forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Mane Bonelli junaka
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

King Warrior
stripovi.com suradnik



22299 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/02/2010 : 18:05:34  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Ne, ne govorim o manama tipa crtaca ili losih scenarista, vec o slabostima licnosti likova iz Bonelli univerzuma.
Ima dosta stvari za koje se zna, kao da Dylan ima vrtoglavicu, medjutim ima i drugih stvari koje se ne govore direktno, ali ocigledne su.
Mane su upravo stvari koje definisu jedan lik da je ipak ljudski,da nije superioran.
Evo da krenem prvi, kako bi bilo drugacije, sa Zagijem.

Zagorova vjerovatno najveca mana je to da je nervozan. Koliko je samo puta uletio kao konj u neki serifov ured ili kancelariju vodje utvrde, umjesto da je kao covjek pokucao i skinuo sa duse ono sto mu smeta. Isto tako nepromisljenjo reaguje u odredjenim situacijama,kao npr. kada se zakaci odjednom sa cijelom bandom. Vecinom je on taj koji prvi udari, pa ga poslije isprebijaju kao "vola u kupusu". Mogao bi tu pametnije da odreaguje, ustedio bi sebi batine, da nepricamo da je vise puta okrivio ljude koji su nevini.
Druga velika mana mu je to da je veliki provokator. U vise navrata je isprovocirao protivnike na fizicki obracun, mada su ovi htjeli to na miru da prodiskutuju.Vecinom ih isprovocira do te mjere da udare prvi, onda to iskoristi i polomi im kosti.

Chco. On vjerovatno ima vise mana nego ijedan drugi lik iz stripovskog svijeta. Pored prozdrljivosti, najveca mana je svakako njegova umisljenost. Covjek misli da je najljepsi, najpametniji, najjaci,najplemenitiji, itd. Ono sto je tragicno/smijesno, je cinjenica da on to sve ozbiljno misli. Ipak, pogotovo kroz Ferrijeve i Donatellijeve stripove, te stvari ga prave jos simpaticnijim nego sto jeste, jer kratko nakon njegovog hvalisanja, nesto se desi sto pokaze da je upravo suprotno. Kod vecine drugih crtaca on je kao lik manje definisan, mozda zbog toga sto scenariste ne zele da im povjere odgovornost razvijanja njegove licnosti. Bez daljnjeg, on jeste obrazovan i pametan, ali njegova seprtljavost ga na kraju uvijek ispostavi kao totalnog idiota.

Veliki Blek. Njegova najveca mana je da nema mana.

Dajte iznesite svoja razmisljanja. Ta ne moraju da se poklapaju sa razmisljanjima drugih, vec onako kako vi dozivljavate likove. Junaci, njihovi pratioci ili neprijatelji. Dajte psiholosku analizu.

King Warrior
stripovi.com suradnik



22299 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 22/02/2010 : 18:51:51  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Hajde momci, ukljucite malo mozdane celije, ili pisete samo na topicima tipa " Kako poredati stripove ", koji je progurao vec petu stranicu.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4725 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 22/02/2010 : 18:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Zagor:Ponekad pretempramentan
MN : Prezadužen

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 22/02/2010 18:55:22
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 22/02/2010 : 18:57:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
Odlicna i originalna tema! Sva cas King
Ovo što si napisao o Zagorovim manama je zaista slikovito i autenticno, tako da mi ovog trenutka ne pada baš ništa što bi dopunio
Kod drugih junaka po meni vrline jesu mane i to pre svega mislim na Kapetan Mikija i Malog rendžera, tinejdžeri koji mlate razbojnike i odlucuju o sudbinama ljudi kao da imaju iza sebe sijaset godina iskustva u svemu tome, smešno

Tex Willer jedna od najvecih mana mu je ta što je on takode nervozan ali na neki svoj cool nacin što ga cini bezosecajnim u premlacivanju prestupnika zakona, a da on pri tome sam krši zakon. Ali dobro zato se i odlicno prodaju njegove price A da, kljucni faktor dobre prodaje prica Texa je Carson koji je covek bez mana, savršen, zgodan, lep, initeigentan (mada se ovo više odnosi na našeg Carsona)
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/02/2010 : 18:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Isto tako nepromisljenjo reaguje u odredjenim situacijama,kao npr. kada se zakaci odjednom sa cijelom bandom. Vecinom je on taj koji prvi udari, pa ga poslije isprebijaju kao "vola u kupusu".


kao vola u kupusu?! ,
ma kakve ti to zagore citaš?
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4725 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 22/02/2010 : 19:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message
Tex Willer : Malko pretjeruje sa osvetama i tim sranjem
DD : Previše ševe ; skoro u svakom broju

Go kneel and weep

Edited by - drogsy on 22/02/2010 19:01:34
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 22/02/2010 : 19:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
quote:
Originally posted by drogsy

Tex Willer : Malko pretjeruje sa osvetama i tim sranjem
DD : Previše ševe ; skoro u svakom broju

Sheve nikad nije dosta


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 22/02/2010 : 19:09:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
zahvaljuci mojoj izuzetnoj pronicljivosti dosao sam do zakljucka da smuk previše pije
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4725 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 22/02/2010 : 19:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 22/02/2010 : 19:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
E, ja cu nešto reci o Mister Nou. Ne mogu reci baš da sam Misernoolog, jer nisam procitao baš kompletan opus, ali sam procitao dovoljno da bih mogao donijeti neku ocjenu.

Pa dakle,

po mom mišljenju je on prije svega glup ili da bolje kažem spor na refleksima. Daj mi objasnite kako ga tri-cetri broja za redom mušterija prevesla za placanje?! Prvi mu neplati, drugi mu uvali lažnu lovu, treci pobjegne... Ma daj...!

Posljedica te ne baš prevelike oštroumnosti je to što nikad nema para, što i nije neka velika mana.

Ono što me još smeta kod njega su njegovi moralni pogledi. Dakle, imamo osobu koja je po prirodi veseljak, voli popiti, voli se zabaviti, voli sve što vole mladi. I onda mu neko ponudi neki poslic u kojemu bi mogao zaraditi neku lovu, mada taj poslic i nije skroz legalan, odnosno spada u jednu onako sivu zonu. I evo ti ga na: Mister no odmah postaje moralist #1 i zainati se kao da je rijec o necemu najvažnijem na svijetu. Ja si nekak sve mislim kako je to nespojivo jedno s drugim. Veseljaci bi nekad i zažmirili na jedno oko, samo da bi došli do neke love. I to nije ništa loše. Ajde da se tu radi o necemu velikom, ali odvest neku budalu u neku pripizdinu, u cemu je tu problem?!

Sljedeci veliki problem je što je grozan ženskaroš! Daj, decko. Nadi si više neku bolju polovicu i prekini se zajebavati s tim avionom. Pri donošenju takve odluke, morao bi odmah razmisliti o još jednoj - prestati se opijati do besvjesti. Ok je popit si malo, ali gazit se kako on to zna je moguce povezati s prvom manom koju sam naveo - glupošcu.





S druge strane, naveo bi i neke kvalitete profesora Mysteria. Kak je meni taj lik car! Ful je slican nekim profesorima koje znam. Kad se ufura u pricu, nemreš ga prekinuti, a sve oko sebe pili sa nekim svojim teorijama za koje drugima puca neka stvar! Tocno se vidi kako je Casteli imao nekog uzora. Njemu je njegov posao sve na svijetu, a sve ostalo je tek usput.

Ili kad pocne pisati neku knjigu/rad/govor! E, to je carski. Ne da sam se sto puta našao u istoj situaciji - buljiš u ekran sat vremena, a word i dalje prazan. To je najgori osjecaj.

A Diana! Ona je prototip žene koja se uhljebila i samo joj fali još papir. Nije da joj je Mysteri neki covjek njenog života, ali kad je odvagala sve cinjenice, vidjela je da je najbolji izbor. Ona se ne pomladuje, a on ima para, daklem, zbroji dva i dva.


Enivej, dobar topic. Nakon dužeg vremena.

No sikiriki
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 22/02/2010 : 19:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message
Marti je tipican primer americkog univerzitetskog profesora: puno prica, sebe doživljava kao centar svemira, zavlacio je sirotu Dajanu godinama oko vencanja, prema Javi se odnosi kao prema batleru... ali upravo ove mane cine da mi je najdraži strip junak.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 22/02/2010 : 20:19:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message
Martin živi u SAD-u, a pošto je poznat kao borac za mir, pravdu i ljudska prava, onda me cudi kako tako imucan i osviješten covjek može podnositi takvu vlast i ne otici u npr. Švicarsku ili Dansku. Tipican primjer konformizma.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 22/02/2010 : 20:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Springsteen
A da, kljucni faktor dobre prodaje prica Texa je Carson koji je covek bez mana, savršen, zgodan, lep, initeigentan (mada se ovo više odnosi na našeg Carsona)



Cela istina.

Kljucna mana Dilana Doga je sto je antialkoholicar (ili leceni kako god).

U Texovim sripovima me nervira sto uvek ON mora da predvidi ili pogodi tacan sled dogadjaja kojemu ne prisustvuju, bilo da se to vec dogodilo, bilo da ce se dogoditi. Carson samo figurira u takvim Texovim komentarima. Srecom je Tiger Jack Indijanac, pa mu Tex prepusta citanje tragova.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 22/02/2010 : 21:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by Bruce Springsteen
A da, kljucni faktor dobre prodaje prica Texa je Carson koji je covek bez mana, savršen, zgodan, lep, initeigentan (mada se ovo više odnosi na našeg Carsona)



Cela istina.

Kljucna mana Dilana Doga je sto je antialkoholicar (ili leceni kako god).

U Texovim sripovima me nervira sto uvek ON mora da predvidi ili pogodi tacan sled dogadjaja kojemu ne prisustvuju, bilo da se to vec dogodilo, bilo da ce se dogoditi. Carson samo figurira u takvim Texovim komentarima. Srecom je Tiger Jack Indijanac, pa mu Tex prepusta citanje tragova.



Pa ne bih se baš složio da je samo figura, narocito kad su u pitanju žene
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 22/02/2010 : 21:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
Kad su zene u pitanju, tad samo Tex figurira.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 22/02/2010 : 21:14:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message
quote:
Originally posted by Panon

Martin živi u SAD-u, a pošto je poznat kao borac za mir, pravdu i ljudska prava, onda me cudi kako tako imucan i osviješten covjek može podnositi takvu vlast i ne otici u npr. Švicarsku ili Dansku. Tipican primjer konformizma.



I upravo zbog toga tako stvaran i životni lik.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/02/2010 : 21:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
Pa da. O MM-u sam sve rekao prvom recenicom na straznjoj korici LB izdanja

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 22/02/2010 : 21:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Hajde momci, ukljucite malo mozdane celije, ili pisete samo na topicima tipa " Kako poredati stripove ", koji je progurao vec petu stranicu.



Marti - previse se plasi starosti i to ga ponekad cini "normalnim"

Inace ne znam sta se vec po treci put totalno bez veze kacis sa mnom, kad je ovo sto ja sad radim prvi direktni post koji mi razmenjujemo.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 22/02/2010 : 22:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
mark,blek,miki:nesavladivi,nepotkupljivi,neosvojivi...
zagor ponekad poprimi njihove osobine,ali samo ponekad,srecom...
teksu je mana sto obozava da se bije,sto ga cini zanimljivim :)
o ekipi iz alana forda bi se imalo pisati
dilan dog-nikad ne plati racun kada ide na pice sa blokom

Edited by - wele on 22/02/2010 23:20:04
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 22/02/2010 : 22:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
MM je geek/bookworm/strebercina :D Verovatno su ga tukli u skoli :P

Zagor iz, meni nepoznatog razloga, vuce sa sobom potpuno nesposobnog Cika. Takodje, pomalo vuce i na simptome "illusion of grandeur" tipa: "ja sam ovde glavni, ja sam zaduzen za mir i red, svi meni odgovaraju", ona scena kada napravi kostim pa se predstavi kao izaslanik Manitua (sa propratnim specijalnim efektima) i sl.

Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 22/02/2010 : 23:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by Grujah.

MM je geek/bookworm/strebercina :D Verovatno su ga tukli u skoli :P

Zagor iz, meni nepoznatog razloga, vuce sa sobom potpuno nesposobnog Cika. Takodje, pomalo vuce i na simptome "illusion of grandeur" tipa: "ja sam ovde glavni, ja sam zaduzen za mir i red, svi meni odgovaraju", ona scena kada napravi kostim pa se predstavi kao izaslanik Manitua (sa propratnim specijalnim efektima) i sl.




taj nesposobni ciko mu je spasio zivot vise puta,i u prvoj epizodi zagora
pa ako je nesposoban da prebije deset ljudi nije vrijedan zagorovog drustva?svasta
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/02/2010 : 23:15:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Cini mi se da su Zagor i Dilan grozni prema svojim suputnicima :D ako ih tako mogu nazvati

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10045 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 22/02/2010 : 23:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message


Javina mana je govorna mana...

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 22/02/2010 : 23:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by Ultras



Javina mana je govorna mana...


hahahaha
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/02/2010 : 23:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Zagor - nevaspitana sirovina

Zadnje što sam procitao su Divovi dobra i zla serijal. U više navrata, Zagor hvata svoje "prijatelje" za gušu (bez nekog veceg razloga) i postaje histericno agresivan. Osim toga stalno se iživljava na svojem debelom "prijatelju". Takoder, umnogome olakšava posao bjelcima u kradi indijanske zemlje i ponosa (put do pakla poplocan je dobrim namjerama). Dok bjelci obavljaju svoje prljave poslove, Zagor uz pomoc trikova, nasilja i laži drži indijance pokorne. Zaslužio je da ga Chico napusti, a indijanci objese za jaja i izrežu na sitne komadice...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 22/02/2010 : 23:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Zagor - nevaspitana sirovina

Zadnje što sam procitao su Divovi dobra i zla serijal. U više navrata, Zagor hvata svoje "prijatelje" za gušu (bez nekog veceg razloga) i postaje histericno agresivan. Osim toga stalno se iživljava na svojem debelom "prijatelju". Takoder, umnogome olakšava posao bjelcima u kradi indijanske zemlje i ponosa (put do pakla poplocan je dobrim namjerama). Dok bjelci obavljaju svoje prljave poslove, Zagor uz pomoc trikova, nasilja i laži drži indijance pokorne. Zaslužio je da ga Chico napusti, a indijanci objese za jaja i izrežu na sitne komadice...


istina
jes da mi je omiljeni junak,ali ima mnogo mana
petlja se svuda
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000