forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 HEJ, VESELI, JEDNO OBJAŠNJENJE, MOLICU!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 04/02/2010 : 19:43:54  Show Profile Show Extended Profile
henry izrekao veliku istinu (ovo u vezi juznjaka). A pride, i jako konstruktivan predlog veseljacima.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11404 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 05/02/2010 : 01:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message
Kad god odem u Nis (sada idem mesecno jednom, zbog ispita) ponadam se da cu konacno ugledati Trafiku...Jbg, tuga i veliki propust sto 2. ili 3. (kako god) grad u Srbiji nema Trafiku, a ima je recimo Kraljevo ili Sabac. Ne verujem da je tamo prodaja veca.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 05/02/2010 : 08:21:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by henry

Ja mislim da bi im ponajbolji potez bio da na prostoru Južne Srbije otvore prodajno mesto u sklopu neke kafane, pošto su, ocigledno, skoro svi ljubitelji stripova sa ovog podrucja automatski i teške pijandure. Za razliku od nas pojedinih što se mrštimo uz soci...



Jos bi i poboljsali prodaju. Napijes se,zaboravis da si vec kupio,pa kupis jos par primeraka
Go to Top of Page

milan 11
Junior Member



Serbia
364 Posts

Member since 13/06/2008

Posted - 05/02/2010 : 10:05:19  Show Profile Show Extended Profile  Send milan 11 a Private Message
Evo ja recimo nisam za to da se Trafika otvori u Uzicu.Sve redje i kupujem izdanja VC na trafikama i to iz vise razloga.Prvi i najveci razlog je nesrazmera cene i kvaliteta stripova koje objavljuje VC,drugi je losa distribucija (jer ih dugo nije bilo na Futurinim trafikama koje u Uzicu imaju sve najbolje lokacije u gradu),treci razlog je pogresan odnos VC-a prema kupcima,itd.Shvatio sam da je mnogo bolje da skupim neku lovu ,pa onda u Darkwoodu,kada me put nanese, za znatno manje novca kupim ono sto me zaista zanima bez obzira na to ko je izdavac.Bio sam odusevljen kada se VC pojavio,i dalje mi je drago sto su tu ali moram priznati da ne razumem njihovu poslovnu politiku.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 05/02/2010 : 10:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
Lepo receno.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 05/02/2010 : 12:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message
quote:
Originally posted by milan 11

Evo ja recimo nisam za to da se Trafika otvori u Uzicu.Sve redje i kupujem izdanja VC na trafikama i to iz vise razloga.Prvi i najveci razlog je nesrazmera cene i kvaliteta stripova koje objavljuje VC,drugi je losa distribucija (jer ih dugo nije bilo na Futurinim trafikama koje u Uzicu imaju sve najbolje lokacije u gradu),treci razlog je pogresan odnos VC-a prema kupcima,itd.Shvatio sam da je mnogo bolje da skupim neku lovu ,pa onda u Darkwoodu,kada me put nanese, za znatno manje novca kupim ono sto me zaista zanima bez obzira na to ko je izdavac.Bio sam odusevljen kada se VC pojavio,i dalje mi je drago sto su tu ali moram priznati da ne razumem njihovu poslovnu politiku.


Moram priznati da ne kontam bas najbolje??? Koja je to nesrazmera kvaliteta o kojoj pricas? Drugo problem distributera ovde je sveprisutan otkad ja znam za sebe...tako da na to mozemo da se naviknemo ili odustanemo od kupovine!!
A posebno bih voleo da cujem koji je to pogresan odnos prema kupcima,jer se meni cini da VC ima ubedljivo najbolji kontakt sa potrosacima osim Libellusa i Fibre a to su kuce koje umaju male tiraze i obracaju se samo probranoj publici a i vode ih strip entuzijasti pa je to potpuno logicno. Od mass izdavaca meni se cini da je vc daleko ispred svih bas po tome. Otvaraju trafike,daju popust za clanove,obracaju se svim clanovima putem biltena,svaki strip ima krajnje zanimljive uvodnike.... Nista od toga nije imao ni Dnevnik a on je stampao svoja izdanja u 100 000 primeraka....
nemoj molim te ovo da shvatis kao zelju za nekakvom raspravom ali mi se cini da su ti razlozi neosnovani.

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

sergio gardini
New Member



Serbia
226 Posts

Member since 18/07/2009

Posted - 05/02/2010 : 13:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send sergio gardini a Private Message
quote:
Originally posted by milan 11

Evo ja recimo nisam za to da se Trafika otvori u Uzicu.Sve redje i kupujem izdanja VC na trafikama i to iz vise razloga.Prvi i najveci razlog je nesrazmera cene i kvaliteta stripova koje objavljuje VC,drugi je losa distribucija (jer ih dugo nije bilo na Futurinim trafikama koje u Uzicu imaju sve najbolje lokacije u gradu),treci razlog je pogresan odnos VC-a prema kupcima,itd.Shvatio sam da je mnogo bolje da skupim neku lovu ,pa onda u Darkwoodu,kada me put nanese, za znatno manje novca kupim ono sto me zaista zanima bez obzira na to ko je izdavac.Bio sam odusevljen kada se VC pojavio,i dalje mi je drago sto su tu ali moram priznati da ne razumem njihovu poslovnu politiku.

Dugo na futurinim trafikama nije bilo nikakve štampe iz poznatih razloga tj zbog odredenog gospodina... i to nema veze sa VC, tako da ti to ne pije vodu... Što se tice ondosa prema kupcima ni tu nisi u pravu, ako neko izlazi u susret to su oni, jedino ako ne želiš da ti oni citaju strip umesto tebe, tako da ti ni to ne pije vodu. Odnos kvaliteta i cene... to je diskutabilno pošto su kriterijumi za kvalitet samog stripa razliciti i ne vredi raspravljati, ali cena pogotovo ako si clan i nakupiš pristojan popust je više nego pristupacna.
Go to Top of Page

Solid Snake
Senior Member



Djibouti
2359 Posts

Member since 30/12/2003

Posted - 05/02/2010 : 14:31:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Solid Snake a Private Message
quote:
Originally posted by wesskowaz

Kad god odem u Nis (sada idem mesecno jednom, zbog ispita) ponadam se da cu konacno ugledati Trafiku...Jbg, tuga i veliki propust sto 2. ili 3. (kako god) grad u Srbiji nema Trafiku, a ima je recimo Kraljevo ili Sabac. Ne verujem da je tamo prodaja veca.

Van sekakve logike.
Go to Top of Page

milan 11
Junior Member



Serbia
364 Posts

Member since 13/06/2008

Posted - 08/02/2010 : 08:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send milan 11 a Private Message
Meni nije normalno da strip na trafici bude skuplji nego u Darkwood-u,nije mi normalno da za cenu od 190,00 din dobijem duple stane,blede strane,mastilom umrljane strane,nije mi normalno da uvozna izdanja budu jeftinija od nasih,nije mi normalno da se svi zale na iste stvari a niko ih ne ispravlja (npr.dizajn naslovnica),nije mi normalno da na ovom sajtu nema nikoga ko bi govorio u ime VC-a,nije mi normalno da imam karticu koja mi ne sluzi nizasta jer eto nisam iz Beograda,nije mi normalno da se nagrade dele onima koji vec imaju srecu da mogu da iskoriste svoje kartice.Za svoj novac biram sta kupujem i samo kazem da je to sve redje VC.Sta rade hrvatski izdavaci ne znam ali znam da kada uzmem njihova izdanja ona su po pravilu (mada ne uvek) bolja od VC-aCilj ovoga sto sam niapisao nije nista drugo do apel da se bar stamparske greske u buducim izdanjima izbegnu ili bar umanje jer me one uzasno nerviraju i dok za sve drugo mogu da nadjem neko opravdanje za to ne mogu i ne zelim.Zelim bolji VC jer mi je do njega stalo i zato i odvajam vreme da sve ovo napisem.
Go to Top of Page

sergio gardini
New Member



Serbia
226 Posts

Member since 18/07/2009

Posted - 08/02/2010 : 11:11:52  Show Profile Show Extended Profile  Send sergio gardini a Private Message
quote:
Originally posted by milan 11

Meni nije normalno da strip na trafici bude skuplji nego u Darkwood-u,nije mi normalno da za cenu od 190,00 din dobijem duple stane,blede strane,mastilom umrljane strane,nije mi normalno da uvozna izdanja budu jeftinija od nasih,nije mi normalno da se svi zale na iste stvari a niko ih ne ispravlja (npr.dizajn naslovnica),nije mi normalno da na ovom sajtu nema nikoga ko bi govorio u ime VC-a,nije mi normalno da imam karticu koja mi ne sluzi nizasta jer eto nisam iz Beograda,nije mi normalno da se nagrade dele onima koji vec imaju srecu da mogu da iskoriste svoje kartice.Za svoj novac biram sta kupujem i samo kazem da je to sve redje VC.Sta rade hrvatski izdavaci ne znam ali znam da kada uzmem njihova izdanja ona su po pravilu (mada ne uvek) bolja od VC-aCilj ovoga sto sam niapisao nije nista drugo do apel da se bar stamparske greske u buducim izdanjima izbegnu ili bar umanje jer me one uzasno nerviraju i dok za sve drugo mogu da nadjem neko opravdanje za to ne mogu i ne zelim.Zelim bolji VC jer mi je do njega stalo i zato i odvajam vreme da sve ovo napisem.

Sasvim je normalno da u striparnici (gle cuda) stripovi budu jeftiniji nego u nekom objektu koji nije specijalizovan za to. Što se tice kartice, popusta i nagrada šta ti tu nije logicno??? Ko najviše troši na kartici dobija nagradu... Zar je moguce dobiti naprimer nagradu na lotou, a da ne uplatiš tiket???
Poptpuno si u pravu to da za svoj novac možeš da kupuješ šta ti hoceš, to je pravo svakoga

Edited by - sergio gardini on 08/02/2010 12:07:38
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 09/02/2010 : 16:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
quote:
Originally posted by Solid Snake

quote:
Originally posted by wesskowaz

Kad god odem u Nis (sada idem mesecno jednom, zbog ispita) ponadam se da cu konacno ugledati Trafiku...Jbg, tuga i veliki propust sto 2. ili 3. (kako god) grad u Srbiji nema Trafiku, a ima je recimo Kraljevo ili Sabac. Ne verujem da je tamo prodaja veca.

Van sekakve logike.

A zamisli otvori se u Vranju,a ne otvori se u Nishu
Tri posetilaca ce je posecivati


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 09/02/2010 : 16:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by milan 11

nije mi normalno da uvozna izdanja budu jeftinija od nasih


Tacno, treba da koštaju 240 dinara + PDV, carina & špedicija, znaci oko 300 dinara. Mislim da ce mnogi podržati ovu tvoju ideju. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 09/02/2010 : 18:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by milan 11

nije mi normalno da uvozna izdanja budu jeftinija od nasih


Tacno, treba da koštaju 240 dinara + PDV, carina & špedicija, znaci oko 300 dinara. Mislim da ce mnogi podržati ovu tvoju ideju. ;)

Pa jeste,sad ce poskupeti uvozne stripove


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4706 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 09/02/2010 : 18:54:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Strip u Hrvatskoj košta 18 kuna - 240 dinara.
U Srbiji košta 160 dinara.
To je vec do vlasnika strip-kluba, koji bi mirne duše mogao da povisi cenu.
A strip u Darkvudu i Alan Fordu košta jeftinije jer nema distribucije, pa se strip dobija as is.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 09/02/2010 : 19:15:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
meni samo jedna stvar nije jasna kod otvaranja trafika.
ako se u nekom gradu otvori trafika,uglavnom saznajemo od ljudi sa foruma.sta sa onima koji nemaju internet,a trafika bude otvorena negde na zabacenom mestu.
ti klinci,i uopste stripofili mogu jos godinu dana da kupuju stripove po ceni 190din.bez popusta,jer nemaju pojma o novom prodajnom mestu.
dali je problem objaviti,u svakom nadolazecem stripu,u kojim gradovima postoje trafike?
ovakvim pristupom prodaja bi jos vise porasla,a zna se koliko znace reklame.stvarno neverovatno.
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 09/02/2010 : 19:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message
verovao ili ne pise u svakom...na unutrasnjoj korici!!

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 09/02/2010 : 19:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Znas da on cepa koricu, buduci da ju je Blazina dodirivao svojim necistim rukama.
Go to Top of Page

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 09/02/2010 : 19:57:34  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message
quote:
Originally posted by Colt

Znas da on cepa koricu, buduci da ju je Blazina dodirivao svojim necistim rukama.


Dobro je dok nije iz nekih drugih razloga.

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 09/02/2010 : 20:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
quote:
Originally posted by Colt

Znas da on cepa koricu, buduci da ju je Blazina dodirivao svojim necistim rukama.

EEj,hartija je to..Moze da posluzi u MNOOOGE svrhe


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 09/02/2010 : 22:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
quote:
Originally posted by Colt

Znas da on cepa koricu, buduci da ju je Blazina dodirivao svojim necistim rukama.


kad je pogledam spolja,izgubim volju da zavirim,i sa druge strane korice.
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 10/02/2010 : 13:59:29  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message
U kragujevackoj Trafici sam dobio novi Info u vezi otvaranja novih objekata: navodno bi trebalo da relativno skoro osvanu objekti u Nisu, Uzicu i Cacku. Dakle, i ovo je potpuno nezvanicno. Podsecam da je zadnja informacija glasila da ce biti u pitanju Cacak i G. Milanovac, ali mi je tada prodavacica rekla da nije sigurna. Kakogod, Trafike se otvaraju sirom Srbije tako da je samo pitanje vremena kada ce biti u Nisu, bez brige.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000