forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Prije 6 godina...i sada moja kolekcija
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 08/01/2010 : 23:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by bihac-una

Pogledaj u mojoj aukciji pod "ostalo"ima li sta da trebas iz ovih drugih edicija.Bio sam par dana kuci pred Novu godinu pa sam pocistio sve sto netrebam i bacio onako na hrpu,pa mozda nekom treba nesto
Ima preko 200 komada raznih


Nije toliko hitno, ima vremena, ako ne nabavim ja, nabavice vec neko od sinova. U svakom slucaju hvala.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20952 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2010 : 23:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
@ Bihac - Una
Bravo majstore za ona dva gornja posta, što bi rekao Srdjandj - to je to.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 08/01/2010 : 23:35:57  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message
Moj sin:(5 god.star)-Tata de mi kupi ovo auto
Ja:Necu
On :Zasto
Ja:Nemam para
On:Imas
Ja:Nemam
On:De tata kupi,ja cu tebi za rodjendan one stare Lunov Magnus strip romane,bogami tata
Ja:izgubio sam igru,kupicu ti
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 08/01/2010 : 23:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20952 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 08/01/2010 : 23:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by bihac-una

Moj sin:(5 god.star)-Tata de mi kupi ovo auto
Ja:Necu
On :Zasto
Ja:Nemam para
On:Imas
Ja:Nemam
On:De tata kupi,ja cu tebi za rodjendan one stare Lunov Magnus strip romane,bogami tata
Ja:izgubio sam igru,kupicu ti



Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 09/01/2010 : 00:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@
Ne znam za druge ljude ovde, ali ja ZAISTA volim ta izdanja...cena tu zaista ne igra nikakvu ulugu...samo cista nostalgija



Ok, fer inaf!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 09/01/2010 : 00:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by bihac-una

Ima tu milion nacina za protumaciti zasto neko voli Libelus i ludens a nevoli zs i lms ili obrnuto.Neko tu uplice i porijeklo i sve ostalo,ali evo mene,koji sam tu neutralan,bar po pitanju izdavastva.Moja Bosna ne izdaje ni Zagora,ni ovog ni onog,znaci nista nema od toga svega.Kupovao sam tad ili nekad kao "nase"(mislim na Dnevnik Novi Sad),sad kupujem tudje(Ludens Zagreb)itd...igra bez granica.Ali ipak,Dnevnik je Dnevnik i ostace Dnevnik i ta izdanja i tu popularnost niko i nikad nece ni blizo doskociti a kamoli preskociti.To sam siguran i to je tako.Ebo sve Ludense,Libeluse,V.Cetvrtke i to sve,ma nista.Dnevnik je kult i ostace u istoriji da nam dijeca citaju o svijetu stripa na prosstoru Ex Yu,kao o necemu o cemu su svi djecaci sanjali a bogami i poneke djevojcice



Pogrešna pretpostavka, ako nešto nije po tvom guštu kakve veze ima izdavac. Konkretno da vidiš kako to nema veze... Da mi netko ponudi komplet LMS i ZSS za komplet Stripoteke, nebi prihvatija. Na stranu vrijednost i prica tipa, ja bi, prodam ih i onda kupim komplet Stripoteke i citam ga ladeci jaja na Bahamima.
Dakle, nema veze odakle dolazi strip, izdavac, osoba... to nije moj stil prosudbe.
Ok, nostalgija, i završena prica... Legitimno pravo kao i moje da me fascinira ista.
Ipak, cilo vrime iman osjecaj da je fora imati LMS i ZSS jer je to kao nekakav dokaz "stripofilstva"... Ok, možda griješim.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 09/01/2010 : 00:49:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj
ali ovo mi je druga kolekcija koju skupljam, jer sam jednu takoreci poklonio drugarima davajucio im stripove na citanje, ali ko je onda mario za to, ko je onda mislio o tome, bilo je bitno procitati strip!


Bingo! To je to! Nema više razmjena, nema više neopterecenog citanja stripova. Više NIJE bitno procitati strip. Bitno ga je imati, savršenog, mirisnog, skockanog, sa rodoslovnim papirom.
Kako ce tvoji sinovi minjati stripove sa drugarima, kako ce ih citati ispod klupe i preboliti oduzimanje od strane nastavnika kad ih uhvati u citanju.
Ta nostalgija mi je puno prihvatljivija od apotekarskih kolekcija.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 09/01/2010 : 03:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message
Dosta gomilo staraca...nateracete me da se rasplacem i da vam ispoklanjam ovih 60 ak zs/lms,sto su mi ostali posle cistke zvane "nove lampe za stare"


Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 09/01/2010 : 08:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
Ovi novi nisu lampe,vise lampioni...
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 09/01/2010 : 09:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

Dosta gomilo staraca...nateracete me da se rasplacem i da vam ispoklanjam ovih 60 ak zs/lms,sto su mi ostali posle cistke zvane "nove lampe za stare"





Da baš gerijatrija ima napadaje
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
871 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 09/01/2010 : 11:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
quote:
Originally posted by Renky
[Ipak, cilo vrime iman osjecaj da je fora imati LMS i ZSS jer je to kao nekakav dokaz "stripofilstva"... Ok, možda griješim.


-----------------------------------
Dosta dobra pretpostavka.....iako sam i ja ogromni entuziast za stripe ZS i LMS ipak moram i da se slažem sa tom tvrdnjom

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 09/01/2010 : 14:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by giant

quote:
Originally posted by Renky
[Ipak, cilo vrime iman osjecaj da je fora imati LMS i ZSS jer je to kao nekakav dokaz "stripofilstva"... Ok, možda griješim.


-----------------------------------
Dosta dobra pretpostavka.....iako sam i ja ogromni entuziast za stripe ZS i LMS ipak moram i da se slažem sa tom tvrdnjom


Ne mora da znaci...Ja znam coveka koji ima preko 10.000 komada stripova i nema niti jednog jedinoga ZS LMS ,Libelluse, Ludense,Cetvrtke i ostale novotarije!!?
Najverovatnija istina lezi u sledecem...Svako treba da sakuplja ono sto mu cini zadovoljstvo...ako su to na primer...Libellus Texovi...onda neka fura to...JA licno mu nikada necu reci :"Zasto skupljas to smece!??"
Isto tako ne dozvoljavam ni da meni neko spocitava zbog cega sakupljam Dnevnikova izdanja u kome su radili cenzuru...brkali naslovnice...skracivali stripove, itd...Jeb'ga...ja to volim i gotovo!



"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom


Edited by - sdragan@ on 09/01/2010 14:47:53
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 09/01/2010 : 15:14:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Oh, sorry ako si iz nekog mog komentara izvuka takav zakljucak. Zanimalo me samo koliko fascinacija leži u nostalgiji, vrijednosti ili furci... Ako neki prije svakog odlaska u WC mogu otvoriti poll mislija san da iman pravo postaviti par pitanja.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 09/01/2010 : 15:37:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Bas si lijepo ovo skocko Markolar,1700 stripova nije malo treba i love i vremena.Vec imas li viska mjesta jer vidim da na nekim policama nema puno mjesta a serijali traju.

Edited by - Porter on 09/01/2010 15:45:55
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4722 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 09/01/2010 : 15:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Ja imam ispunjene preko 3 police ; lagano mi ponestaje mjesta . Ipak , svaka cast što se tice kolekcije sa gigantima i libellus izdanjima

Go kneel and weep
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 09/01/2010 : 15:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Oh, sorry ako si iz nekog mog komentara izvuka takav zakljucak. Zanimalo me samo koliko fascinacija leži u nostalgiji, vrijednosti ili furci... Ako neki prije svakog odlaska u WC mogu otvoriti poll mislija san da iman pravo postaviti par pitanja.



"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 09/01/2010 : 16:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Bas si lijepo ovo skocko Markolar,1700 stripova nije malo treba i love i vremena.Vec imas li viska mjesta jer vidim da na nekim policama nema puno mjesta a serijali traju.



Radi se na novoj (poslednjoj) polici za strip albume i Libellus/Fibra izdanja! Ova polica ce verovatno biti oko 1.60 m/1.40 m, moram jos napraviti nacrt i neka radovi pocnu.
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 09/01/2010 : 19:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
ima se, moze se
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4683 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 09/01/2010 : 20:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Kolike su dimenzije polica?

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 09/01/2010 : 21:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message
quote:
Originally posted by kreŠa

Kolike su dimenzije polica?



Dimenzije ce biti 160 cm (širina) X 120 cm (višina) - 2 reda za Libellus stripove, 1 red za Fibru i verovatno 3 reda izmedu za Alan Ford Klasik - kad napravim nacrt stavicu ga ovdje.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4683 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 09/01/2010 : 21:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
A ove trenutne?

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 10/01/2010 : 00:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message
quote:
Originally posted by kreŠa

A ove trenutne?



Aha, za trenutne te interesuje...

Ona sa SD/Ludens izdanja DD, LL, NN, MM je 120cm X 120cm
Ona sa strip albumima je 110 cm X 100 cm
Ona sa SD/Ludens Zagorima, AF...je 110 cm X 160 cm
Ona sa Libellus stripovima je 80 cm X 120 cm
Ona najmanja sa BLEK, MARK...je 85 cm X 45 cm
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 10/01/2010 : 04:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
pa ja imam nekako oko 20 cm, nisam merio
poslednja bila kod mene pred oko 2 meseca, a baš nismo imali metar ko sebe:(

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

mister-no
Average Member



Slovenia
895 Posts

Member since 06/08/2004

Posted - 10/01/2010 : 10:09:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mister-no's Homepage  Send mister-no a Private Message
quote:
Originally posted by markolar

quote:
Originally posted by Porter

Bas si lijepo ovo skocko Markolar,1700 stripova nije malo treba i love i vremena.Vec imas li viska mjesta jer vidim da na nekim policama nema puno mjesta a serijali traju.



Radi se na novoj (poslednjoj) polici za strip albume i Libellus/Fibra izdanja! Ova polica ce verovatno biti oko 1.60 m/1.40 m, moram jos napraviti nacrt i neka radovi pocnu.



Kažeš da ce biti poslednja polica-pa me zanima, kad je napuniš sa stripovima, dali onda više neceš sakupljati stripove?

Moje aukcije (kad su)
My website - Joomla - Blog


Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000