forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Apel svim izdavacima stripova,pogotovo Hello-u
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/04/2010 : 12:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Jer znam da je kriza kod nekih izdavaca ja sam smislio rješenje.Ova ideja bi najprije mogla pomoci Hello-u (Biblioteka Dani) da stane na noge odnosno da se ne ugasi,ili nekom drugom izdavacu(Fibra,Beli Put,Risar,Ludens,Van Gogh,Libelius,.....znate i sami ko ste).
Znaci ja sam sebi dozvolio da vam pripremim jednu ideju koju se nadam da ce netko realizirati jer ce to biti za njega isplativo a mi citatelji cemo dobiti jedan najbolji strip u povijesti stripova ikad,koji je dosada bio neobjavljen.
Znaci,radi se o Kit Teller specialcu,POVRATAK RENDŽERA na 148 strana,scenarij Bosseli,crtež Gamba + pripadajuca knjižica o malome renderu iz 1992 godine.
Ne trebam spomenuti kako je ovo izdanje još neobjavljeno na ovim prostorima,kako su ga i pirati poštedeli.
Recimo sada je pravo vrijeme,jer su i kod Van Gogha odlucili da nece ici redoslijedom,kronologijom nego ce izdavati kompletne epizode pa tako ovaj specialac dode kao porucen jer nece ništa smesti kronologiju i tako.
Isto se dešava kod Zagor Specialca gdje se izdavaci nisu držali nekog redoslijeda,pa bi tako bilo oprošteno sa strane citatelja i kod ovog specialca koji je ujedno i jedini specialac o Kitu Telleru.
E sad ja sam otišao i korak dalje i saznao kako Loredana Lavezzolo(kcerka Andrea Lavezzole) i firma Mercury drže prava za taj specialac,cak sam saznao kolika je cijena da se odkupe prava na taj specialac,što mogu reci kasnije onom ekoji ga bude izdavao odnosno taj se može i sam raspitati kod gore spomenutih ljudi.
E sad pošto ja znam da Kit Teller i nema dosta citatelja ja cu izdavacima predložiti nekoliko varianti kako da urade ovaj specialac isplativim:

1 Scenarij:

-Napravite HC specialac,najvece moguce kvalitete,LIMITED EDITION recimo 100 komada,cijena 50 eura po komadu što i nije tako veliko kada znamo da se radi o nekom neobjavljenom djelu na 148 strana plus knjižica o malome renderu koja ima isto oko 30 strana gdje sve piše o malome renderu pa možda se onda ljudi navuku na njega kada procitaju tu knjižicu i još bolje ga upoznaju i možda kao nagradu uz sve to stavite i poster,(ima super poster od maloga renžera i svih njegovih prijatelja) na poklon.Svaku knjigu,ovaj HC oznacite brojevima od 1-100,što bi znacilo da je svaki ovaj primjerak original sam po sebi,pa se može desiti da recimo ovi niski brojevi 1,2 ,3,7, možda kasnije kod citatelja na aukcijama dosegnu veliku vrijednost jer ipam se radi o broju jedan npr nekog serijala,...znaci ove HC sve oznacite sa brojevima od 1-100.Prodaja ide iskljucivo preko vaše izdavacke kuce odnosno preko web stranice vaše izdavacke kuce,što znaci da necete trebati placati proviziju striparnicama,kioscima,...nego samo napišete datum i sat kada pocinjete prodavati ovaj LIMITED EDITION strip od 100 komada po 50 eura što znaci da cete zaraditi 5000 eura odnosno bar 2500-3000 cete strpati u dep,što je super a mi citaoci cemo dobiti takav strip što je i moj cilj.Recimo ja cu da platim 50 eura za takav strip a znam da ce i Teller(forumaš) platiti i sigurno na ovom foromu ce se naci dosta drugih koji bi platili takvu cijenu.Mislim da od citave bivše Jugoslavije da nece biti problem pronaci 100 kupaca iako je cijena možda malo velika za neke,ali baš zbog toga ce i izdanje biti kvalitetno napravljeno.


2.scenarij:

Napravite ovaj specialac po cijeni 30 eura i stavite nakladu 500 primjeraka što vam iznosi na kraju kada sve rasprodate 15000 eura.
E sad da pokrijete troškove izrade ovih 500 primjeraka koji nece biti tako kvalitetni,ne mora da bude HC,...stajat ce vas vjerovatno oko 2000 eura,što znaci da cete zaraditi 13000 eura.E sad ljudima,tim kupcimatreba i dati nešto pa svaki ko kupi taj specialac za 30 eura,unutra dobije ulaznicu na KIT TELLER FESTIVAL,kojeg cete vi organizirati recimo negdje u Hrvatskoj ili Srbiji gdje ce moci da dodu svi koji imaju ulaznice,pa ce tamo moci da se takmicu u "renderskim igarama" recimo ko brže ili više piva ispije,paintball,gadanje puškom da se dobije neki dar,kao ono u cirkusu,ko najviše slici Frenkiju Belevenu(po dužini brkova),nogomet,badminton,piknik neki sa ražnjem,....znaci druženje za koje cete recimo platiti 6000 eur anpr a siguran sam da može i sa manje da se organizira vi svejedno od onih 13000 strpate u dep 7000 cistog novca a uz to ste se zabavili i možda ste prodali na tom festivalu i neke druge stripove koje ste napravili.
Dobro ne može da bude festival,možete ljude da pozovete u goste negdje na plažu za jedan dan,ili na krstarenje nekim brodom,ili u Gardaland,....poanta je u tome što imate 13000 eura da organizirate nešto za ove koji su platili 30 eura po stripu koji imaju ulaznice za taj neki skup da se zabave a vi da si izracunate kako da vama što više ostane od tih 13000 pa da ne potrošite svih 13000.A siguran sam da polovina ljudi koji bi inace i kupili strip ne bi došli jer bi im bilo predaleko ili bilo šta pa bi na kraju od tih 13000 možda potrošili za pice,jelo,neke društvene aktivnosti 3000-5000 što znaci da bi vama ostalo 10000-8000 eura.


3.scenarij:

napravite ovaj specialac i davate ga na poklon svakome ko od vas kupi recimo za 100 eura vaših stripova koje izdavate.Tako cete se riješiti svih ostalih stripova koj este možda teško prodavali ili ce možda netko naruciti neki komplet stripova kod vas za 100 eura,recimo neki serijal Kena Parkera ili bilo šta samo da cijena bude 100+ eura vi mu date jedno ovo SC,ne može biti ne znam kakve kvalitete ali tek toliko da bude za procitati na poklon.Uz to da cete se riješiti remitende,možda cete ljude navuci da pocnu da citaju Kita Telera pa možda kasnije pocnete sa izdavanjem nešto u stilu Odabranih prica Kita Telera,recimo sa Jastrebom,Sestre Babet,Put Sijuksa,.....


4.scenarij:

Napravite strip vrlo jeftino,uzmite sve najeftinije,od lepka,do papira,....sve ono tek samo da bude za procitati i da imate najmanje moguce troškove i stavite umjetne dugacke brkove(takve kakve nosi Frenki Beleven) na poklon svakome ko bude kupio taj specialac.
E onda svi koji su kupili imaju mogucnost da stave ove lažne brkove i da idu na neki skup FRENKI BELEVEN SKUP ZA OCUVANJE PRIRODE ili FRENKI BELEVEN SKUP PROTIV NASILJA U PORODICI,....ono bilo šta samo da ima neki pomen i onda svi ovi koji imaju ove brkove idu na neki pješacki pohod od recimo Karlovca do Zagreba ili od Ljubljane do Zagreba,ili od Splita do Dubrovnika i svojim brojem brkatih Frenkija Belevana ce privuci dosta pažnje kod medija pa cete tako reklamirati to neko društvo sa kojima ste se udružili recimo Društvo protiv porodicnog nasilja ili bilo šta a i vlastite firme pa cete tako da napravite sebi i svojim izdanjima dobru reklamu.


5 scenarij:
smislite bilo šta,SAMO NEKA NETKO VEC JEDNOM IZDA MALI RENÐER SPECIALAC plus knjižicu koja ide uz to!!!!!!!

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/04/2010 : 12:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 18/04/2010 : 12:55:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message

1Euro, dobro nam dosao nazad

Dobar je ovaj peti scenario

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/04/2010 : 12:59:00  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Ultras


1Euro, dobro nam dosao nazad

Dobar je ovaj peti scenario




Hvala!
Pa meni su svi dobri ali možda je peti najrealniji
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25935 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/04/2010 : 13:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
buduci premijer

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 18/04/2010 : 13:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Stvarno misliš da postoje ljudi koji bi za jednog Kita dali 370 kn. (50e) ili 220 kn. (30e)?
Ili potrošili 740 kn. (100e) da bi dobili jednog Kita?

Misliš li da bi masovnu prodaju jeftinog sc izdanja uspješno poduprla reklama brkovima. Da li je Frenki dovoljno popularan da bi išta reklamirao? (nije on ni Coca Cola ni Sony ni Nike ni Batman pa da ljudi danas znaju za njega).
Misliš li da je Kit Teler danas popularan strip?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 18/04/2010 13:09:46
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/04/2010 : 13:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Stvarno misliš da postoje ljudi koji bi za jednog Kita dali 370 kn. (50e) ili 220 kn. (30e)?
Ili potrošili 740 kn. (100e) da bi dobili jednog Kita?

Misliš li da bi masovnu prodaju jeftinog sc izdanja uspješno poduprla reklama brkovima. Da li je Frenki dovoljno popularan da bi išta reklamirao? (nije on ni Coca Cola ni Sony ni Nike ni Batman pa da ljudi danas znaju za njega).
Misliš li da je Kit Teler danas popularan strip?



Pa za sebe mogu reci da tako želim ovaj strip da sam za njega spreman dati 50 eura,onda treba još 99 a i da se proda u samo 50 primjeraka mislim da je to vec dovoljno da izdavac pokrije troškove,znaci ja i još 49 ljudi.
Što se tice da dam 30 eura a uz to mogu da idem na neki piknik gdje cu se družiti sa drugima koji su isto platili 30 eura i pravi su fanovi Kita Telera to je kao da sam umro i otišao u nebjesa.
Oni koji bi potrošili 100+ eura oni bi dobili Kita Telera na poklon što znaci da su vjerovatno fanovi nekih drugih izdanja recimo Ken parkera ako bi to izdavala Fibra,Teksa ako bi to izdavao Libelius,....pa ce ionako da plate stripove koje inace vole da citaju vjerovatno ce moci da plate na rate a ne vidim ništa zlo ako netko uz sve to šta bi inace i kupio da dobije cak i Kita Telera na poklon,ako mu ne trebamože ga staviti na aukcije,koliko ja znam ljudi vole poklone.
Za Frenki Belevena skoro nitko ni ne zna a ni mora da zna,ali su brkovi ono što privuce ljude.Muškarci sa dlakama(bilo brkovi ili brada) uocljiviji su nego oni bez njih(Che Guevara,Stalin,Hitler,Lee,Grant,Lincoln,Let3,Sadam Husein,Osama Bin Laden,Clark Gable,Errol Flyn,KFC,....) recimo brkovi su dobra fora inace npr hrvatski vaterpolisti barakude so bili više puita prikazovani na tv nego neki drugi jer su nosili brkove,....brkovi su nešto što plijeni pažnju a pogotovo dugacki brkovi,znaci radi se o komercialnom triku z akojeg samsiguran da bi pritegao neku pažnju medija.Ali ako ja samnosim ove brkove ispadam budala ali ako smo vec trojica sa ovakvim brkovima ili 20 takvih onda je to vec zanimljivo za neku reklamu.
Kit Teller nije popularan strip niti danas a nije bio ni u prošlosti ali to ne znaci da nema svoje citaoce koji su spremni da ga kupe i da ga citaju.Zašto nije popularan nije mi jasno ali mislim da se nije na njemu radilo na reklami kako je to bilo kod drugih stripova.Najviše su krive naslovnice po mom mišljenju što nisu dobro nacrtane.Inace meni osobno je Kit teller bolji i od zagora.
Za koga danas uopšte možemo reci da je popularan,kada se i ostali stripovi loše prodavaju ali to neznaci da ako sa nekim promišljenim i lukavim potezom da se sve to popravi.Reklama je kljuc.
Zar misliš da je Coca Cola stvarno tako dobro pice ili Mc donalds hamburgeri,...ali oni vješto rade na reklami i to tako naprave da ljudi koji ne razmišljaju svojom glavom da onda tako misle da je to ono najbolje što mogu dobiti jer su Coca Cola i Mc Donalds sponzori svaceg ai pojavljuju se svuda i lako su dostupacni,ali ako pricamo o kvalitetu ja ne bi ih baš stavio u sam vrh.
Zagor je Coca cola ali Kit teller je Bentley koji nema neku reklamu ali svejedno ga voze ljudi po svijetu i još udobnije sjede u njemu nego u Opelu npr koji ima dosta više reklama od Bentleya,no to ne znaci da je Opel bolji automobil nego bentley.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/04/2010 : 14:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
kako može itko ostati ravnodušan prema ovome



http://www.youtube.com/watch?v=kMcJDJohW7c

http://www.youtube.com/watch?v=-2wSMr8Bhv0&NR=1
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 18/04/2010 : 14:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Oprosti ako kvarin dojam, al meni ovo izgleda dosta bezveze i dicje :S

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18422 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/04/2010 : 14:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Nekad ce se izdavaci otimati za roman POVRATAK JEDNOG EURA!!!!
Dobre su sve opcije u kojima i ja dobijem jedan primjerak, ipak mislim da ne treba pretjerivati,
tiskati 300 komada u de-lux opremi po cijeni 20-30 eura i dobar biznis je siguran...a kad smo vec
kod ludaka-evo i ja sam spreman dati i 5o eura za dobro napravljen primjerak tog specialca...
Ali nekako se mi cini da ce to odraditi prije ili kasnije(prije kasnije)Van Gogh...
U svakom slucaju podržka 1 euro,ti si car, e da je više tekvih ko ti i profesor....moderatori bi brzo
posivjeli(ako slucajno vec i nisu sivi).
Podržka puna.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/04/2010 : 14:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by teller

Nekad ce se izdavaci otimati za roman POVRATAK JEDNOG EURA!!!!
Dobre su sve opcije u kojima i ja dobijem jedan primjerak, ipak mislim da ne treba pretjerivati,
tiskati 300 komada u de-lux opremi po cijeni 20-30 eura i dobar biznis je siguran...a kad smo vec
kod ludaka-evo i ja sam spreman dati i 5o eura za dobro napravljen primjerak tog specialca...
Ali nekako se mi cini da ce to odraditi prije ili kasnije(prije kasnije)Van Gogh...
U svakom slucaju podržka 1 euro,ti si car, e da je više tekvih ko ti i profesor....moderatori bi brzo
posivjeli(ako slucajno vec i nisu sivi).
Podržka puna.



Hvala na podršci i znao sam da mogu racunati na tebe znaci izdavaci vec imate dva sigurna kupca!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18422 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 18/04/2010 : 14:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
još kad bi ona dva senilna rendžera* bila više solidarna sa mladim kolegom tellerom....bilo ns bi cetiri...poslje jim
je davo kriv....

*vidi: Tex i Carson

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Goblin
New Member



Serbia
182 Posts

Member since 09/07/2008

Posted - 18/04/2010 : 15:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Goblin a Private Message
Ma, nema sanse da neko to izbaci. Ja bih recimo isto sigurno uzeo, ali nema vece zainteresovanosti tu.
Ako bi mi to odstampali u po primerak za nasu dusu, da li bi to bila piraterija?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22159 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 18/04/2010 : 15:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Nisam siguran hoce li privuci paznju oni koji lice na Frenkija.
Moj savjet je organizovati tako neki festival sa zenama koje najvise lice na Ani 4 Pistolja, to ce definitivno privuci paznju cak i CNNa i BBCija.

Edited by - King Warrior on 18/04/2010 15:11:06
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 18/04/2010 : 15:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by teller

još kad bi ona dva senilna rendžera* bila više solidarna sa mladim kolegom tellerom....bilo ns bi cetiri...poslje jim
je davo kriv....

*vidi: Tex i Carson



Evo,solidarisem se
Ako uz sva ova izdanja koja pratim nadjem nacin da uzimam i MR hocu.
Sad,pitanje je da li sam vec zakasnio za neke brojeve
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7892 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 18/04/2010 : 16:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by teller

još kad bi ona dva senilna rendžera* bila više solidarna sa mladim kolegom tellerom....bilo ns bi cetiri...poslje jim
je davo kriv....

*vidi: Tex i Carson



Evo,solidarisem se
Ako uz sva ova izdanja koja pratim nadjem nacin da uzimam i MR hocu.
Sad,pitanje je da li sam vec zakasnio za neke brojeve


nisi zakasnio.ima na aukcijama ceo komplet,cini mi se 1550kn.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 18/04/2010 : 16:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Inace,drago mi je da se vratio 1Euro,zbog ovakvih bezazlenih forumasa je dobro da su promenjena pravila.
Uvek me fino nasmeje svojim idejama i trudom koji ulozi da ih osmisli
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 18/04/2010 : 16:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by cronos six


nisi zakasnio.ima na aukcijama ceo komplet,cini mi se 1550kn.



Nema se prijatelju trenutno(opisao sam ti trenutno finansijsko stanje kad smo se culi),a i ne bih mogo sve odjednom.
A preziveo bi i bez MR,ali one naslovnice bas vuku na kupovinu
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 18/04/2010 : 16:11:24  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by teller

još kad bi ona dva senilna rendžera* bila više solidarna sa mladim kolegom tellerom....bilo ns bi cetiri...poslje jim
je davo kriv....

*vidi: Tex i Carson



Evo,solidarisem se
Ako uz sva ova izdanja koja pratim nadjem nacin da uzimam i MR hocu.
Sad,pitanje je da li sam vec zakasnio za neke brojeve

Ja prodajem 14 komada u glanc stanju,ali nazalost otvoreni iz kesica,vecina necitani.
javi se ako ti treba


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

hrvoje23
Senior Member



Croatia
2168 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/04/2010 : 16:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send hrvoje23 a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro



1 Scenarij:

-Napravite HC specialac,najvece moguce kvalitete,LIMITED EDITION recimo 100 komada,cijena 50 eura po komadu što i nije tako veliko kada znamo da se radi o nekom neobjavljenom djelu na 148 strana plus knjižica o malome renderu koja ima isto oko 30 strana gdje sve piše o malome renderu pa možda se onda ljudi navuku na njega kada procitaju tu knjižicu i još bolje ga upoznaju i možda kao nagradu uz sve to stavite i poster,(ima super poster od maloga renžera i svih njegovih prijatelja) na poklon.Svaku knjigu,ovaj HC oznacite brojevima od 1-100,što bi znacilo da je svaki ovaj primjerak original sam po sebi,pa se može desiti da recimo ovi niski brojevi 1,2 ,3,7, možda kasnije kod citatelja na aukcijama dosegnu veliku vrijednost jer ipam se radi o broju jedan npr nekog serijala,...znaci ove HC sve oznacite sa brojevima od 1-100.Prodaja ide iskljucivo preko vaše izdavacke kuce odnosno preko web stranice vaše izdavacke kuce,što znaci da necete trebati placati proviziju striparnicama,kioscima,...nego samo napišete datum i sat kada pocinjete prodavati ovaj LIMITED EDITION strip od 100 komada po 50 eura što znaci da cete zaraditi 5000 eura odnosno bar 2500-3000 cete strpati u dep,što je super a mi citaoci cemo dobiti takav strip što je i moj cilj.Recimo ja cu da platim 50 eura za takav strip a znam da ce i Teller(forumaš) platiti i sigurno na ovom foromu ce se naci dosta drugih koji bi platili takvu cijenu.Mislim da od citave bivše Jugoslavije da nece biti problem pronaci 100 kupaca iako je cijena možda malo velika za neke,ali baš zbog toga ce i izdanje biti kvalitetno napravljeno.



Zasto ti to ne napravis, i ne (kako kazes) strpas u dep 2500-3000 eura?! pa ce biti love i za ostale stripove.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/04/2010 : 16:42:42  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Ajde ako smo iskreni,mali render bar ovi brojevi od pocetka su dosta nezanimljivi nekima koji su se po prvi put sreli sa malim renderom i strip ili lik im se možda cini nezanimljivim,ja to mogu lako razumijeti.Meni su i ovi pocetni brojevi zanimljivi jer tu se dosta sazna,kako su se neki upoznali i sve to.Ali crtež nije na vrhuncu a i neke scene su dosta onako dosadne za nekoga koji ne prati redovito Kita telera.
Ali sve se to promijeni kasnije kada dodu stvarno zanimljive epizode i Kitu bi stvarno trebalo dati šansu.
A ako zamislimo da baš kod Kita Telera dosta stripova nije bilo objavljivano(neka epizoda sa Vitezovima i Križevima koja je bila censurirana,onda broj 100 koji je u boji,pa ovaj specialac,pa onda je firma Mercury izdala strip Madionicar Zoltan koji isto nisu nikad objavili,...ali ja i ne znam šta još nisu sve objavili,to zna recimo Forumaš OSIM dosta bolje od mene ili neki drugi.
Ali vec ove koje sam nabrojao,da se netko uhvatio ovog projekta,bila bi to zanimljiva izdanja pogotovo jer nisu bila nikada objavljivana i jer su zanimljiva,recimo onaj jubilarac u boji,p aovaj specialac pa ona epizoda sa križevima,...tako da ako bi se pocelo sa ovim stripovima ko neke vrste "odabrane price" onda bi ljudi možda pokazali više zanimanja za Kita Tellera pa bi i Van Gogh mogao dici tiraž na svoj serijal,ili ona firma koja bi izdala specialac i te neke odabrane price mogli bi oni nastaviti i tako dalje i tako dalje,...mislim moglo bi biti hleba za onog koji bi to izdavao.
Ali najvjerovatnije nece biti ništa od svega toga pa bi možda mogli da poslušamo forumaša Goblin i da npr kupimo putem e-bay taj specialac i još neke od ovih pa da platimo nekoga ko bi to lijepo preveo iz talijanskog jezika na srbski ili hrvatski sve to sa namjerom ne za prodaju nego samo da se procita.
Znaci napravi se neki spisak ko sve bi hteo da procita taj ili te stripove i onda imamo jedan ovaj prevedeni strip sa italijanskog na hrvatski koji može kružiti od jednog do drugoga sa namjerom da se procita i pošalje dalje.
Jel se to smatra piratstvom?
Jer nije namjera reproducirati ove primjerke,nije namjera prodavati ove primjerke nego ide za samo jedan primjerak preveden iz italijanskog jezika na "naš" tek toliko da se procita i pošalje dalje onimakoji su zainteresirani.
Sad sve što trebamo jeste kupiti taj primjerak na ebay za 5 eura i da platimo nekoga ko bi to preveo.
Jel zna netko italijanski pa da sakupimo novac recimo 100 eura pa da mu platimo pa neka on to ucini.
To se može uciniti tako da se oni oblacici prelepe belim papirom i onda se napiše "naš" tekst unutra.
Mislim da to nije neki kriminal jer to se ne bi radilo da se zaradi a tome,nego ide u svrhu posudivanja stripa medu prijateljima i istomišljenicima.
Isto to bi se kasnij emoglo uraditi i sa kolorcem ili nekim drugim stripom.
Meni je dovoljno da ga procitam,da potešim znatiželju šta i kako se desilo u tim stripovima pa se onda pošalje dalje da i drugi naprave isto.
Tako nebi nas koštalo dosta novaca,a uradili bi neku pravu stvar.
P.S.
Hvala Teksu Wileru i ostalim "renderima" na podršci
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 18/04/2010 : 16:42:52  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by 1Euro



1 Scenarij:

-Napravite HC specialac,najvece moguce kvalitete,LIMITED EDITION recimo 100 komada,cijena 50 eura po komadu što i nije tako veliko kada znamo da se radi o nekom neobjavljenom djelu na 148 strana plus knjižica o malome renderu koja ima isto oko 30 strana gdje sve piše o malome renderu pa možda se onda ljudi navuku na njega kada procitaju tu knjižicu i još bolje ga upoznaju i možda kao nagradu uz sve to stavite i poster,(ima super poster od maloga renžera i svih njegovih prijatelja) na poklon.Svaku knjigu,ovaj HC oznacite brojevima od 1-100,što bi znacilo da je svaki ovaj primjerak original sam po sebi,pa se može desiti da recimo ovi niski brojevi 1,2 ,3,7, možda kasnije kod citatelja na aukcijama dosegnu veliku vrijednost jer ipam se radi o broju jedan npr nekog serijala,...znaci ove HC sve oznacite sa brojevima od 1-100.Prodaja ide iskljucivo preko vaše izdavacke kuce odnosno preko web stranice vaše izdavacke kuce,što znaci da necete trebati placati proviziju striparnicama,kioscima,...nego samo napišete datum i sat kada pocinjete prodavati ovaj LIMITED EDITION strip od 100 komada po 50 eura što znaci da cete zaraditi 5000 eura odnosno bar 2500-3000 cete strpati u dep,što je super a mi citaoci cemo dobiti takav strip što je i moj cilj.Recimo ja cu da platim 50 eura za takav strip a znam da ce i Teller(forumaš) platiti i sigurno na ovom foromu ce se naci dosta drugih koji bi platili takvu cijenu.Mislim da od citave bivše Jugoslavije da nece biti problem pronaci 100 kupaca iako je cijena možda malo velika za neke,ali baš zbog toga ce i izdanje biti kvalitetno napravljeno.



Zasto ti to ne napravis, i ne (kako kazes) strpas u dep 2500-3000 eura?! pa ce biti love i za ostale stripove.

Verovatno opipava puls potencijalnih potrošaca, sad ce on to...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12226 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 18/04/2010 : 16:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by hrvoje23

quote:
Originally posted by 1Euro



1 Scenarij:

-Napravite HC specialac,najvece moguce kvalitete,LIMITED EDITION recimo 100 komada,cijena 50 eura po komadu što i nije tako veliko kada znamo da se radi o nekom neobjavljenom djelu na 148 strana plus knjižica o malome renderu koja ima isto oko 30 strana gdje sve piše o malome renderu pa možda se onda ljudi navuku na njega kada procitaju tu knjižicu i još bolje ga upoznaju i možda kao nagradu uz sve to stavite i poster,(ima super poster od maloga renžera i svih njegovih prijatelja) na poklon.Svaku knjigu,ovaj HC oznacite brojevima od 1-100,što bi znacilo da je svaki ovaj primjerak original sam po sebi,pa se može desiti da recimo ovi niski brojevi 1,2 ,3,7, možda kasnije kod citatelja na aukcijama dosegnu veliku vrijednost jer ipam se radi o broju jedan npr nekog serijala,...znaci ove HC sve oznacite sa brojevima od 1-100.Prodaja ide iskljucivo preko vaše izdavacke kuce odnosno preko web stranice vaše izdavacke kuce,što znaci da necete trebati placati proviziju striparnicama,kioscima,...nego samo napišete datum i sat kada pocinjete prodavati ovaj LIMITED EDITION strip od 100 komada po 50 eura što znaci da cete zaraditi 5000 eura odnosno bar 2500-3000 cete strpati u dep,što je super a mi citaoci cemo dobiti takav strip što je i moj cilj.Recimo ja cu da platim 50 eura za takav strip a znam da ce i Teller(forumaš) platiti i sigurno na ovom foromu ce se naci dosta drugih koji bi platili takvu cijenu.Mislim da od citave bivše Jugoslavije da nece biti problem pronaci 100 kupaca iako je cijena možda malo velika za neke,ali baš zbog toga ce i izdanje biti kvalitetno napravljeno.



Zasto ti to ne napravis, i ne (kako kazes) strpas u dep 2500-3000 eura?! pa ce biti love i za ostale stripove.




Pa zato jer ja nemam mogucnosti tako nešto napraviti,nemam firmu i dozvolu da se uopšte bavim tim,da to prodajem i to,nemam znanja kako se uopšte to radi,mislim na tiskarska posla i to,nemam strojeva koji trebaju za tako nešto,nemam ljude koji to prevode i oblikuju preko kompjutera ili kako vec oni to rade,....mislim e bavim se ja time,nego ja sam dao ideju kako netko tko je vec u ovom poslu može tako nešto da uradi a zaradu sam spomenuo kao motiv za tu osobu da bi vidjela da se tako nešto isplati ili ne.
To ti je ono isto kao ja recimo znam da jedem ali to me ne pravi da sam ja zbog te cinjenice i dobar kuhar jer znam da jedem.
Ali da ti odgovorim na pitanje,dovoljno ti je da pogledaš moj gornji post pa ceš vidjeti da sam ja pronašao i rješenje(ebay,prijevod) i za ovu stvar tako da možeš vidjeti da možemo i mi to sami napraviti,onako seljacki ali bolje i to nego ništa ako vec drukcije ne bo išlo
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 18/04/2010 : 16:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Inace pozdrav za 1 euro...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4352 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 18/04/2010 : 17:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
Mislim da se ovo izdanje nikako ne bi isplatilo/prodavalo ako bi bilo skuplje od 5e.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/04/2010 : 17:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000