forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor 170
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 22/01/2010 : 17:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message
quote:
Originally posted by docA

Jebes naslov, vazno da se Zagor dokopao sise...da neko ne kaze kako je gej..

Vidi fkt desne ruke

Nemam potpis...
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3912 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 22/01/2010 : 17:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message
Zbog toga ga Japanac i hoce da ubije...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 22/01/2010 : 17:56:02  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

"Vrijeme osvete" bi bilo nepravilno.


kako to?
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 22/01/2010 : 18:04:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Unatoc svemu, HR i SR jezici nisu isti. Gramaticki Curunir ce sigurno pojasniti, možda i nisam u pravu. Možda...


"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 22/01/2010 : 19:07:23  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message
quote:
Originally posted by docA

Jebes naslov, vazno da se Zagor dokopao sise...da neko ne kaze kako je gej..



Ha ha ha...savršeno.....evo ti za oštro oko.
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 22/01/2010 : 19:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Unatoc svemu, HR i SR jezici nisu isti. Gramaticki Curunir ce sigurno pojasniti, možda i nisam u pravu. Možda...





Jezici vam mozda nisu slicni, ali to ne menja stvra da "Vrijeme za osvetu" i "Vreme osvete" imaju razlicno zancenje. Prvo znaci sad ko sto je neko gore rekao "it`s tea time", t.e. da ja u ne znam 12.00 vreme za osvetu, ko to ispusti ceka drugi dan kad dodze to vreme. Drugo pak znaci da je noslo vreme osvete i da dok se stvar ne resi (na jedan ili dzrgi nacin) mira nema. Tako da VC je u ovom smislu pojentirao (ako je to uopste bitno).
I uopste ne vidim sto se vi svadjate oko VC i LU. Bitno da imamo vise za skupljanje.

so it shall be written, so it shall be done

Edited by - rgorgiev on 22/01/2010 19:10:21
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 22/01/2010 : 19:15:09  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Magico_Vento

O cemu samo vi raspravljate,strip je za procitati i cao,sad jel se zove vrijeme osvete ili vrijeme za osvetu who cares??



Naravno, zaboli me i za naslov i za to gde je i kojim fontom napisan, posebno zato sto ma kakve da su naslovnice, nisu ni blizu originalu u pogledu ostrine i jasnoce otiska - miljama su iza italijanskog originala. Prema tome, kome smeta bilo sta na nasim izdanjima, neka nabavi i italijanske originale pa neka uziva (ja ih imam i uzivam) a sve ostalo imate u nasim izdanjima.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 22/01/2010 : 19:15:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by rgorgiev

I uopste ne vidim sto se vi svadjate oko VC i LU. Bitno da imamo vise za skupljanje.




Ma, pusti decu da se igraju
Nego, jel izasao u Makedoniji Zagor 503 "Mrtvata suma"

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 22/01/2010 : 19:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

nije valjda da skupljaš oba? šta ce ti uduplo?




Ja imam skupljam redovna italijanska, srpska, hrvatska i makedonska izdanja Zagora

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 22/01/2010 : 19:18:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by rgorgiev

I uopste ne vidim sto se vi svadjate oko VC i LU. Bitno da imamo vise za skupljanje.




Ma, pusti decu da se igraju
Nego, jel izasao u Makedoniji Zagor 503 "Mrtvata suma"



Ma ko to zna bre, ovo ovde uopste ne sledim, izadze jedan strip na godinu i to me ne zanima. Ali mogu da proverim i javim ti.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 22/01/2010 : 19:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by lwood

nije valjda da skupljaš oba? šta ce ti uduplo?




Ja imam skupljam redovna italijanska, srpska, hrvatska i makedonska izdanja Zagora


jesu li makedonci ispred VC sa epizodama?
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 22/01/2010 : 19:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by wele

jesu li makedonci ispred VC sa epizodama?




Da, ali kako izdaju nece jos dugo

Salim se, do sada su izasli:

broj 500



broj 501



broj 502



Izvinjavam se na off-u

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 22/01/2010 : 19:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by Magico_Vento

O cemu samo vi raspravljate,strip je za procitati i cao,sad jel se zove vrijeme osvete ili vrijeme za osvetu who cares??



Naravno, zaboli me i za naslov i za to gde je i kojim fontom napisan, posebno zato sto ma kakve da su naslovnice, nisu ni blizu originalu u pogledu ostrine i jasnoce otiska - miljama su iza italijanskog originala. Prema tome, kome smeta bilo sta na nasim izdanjima, neka nabavi i italijanske originale pa neka uziva (ja ih imam i uzivam) a sve ostalo imate u nasim izdanjima.

O tome pricam

Nemam potpis...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/01/2010 : 21:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by wele

sad ga preteraste...inace,naslovna strana bolja nego kod VC,ali je naslov bolji kod veseljaka...ludensu je to problem,moraju bit razliciti.jos se secam onog STUPICA I OTROV...dno dna.



zaista ne znam sto ti smeta stupica. nije uobicajena za srpski, ali u hrvatskom je svakako preferirana pred zamkom. naravno, sam naslov je debilan, bilo zamke i otrovi ili stupica i otrov ili klopka i toksin ili sto god hoces, ali za to treba kriviti blesave talijane. no o tome je vec bilo i previse rasprave...

ovog puta kritika je naravno opravdana: VRIJEME OSVETE i nikako drukcije... ovo je bezveze, doslovno, ne valja, i jest samo da se razlikuje od VC. nikakva tajna, milijardu puta izrecena: VC ne valja slikom, LU ne valja tekstom... da se udruze, mozda bi nesto i bilo... mada se bojim da bismo onda imali blazinin dizajn i los otisak + ludensov prijevod

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/01/2010 : 21:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

"Vrijeme osvete" bi bilo nepravilno.



zasto
buduci da pridjev ovdje ne moze nikako, ostaje kao jedino rjesenje. ovo, kako kaze cattivo, nema smisla.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/01/2010 : 21:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Unatoc svemu, HR i SR jezici nisu isti. Gramaticki Curunir ce sigurno pojasniti, možda i nisam u pravu. Možda...





naravno da nisu, ali ipak nisi

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 22/01/2010 : 21:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by zlatan bihac

otprilike je polovina naslova ista kod lud i VC.



Ko9d LU bar pronadju bolje mesto za naslov


ne kontam zašto jednostavno ne stave naslov kao kod originala???
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/01/2010 : 21:23:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
a kad smo vec kod toga, renky, novi dilan dakako bi se morao zvati mordecaijeva tajna. ovdje genitiv nitko ne bi upotrijebio ni u srpskom, bar ne bi trebao.
ma ana gaspar i elžbjeta garber... ako ih ikad vidm, opalit cu im dvije zableusice makar imale i 450 godina zajedno...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 22/01/2010 : 22:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

Jezici vam mozda nisu slicni, ali to ne menja stvra da "Vrijeme za osvetu" i "Vreme osvete" imaju razlicno zancenje. Prvo znaci sad ko sto je neko gore rekao "it`s tea time", t.e. da ja u ne znam 12.00 vreme za osvetu, ko to ispusti ceka drugi dan kad dodze to vreme. Drugo pak znaci da je noslo vreme osvete i da dok se stvar ne resi (na jedan ili dzrgi nacin) mira nema. Tako da VC je u ovom smislu pojentirao (ako je to uopste bitno).
I uopste ne vidim sto se vi svadjate oko VC i LU. Bitno da imamo vise za skupljanje.




nije valjda da skupljaš oba? šta ce ti uduplo?
[/quote]

Pa naravno da skupljam, a kako bih inace???
Problem je iu tome, sto Hrvatski kod nas ne izlaze, ali snalazim se.
Danas mi je od Zagora stiglo zadnjih tri broja iz HR (zagor, zagor ex i chico).
A i VC kasni kod nas, ali nije problem, kad sam u RS pa kupim od Trafike sve i onda kod nas nemam sta kupiti dva meseca.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 22/01/2010 : 22:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Renky

"Vrijeme osvete" bi bilo nepravilno.



zasto
buduci da pridjev ovdje ne moze nikako, ostaje kao jedino rjesenje. ovo, kako kaze cattivo, nema smisla.



Prvo mi je na pamet pa film "Vrijeme za..." pa nisan tija polemizirati prije tvog objašnjenja jer nikad nitko osim tebe ne obrazloži svoje tvrdnje. A do sada ni na jednoj strani niti jedan naslov nije proša bez komentara.
Ja kad kažem da Ferri nacrta na naslovnici Zagora neproporcionalno onda to i argumentiram.
Zbog toga sam napisa da bi bilo pogrešno kako bi izazva reakciju no ništa. A tebe san odma prozva jer znaš, kažem, usput izazivajuci i druge koji ne znaju nego lupaju pa ponekad i ubodu. Dakle bez objašnjenja. Cast iznimkama. Moje poznavanje gramatike HR jezika mi ne dozvoljava neke dublje rasprave pa cu se suzdržati i prihvatiti argumente.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/01/2010 : 22:39:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message

hvala na komplimentima
na koji film mislis? a time to kill je npr. preveden kao vrijeme ubijanja, sleepers kao vrijeme osvete...

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1862 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 22/01/2010 : 22:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message
quote:
Originally posted by Quebrasco

Alal vera!!
Nego, sta je s najavom za Zagor extra 183 ( Sierra Blanca ),
i on bi trebao pocetkom drugog mjeseca...



Malo bolje pogledaj...

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 22/01/2010 : 22:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Naš, "Vrijeme za..." Ili se te '93. još nismo "ojezicili"

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10035 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 22/01/2010 : 22:42:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Ultras

Ja skupljam redovna italijanska, srpska, hrvatska i makedonska izdanja Zagora



to samo skupljaš ili i citaš?






Naravno da citam

Italijanska izdanja malo teze ali zato ova "nasa" razbijam


Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/01/2010 : 22:43:38  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
bilo bi ti bolje da je obrnuto

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000