time

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

nevill
Starting Member



Serbia
32 Posts

Member since 07/07/2009

Posted - 23/11/2009 : 00:33:42  Show Profile Show Extended Profile  Send nevill a Private Message
quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by nevill
Marko Bulat folk pevac,poznat po numeri"Prijatelji braco kumovi" je provereno veliki obozavalac Marti Misterije,i pasionirani kolekcionar svega sto je vezano za Star Wars-e,covek poseduje veliku kolekciju figurica i replika svemirskih brodova iz tog serijala.Ima i tamo izuzetaka



o boze, sta mi je trebalo u zivotu da saznam da marko bulat voli marti misteriju i skuplja star wars figurice


Ni komentar ti bas nije bio neophodan,ali dobro
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
440 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 23/11/2009 : 10:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message
Sramota od stampe.Nisam kupio izdanja od zadnjeg cetvrtka,ali kad samo vidim ove slike sto je Karven postavio,razmislicu da li da ih uzmem.
Pa dokle bre vise?
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18747 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/11/2009 : 11:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
sve dok one stare štamparske predpotopne mašine ne zamjene onim pravima suvremenijim.
može se to dogodit sutra ili za 10 godina.A da se to desilo i sutra, vec je prekasno.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
440 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 23/11/2009 : 12:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message
Ma kakve masine,ma kakvi reciklirani papiri...
Pa secate se Vanninija kao izdavaca,kako je bila dobra stampa,pa onaj lepi beli papir,pa kontrast extra.Cena 75 dinara u ono vreme.U odnosu na evro ne skuplje nego danas.

Ali su verovatno zato i propali.I kako ja sad da razumem zasto ljudi nisu onda kupovali te stripove u dovoljnoj meri,a sad kad su ovi cetvrtkovi toliko lose odradjeni,ljudi ce da izginu da ih kupe.A uopste nisu jeftini.

Ne kontam,i zato mogu samo ili da ih kupujem,ili da ih ne kupujem...
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/11/2009 : 12:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
vanini je propao iz potpuno drugih razloga

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

mrmada
Junior Member



Serbia
440 Posts

Member since 05/04/2009

Posted - 23/11/2009 : 12:35:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mrmada a Private Message
Ok,ne znam,samo sam pretpostavio,ali cinjenica je da je vanini bio pravi primer kako treba stampati strip.Jes da je imao losije korice od cetvrtka,ali zato cetvrtak ubija sa otiskom.
Go to Top of Page

Elesar
New Member



Serbia
261 Posts

Member since 14/03/2009

Posted - 23/11/2009 : 12:43:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Elesar a Private Message
Zapravo, cini mi se da je Vaninin imao korice slicnije Bonelliju nego bilo ko.

Stavise, ne zaboravi da je Vanini isao toliko daleko da su stripove objavljivali u izvornom, Bonellijevom formatu (koji je nesto siri, i koliko sam razumeo prijatelje iz Vaninija kudikamo komplikovaniji za stampariju...)

strenvvm et virtvte
Go to Top of Page

Nameless
Average Member

525 Posts

Member since 16/09/2009

Posted - 23/11/2009 : 12:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Nameless a Private Message
Vannini je imao stripove koji su perfektno odstampani na veoma kvalitetnom papiru i u originalnom formatu,sa imenima autora i originalnim brojem epizode sa unutrasnje strane korice.Na tome bi im i danas svaki izdavac pozavidio.Mana im je bila sto nisu isli redom,vec su gledali da ne objavljuju one epizode koje je SD objavila.Steta sto su brzo propali,jer su mi njihovi Dilani najdrazi dio kolekcije.
Go to Top of Page

Šovinista
New Member



Serbia
178 Posts

Member since 27/08/2009

Posted - 23/11/2009 : 12:59:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Šovinista a Private Message
quote:
Originally posted by nevill

Sve negativne kritike na racun veselog cetvrtka koje su doduse najcesce opravdane,su prilicno relativne ako uzmemo u obzir impozantnu cinjenicu da su od februra 2008 objavili 147 kiosk izdanja , 9 hc zagora ,4 hc dilana i 4 albuma.Objaviti sve to za nepune 2 godine,u zavidnim tirazima,i to u Grand Bravo Show Srbiji je priznacete samo po sebi vec veliki uspeh,i zaista hrabar poduhvat.


Slažem se.
Ipak, cini mi se da je 8 HC Zagora izaslo i 4 Dilana, a albuma je cak 6 po mojoj racunici (sa one teme u izdavackom izlogu). Ljubitelji stripa nemaju razlog da budu nezadovoljni, ovo je novo zlatno doba. Šteta što zavisi od samo jednog izdavaca, jer da sutra VC stane, opet bismo se vratili na staro, tj. maltene ništa.

You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 23/11/2009 : 13:00:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by nevill
Marko Bulat folk pevac,poznat po numeri"Prijatelji braco kumovi" je provereno veliki obozavalac Marti Misterije,i pasionirani kolekcionar svega sto je vezano za Star Wars-e,covek poseduje veliku kolekciju figurica i replika svemirskih brodova iz tog serijala.Ima i tamo izuzetaka



o boze, sta mi je trebalo u zivotu da saznam da marko bulat voli marti misteriju i skuplja star wars figurice




Takode otvara (ili je vec otvorio?) i kafic sa Star Wars tematikom :D

Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/11/2009 : 13:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by Grujah.

quote:
Originally posted by Born To Run

quote:
Originally posted by nevill
Marko Bulat folk pevac,poznat po numeri"Prijatelji braco kumovi" je provereno veliki obozavalac Marti Misterije,i pasionirani kolekcionar svega sto je vezano za Star Wars-e,covek poseduje veliku kolekciju figurica i replika svemirskih brodova iz tog serijala.Ima i tamo izuzetaka



o boze, sta mi je trebalo u zivotu da saznam da marko bulat voli marti misteriju i skuplja star wars figurice




Takode otvara (ili je vec otvorio?) i kafic sa Star Wars tematikom :D





ne seri

sta raditi ondak, principi mi nalazu, ali i ne dozvoljavaju da posetim isti

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 23/11/2009 : 13:27:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by Elesar

Zapravo, cini mi se da je Vaninin imao korice slicnije Bonelliju nego bilo ko.

Stavise, ne zaboravi da je Vanini isao toliko daleko da su stripove objavljivali u izvornom, Bonellijevom formatu (koji je nesto siri, i koliko sam razumeo prijatelje iz Vaninija kudikamo komplikovaniji za stampariju...)



mislim da je pod problemom korica mislio na cinjenicu da su se stripovi raspadali nakon par citanja, nesto kao ludens.

da se razumemo, meni je zao sto je vanini propao, ali sami su krivi


a i da je obrnuto bilo, sad bi se govorilo da je vanini bio odlican, samo je imao problem sa otiskom, ali zato je ovaj vc izbljuvak zato sto su im lose korice....
ljudima je ocigledno interesantno da se krecu u masama....

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Šovinista
New Member



Serbia
178 Posts

Member since 27/08/2009

Posted - 23/11/2009 : 13:29:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Šovinista a Private Message
quote:
Originally posted by nevill

Sve negativne kritike na racun veselog cetvrtka koje su doduse najcesce opravdane,su prilicno relativne ako uzmemo u obzir impozantnu cinjenicu da su od februra 2008 objavili 147 kiosk izdanja , 9 hc zagora ,4 hc dilana i 4 albuma.Objaviti sve to za nepune 2 godine,u zavidnim tirazima,i to u Grand Bravo Show Srbiji je priznacete samo po sebi vec veliki uspeh,i zaista hrabar poduhvat.

Evo, ne bih lenj... Zakljucno sa izdanjima od prošle nedelje ima 157 kiosk izdanja, 8 knjiga Biblioteke Zagor, 4 knjige Biblioteke Dilan Dog i 6 albuma. Zbir: 175 izdanja.
A ne znam da li da racunam i onaj Bzz u izdanje. Hoce li nastaviti da ga rad?

You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
Go to Top of Page

Elesar
New Member



Serbia
261 Posts

Member since 14/03/2009

Posted - 23/11/2009 : 13:36:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Elesar a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Elesar

Zapravo, cini mi se da je Vaninin imao korice slicnije Bonelliju nego bilo ko.

Stavise, ne zaboravi da je Vanini isao toliko daleko da su stripove objavljivali u izvornom, Bonellijevom formatu (koji je nesto siri, i koliko sam razumeo prijatelje iz Vaninija kudikamo komplikovaniji za stampariju...)



mislim da je pod problemom korica mislio na cinjenicu da su se stripovi raspadali nakon par citanja, nesto kao ludens.

da se razumemo, meni je zao sto je vanini propao, ali sami su krivi


a i da je obrnuto bilo, sad bi se govorilo da je vanini bio odlican, samo je imao problem sa otiskom, ali zato je ovaj vc izbljuvak zato sto su im lose korice....
ljudima je ocigledno interesantno da se krecu u masama....



Naravno, razumemo se.
Uvek bilo, uvek bice...

strenvvm et virtvte
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 23/11/2009 : 14:08:51  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
U brate 11 strana,necu citati sigurno.Ali evo reci cu da su najveci propusti otisak i dizajn sve drugo je odlicno.Iznenadio sam se kad sam dobio kol.izdanje DD u kutiji,za to sam govorio da treba jer se knjige ostete dok stignu i eto to su popravili.I otisak je bio bolji ali zadnji Dylan opet lose.E da smeta mi sto su slova na rikni kod svih izdanja neujednacena,tu je Ludens mama.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

nevill
Starting Member



Serbia
32 Posts

Member since 07/07/2009

Posted - 23/11/2009 : 15:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nevill a Private Message
quote:
Originally posted by Šovinista

quote:
Originally posted by nevill

Sve negativne kritike na racun veselog cetvrtka koje su doduse najcesce opravdane,su prilicno relativne ako uzmemo u obzir impozantnu cinjenicu da su od februra 2008 objavili 147 kiosk izdanja , 9 hc zagora ,4 hc dilana i 4 albuma.Objaviti sve to za nepune 2 godine,u zavidnim tirazima,i to u Grand Bravo Show Srbiji je priznacete samo po sebi vec veliki uspeh,i zaista hrabar poduhvat.

Evo, ne bih lenj... Zakljucno sa izdanjima od prošle nedelje ima 157 kiosk izdanja, 8 knjiga Biblioteke Zagor, 4 knjige Biblioteke Dilan Dog i 6 albuma. Zbir: 175 izdanja.
A ne znam da li da racunam i onaj Bzz u izdanje. Hoce li nastaviti da ga rad?

u pravu si 157.Vise ne znam ni proste brojeve da sabiram
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 02/12/2009 : 18:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by kreŠa

Texe, znaci samo Zagora kolekcionarskog i novog Dylana da slikam?



Evo samo da ne potone ovaj topic
Samo da vidim kako ide slikanje kolekcija?
Ili si konacno shvatio da ne mozes da dokazes ono sto je nemoguce
Ajde,jos cekam te perfektne kolekcije,iste po visini,fenomenalnog otiska. Eto,bar ovaj poslednji DD(istu stranicu koju smo i mi slikali,znam da je i kod burazera ovakva,a 3 primerka vec ne verujem da mogu da budu slucajnost),jednu kolekciju onako po visini,npr. MM ili SB DD i KI Zagora
Go to Top of Page
Page: of 12 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000