forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Prije 6 godina...i sada moja kolekcija
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 06/01/2010 : 18:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Cini mi se da ne vidim Tex knjige od Libellusa, ove preskocene epizode???



TEXa ne kupujem ali cu kupovati ovo COLOR Biblioteku!
Go to Top of Page

bitola
Average Member



USA
821 Posts

Member since 22/02/2003

Posted - 06/01/2010 : 19:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send bitola a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Cini mi se da ne vidim Tex knjige od Libellusa, ove preskocene epizode???


Eh, pa i ti sad, nemoj da stavljas trn u zdravu nogu
Potrosio se decko i ovako bez tih libellusovih.
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 06/01/2010 : 20:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message
quote:
Originally posted by bitola

quote:
Originally posted by srdjandj

Cini mi se da ne vidim Tex knjige od Libellusa, ove preskocene epizode???


Eh, pa i ti sad, nemoj da stavljas trn u zdravu nogu
Potrosio se decko i ovako bez tih libellusovih.



Tako je
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 08/01/2010 : 17:43:56  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
Carsone,zar tako o kultnoj "Zlatnoj seriji". Ja moj komplet nikada necu prodati - to se nasledjuje. Imam klinca od jedanaest godina,on ce to dobiti jednog dana. Sto se tice kolekcije naseg kolege,predivna je!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/01/2010 : 18:09:57  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by pravedni

Carsone,zar tako o kultnoj "Zlatnoj seriji". Ja moj komplet nikada necu prodati - to se nasledjuje. Imam klinca od jedanaest godina,on ce to dobiti jednog dana. Sto se tice kolekcije naseg kolege,predivna je!!!


Vidi se kako govori stara garda, naravno, moju kolekciju ce isto naslediti najmladi sin koji sad ima 16 godina!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 08/01/2010 : 18:42:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by pravedni

Carsone,zar tako o kultnoj "Zlatnoj seriji". Ja moj komplet nikada necu prodati - to se nasledjuje. Imam klinca od jedanaest godina,on ce to dobiti jednog dana. Sto se tice kolekcije naseg kolege,predivna je!!!


Vidi se kako govori stara garda, naravno, moju kolekciju ce isto naslediti najmladi sin koji sad ima 16 godina!


Tacno je da je kultna, nostalgicna i slicno, ali je isto tako tacno i da su preskakane epizode, zamenjivane naslovnice, izbacivane pasice a cesto i po nekoliko tabli i mozda, ali samo mozda, da ja moju kolekciju ZS i LMS nisam prodao kad sam bio mladji, cuvao bi je i sad, ali bih ipak kupovao ova izdanja zato sto su mnoooooogo bolje odradjena.
Secam se jos kao klinac kada nije ni postojao internet,ni danasnja tehnoloska cuda, mastao kako bi bilo lepo da svaki junak izlazi posebno.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/01/2010 : 18:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson
Secam se jos kao klinac kada nije ni postojao internet,ni danasnja tehnoloska cuda, mastao kako bi bilo lepo da svaki junak izlazi posebno.



I eto, želja ti se ostvarila! Kupujem i ja zemo ova nova izdanja, lepše su odradena, ali mislim da svaki pravi kolekcionar mašta da ima komplet ZS/LMS ili se varam?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/01/2010 : 18:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Koliko tisuca eura cini razliku smrdljivog papira i novih izdanja Price o nostalgiji su paravan za žene

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 08/01/2010 : 18:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Kit Carson
Secam se jos kao klinac kada nije ni postojao internet,ni danasnja tehnoloska cuda, mastao kako bi bilo lepo da svaki junak izlazi posebno.



I eto, želja ti se ostvarila! Kupujem i ja zemo ova nova izdanja, lepše su odradena, ali mislim da svaki pravi kolekcionar mašta da ima komplet ZS/LMS ili se varam?


Pa nije da se varas, od viska glava ne boli, ali bih ja radio isto onako kao ti. Kupovao bih i ove nove iz razloga koji smo vec naveli.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/01/2010 : 18:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Koliko tisuca eura cini razliku smrdljivog papira i novih izdanja Price o nostalgiji su paravan za žene


A zašto misliš da je smrdljiv papir?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/01/2010 : 18:56:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Malo karikiram... aluzija na staro, raspadnuto i tako to... Naravno, ne moraš mi reci kako tvoji primjerci nisu takvi, naravno da ima onih ( taj sam ) kojima nije bitno da budu "kockasti" i "skockani" samo naglas se pitam... Koliko je stvar u nostalgiji a koliko u vrijednosti. Onako, omjer u eurima.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/01/2010 : 18:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Malo karikiram... aluzija na staro, raspadnuto i tako to... Naravno, ne moraš mi reci kako tvoji primjerci nisu takvi, naravno da ima onih ( taj sam ) kojima nije bitno da budu "kockasti" i "skockani" samo naglas se pitam... Koliko je stvar u nostalgiji a koliko u vrijednosti. Onako, omjer u eurima.


Ne gledam to tako, ne gledam stripove kroz novac, nisu ni moji svi kockasti, nisam perfekcionista, kod mene je iskljucivo stvar u nostalgiji.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 08/01/2010 : 19:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Renky...90% ZS i LMS nabavis za istu cenu po komadu poput ovih novih kiosk izdanja tipa Ludens,VC,SA...itd..tu nema nikakve velike razlike u eurima...dobro...ima tu 10% stripova koji jesu i trebaju biti skupi...ali ni to nije problem ako si uporan i dosledan...
Ako neko moze dati za kolekcionarsko izdanje Zagora VC vise od 20 eura...onda mogu i ja sebe pocastiti sa starim dobrim Zagorom po te iste pare...jel da?

"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 08/01/2010 : 19:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
"Nasilje u Darkvudu" ne bih menjao ni za stotinu novih glancera. Jeste skracen za sezdeset strana uz sve ostalo,ali to je vec nasa STRIP ISTORIJA!!! Prvi Zagor iz 1968...tako se rodila legenda o najprodavanijem serijalu svih vremena na prostoru ex-Yu. Tome se nista vise ne treba ni dodati,a ni oduzeti!!!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/01/2010 : 19:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

Renky...90% ZS i LMS nabavis za istu cenu po komadu poput ovih novih kiosk izdanja tipa Ludens,VC,SA...itd..tu nema nikakve velike razlike u eurima...dobro...ima tu 10% stripova koji jesu i trebaju biti skupi...ali ni to nije problem ako si uporan i dosledan...
Ako neko moze dati za kolekcionarsko izdanje Zagora VC vise od 20 eura...onda mogu i ja sebe pocastiti sa starim dobrim Zagorom po te iste pare...jel da?


Apsolutno!

Ali izgleda da me ne kužite ili se ne znam dobro izrazit pa cu pokušati ovako.
Kad bi svi LMS i ZSS cjenovno bili u rangu kiosk izdanja bi li onda njihovo misto na policama zauzela nova, bolja, kompletnije ( u svakom smislu ) izdanja? Ili bi i dalje pricali o nostalgiji?

PS
Naravno da smatram, u najmanju ruku nerazumnim, dati 20 eura za kolekcionarskog Zagora.


"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 08/01/2010 : 20:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by sdragan@

Renky...90% ZS i LMS nabavis za istu cenu po komadu poput ovih novih kiosk izdanja tipa Ludens,VC,SA...itd..tu nema nikakve velike razlike u eurima...dobro...ima tu 10% stripova koji jesu i trebaju biti skupi...ali ni to nije problem ako si uporan i dosledan...
Ako neko moze dati za kolekcionarsko izdanje Zagora VC vise od 20 eura...onda mogu i ja sebe pocastiti sa starim dobrim Zagorom po te iste pare...jel da?


Apsolutno!

Ali izgleda da me ne kužite ili se ne znam dobro izrazit pa cu pokušati ovako.
Kad bi svi LMS i ZSS cjenovno bili u rangu kiosk izdanja bi li onda njihovo misto na policama zauzela nova, bolja, kompletnije ( u svakom smislu ) izdanja? Ili bi i dalje pricali o nostalgiji?

PS
Naravno da smatram, u najmanju ruku nerazumnim, dati 20 eura za kolekcionarskog Zagora.




Ne znam za druge ljude ovde, ali ja ZAISTA volim ta izdanja...cena tu zaista ne igra nikakvu ulugu...samo cista nostalgija


"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 08/01/2010 : 20:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
Za mog velikog prijatelja evo malo Elejske filozofske skole: "Zato moras sve saznati: i nepokolebljivo srce potpuno zaokruzene Istine i mnijenja smrtnih ljudi,u kojih nema pouzdane Istine. Ali ces ipak saznati i to kako se,istrazujuci sve sa svih strana,mora ispitivati istinitost onoga sto se ljudima pricinja".
PARMENID - "O prirodi"
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/01/2010 : 22:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@


Ne znam za druge ljude ovde, ali ja ZAISTA volim ta izdanja...cena tu zaista ne igra nikakvu ulugu...samo cista nostalgija
[/quote]

Zato si i rasprodao Libellus, a ostavio ZS/LMS!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 08/01/2010 : 22:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message
Ima tu milion nacina za protumaciti zasto neko voli Libelus i ludens a nevoli zs i lms ili obrnuto.Neko tu uplice i porijeklo i sve ostalo,ali evo mene,koji sam tu neutralan,bar po pitanju izdavastva.Moja Bosna ne izdaje ni Zagora,ni ovog ni onog,znaci nista nema od toga svega.Kupovao sam tad ili nekad kao "nase"(mislim na Dnevnik Novi Sad),sad kupujem tudje(Ludens Zagreb)itd...igra bez granica.Ali ipak,Dnevnik je Dnevnik i ostace Dnevnik i ta izdanja i tu popularnost niko i nikad nece ni blizo doskociti a kamoli preskociti.To sam siguran i to je tako.Ebo sve Ludense,Libeluse,V.Cetvrtke i to sve,ma nista.Dnevnik je kult i ostace u istoriji da nam dijeca citaju o svijetu stripa na prosstoru Ex Yu,kao o necemu o cemu su svi djecaci sanjali a bogami i poneke djevojcice
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/01/2010 : 22:54:31  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by bihac-una

Ima tu milion nacina za protumaciti zasto neko voli Libelus i ludens a nevoli zs i lms ili obrnuto.Neko tu uplice i porijeklo i sve ostalo,ali evo mene,koji sam tu neutralan,bar po pitanju izdavastva.Moja Bosna ne izdaje ni Zagora,ni ovog ni onog,znaci nista nema od toga svega.Kupovao sam tad ili nekad kao "nase"(mislim na Dnevnik Novi Sad),sad kupujem tudje(Ludens Zagreb)itd...igra bez granica.Ali ipak,Dnevnik je Dnevnik i ostace Dnevnik i ta izdanja i tu popularnost niko i nikad nece ni blizo doskociti a kamoli preskociti.To sam siguran i to je tako.Ebo sve Ludense,Libeluse,V.Cetvrtke i to sve,ma nista.Dnevnik je kult i ostace u istoriji da nam dijeca citaju o svijetu stripa na prosstoru Ex Yu,kao o necemu o cemu su svi djecaci sanjali a bogami i poneke djevojcice


Lepo receno, svaka cast, to je to!!!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 08/01/2010 : 23:02:38  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message
Ma tako je covjece dragi
Znas sta mi smeta?
Svi smo to obozavali,i umirali od srece kad nabavimo novi broj koji nemamo.Nismo mislili na redosljed,na pasice na ovo ili ono,dali je po redosljedu originala i to,znaci voljeli smo ono sto smo imali,i kod mene je tako,volim jos uvijek.Nemogu sad odjednom to vise da nevolim samo radi toga sto imam jebeni internet i sto vidim kako je to sve u stvari trebalo i kako nije trebalo biti.Ti likovi koji tako misle i razmisljaju stvarno me nerviraju,ali opet bolje mi je cutati nego voditi polemiku sa takvim.Ali evo,nekad moram i jezik razvezati

PS:imam ovdje jarana (covjek od 70 godina).Srbin iz Novog sada koji je kuhar bio u Dnevniku ranih 70-tih ,sa tim covjekom uvijek imam o cemu pricati,to se zove zadovoljstvo,ma sta drugi mislili o tome,to je lazno samoubjedjenje da nije tako
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/01/2010 : 23:09:32  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by bihac-una

Ma tako je covjece dragi
Znas sta mi smeta?
Svi smo to obozavali,i umirali od srece kad nabavimo novi broj koji nemamo.Nismo mislili na redosljed,na pasice na ovo ili ono,dali je po redosljedu originala i to,znaci voljeli smo ono sto smo imali,i kod mene je tako,volim jos uvijek.Nemogu sad odjednom to vise da nevolim samo radi toga sto imam jebeni internet i sto vidim kako je to sve u stvari trebalo i kako nije trebalo biti.Ti likovi koji tako misle i razmisljaju stvarno me nerviraju,ali opet bolje mi je cutati nego voditi polemiku sa takvim.Ali evo,nekad moram i jezik razvezati

PS:imam ovdje jarana (covjek od 70 godina).Srbin iz Novog sada koji je kuhar bio u Dnevniku ranih 70-tih ,sa tim covjekom uvijek imam o cemu pricati,to se zove zadovoljstvo,ma sta drugi mislili o tome,to je lazno samoubjedjenje da nije tako


Da, da, kupujem i ja sve ovo novo što se izdaje, dobro, ne baš sve, ali vecinu toga, ali mi je uvek najdraža kolekcija ZS/LMS, doduše nepotpuna, još mi fali 5 komada, ali ovo mi je druga kolekcija koju skupljam, jer sam jednu takoreci poklonio drugarima davajucio im stripove na citanje, ali ko je onda mario za to, ko je onda mislio o tome, bilo je bitno procitati strip!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 08/01/2010 : 23:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message
Isti sam takav,ja sam svoju dao za golubove,posto sam i golubar teski
Sve sam,samo neka je ok i posteno,veselo i to je to
A tih 5 komada bi u oko stali
Koji su???
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/01/2010 : 23:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by bihac-una

Isti sam takav,ja sam svoju dao za golubove,posto sam i golubar teski
Sve sam,samo neka je ok i posteno,veselo i to je to
A tih 5 komada bi u oko stali
Koji su???


Ma ima u mojoj potražnji, ali ne žurim, naici ce i oni jednom.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 08/01/2010 : 23:19:16  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message
Pogledaj u mojoj aukciji pod "ostalo"ima li sta da trebas iz ovih drugih edicija.Bio sam par dana kuci pred Novu godinu pa sam pocistio sve sto netrebam i bacio onako na hrpu,pa mozda nekom treba nesto
Ima preko 200 komada raznih
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000