forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 tex
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 07/09/2006 : 08:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
ak ništa drugo barem se zabavljajuci citajuci dexine postove....covjek usporeduje niškog pisca (svaka mu cast al nikad cuo za njega) i ken parkera....stvarno nevjerojatno....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

jack 50
Senior Member



Croatia
1557 Posts

Member since 14/04/2006

Posted - 07/09/2006 : 10:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jack 50 a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

Evo i naslovnica novog maxi Texa ( Nizzi i Letteri & Della Monica ), posljednji Letterijev rad!


Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas




Zašto posljednji?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26616 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/09/2006 : 10:50:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
pa,umra je.
Go to Top of Page

jack 50
Senior Member



Croatia
1557 Posts

Member since 14/04/2006

Posted - 07/09/2006 : 10:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jack 50 a Private Message
Sad sam vidio, tužno
Bio je dobar crtac
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 07/09/2006 : 11:29:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
quote:
Originally posted by jack 50

Sad sam vidio, tužno
Bio je dobar crtac

sjajan

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

jack 50
Senior Member



Croatia
1557 Posts

Member since 14/04/2006

Posted - 07/09/2006 : 11:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jack 50 a Private Message
R.I.P.
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 07/09/2006 : 12:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Puno hvala na tome! Ono što je uvek delovalo demorališuce je kad tako upadneš u sred serijala, cas su tu Karson i Texov sin i Tiger Jack, cas ih nema, pa u jednoj epizodi Tex jaše sa sinom, a u sledecoj on još nije ni roden... Ovako su kockice složene i doživljaj je potpun. Hvala, hvala, hvala!

quote:
Originally posted by Thommo

quote:
Originally posted by osim

Meni Tex ni kao klincu nije lezao,a za razliku od drugih junaka, koji su mi takodje u to vreme bili odbojni (KP npr), koje sam poslednjih godina sa uzivanjem citao, kod Texa se nisam sve do skoro oslobodio tog osecaja odbojnosti, predrasude da se radi o jos jednom vesternu sa kliseiranim zapletima i jos stereotipnijim dijalozima. Samo zahvaljujuci uporednom popisu na stripovi.com odlucio sam da krenem od pocetka da ga citam i od pocetka me je odusevio, cak te, verovatno slabije epizode. Stavise, vrlo brzo sam se prilagodio Galepovom crtezu i sad prosto ne znam da stanem. Sreca pa mi tu i tamo doleti u ruke neka dobra knjiga (Mileta Prodanovic:Kolekcija, preporucujem), pa napravim predah. A nisam stigao jos ni do jedne epizode ovde oznacene kao odlicne. Jedva cekam...



Eto, popis je poceo "djelovati" preobracenjem nevjernika...

Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 07/09/2006 : 12:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Mene je Thommin usporedni popis natjerao da pocenem kupovati originale (barem prvih 100). Bez zajebancije.

Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 07/09/2006 : 12:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

ak ništa drugo barem se zabavljajuci citajuci dexine postove....covjek usporeduje niškog pisca (svaka mu cast al nikad cuo za njega) i ken parkera....stvarno nevjerojatno....

"...I only dream in black and white..."



ah, kakva filozofska dilema, kad te neko kritikuje zbog stvari koju nisi uradio.

www.pressing-magazine.com
www.ekstragedza.tk
www.levastranadruma.tk
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 07/09/2006 : 13:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message
quote:

Slobo u Darkwood klubu ce ih biti spreman otkupiti, siguran sam. More Comics i Libellus striparnice isto.


Super. Da kažem ortaku da skokne do Zagreba?


quote:
O izbacivanju i stvarima koje su radjene NE MOZES znati vise od mene, jer ja sam sve te epizode do sada procitao bar po desetak puta, prevodeci ih. Znam tocno sto je i kako radjeno i koja je steta napravljena. To sto je ti relativiziras je tvoja stvar. Sve sto ja tvrdim je da je nase izdanje kompletno, necenzurirano, bez izbacivanja stranica, sa tocnim prijevodom u originalnom redoslijedu sa originalnim naslovnicama, kvalitetno otisnuto na kvalitetnom papiru. Dnevnik nije nista od toga. I, htio ti to ili ne, to cu CINJENICE. Da li se moze citati Dnevnikov Ken i u takvom izdanju? Naravno da moze. Ali, to nije to.


Markose, daj ne pravi se lud. Nisam ja osporavao sve to što navodiš vec sam rekao (i to više puta) da se mane Dnevnikovih Kenova (za koje nikad nisam rekao da ne postoje) preuvelicavaju. Naravno da je bilo kasapljenja,cenzure i svacega. Ko to uopšte spori?


quote:
Ne znam da je itko negativno komentirao prijevod. Kako sam ga ja osobno radio, rado cu saslusati sve primjedbe. I siguran sam da je taj prijevod vrlo dobar i kvalitetan i nemjerljivo bolji od Dnevnikovog.


SKROMNOST je velika vrlina mnogih na ovom forumu.

quote:
Sto se ostalog tice, papir mozda imaju svi, ali nemaju npr. uvodnike.


Tacno. Je si li išao da PATENTIRAŠ te, kako ih zoveš... Uvodnike? Kako li si se samo setio? Ja te uvodnike nisam video nigde kod drugih izdavaca.

quote:
Dizajn? Hahhahaha. Hahahhahahahaahahah. TKO ima bolji dizajn od Libellusa? Bas me zanima.


Pazi ovo, po mom mišljenju LIBELUS IMA NAJBOLJI DIZAJN STRIP IZDANJA U BIVŠOJ SRFJ. Mislim, bar se meni prilicno svidelo. A pratim sve što se objavljuje i narucujem solidnu kolicinu stripova iz Hr. Tu ti skidam kapu.

Nemoj samo sad da se uobraziš.

quote:
U najboljem slucaju je to kopija originalnog dizajna. Vise od pola nasih izdanja ima novi, miljama bolji dizajn od originala, bilo sto se tice korica bilo sto se tice knjiznog bloka. Kao direktan primjer uzmi Systemov i nas MV. Pa mi onda dodji govoriti o dizajnu.


He, ja dizajn nisam ni kritikovao, rekoh ti da je odlican. To si ti odsanjao sinoc.
Samo sam pomenuo da su dizajn, papir, dobra štampa valjda nešto NORMALNO, nešto što se PODRAZUMEVA i ne treba da se ISTICE.

Mada, možda vi u Libeliusu možete da odštampate strip bez boje i papira? Mislim, kad ste vec smislili one... uvodnike? Stvarno ste carevi.

quote:
Za TE pare? Ma ajde. Sto mozes kupiti na Amazonu za 10$. IDW-ow Dampyr, npr. da. Sto se sve moze kupiti u striparnicama i na berzi za te pare?


Nisam mislio na Bonelijev šit na koji su ovde mnogi navuceni intravenozno.

quote:
Bas me zanima koja je realna cijena naseg izdanja. I bas me zanima zasto je npr. Systemov Magicni Vetar (i kiosk i album izdanje) prosao tako lose kad ima tako puno ljudi koji ce to po difoltu kupiti (da ne spominjem ostale pokusaje koji su propali).


U Srbiji postoji problem distribucije. Zato je sve propalo. Pošaljaš izdanje na kiosk, pare dobiješ kroz godinu dana i to u ratama a remintenda lici na kupus. Plus, zaboravljaš cinjenicu da u Srbiji ne postoji KONTINUITET u izdavanju Bonelija. U Srbiji je strip po tom pitanju publika malobrojnija nego u Hrvatskoj. Cisto sumnjam da medu onima koji kupuju tena ima mladih od 20 godina. To je poražavajuce, al klinci su danas navuceni na video igre i drugu vrstu "brze" zabave. Jebga...

Naravno, mogli su ovi iz Sistema da bolje sve to odrade. Ali to je njihov problem, zar ne? Cena njihovog ukoricenog Venta je previsoka, a i strip nije ništa posebno.

quote:
Koji se to strip album u Srbiji prodao u preko 1000 primjeraka? Pitaj System koliko prodaju Kena na kisocima.


Vec sam ti odgovorio.

quote:
Pitaj Beli put koliko su prodali svojih trejdova.


Cuo sam da VENDETA ide ko luda.

Ovih dana krece LUXOR sa "Divljom magijom" i "faktorom4", verujem da ce ti oni dati odlican odgovor na sva tvoja pitanja. Nemoj samo da budeš ljubomoran.


www.pressing-magazine.com
www.ekstragedza.tk
www.levastranadruma.tk
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/09/2006 : 13:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Dexa, što toliko inzistiraš da ti priznaju kako Libellus zaraduje od prodaje stripova?
Sigurno ima nešto iz gušta, a nešto za zaradu...
I sam priznaješ da to shvacaš, i da i ti to radiš, why then all the fuss about it?
Na nekom primarnom levelu, pošto te ne poznam, mogao bi ti reci da imaš neki prirodni antagonizam spram Libellusove politike
ili kako to ko nas znaju zvati - jal, gle moj susjed ima kravu, a ja nemam...

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...

Edited by - DeeCay on 07/09/2006 13:37:00
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 07/09/2006 : 13:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message
DeeCay, uopšte mi ne smeta što bilo ko zaraduje od stripa, voleo bi da je takvih više, ali mi itekako smeta taj kompleks SPASITELJA koji godinama gaje izdavaci, pocev od Stripoteke, preko Sistema pa do Libelusa i ostalih. Kao, mi bi bez njih zauvek bili uskraceni za stripove. Secaš se samo sa kakvom pompeznom nadmenošcu je krenuo Beli Put? Ko da pre njih ovde na Balkanu niko nije imao prilike da cita Sandmana i Hellblazera. Nervira me ta licemerna prica kako se kao sve radi iz cistog gušta, da se maltene izdavaci ŽRTVUJU da bi prosvetlili nas uboge citaoce.

Ja sam cito Kena još kad je izlazio u Dnevniku i nisam bio preterano uskracen, jednostavno ne vidim da smo Dnevnikovom politikom bili BAŠ TOLIKO uskraceni.

www.pressing-magazine.com
www.ekstragedza.tk
www.levastranadruma.tk
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/09/2006 : 14:04:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by dexa pantelejski

quote:

Slobo u Darkwood klubu ce ih biti spreman otkupiti, siguran sam. More Comics i Libellus striparnice isto.


Super. Da kažem ortaku da skokne do Zagreba?


Zadnje sto sam cuo je da je Darkwood klub u Beogradu.

quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
O izbacivanju i stvarima koje su radjene NE MOZES znati vise od mene, jer ja sam sve te epizode do sada procitao bar po desetak puta, prevodeci ih. Znam tocno sto je i kako radjeno i koja je steta napravljena. To sto je ti relativiziras je tvoja stvar. Sve sto ja tvrdim je da je nase izdanje kompletno, necenzurirano, bez izbacivanja stranica, sa tocnim prijevodom u originalnom redoslijedu sa originalnim naslovnicama, kvalitetno otisnuto na kvalitetnom papiru. Dnevnik nije nista od toga. I, htio ti to ili ne, to cu CINJENICE. Da li se moze citati Dnevnikov Ken i u takvom izdanju? Naravno da moze. Ali, to nije to.


Markose, daj ne pravi se lud. Nisam ja osporavao sve to što navodiš vec sam rekao (i to više puta) da se mane Dnevnikovih Kenova (za koje nikad nisam rekao da ne postoje) preuvelicavaju. Naravno da je bilo kasapljenja,cenzure i svacega. Ko to uopšte spori?


Pa ti sporis vaznost tih intervencija. Ako mislis da 9 izbacenih stranica nema utjecaja na kvalitet i koheziju Duge Puske, onda stvarno... Nadalje, na puno mjesta su izbaceni ili krivo prevedeni dijalozi koji daju dodatno svjetlo na desavanja (npr. Carmenina smrt u broju 7) ili potpuno izoblicavaju epilog (npr. cenzura kapetanovog kanibalizma, na kraju epizode ispada da ga je Ken ubio kako bi mu oteo meso, a ne zbog toga sto je ovaj pojeo vlastitu zenu) itd itd itd, da ne nabrajam dalje. To nisu preuvelicavanja. To su gole cinjenice. Svatko moze uzeti u ruke te epizode i provjeriti da li je to sto govorim tocno ili ne. A to sto ti smatras te promjene i intervencije nevaznima, to samo govori o tebi kao citatelju.

quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Ne znam da je itko negativno komentirao prijevod. Kako sam ga ja osobno radio, rado cu saslusati sve primjedbe. I siguran sam da je taj prijevod vrlo dobar i kvalitetan i nemjerljivo bolji od Dnevnikovog.


SKROMNOST je velika vrlina mnogih na ovom forumu.


Cuj, kvalitet prijevoda je moja i Darkova zasluga i bez lazne skromnosti mogu sa sigurnoscu reci da je kvalitetan. Ti si rekao da si procitao da se nismo proslavili, ali nigdje ne navodis citat. Ja ti pak mogu naci citate na forumu sa vrlo pozitivnim komentarima (prijevod je tecniji, itd)


quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Sto se ostalog tice, papir mozda imaju svi, ali nemaju npr. uvodnike.


Tacno. Je si li išao da PATENTIRAŠ te, kako ih zoveš... Uvodnike? Kako li si se samo setio? Ja te uvodnike nisam video nigde kod drugih izdavaca.


Nabroji mi izdanja u zadnjih 3 godine koja imaju uvodnike, a da nisu prijevodi originalnih uvodnika. Imenuj mi jednog urednika koji je napisao predgovor izdanju kojeg uredjuje. Moji uvodnici mozda nisu najkvalitetniji i najbolji na svijetu, ali sigurno pokazuju trud i brigu o izdanju. Najlakse je dati nekome da prevede strip, dati ga nekom drugome da ga prelomi, trecem da ga tiska i gotovo. Dodjes u tiskaru, pokupis gotov strip i odvezes ga distributeru i to je to. No, pisati uvodnike, raditi nekoliko lektura, raditi prijevod, prolaziti kroz x verzija dizajna i sve ostalo zahtijeva trud, vrijeme, volju i, na kraju krajeva, strast. Ako se ista iz tog Kena vidi, onda se vidi da je raden s pažnjom i brigom za svaki detalj. Ne mogu se svi tim podiciti.


quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Dizajn? Hahhahaha. Hahahhahahahaahahah. TKO ima bolji dizajn od Libellusa? Bas me zanima.


Pazi ovo, po mom mišljenju LIBELUS IMA NAJBOLJI DIZAJN STRIP IZDANJA U BIVŠOJ SRFJ. Mislim, bar se meni prilicno svidelo. A pratim sve što se objavljuje i narucujem solidnu kolicinu stripova iz Hr. Tu ti skidam kapu.

Nemoj samo sad da se uobraziš.


Uobrazit se moze samo Melina, ne ja, jer dizajn je njena zasluga (s nasim doprinosom u vidu sugestija, ideja, smjerova kojim treba ici). Ali nece, ne brini.

quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
U najboljem slucaju je to kopija originalnog dizajna. Vise od pola nasih izdanja ima novi, miljama bolji dizajn od originala, bilo sto se tice korica bilo sto se tice knjiznog bloka. Kao direktan primjer uzmi Systemov i nas MV. Pa mi onda dodji govoriti o dizajnu.


He, ja dizajn nisam ni kritikovao, rekoh ti da je odlican. To si ti odsanjao sinoc.
Samo sam pomenuo da su dizajn, papir, dobra štampa valjda nešto NORMALNO, nešto što se PODRAZUMEVA i ne treba da se ISTICE.


Tocno, podrazumijeva se. No, ajde pogledaj sto je sve izaslo u ex-yu u zadnjih par godina i sto je sve od toga dobro dizajnirano i kvalitetno otisnuto na kvalitetnom papiru.

quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Za TE pare? Ma ajde. Sto mozes kupiti na Amazonu za 10$. IDW-ow Dampyr, npr. da. Sto se sve moze kupiti u striparnicama i na berzi za te pare?


Nisam mislio na Bonelijev šit na koji su ovde mnogi navuceni intravenozno.


Pa dobro, daj mi navedi sto se za 10$ moze kupiti na Amazonu a da je bolje od Kena.

quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Bas me zanima koja je realna cijena naseg izdanja. I bas me zanima zasto je npr. Systemov Magicni Vetar (i kiosk i album izdanje) prosao tako lose kad ima tako puno ljudi koji ce to po difoltu kupiti (da ne spominjem ostale pokusaje koji su propali).


U Srbiji postoji problem distribucije. Zato je sve propalo. Pošaljaš izdanje na kiosk, pare dobiješ kroz godinu dana i to u ratama a remintenda lici na kupus. Plus, zaboravljaš cinjenicu da u Srbiji ne postoji KONTINUITET u izdavanju Bonelija. U Srbiji je strip po tom pitanju publika malobrojnija nego u Hrvatskoj. Cisto sumnjam da medu onima koji kupuju tena ima mladih od 20 godina. To je poražavajuce, al klinci su danas navuceni na video igre i drugu vrstu "brze" zabave. Jebga...

Naravno, mogli su ovi iz Sistema da bolje sve to odrade. Ali to je njihov problem, zar ne? Cena njihovog ukoricenog Venta je previsoka, a i strip nije ništa posebno.


Nisi mi rekao realnu cijenu naseg Kena. Drugo, ako je problem u distribuciji na kioscima (i kakve veze imaju kiosci sa libellusom?), u cemu je problem sa albumima? Cijena systemovog MVa je previsoka u odnosu na ono sto u njemu nude, na kvalitetu izrade, ali je ona po meni prilicno realna u smislu da je bazirana na realnoj kalkulaciji ulaznih troskova. Ne mozes proizvesti takav strip u takvom tirazu po nekoj manjoj cijeni.

quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Koji se to strip album u Srbiji prodao u preko 1000 primjeraka? Pitaj System koliko prodaju Kena na kisocima.


Vec sam ti odgovorio.


Za albume ne.

quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Pitaj Beli put koliko su prodali svojih trejdova.


Cuo sam da VENDETA ide ko luda.

Ovih dana krece LUXOR sa "Divljom magijom" i "faktorom4", verujem da ce ti oni dati odlican odgovor na sva tvoja pitanja. Nemoj samo da budeš ljubomoran.



Kiosk izdanja nisu predmet ovog razgovora, jer Libellus nema kiosk izdanja. Govorimo o Kenu, album izdanju za kolekcionare i njegovoj "preskupoci". Luxoru zelim sve najbolje sa novim projektima, velika je stvar krenuti sa stripom u vlastitoj produkciji na kioske, nadam se da ce izdrzati. Ja cu sa svoje strane napraviti sto mogu, a to je kupiti svoj primjerak i staviti naslovnicu na homepage.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/09/2006 : 14:15:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by dexa pantelejski

DeeCay, uopšte mi ne smeta što bilo ko zaraduje od stripa, voleo bi da je takvih više, ali mi itekako smeta taj kompleks SPASITELJA koji godinama gaje izdavaci, pocev od Stripoteke, preko Sistema pa do Libelusa i ostalih. Kao, mi bi bez njih zauvek bili uskraceni za stripove. Secaš se samo sa kakvom pompeznom nadmenošcu je krenuo Beli Put? Ko da pre njih ovde na Balkanu niko nije imao prilike da cita Sandmana i Hellblazera. Nervira me ta licemerna prica kako se kao sve radi iz cistog gušta, da se maltene izdavaci ŽRTVUJU da bi prosvetlili nas uboge citaoce.

Ja sam cito Kena još kad je izlazio u Dnevniku i nisam bio preterano uskracen, jednostavno ne vidim da smo Dnevnikovom politikom bili BAŠ TOLIKO uskraceni.

www.pressing-magazine.com
www.ekstragedza.tk
www.levastranadruma.tk


Ja stripove radim iz cistog gusta i u prvom redu za sebe. Ne ono sto mislim da ce se dobro prodati, nego ono do cega mi je stalo i za sto mislim da zavrijedjuje biti objavljeno, onako kako ja to zamisljam najboljim. Ako netko drugi u tome nadje nesto sto ga zanima, super, ja sretan. Ako takvih bude dovoljno da se izdanje pokrije, ja presretan. Ne smatram se spasiteljem niti mesijom niti prosvjetliteljem, samo nekim tko radi ono sto ga veseli, pokusava to raditi najbolje sto moze i pokusava uzivati u tome.
Kako ce to ljudi interpretirati je njihova stvar, ali stvari stoje ovako.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 07/09/2006 : 14:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
Markose---kupio si jahtu ili jadrnicu? na sledecem Mafestu moraš mi je posuditi za jedan Giro do hotela Jadran. tamo je odlicna plaža i nema gužve. Rekao bih Raicu da mi posudi porša ali se bojim da bi mi klinci koji su svaki dan dolaziti razbijati u hotel bacili koju ciglu na krov.

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 07/09/2006 : 14:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
Ako je vec Libelusov Ken toliko skuplji ONDA PONUDITE NEŠTO ZA TE PARE. Tvrd povez i par strana kojih nije bilo u originalnim izdanjima NIJE DOVOLJNO.


udite u dir s Krašem, pa dijelite bombone uz Kena :)

ne ulazim u rasprave dali je to skupo, dali je to preskupo, dali je cijena adekvatna onome što dobiješ...
Cinjenica je da ovakvog Kena još nismo citali. Nisu u pitanju samo izbacene pasice ( što je debilana. Samo kreten može van izbacivati nešto iz umjetnickog djela. Što nisu iz slika izrezivali dijelove kreteni )
Stvar je u tisku. Ovakav odlican tisak još nismo imali. Priprema, uvodnici ( volim procitati na licu mjesta ponešto o scenaristima, crtacima... ), dizajn...

Kada bi netko htio izbaciti Kurosawu i Fellinia na ekvivalentno kvalitetnim DVD-ima, dao bih i 200 kuna za DVD.
Od Libellus izdanja uzimam Kena, i uzeo sam prve knjige MV-a. Kako cu i dali cu nastaviti neznam. No cijena tu nece igrati ulogu. To volim, i za to cu skupiti novac. Nosim majice godinama stare jer mi to nije bitno. Volim kupiti dobru knjigu, i volim kupiti odlican strip. Za to mi nije žao dati novac.
Da ima neka konkurencij koja izdaje Kena u SC-u na kioscima, onda bih vec razmislio što cu uzeti, ovako znamšto placam i znam što zauzvrat dobivam.

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 07/09/2006 : 14:31:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message

quote:
Pa ti sporis vaznost tih intervencija.


Ne sporim. Jednostavno nacin na koje se te intervencije plasiraju je dgutantan. Ispada ko da ste odštampali totalno drugi serijal i da oni koji imaju Dnevnikovog Kena mogu sa njim da podlože šporet jer ništa ne valja.

Nece biti da je baš tako.

quote:
A to sto ti smatras te promjene i intervencije nevaznima, to samo govori o tebi kao citatelju.


Pa dobro, možda ja nisam toliko probirljiv citalac kao ti, možda ne vidim da je sve to toliko DRASTICNO kako ga ti vidiš. Ipak više volim Dilana Doga.

A u njemu je dnevnik redovno IZBACIVAO PO 2 STRANE. U SVAKOJ EPIZODI.

Nije ništa strašno. Verujem da mnogi to nisu ni primetili.



quote:
Cuj, kvalitet prijevoda je moja i Darkova zasluga i bez lazne skromnosti mogu sa sigurnoscu reci da je kvalitetan. Ti si rekao da si procitao da se nismo proslavili, ali nigdje ne navodis citat. Ja ti pak mogu naci citate na forumu sa vrlo pozitivnim komentarima (prijevod je tecniji, itd)


Baš na ovom topiku je neko spomenuo primedbu koja je identicna mojoj. A to je da je prevod STERILAN. Shvati to kako hoceš, ali mislimd a niste odradili bog zna kakv posao.


quote:
Nabroji mi izdanja u zadnjih 3 godine koja imaju uvodnike, a da nisu prijevodi originalnih uvodnika.


Mnogo brzo si zaboravio onaj Markov uvodnik iz SIstemovog Kena zbog koga si onoliko popizdeo. Evo, cak je i stripoteka imala uvodnik kad je objavila prva dva dela "Tajne Istorije". Da ne spominjem izdanja domacih stripova. A da vidiš tek PIRATE. Ti stvarno misliš da si otkrio toplu vodu sa tim uvodnicima?

quote:
Imenuj mi jednog urednika koji je napisao predgovor izdanju kojeg uredjuje.


Hmmm... Cek da razmislim...

Dexa Pantelejski?


quote:

Uobrazit se moze samo Melina, ne ja, jer dizajn je njena zasluga (s nasim doprinosom u vidu sugestija, ideja, smjerova kojim treba ici). Ali nece, ne brini.


Svejedno, uradila je odlican posao.

quote:
Tocno, podrazumijeva se. No, ajde pogledaj sto je sve izaslo u ex-yu u zadnjih par godina i sto je sve od toga dobro dizajnirano i kvalitetno otisnuto na kvalitetnom papiru.


Šta si navalio ko mutav? Pa zar nisam u prošlom postu rekao da Libelus ima najbolji dizajn u bivšoj SFRJ? Da neceš možda i da ti to izjavim pod zakletvom?


quote:
Pa dobro, daj mi navedi sto se za 10$ moze kupiti na Amazonu a da je bolje od Kena.


He, ovu izjavu cu staviti u signature.


quote:
Nisi mi rekao realnu cijenu naseg Kena.


Za to bi morao da pozovem štampara i da imam tacne podatke, gramažu papira, broj strana, vrstu štampe, vrstu lepenke, vrstu lajmovanja, vrstu uveza itd...

quote:


Drugo, ako je problem u distribuciji na kioscima (i kakve veze imaju kiosci sa libellusom?), u cemu je problem sa albumima? Cijena systemovog MVa je previsoka u odnosu na ono sto u njemu nude, na kvalitetu izrade, ali je ona po meni prilicno realna u smislu da je bazirana na realnoj kalkulaciji ulaznih troskova. Ne mozes proizvesti takav strip u takvom tirazu po nekoj manjoj cijeni.


U Srbiji je generalno problem sa distribucijom uopšte. Evo, ja živim u gradu koji ma preko 350 000 stanovnika, realno je da od te brojke ima bar njih 100 koji hoce da kupe recimo neki od Marketprintovih albuma. Verovao ili u Nišu nema NIJEDNE knjižare u kojoj se mogu kupiti Marketprintovi stripovi (u IPS dode nešto, ali retko i odmah se proda). Zašto? Nemam pojam, to je neka cudna "logika" ovih iz Marketprinta.

Opet, neke druge vrste izdanja, koje nisu manje atraktivne od stripova, npr. knjiga "Nacionalni park Srbija" Micka Ljubicica koju je ilustrovao Bob Živkovic i koja ima tu strip crtu, prodala se u neverovatnih 150 000 primeraka. Ona ima formu meko uvezanog albuma B5 formata i super je dizajnirana. Medutim to ne radi Marketprint nego Kreativni Centar, veliki profesionalci, koji imaju super distribuciju.

Oni su inace izdali jednu deciju knjigu Darka Macana i to u pocetnom tiražu od 3000 primeraka. Možeš da je kupiš u svakoj knjižari.

Mislim, ako može Kreativni Centar, što ne može neko drugi?

www.pressing-magazine.com
www.ekstragedza.tk
www.levastranadruma.tk
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/09/2006 : 14:55:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by jang

Markose---kupio si jahtu ili jadrnicu? na sledecem Mafestu moraš mi je posuditi za jedan Giro do hotela Jadran. tamo je odlicna plaža i nema gužve. Rekao bih Raicu da mi posudi porša ali se bojim da bi mi klinci koji su svaki dan dolaziti razbijati u hotel bacili koju ciglu na krov.

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!


Uzmi porse nema veze ako se i malo razbije, do tada ja skupim za nova dva :)))))

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/09/2006 : 14:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

why then all the fuss about it?

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...



Znam ja u cemu je njegov problem, on bi htio kupiti naseg Kena ali ne moze...
Nema prvih brojeva rasprodali se i on sad ne moze do njih jer nije kupio na vrijeme
i sad kuka, krivo mu je sto drugi imaju a on nema...
Inace on je sasvim OK momak, ali jebiga navecer malo sa drustvom razglaba o popularnosti
zagora, popije koje pivo i onda postovi ispadnu ovakvi kako ih mi citamo.
Istina on kao odrasla osoba ne daje bas lijep primjer nama djeci, ali oprastam mu...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/09/2006 : 15:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Za one ostale... ne nema nista o Texu u ovim godnjim postovima, slobodno ih mozete preskociti...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

dexa pantelejski
Junior Member



Serbia
416 Posts

Member since 10/02/2005

Posted - 07/09/2006 : 15:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit dexa pantelejski's Homepage  Send dexa pantelejski a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by DeeCay

why then all the fuss about it?

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...



Znam ja u cemu je njegov problem, on bi htio kupiti naseg Kena ali ne moze...
Nema prvih brojeva rasprodali se i on sad ne moze do njih jer nije kupio na vrijeme
i sad kuka, krivo mu je sto drugi imaju a on nema...
Inace on je sasvim OK momak, ali jebiga navecer malo sa drustvom razglaba o popularnosti
zagora, popije koje pivo i onda postovi ispadnu ovakvi kako ih mi citamo.
Istina on kao odrasla osoba ne daje bas lijep primjer nama djeci, ali oprastam mu...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Dado, car si!

Ti ove stvari pišeš TREZAN?

www.pressing-magazine.com
www.ekstragedza.tk
www.levastranadruma.tk
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29246 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/09/2006 : 15:20:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by dexa pantelejski


quote:
Pa ti sporis vaznost tih intervencija.


Ne sporim. Jednostavno nacin na koje se te intervencije plasiraju je dgutantan. Ispada ko da ste odštampali totalno drugi serijal i da oni koji imaju Dnevnikovog Kena mogu sa njim da podlože šporet jer ništa ne valja.

Nece biti da je baš tako.


Uredno si preskocio konkretne primjere koje sam naveo i opet deres po istome?
Drugo, ta fama o plasiranju informacija je stvar osobne interpretacije nasih izjava i izvodjenja proizvoljnih zakljucaka iz njih.

quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
A to sto ti smatras te promjene i intervencije nevaznima, to samo govori o tebi kao citatelju.


Pa dobro, možda ja nisam toliko probirljiv citalac kao ti, možda ne vidim da je sve to toliko DRASTICNO kako ga ti vidiš. Ipak više volim Dilana Doga.

A u njemu je dnevnik redovno IZBACIVAO PO 2 STRANE. U SVAKOJ EPIZODI.

Nije ništa strašno. Verujem da mnogi to nisu ni primetili.


Ja sam naveo drasticne primjere, ali tebi to ocito nije dovoljno. U Kenu su izbacivanje najmanje dvije. Dakle Dylan je dobro prosao (mada i on nije postedjen sranja, ali kako mi on nije toliko drag, nisam toliko usporedjivao - a i, ruku na srce, Grouchove sale su teske za prevesti. Nije da se ne moze, ali razumijem da nekom tamo prevoditelju u dnevniku nije bilo stalo do toga). No, svejedno, cenzuri na Kenu je bila najdrasticnija, jer je u Kenu bilo puno spominjanja religije, seksa, itd itd... svega onoga što poslije, krajem osamdesetih, nije bilo takav tabu vise.

quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Cuj, kvalitet prijevoda je moja i Darkova zasluga i bez lazne skromnosti mogu sa sigurnoscu reci da je kvalitetan. Ti si rekao da si procitao da se nismo proslavili, ali nigdje ne navodis citat. Ja ti pak mogu naci citate na forumu sa vrlo pozitivnim komentarima (prijevod je tecniji, itd)


Baš na ovom topiku je neko spomenuo primedbu koja je identicna mojoj. A to je da je prevod STERILAN. Shvati to kako hoceš, ali mislimd a niste odradili bog zna kakv posao.


Realist je rekao ovo:
Današnji stripovi su mi previše sterilni, prijevod je preknjiževan, i ne mogu s uživiti u SD i Ludens kao u LMS i ZS, koji me još uvijek pucaju na nekom instinktivnom nivou. A vrijedi spomenuti da su LMS i ZS izlazili tjedno, tako da su pojedine epizode Zagora i Teksa bile apsolvirane nakon tri tjedna (naravno, zbog izlaženja drugih junaka u tim serijalima, broj ukupno objavljenih epizoda godišnje je jednak ovome od Ludensa i kompanije)... nisam strip-cistunac, cuvam stripove, ali ako mi neki padne na pod, necu rezati žile. Ako i nedostaje neka pasica, preživjet cu. Citam stripove zbog zabave, a ne da bih pisao doktorate o njima... zato, Dnevnik- palac gore!
ne vidim da se tu spominje libellus i ken. S druge strane, mozes misliti sto god hoces o mom prijevodu, ali ako ti je on sterilan, sto onda reci za Dnevnikov?! U najboljem slucaju radi se o doslovnom, bukvalnom prijevodu, bez ikakvog osjecaja za ritam i ljepotu recenice, a jako cesto je prijevod potpuno kriv. Evo, zadnji primjer na kojeg sam naletio bas sinoc. U jednom se kadru general okrene trubacu i kaze "Banda, Gary Owen!". Tocan prijevod bi bio "Sviraci, Gary Owen!" ili "Trubaci, svirajte Gary Owena!". Dnevnik je to preveo kao "Muzika, Geri Ovene!". (Gary Owen je bio neslužbena himna sedmog konjickog korpusa).

quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Nabroji mi izdanja u zadnjih 3 godine koja imaju uvodnike, a da nisu prijevodi originalnih uvodnika.


Mnogo brzo si zaboravio onaj Markov uvodnik iz SIstemovog Kena zbog koga si onoliko popizdeo. Evo, cak je i stripoteka imala uvodnik kad je objavila prva dva dela "Tajne Istorije". Da ne spominjem izdanja domacih stripova. A da vidiš tek PIRATE. Ti stvarno misliš da si otkrio toplu vodu sa tim uvodnicima?


Mislim na izdavace koji pisu uvodnike u svojim izdanjima, ne na placene tekstove sa strane (mada je to isto pohvalno, jako). Ne mislim da sam otkrio toplu vodu, nego to spominjem kao primjer brige i truda oko izdanja, a sve to kao odgovor na ono tvoje "PONUDITE NESTO VISE LJUDIMA ZA TE PARE".

quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Imenuj mi jednog urednika koji je napisao predgovor izdanju kojeg uredjuje.


Hmmm... Cek da razmislim...

Dexa Pantelejski?


Govorim o albumima. I to njih recimo dvadesetak.


quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Tocno, podrazumijeva se. No, ajde pogledaj sto je sve izaslo u ex-yu u zadnjih par godina i sto je sve od toga dobro dizajnirano i kvalitetno otisnuto na kvalitetnom papiru.


Šta si navalio ko mutav? Pa zar nisam u prošlom postu rekao da Libelus ima najbolji dizajn u bivšoj SFRJ? Da neceš možda i da ti to izjavim pod zakletvom?


Ne, ti si navalio ko mutav. Ja kazem da mi nudimo nesto vise za te pare, ti kazes da to sto mi nudimo imaju svi. A sad opet kazes da smo najbolji?

quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Pa dobro, daj mi navedi sto se za 10$ moze kupiti na Amazonu a da je bolje od Kena.


He, ovu izjavu cu staviti u signature.


Slobodno. Ali isto bih rado cuo odgovor.

quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:
Nisi mi rekao realnu cijenu naseg Kena.


Za to bi morao da pozovem štampara i da imam tacne podatke, gramažu papira, broj strana, vrstu štampe, vrstu lepenke, vrstu lajmovanja, vrstu uveza itd...


500 primjeraka
Knjizni blok - 100 str., 120 gramski ofset papir
predlist/zalist KVMK 140 gr
presvlaka 135 gr kunstdruck + sjajna plastifikacija
tvrde korice, debljine kartona 2,1 mm
uvez šivani
ravan hrbat


quote:
Originally posted by dexa pantelejski
quote:


Drugo, ako je problem u distribuciji na kioscima (i kakve veze imaju kiosci sa libellusom?), u cemu je problem sa albumima? Cijena systemovog MVa je previsoka u odnosu na ono sto u njemu nude, na kvalitetu izrade, ali je ona po meni prilicno realna u smislu da je bazirana na realnoj kalkulaciji ulaznih troskova. Ne mozes proizvesti takav strip u takvom tirazu po nekoj manjoj cijeni.


U Srbiji je generalno problem sa distribucijom uopšte. Evo, ja živim u gradu koji ma preko 350 000 stanovnika, realno je da od te brojke ima bar njih 100 koji hoce da kupe recimo neki od Marketprintovih albuma. Verovao ili u Nišu nema NIJEDNE knjižare u kojoj se mogu kupiti Marketprintovi stripovi (u IPS dode nešto, ali retko i odmah se proda). Zašto? Nemam pojam, to je neka cudna "logika" ovih iz Marketprinta.

Opet, neke druge vrste izdanja, koje nisu manje atraktivne od stripova, npr. knjiga "Nacionalni park Srbija" Micka Ljubicica koju je ilustrovao Bob Živkovic i koja ima tu strip crtu, prodala se u neverovatnih 150 000 primeraka. Ona ima formu meko uvezanog albuma B5 formata i super je dizajnirana. Medutim to ne radi Marketprint nego Kreativni Centar, veliki profesionalci, koji imaju super distribuciju.

Oni su inace izdali jednu deciju knjigu Darka Macana i to u pocetnom tiražu od 3000 primeraka. Možeš da je kupiš u svakoj knjižari.

Mislim, ako može Kreativni Centar, što ne može neko drugi?


Znaš u koliko se knjizara prodaju Libellusova izdanja u cijeloj ex-Yu? U 6. Šest. Š-E-S-T. Sto si ono bio govorio o lošoj distribuciji?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/09/2006 : 15:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by dexa pantelejski

Ti ove stvari pišeš TREZAN?

www.pressing-magazine.com
www.ekstragedza.tk
www.levastranadruma.tk


Znas da djeca brzo upijaju od odraslih, oponasaju ih.
Je sam ti rekao da ne dajes krivi primjer nama djeci, vidis sto ispadne...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 07/09/2006 : 18:41:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
Dobar je "kobrin otrov". Ako se ovako nastavu texi-maxiji, doci ce taj kod nas za dvi godine. I još DellaMonica crta...
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 07/09/2006 : 20:54:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Della Monica je samo malo docrtao, popravio, vecinu crta Letteri, meni sjajan crtac!

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000