forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 tex
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

risbozg
Advanced Member



Croatia
15539 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/09/2006 : 09:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Ne znam zašto ja kao citatelj gubim ako npr. izdavaci zarade na stripovima koji izdaju?Ja razmišljam ovako:kamo srece da dobro zarade jer to znaci još novh izdanja i nastavak postojecih što mi svakako odgovara.
Što se cijena tice-ako mi je nešto preskupo(a ima dosta takvih stvari),onda to jednostavno ne kupim i kraj price.Za svako izdanje imam mišljenje koliko to vrijedi i ako se to ne slaže sa konacnom cifrom,onda ne kupim.Ne vidim tu razloga za svadu.

Bond.James Bond.



potpisujem - upravo tak i je

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15539 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/09/2006 : 09:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by osim

Svaka cast slobodi govora, ali naziv ovog topica je Tex i svaki put se osecam užasno prevareno kad ga otvorim, ocekujuci da cu procitati nešto o Texu, a o tome ni reci, samo price koje nemaju nikakve veze sa temom. Nije li to pomalo nekorektno? I nije li korektno ukoliko neko želi da raspravlja o cenzuri u Dnevniku da otvori topic sa naslovom "Cenzura u Dnevniku" i ako neko želi da raspravlja o cenama KP da otvori topic "Cena KP"? Ovakve "zloupotrebe" naslova pojedinih topica su stvrano vec poprimile enormne razmere i mislim da bi tu nešto trebalo uraditi...



i s tobom se slažem 100%
otvorio sam ga da procitam nešto novo u vezi tex-a kad ono bip..
ken parker
bar bi se moderatori trebali držati - kao uzor - nekoga reda kad se mi ostali ne držimo

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/09/2006 : 13:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Slazem se, evo ja se prvi pocsipam pepelom... trebat cemo to srediti sto prije.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 06/09/2006 : 13:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Bilo bi ugodno iznenadjenje kad bi poceli komentirati stripove koje volimo, hvaliti crtace i scenariste, raspravljati o pricama i koliko su one dobre. Ali vjerovatno je to puno za traziti.

Iako mi se cini da fanovi Zagora jedini vode takve diskusije na forumu. A njih se najvise pljuje.

Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15539 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/09/2006 : 13:38:13  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
kad smo mi tex-oljupci tako zadivljeni svime na tex-u da smo ostali bez teksta

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/09/2006 : 13:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Alen, nemaš ti pojma... Sad je u modi pljuvati po izdavacima i kritizirati svaki njihov potez. Kolekcionari ionako ne citaju stripove nego ih trpaju u kolekcije, pa kako bi onda raspravljali o sadržaju. A stripovi.com je kronicno inficiran crv zvanim W32.nyxem_Blaster_Zagor.com te ga je poželjno izbjegavati, a HC i Libelus sinonimi za zlo.

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 06/09/2006 : 15:07:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Mislim da je vrijeme da se ovaj topic "lock-a" i otvori novi za Texa. Ovo više nema veze.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/09/2006 : 15:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ionako je antikni, star 4 godine cak... I ima loš naslov - tex??

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 06/09/2006 : 16:43:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Druze dexa izgleda da je tvoje zasjedanje za okruglim stolom uz obilje piva trajalo svu noc...
Naravno da smo "derikoze" i naravno da zaradjujemo lovu, nisi procitao predhodne postove?
Nisam znao da kupujes nasa izdanja... hvala ti na podrsci!

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Dado, mlad si decko pa ti opraštam ove neumesne komentare. Kada procitaš dovoljno Zagorovih avantura i pojedeš dovoljno keksa i mleka, javi se da razgovaramo o necem ozbiljnom. Možda tad budeš imao dovoljno godina pa ce ti u klafani dati i da samnom piješ pivo.

Do tad ostani Markosov potrcko. Dobro ti ide.

Komplet Libelusovog Kena sam pozajmio od ortaka koji je za to bacio pare (njegove reci) i prema onome što sam tamo našao smatram da je PRESKUPO. Btw, bio sam se zagrejao da to kupim, ali sam odustao.

Ne smeta mi da iko zaraduje od stripa, naprotiv, i ja radim isto, ali mi smeta ta konstantna kuknjava o tome kako se navodno radi iz gušta i ostane tako koji evric da siroti izdavaci i entuzijaste ne crknu od gladi. Nije nego.

Od posla sa stripovima se ne može kupiti jahta ali se može zaraditi solidna svotica šuštecih moneta, bezobrazne cene koje izdavaci poslednjih godina pucaju svojim izdanjima (jeste li videli recimo šta (ne) dobijate za Sistemovog Helboja? Sramota.) jesu jasan pokazatelj toga. Libelus medu prvima. Mislim, ako ljudi iz te kuce ne prezaju da šire iskonstruisane price i poluistine o tobožnjim velikim manama Sistemovog i Dnevnikovog Kena, onda je lako zakljuciti da je tu ipak u igri velika kinta.

Toliko od mene. Ovde covek izgleda ne može da iznese stav o nekim konkretnim stvarima kao što je izdavacka politika a da ga odmah ne optuže da je alkos i propalitet koji lupeta gluposti.

www.pressing-magazine.com
www.ekstragedza.tk
www.levastranadruma.tk
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/09/2006 : 17:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Od nekog ozbiljnog razgovora s tobom ocito nema vajde, pa nam ne preostaje drugo nego zajebancija. Ali evo, dozvolimo ti benefit of the doubt...

Ortak koji je bacio pare moze bez problema prodati te iste Kenove po istoj, a vjerojatno i po malo visoj cijeni jer prvih brojeva vise nema. Za detaljnu analizu naseg i Dnevnik izdanja ti trebaju oba. Uzmi npr. LMS i nasu Dugu pušku pa usporedi, detaljno, o cemu se tu radi. Ili procitaj moje recenzije, tamo sam vise manje nabrojio bitnije stvari, pa tek onda možemo govoriti o iskonstruiranim pricama i poluistinama.

Ako je tebi PRESKUPO, ne znaci da je to mjerilo za sve. No, usporedbe radi, pokazi mi slicno izdanje po prihvatljivoj cijeni. Ono sto netko tko kupi nasa izdanja moze ocekivati su kvalitetan tisak, uvez, papir, prijevod, dizajn i oprema u cjelini. Mislim da to nije malo, a naravno, to ima i svoju cijenu i to da li je cijena preskupa ili ne mozes odrediti samo usporedbom sa tim faktorima.

Mi ne kukamo sto to radimo iz gusta, nego se time ponosimo. Sva zarada od izdanja koja se pokrivaju ide u nova izdanja i saniranje onih koji se ne pokrivaju. I da, i dalje investiramo novac u izdavastvo, nijednu kunu jos nismo stavili u svoj dzep, sto god ti mislio o tome.

O zaradi solidne svotice sustecih moneta, da, siguran sam da je ona moguca, pogotovo za velike izdavace sa puno izdanja na kisocima i u knjizarama. Mali izdavaci poput nas, tesko da je mogu imati (ako cemo govoriti o solidnoj zaradi - opet, pitanje je sto je solidno za mene, a sto za tebe). Na nasim izdanjima zaradjuju svi koji su uz njih vezani, pa tek onda mi. Vlasnik prava uredno uzme svojih desetak % i zaradi, tiskara uredno naplati tisak i zaradi, prevoditelj/dizajner/prelomac isto, trgovac uredno stavi svojih 40tak i vise % marze i zaradi, drzava uredno naplati poreze i davanja unaprijed, a mi zaradimo ako i samo ako se izdanje proda dovoljno dobro da se pokriju svi ti troskovi.

Ako je to tako divno, krasno i bajno,ako je zarada sigurna i laka, ne znam sto cekas(te) da se bacite u izdavastvo? Ja pisem kolumnu na tu temu sa mojim iskustvima i savjetima, siguran sam da ce biti od pomoci buducim izdavacima, dakle, sigurno ne obeshrabrujem nikoga. No, bas zato sto znam kako stvari izgledaju iznutra, ne pricam bajke i ne nagadjam u prazno.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/09/2006 : 17:22:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
dexa ako se kad se odraste postane takav kao sto si ti, ja ne bih da odrastem...
Hocu da vecito jedem keks, pijem mleko i citam zagora...
U klafane a ni kafane ne zalazim, nemam jos dovoljno godina ali kad odrastem ici cu samo
u odabrane klubove jer cu se do tada namlatiti para na izdanjima...
Kako je za tebe izbacivanje stranica "toboze velika mana" vjerujem da ti kod svakog
svog izdanja izrezes po desetak stranica kako bi dobio na kvaliteti...
I naravno da solidno zaradjujemo, mi smo prvi medju takvima, stalno ti to pisemo ali ti ne citas...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/09/2006 : 17:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Gazda, potrcko se javlja, sto mislis da napravimo jedan reprint sa istim izbacenim stranicama, da dobijemo na kvaliteti?


Isprika ozbiljnim clanovima sto je ovo sve offtopic, omaklo se u ovom topicu nece u drugima...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 06/09/2006 : 19:20:23  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Meni Tex ni kao klincu nije lezao,a za razliku od drugih junaka, koji su mi takodje u to vreme bili odbojni (KP npr), koje sam poslednjih godina sa uzivanjem citao, kod Texa se nisam sve do skoro oslobodio tog osecaja odbojnosti, predrasude da se radi o jos jednom vesternu sa kliseiranim zapletima i jos stereotipnijim dijalozima. Samo zahvaljujuci uporednom popisu na stripovi.com odlucio sam da krenem od pocetka da ga citam i od pocetka me je odusevio, cak te, verovatno slabije epizode. Stavise, vrlo brzo sam se prilagodio Galepovom crtezu i sad prosto ne znam da stanem. Sreca pa mi tu i tamo doleti u ruke neka dobra knjiga (Mileta Prodanovic:Kolekcija, preporucujem), pa napravim predah. A nisam stigao jos ni do jedne epizode ovde oznacene kao odlicne. Jedva cekam...
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 06/09/2006 : 19:32:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Od nekog ozbiljnog razgovora s tobom ocito nema vajde, pa nam ne preostaje drugo nego zajebancija. Ali evo, dozvolimo ti benefit of the doubt...
quote:


Markose, baš ti fala što si rešio da me ispoštuješ, sila si.

quote:
Ortak koji je bacio pare moze bez problema prodati te iste Kenove po istoj, a vjerojatno i po malo visoj cijeni jer prvih brojeva vise nema.


O, pa ovo je biser. A gde to. leba ti? Da li si razmišljao o politickoj karijeri? Vrlo si uspešan u manipulaciji i ubedivanju da je crno ustvari belo.


quote:
Za detaljnu analizu naseg i Dnevnik izdanja ti trebaju oba. Uzmi npr. LMS i nasu Dugu pušku pa usporedi, detaljno, o cemu se tu radi. Ili procitaj moje recenzije, tamo sam vise manje nabrojio bitnije stvari, pa tek onda možemo govoriti o iskonstruiranim pricama i poluistinama
.

Markose, ružno je što me tretiraš kao da sam ja balavac koji je juce procitao prvu epizodu Kena? Ja sam za razliku od nekih ovde koji se prave puno pametni iako su procitali manje epizoda Bonelija od mene, Kena i ostale kupovao na trafici tokom osamdesetih. Odlicno znam šta tu fali i šta je izbaceno. Problem je u tome što VI ŠIRITE FAMU KAO DA JE U VAŠIM IZDANJIMA SVE TOTALNO DRUGACIJE. KO DA SU TOTALNA OTKROVENJA.

A nisu.

[quote]Ako je tebi PRESKUPO, ne znaci da je to mjerilo za sve. No, usporedbe radi, pokazi mi slicno izdanje po prihvatljivoj cijeni. Ono sto netko tko kupi nasa izdanja moze ocekivati su kvalitetan tisak, uvez, papir, prijevod, dizajn i oprema u cjelini.


O, pa vi stvarno nudite nešto što niko živ ne nudi. Papir, dizajn, oprema? Zar to nema SVAKO izdanje? A za PREVOD, vidim na ovom topicu kako ljudi kažu da se niste baš proslavili.

[quote]Mislim da to nije malo, a naravno,


Nije malo, ali ZA TE PARE možeš na AMAZONU da dobiješ više. Da ne govorim šta sve može da se kupi u stripanicama i na berzi.


Ako je to tako divno, krasno i bajno,ako je zarada sigurna i laka, ne znam sto cekas(te) da se bacite u izdavastvo?


Ti si pre pola sata pao s kruške, šta li?

Ja se izdavaštvom bavim od 2000. godine. A trenutno radim u "Zografu" kao urednik za specijalna izdanja (gde planiramo i stripove i knjige o stripu). Ta kuca je jedna od pet najacih u Srbiji po broju godišnjih izdanja i distribuciji. I ti ce me uciš šta je izdavaštvo? Odlicno znam koliko je realna cena vašeg izdanja, a cene štampe i rabata se ne razlikuju bitno u Srbiji i Hrvatskoj. S tim što kod nas imaš i PDV od 18%. Knjiga i strip narocito (u Srbiji sa bilo kojim stripom i dobrom distribucijom mož racunaš na 500-1000 ljudi koji ce ga po difoltu kupiti bilo kakav da je) se odlicno prodaju na Balkanu.

Covece, pa mi smo MOMU KAPORA i njegov možda najlošiji roman "Ivana" prodali u 35 000 primeraka smo u Srbiji i Crnoj Gori. I to u knjižarama i na sajmovima a ne na trafikama. Zvonka Karanovica, za kog vecina ovde nije ni cula smo prodali u preko 3000 komada. Neka se ljudi zamisle kako onda ide Ken Parker koji je malcice cuveniji od tog niškog pisca.


Dakle, ne pricaj mi bajke, mene ne možeš da isfoliraš.



www.pressing-magazine.com
www.ekstragedza.tk
www.levastranadruma.tk
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 06/09/2006 : 19:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

dexa ako se kad se odraste postane takav kao sto si ti, ja ne bih da odrastem...
Hocu da vecito jedem keks, pijem mleko i citam zagora...
U klafane a ni kafane ne zalazim, nemam jos dovoljno godina ali kad odrastem ici cu samo
u odabrane klubove jer cu se do tada namlatiti para na izdanjima...
Kako je za tebe izbacivanje stranica "toboze velika mana" vjerujem da ti kod svakog
svog izdanja izrezes po desetak stranica kako bi dobio na kvaliteti...
I naravno da solidno zaradjujemo, mi smo prvi medju takvima, stalno ti to pisemo ali ti ne citas...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Dado, zar te nisu naucili da cutiš kad stariji razgovaraju?
Ajde u cošak.

www.pressing-magazine.com
www.ekstragedza.tk
www.levastranadruma.tk
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/09/2006 : 20:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
dexa pa kako su me mogli nauciti, ja sam tek dete, to cu shvatiti da ne valja tek kad odrastem kao ti...
U mom selu su davali pravo govora jacem, svi smo citali zagora...
Nemoj ti davati los primer djeci poput mene, postuj malo kucni red i skini se sa topica o Texu...
Otvori jedan drugi koji ce biti samo za tebe i odrasle... cmok
I ne zaboravi i veceras popiti redovnu dozu piva, tako da mozes nastaviti pisati
jednakim umjetnickim stilom kao i do sada...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/09/2006 : 22:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Ortak koji je bacio pare moze bez problema prodati te iste Kenove po istoj, a vjerojatno i po malo visoj cijeni jer prvih brojeva vise nema.


O, pa ovo je biser. A gde to. leba ti? Da li si razmišljao o politickoj karijeri? Vrlo si uspešan u manipulaciji i ubedivanju da je crno ustvari belo.


Slobo u Darkwood klubu ce ih biti spreman otkupiti, siguran sam. More Comics i Libellus striparnice isto.

quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Za detaljnu analizu naseg i Dnevnik izdanja ti trebaju oba. Uzmi npr. LMS i nasu Dugu pušku pa usporedi, detaljno, o cemu se tu radi. Ili procitaj moje recenzije, tamo sam vise manje nabrojio bitnije stvari, pa tek onda možemo govoriti o iskonstruiranim pricama i poluistinama
.

Markose, ružno je što me tretiraš kao da sam ja balavac koji je juce procitao prvu epizodu Kena? Ja sam za razliku od nekih ovde koji se prave puno pametni iako su procitali manje epizoda Bonelija od mene, Kena i ostale kupovao na trafici tokom osamdesetih. Odlicno znam šta tu fali i šta je izbaceno. Problem je u tome što VI ŠIRITE FAMU KAO DA JE U VAŠIM IZDANJIMA SVE TOTALNO DRUGACIJE. KO DA SU TOTALNA OTKROVENJA.

A nisu.

.
Gdje mi to sirimo tu famu? Ajde, citiraj.
O izbacivanju i stvarima koje su radjene NE MOZES znati vise od mene, jer ja sam sve te epizode do sada procitao bar po desetak puta, prevodeci ih. Znam tocno sto je i kako radjeno i koja je steta napravljena. To sto je ti relativiziras je tvoja stvar. Sve sto ja tvrdim je da je nase izdanje kompletno, necenzurirano, bez izbacivanja stranica, sa tocnim prijevodom u originalnom redoslijedu sa originalnim naslovnicama, kvalitetno otisnuto na kvalitetnom papiru. Dnevnik nije nista od toga. I, htio ti to ili ne, to cu CINJENICE. Da li se moze citati Dnevnikov Ken i u takvom izdanju? Naravno da moze. Ali, to nije to.


quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Ako je tebi PRESKUPO, ne znaci da je to mjerilo za sve. No, usporedbe radi, pokazi mi slicno izdanje po prihvatljivoj cijeni. Ono sto netko tko kupi nasa izdanja moze ocekivati su kvalitetan tisak, uvez, papir, prijevod, dizajn i oprema u cjelini.


O, pa vi stvarno nudite nešto što niko živ ne nudi. Papir, dizajn, oprema? Zar to nema SVAKO izdanje? A za PREVOD, vidim na ovom topicu kako ljudi kažu da se niste baš proslavili.


Ne znam da je itko negativno komentirao prijevod. Kako sam ga ja osobno radio, rado cu saslusati sve primjedbe. I siguran sam da je taj prijevod vrlo dobar i kvalitetan i nemjerljivo bolji od Dnevnikovog. Sto se ostalog tice, papir mozda imaju svi, ali nemaju npr. uvodnike. Dizajn? Hahhahaha. Hahahhahahahaahahah. TKO ima bolji dizajn od Libellusa? Bas me zanima. U najboljem slucaju je to kopija originalnog dizajna. Vise od pola nasih izdanja ima novi, miljama bolji dizajn od originala, bilo sto se tice korica bilo sto se tice knjiznog bloka. Kao direktan primjer uzmi Systemov i nas MV. Pa mi onda dodji govoriti o dizajnu.

quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Mislim da to nije malo, a naravno,


Nije malo, ali ZA TE PARE možeš na AMAZONU da dobiješ više. Da ne govorim šta sve može da se kupi u stripanicama i na berzi.


Za TE pare? Ma ajde. Sto mozes kupiti na Amazonu za 10$. IDW-ow Dampyr, npr. da. Sto se sve moze kupiti u striparnicama i na berzi za te pare?

quote:
Originally posted by dexa pantelejski

Ako je to tako divno, krasno i bajno,ako je zarada sigurna i laka, ne znam sto cekas(te) da se bacite u izdavastvo?


Ti si pre pola sata pao s kruške, šta li?

Ja se izdavaštvom bavim od 2000. godine. A trenutno radim u "Zografu" kao urednik za specijalna izdanja (gde planiramo i stripove i knjige o stripu). Ta kuca je jedna od pet najacih u Srbiji po broju godišnjih izdanja i distribuciji. I ti ce me uciš šta je izdavaštvo? Odlicno znam koliko je realna cena vašeg izdanja, a cene štampe i rabata se ne razlikuju bitno u Srbiji i Hrvatskoj. S tim što kod nas imaš i PDV od 18%. Knjiga i strip narocito (u Srbiji sa bilo kojim stripom i dobrom distribucijom mož racunaš na 500-1000 ljudi koji ce ga po difoltu kupiti bilo kakav da je) se odlicno prodaju na Balkanu.


Covece, pa mi smo MOMU KAPORA i njegov možda najlošiji roman "Ivana" prodali u 35 000 primeraka smo u Srbiji i Crnoj Gori. I to u knjižarama i na sajmovima a ne na trafikama. Zvonka Karanovica, za kog vecina ovde nije ni cula smo prodali u preko 3000 komada. Neka se ljudi zamisle kako onda ide Ken Parker koji je malcice cuveniji od tog niškog pisca.

Dakle, ne pricaj mi bajke, mene ne možeš da isfoliraš.


Nemam pojma gdje radis i cim se bavis, odakle bih znao? Bas me zanima koja je realna cijena naseg izdanja. I bas me zanima zasto je npr. Systemov Magicni Vetar (i kiosk i album izdanje) prosao tako lose kad ima tako puno ljudi koji ce to po difoltu kupiti (da ne spominjem ostale pokusaje koji su propali). Koji se to strip album u Srbiji prodao u preko 1000 primjeraka? Pitaj System koliko prodaju Kena na kisocima. Njima je tiraz 3000 komada, mogu samo sanjati o prodaji vecoj od polovice tiraza. Pitaj Beli put koliko su prodali svojih trejdova. Pitaj Dekaru koliko proda svojih svescica. Pitaj Marketprint koliko su prodali npr. Aquablue, Krazy Kat i slicnih albuma. 1000 komada? U nekom lijepom snu, da.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 06/09/2006 : 22:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Evo naslovnica predstojeceg aBdit Texa u Italiji!


Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 06/09/2006 : 23:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Dobra kao i uvijek...
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 06/09/2006 : 23:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
Dexa,jesi li ti pokušao uopce doci do racunice koliko mogu Dado, Markos i ekipa zaraditi izdavajuci strip albume, jer ako nešto govoriš, za to moraš imati argumente. Ako jedan album Ken Parkera košta 60,00 kuna,odbi trošak za autorska prava, troškove štamparije, prijevoda, lektoriranja i još kojekakve zavisne troškove, njima po jednom takvom albumu ne može ostati više od 10,00 kuna bruto, s time da si nisu ni dali placu. Sada to pomnoži sa tiražom, ja ne vjerujem da ce prodati u više od 400 primjeraka, to ti ispadne 4000,00 kn x 6 brojeva, dakle 24000,00 kuna. Kada si isplate to kao placu, to ti je prijatelju moj, duplo manje, dakle njih dvoje ili troje zarade neto na 6 Ken Parkera cca od 10000,00 do 15000,00 kuna. Ako je to neka velika lova, onda sam ja pop. Ovo ti je pod idealnim uvjetima, da se stripovi dobro prodaju, da se ne moraju dizati krediti sa velikim kamatama itd. Dexa, Markos i ekipa su ENTUZIJASTI, DOBROCINITELJI, njih treba hvaliti, a ne kritizirati. Da se ja kojim slucajem bavim izdavaštvom, ne bi prstom mrdnuo ako ne bi zaradio mjesecno cisto barem 20000,00 kuna. Covjece, jesi li ti svjestan kakav oni rizik preuzimaju na sebe za malo zarade. Siguran sam da su sa onim stripom ZAVJERA SRIJEDOM u cistom minusu, a rupe ce pokrpiti možda sa Ken Parkerom. Siguran sam za tebe da se sigurno ne baviš privatnim biznisom kada tako razmišljaš.


quote:
Originally posted by dexa pantelejski

quote:
Originally posted by Dado

Druze dexa izgleda da je tvoje zasjedanje za okruglim stolom uz obilje piva trajalo svu noc...
Naravno da smo "derikoze" i naravno da zaradjujemo lovu, nisi procitao predhodne postove?
Nisam znao da kupujes nasa izdanja... hvala ti na podrsci!

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Dado, mlad si decko pa ti opraštam ove neumesne komentare. Kada procitaš dovoljno Zagorovih avantura i pojedeš dovoljno keksa i mleka, javi se da razgovaramo o necem ozbiljnom. Možda tad budeš imao dovoljno godina pa ce ti u klafani dati i da samnom piješ pivo.

Do tad ostani Markosov potrcko. Dobro ti ide.

Komplet Libelusovog Kena sam pozajmio od ortaka koji je za to bacio pare (njegove reci) i prema onome što sam tamo našao smatram da je PRESKUPO. Btw, bio sam se zagrejao da to kupim, ali sam odustao.

Ne smeta mi da iko zaraduje od stripa, naprotiv, i ja radim isto, ali mi smeta ta konstantna kuknjava o tome kako se navodno radi iz gušta i ostane tako koji evric da siroti izdavaci i entuzijaste ne crknu od gladi. Nije nego.

Od posla sa stripovima se ne može kupiti jahta ali se može zaraditi solidna svotica šuštecih moneta, bezobrazne cene koje izdavaci poslednjih godina pucaju svojim izdanjima (jeste li videli recimo šta (ne) dobijate za Sistemovog Helboja? Sramota.) jesu jasan pokazatelj toga. Libelus medu prvima. Mislim, ako ljudi iz te kuce ne prezaju da šire iskonstruisane price i poluistine o tobožnjim velikim manama Sistemovog i Dnevnikovog Kena, onda je lako zakljuciti da je tu ipak u igri velika kinta.

Toliko od mene. Ovde covek izgleda ne može da iznese stav o nekim konkretnim stvarima kao što je izdavacka politika a da ga odmah ne optuže da je alkos i propalitet koji lupeta gluposti.

www.pressing-magazine.com
www.ekstragedza.tk
www.levastranadruma.tk

Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 07/09/2006 : 00:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

Evo naslovnica predstojeceg aBdit Texa u Italiji!


Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas




prelijepo. villa iz godine u godinu sve bolje naslovnice crta, isto kao vino, što stariji, to bolji.


"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 07/09/2006 : 06:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Dovoljno je procitati dexine komentare na UPPS-u ili prije na Znaku Sagite. Onda ce svakom biti jasno o kakvoj se osobi radi.

Aman jada kad' akšam ovlada, u minute kad' bulbuli šute, kad' bol sanja kraj dulova granja, a dert guši i suze osuši!
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 07/09/2006 : 07:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
BOLESNIK BOLESNIK BOLESNIK
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 07/09/2006 : 08:14:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by osim

Meni Tex ni kao klincu nije lezao,a za razliku od drugih junaka, koji su mi takodje u to vreme bili odbojni (KP npr), koje sam poslednjih godina sa uzivanjem citao, kod Texa se nisam sve do skoro oslobodio tog osecaja odbojnosti, predrasude da se radi o jos jednom vesternu sa kliseiranim zapletima i jos stereotipnijim dijalozima. Samo zahvaljujuci uporednom popisu na stripovi.com odlucio sam da krenem od pocetka da ga citam i od pocetka me je odusevio, cak te, verovatno slabije epizode. Stavise, vrlo brzo sam se prilagodio Galepovom crtezu i sad prosto ne znam da stanem. Sreca pa mi tu i tamo doleti u ruke neka dobra knjiga (Mileta Prodanovic:Kolekcija, preporucujem), pa napravim predah. A nisam stigao jos ni do jedne epizode ovde oznacene kao odlicne. Jedva cekam...



Eto, popis je poceo "djelovati" preobracenjem nevjernika...
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 07/09/2006 : 08:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Evo i naslovnica novog maxi Texa ( Nizzi i Letteri & Della Monica ), posljednji Letterijev rad!


Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000