forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 170
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 05/02/2010 : 11:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Stiglo na sve kioske!
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 05/02/2010 : 11:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Stiglo na sve kioske!


kad ga neko kupi,aj u nekoliko reci kakva je stampa,korice,uvez.iz razloga sto je (valjda) s.dalmacija preuzela tisak.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 05/02/2010 : 11:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by kico

Stiglo na sve kioske!


kad ga neko kupi,aj u nekoliko reci kakva je stampa,korice,uvez.iz razloga sto je (valjda) s.dalmacija preuzela tisak.


Korice su tvrde u usporedbi sa prethodnim brojem
a papir unutra je bjelji.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 05/02/2010 : 16:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by cronos six

quote:
Originally posted by kico

Stiglo na sve kioske!


kad ga neko kupi,aj u nekoliko reci kakva je stampa,korice,uvez.iz razloga sto je (valjda) s.dalmacija preuzela tisak.


Korice su tvrde u usporedbi sa prethodnim brojem
a papir unutra je bjelji.


papir je i u prethodnoj stampariji bio ok.dali je bolje ili je ista situacija,to me zanima.
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 05/02/2010 : 17:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Papir, korice i otisak je cisto OK.

Prica je isto dobra. Puno akcije, dobra prica, pomalo prozirna, u stilu starih dana.

Zagor je dobio još jednog zanimljivog (ne)prijatelja

No sikiriki
Go to Top of Page

Džedson
Average Member



534 Posts

Member since 29/04/2008

Posted - 05/02/2010 : 18:23:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Džedson a Private Message
Dobar mi je ovaj Zagor. Ako ne znaš što i kako, samo nakrcaj tucnjave i nadljudskih podviga tj. kako se spustiti niz brdo u minuti bez padobrana uz tek poneku modricu. To ne može omanuti, zna Buratino, nakon 12 tisuca stranica. Pesce se nije nešto iskazao.
Nego, zašto sangre y muerte? Dajte krvi ti i smrti, to mi je najbolja poštapalica : D
Unutar korica naslov je Vrijeme osvete : D

Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
859 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 05/02/2010 : 19:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message
quote:
Originally posted by Džedson

Dobar mi je ovaj Zagor. Ako ne znaš što i kako, samo nakrcaj tucnjave i nadljudskih podviga tj. kako se spustiti niz brdo u minuti bez padobrana uz tek poneku modricu. To ne može omanuti, zna Buratino, nakon 12 tisuca stranica. Pesce se nije nešto iskazao.
Nego, zašto sangre y muerte? Dajte krvi ti i smrti, to mi je najbolja poštapalica : D
Unutar korica naslov je Vrijeme osvete : D




Pa culi su naše vapaje pa su u zadnji cas promijenili, nažalost, korice uvijek prve izadu iz tiska, tu nisu mogli ništa...;-)

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

piquet
Senior Member



Croatia
1592 Posts

Member since 15/03/2003

Posted - 05/02/2010 : 21:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send piquet a Private Message
quote:
Originally posted by Džedson

Dobar mi je ovaj Zagor. Ako ne znaš što i kako, samo nakrcaj tucnjave i nadljudskih podviga tj. kako se spustiti niz brdo u minuti bez padobrana uz tek poneku modricu. To ne može omanuti, zna Buratino, nakon 12 tisuca stranica. Pesce se nije nešto iskazao.
Nego, zašto sangre y muerte? Dajte krvi ti i smrti, to mi je najbolja poštapalica : D
Unutar korica naslov je Vrijeme osvete : D





da spomenemo i legendarno bure-objašnjavanje kako je samuraj poslao poštu!

"I kako se može razaznati je li neciji jezik iskren, ako mu ne gledamo u lice dok govori i ako ne slušamo zvuk njegovih rijeci?"
Go to Top of Page

almon
New Member

Croatia
235 Posts

Member since 13/11/2009

Posted - 07/02/2010 : 00:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send almon a Private Message
Jedna od boljih prica u zadnje vrijeme.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 07/02/2010 : 10:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Ajde , napokon sam i ja stig'o nabaviti broj. Korice su nekvalitetne dok su stranice u jednako dobrom stanju kao i prije 1.5 godine

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 07/02/2010 : 13:11:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by piquet

quote:
Originally posted by Džedson

Dobar mi je ovaj Zagor. Ako ne znaš što i kako, samo nakrcaj tucnjave i nadljudskih podviga tj. kako se spustiti niz brdo u minuti bez padobrana uz tek poneku modricu. To ne može omanuti, zna Buratino, nakon 12 tisuca stranica. Pesce se nije nešto iskazao.
Nego, zašto sangre y muerte? Dajte krvi ti i smrti, to mi je najbolja poštapalica : D
Unutar korica naslov je Vrijeme osvete : D





da spomenemo i legendarno bure-objašnjavanje kako je samuraj poslao poštu!



da, nazalost, mora dati svoj usrani pecat. a inace, njegove price s mnogo akcije i malo teksta su nelose. steta, malo je takvih... on je ogranicen scenarist, i kad ima jednostavnu akcijsku radnju, dobar je. cim pocne pricati, ajme...
inace, takedov izbor? takedov??? uh...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26467 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/02/2010 : 15:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
takedin?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 07/02/2010 : 15:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
dakako. takeda je zenska imenica. jos ce poceti i ivicov.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 07/02/2010 : 20:59:15  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message
Kako jos nitko nije komentirao da su ova tri stripa sa samurajem vjerovatno nastavci sa najmanjim textom u zadnje vrijeme...mozda cak ikad.

Ja sam ih valjda procitao svakog u 10 minuta.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 07/02/2010 : 21:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Da, to sam i ja primjetia, al ne smeta nimalo. Više mi se svida ovako npr. kad se Zagor bori sa banditima koji su oteli japanca, ona borba u šumi. Zagor samo šuti i tuce se, šta mi je odma upalo u oko. Bolje i to nego komentari tipa "taj pištolj ti nece pomoci." ili "žalim, ali ja bolje ciljam."

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 08/02/2010 : 13:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message
quote:
Originally posted by Paka01

Da, to sam i ja primjetia, al ne smeta nimalo. Više mi se svida ovako npr. kad se Zagor bori sa banditima koji su oteli japanca, ona borba u šumi. Zagor samo šuti i tuce se, šta mi je odma upalo u oko. Bolje i to nego komentari tipa "taj pištolj ti nece pomoci." ili "žalim, ali ja bolje ciljam."



Sa ovim se apsolutno slažem, ali ovdje i kad je neka konverzacija to traje dva tri oblacica i kraj
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4723 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 08/02/2010 : 15:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Sjajan završetak epizode , Pesce je dobro oponašao Ferrija u nekim vinjetama

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 09/02/2010 : 16:17:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Kupio. Još samo imam procitati.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 09/02/2010 : 20:44:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Ma, svidio mi se ovaj Zagor. Stvari su se na kraju posložile bolje nego sam ocekivao. Tema je o osveti, ali uopce ne djeluje izlizano. Orijentalci su kao stvoreni za jednu takvu postavku. Dalje imamo sudar dvaju razlicitih svjetova - istoka i zapada. Prije par godina sam procitao knjigu o Japanskoj povijesti u zadnjih 200. godina. Samo 400. str. je bilo posveceno peripetijama koje su dovele do WW2. A sve se svodilo na nesporazum i zadrtost. U ratu je bilo još gore, svi oni koji ne bi poginuli na Saipanu ili Okinawi, bili bi osramoceni i izbrisani iz registra opcine kao da nikad nisu postojali. Kod Japanaca nema labavo. Ta njihova nefleksibilnost, koliko god bila motivirajuca za društvo i pojedinca, cesto vodi do nevjerojatnih proturjecja. I zato u ovom broju imamo Zagora da malo omekša stavove mladog fanaticnog Takede. Kako se bližio kraj, tako su se dva svijeta sve više zbližavala i Takeda je shvatio kako stvari nisu baš onakve kakvima ih je zamišljao i kako kodeks opcih samurajskih pravila ni u kom slucaju ne nudi najbolja riješenja za konkretne slucajeve. Štoviše, šturo pracenje pravilnika može samo još više zakomplicirati te slucajeve. I zato privremeno (ovo je isto Morenov lukav potez) obustavlja svoju misiju jer je u meduvremenu naišao na nove ništa manje casne ciljeve (zaštita ženke, cineza, djeteta, te likvidacija istinskog neprijatelja, onog inžinjera). Pitate se, što cemo s onih par ronina koji su pocinili harakiri na prvim strnicama stripa dok je Takeda po Americi gazio njihove principe. Tko ih šiša, to je jedino što možemo reci, sami su krivi za svoje cini. Što se tice paralelne radnje, ona je, kao što ste primjetili, predvidljiva. Odmah se znalo tko stoji iza sabotaža. No to nije bitno iz 2 razloga. Prvi - Nolitti se to prvome dogadalo. Drugi - Identitet negativca uopce nije bitan. On je tu radi viših potreba fabule, a citava petljancija s Cinezima, Robsonom i željeznicom je radi ostvarivanja željenog i prigodnog ambijenta. Epizodi ne fali dobre akcije (izdvajam scenu bacanja niz strmu planinu), a posebno iznenaduje kako to da Morena nije uhvatio poslovicni napad logoreje?! Naracija je u stilu istocnjackih filmova i zaista nema puno dijaloga, barem ne do zadnje 4 stranice gdje je dobri naš Moreno morao objasniti kako je Takeda napisao i poslao pismo. Kod Pesceovog crteža mi se dopadaju izražena motorika likova i detalji. Ipak, vidi se da je sve manje takvih (detaljnih) vinjeta te da i on zbrzaje posao kao i kolege mu u staffu. Stvarno ima zabrljanih vinjeta i cudnih kadrova, ali može mu se oprostiti jer je 70% stripa dosta dobro nacrtao. Prije mjesec dana sam spominjao tisak iz prvog broja epizode koji je nekako grez, i baš se vidi kako crtež bolje izgleda kod ostala 2 broja.

Što covjek može više poželjeti od Zagora.
Ništa u odnosu na SD period (jer situacija stopostotno nedotice citatelja), ali odlicno za današnje ZG standarde.

Zasad, ocjena = 77%




Cetrnaest brojeva Richtera je bilo smece par excellence.
Zadnjih 5 brojeva kod mene dobiva pozitivnu ocjenu.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

zagorovac
Junior Member

Germany
318 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 03/03/2010 : 17:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zagorovac a Private Message
Konacno jedan dobri novi Zagor,jer stvarno sam se dosta Zagorovog sranja nacitao u zadnje vrijeme pa je i doslo vrijeme za jednog dobrog Zagora.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7787 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 03/03/2010 : 19:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Meni jedan od boljih Zagora u zadnjih nekoliko godina, što govori i moja (najveca!) ocjena na recenziji. Razlog tome je jako malo teksta i tipicnih Buretovih debilnih objašnjavanja. Bolji je strip kad drži usta zatvorena, toga recepta bi se triba cešce pridržavati. Isto tako je bilo i u vrlo dobrom maxiju Ratnici.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 03/03/2010 : 19:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
ratnici su mi bezveze ali ovo je posve solidno, cak i dobro.
on bi zapravo trebao raditi stripove bez teksta, mozda pokoji ahh, grr, joj i sl.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 03/03/2010 : 20:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

on bi zapravo trebao raditi stripove bez teksta, mozda pokoji ahh, grr, joj i sl.






No sikiriki

Edited by - Archy on 03/03/2010 20:18:37
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/04/2010 : 21:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Jbt, ovog Pescea pamtim puno boljeg ( Divlja djevojka )...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000