forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Fasciniran kolicinom starih glancera ZS i LMS
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17749 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/05/2010 : 08:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by andjelt

quote:
Originally posted by lwood

ma nema tih glancera toliko koliko vam se cini.jednostavno je došlo do povezivanja šireg tržišta i to je to



:) pa kako ih nema :) eno pune akucije ... prosto me sramota da stavim neki strip da prodam ... smejace mi se, jer nije glancer :)



možda je ovo smiješno reci ali ja svoje duplikate i oštecene stripove jednostavno u n i š t a v a m


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

flying_brick
Starting Member



Serbia
34 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 06/05/2010 : 15:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send flying_brick a Yahoo! Message  Send flying_brick a Private Message
quote:
možda je ovo smiješno reci ali ja svoje duplikate i oštecene stripove jednostavno u n i š t a v a m


ovo bi bila neka neslana sala!?

Words of wisdom from the immortal Swiss Tony : http://www.jokefile.co.uk/rich/swisstony.html
...malo u Zemunu, a malo i u Benkovcu...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 06/05/2010 : 15:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
quote:
Originally posted by dveribad

.......

-Novija izdanja stripova sa tvrdim koricama,ukoliko ih želite sacuvat za dugi niz godina,nikako ne stavljat u obicne vrecice i svakako ih ne stavljat na police da im se vidi hrbat(ukoliko vam stoje vec recimo 3 godine,obratite pažnju na dno hrbta-iskrivio se zbog težine!Idealno je da stoje polegnuti,jedan na drugom,kontra okrenuti jer se tako najbolje ocuvaju(recimo da su složeni kao u preši).Ukoliko ih ostavite na policama,a nisu uprešani-izvitoperit ce se.Što mracnija prostorija-to bolje.





ovdje se misli na HC
nekako mi nema logike ako strip stavim uspravno,da bude pod pritiskom.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/05/2010 : 16:05:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
I nema.
Pritisak ceš ostvariti vodoravnim slaganjem stripova.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 06/05/2010 16:06:04
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 06/05/2010 : 16:28:03  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Ovo pojam glancer se pogresno upotrebljava,na aukcijama u prosjeku ima 10-20 glancera Zs i Lms znaci da je ponuda ovog kvaliteta vise nego mala.
Trenutno je dveribad stavio odlicno ocuvane komplete,to nikad nije bilo a da ce se ponoviti nije nemoguce ali je tesko.
Znalo je proci i vise od mjesec dana da nema na aukciji ni jedan broj ova dva serijala glancer.



a i to je interesantna tema: sta je to glancer ? znam da u americi postoji katalog sa tacno odredjenim pravilima o ocenjivanju stripa. Pa onda svaki nedostatak skida odredjeni procenat ocene ... Kod nas, svaki veci prodavac ima svoj nacin ocenjivanja u kojima bas nisu principijalni ... nego nije rec o tome, jednostavno mi se cini da je previše lepo ocuvanih stripova iz starih vremena tu na aukcijama (da ne kazem glancera ...)
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 06/05/2010 : 16:30:05  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
quote:
Originally posted by pravedni

quote:
Originally posted by andjelt

quote:
Originally posted by bitola

I ja se cudim kako je uopce moguce biti tako ocuvani i posle 40 godina.
Gde su ih cuvali, u bezvazdusnoj komori, sa idealnim uslovima, bez vlage , sa idealnom temperaturom, ili su to mozda neki zaostali neprodani primerci iz nekog magacina?!?!?!
Neznam sta da kazem, stripove koje sam ja kupovao direktno iz trafike, i koje, osim mene niko drugi nije procitao, nisu tako lepo ocuvani, a stari su 25 - 26 godina.
Inace, i ja ne dajem tako mnogo para za LMS i ZS izdanja, ali nije mi cudno sto neki daju, ipak je to, rekao bih , nostalgija.



To je istina, i ja imam neke primerke koji su recimo iz 88 ili 89 i ja sam ih kupio na trafici i svega nekoliko puta procitao, ali se na njima vidi da propadaju ... što kažeš promena temperature, vlažnost ... da li su stvarno ti ljudi prodavali toliko pažnje cuvanju tih stripova sve ove godine ? I ono sto je najinteresantnije pojavljuju se kompleti glancera, a ne mogu da ne zaboravim da se radi o stripovima izašlim od 1969 -1993 god...


"Zlatna serija" je izlazila od 1968.godine...



ne vidim kako to menja stvari, ali dobro ... u sustini ja skupljam ZS zagorove stripove, a ako se ne varam ZS 13 je izasao u decembru 1968, zato sam rekao 1969-1993, mada to ne menja stvari povodom ove price, zar ne

Edited by - andjelt on 06/05/2010 16:35:40
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 06/05/2010 : 16:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

I nema.
Pritisak ceš ostvariti vodoravnim slaganjem stripova.



ja sam ranije SC stripove , konkretno ZS stare brojeve držao vodoravno, pa sam primetio da im se zbog toga krivi hrbat. Onda sam ih redjao vodoravno, ali naizmence suprotno okrenuto, pa mi se ni to nije svidelo ... sad ih drzim vertikalno, ali se trudim da popunjavaju celu policu tako da nema mesta izvitoperenju ...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/05/2010 : 16:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message

Pa dobro, ako je odredeni strip išao u nakladi od cca 80 000 - 100 000 primjeraka, mislim da statisticki gledano nije cudno da ih se može naci, ne znam, 500, 1000 ili 2000 (zavisi, naravno, koji brojevi)dobro ocuvanih, cak i nakon toliko godina. A i to da su "pune aukcije", ne znaci da ih je enormno puno nego otprilike kako sam naveo što je, ponavljam s obzirom na broj štampanih primjeraka, vrlo mala cifra
[/quote]

mislin da je otprilike to bija neki prosjek (ova gori brojka boldana)
a to je sf da bi moglo bit 2000 glancera .
možda neki brojevi i desegnu priko 500 al cisto sumnjan.
i ako uzmeš u obzir nakladu od 100 000 komada racunaj da u prosjeku 2/3 (najmanje) tih primjeraka fizicki uopce više ne postoji.
možda glanceri cine oko 1-2 % "preživjelih". ako i toliko.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17749 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/05/2010 : 18:34:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by flying_brick

quote:
možda je ovo smiješno reci ali ja svoje duplikate i oštecene stripove jednostavno u n i š t a v a m


ovo bi bila neka neslana sala!?



kakva šala
nisu to vrijedni primjerci mozda max 20 kuna da su glanceri a ošteceni ne vrijede ni 5... jednostavno ih iskoristim za slanje para u stripu :D ili ih jos jednostavnije bacim u kantu za smece nakon što se uvjerim da romi nece moci to prodati na buvljaku :D

ne morate mi vjerovati ali osobno sam uništio 3 primjerka DD Dugacki pozdrav :D
sredinom devedesetih sam uništio nekoliko stripova Komadant Mark iz ZS ne sjecam se koji brojevi ali medju prvima :D

posljednje što sam uništio su 2-3 AF trobroja...
to jednostavno ne vrijedi ništa

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 06/05/2010 : 19:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by flying_brick

quote:
možda je ovo smiješno reci ali ja svoje duplikate i oštecene stripove jednostavno u n i š t a v a m


ovo bi bila neka neslana sala!?



kakva šala
nisu to vrijedni primjerci mozda max 20 kuna da su glanceri a ošteceni ne vrijede ni 5... jednostavno ih iskoristim za slanje para u stripu :D ili ih jos jednostavnije bacim u kantu za smece nakon što se uvjerim da romi nece moci to prodati na buvljaku :D

ne morate mi vjerovati ali osobno sam uništio 3 primjerka DD Dugacki pozdrav :D
sredinom devedesetih sam uništio nekoliko stripova Komadant Mark iz ZS ne sjecam se koji brojevi ali medju prvima :D

posljednje što sam uništio su 2-3 AF trobroja...
to jednostavno ne vrijedi ništa



Pa ovo je najveci kriminal protiv drzave Bonelli

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 06/05/2010 : 19:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
quote:
Originally posted by lwood


Pa dobro, ako je odredeni strip išao u nakladi od cca 80 000 - 100 000 primjeraka, mislim da statisticki gledano nije cudno da ih se može naci, ne znam, 500, 1000 ili 2000 (zavisi, naravno, koji brojevi)dobro ocuvanih, cak i nakon toliko godina. A i to da su "pune aukcije", ne znaci da ih je enormno puno nego otprilike kako sam naveo što je, ponavljam s obzirom na broj štampanih primjeraka, vrlo mala cifra



mislin da je otprilike to bija neki prosjek (ova gori brojka boldana)
a to je sf da bi moglo bit 2000 glancera .
možda neki brojevi i desegnu priko 500 al cisto sumnjan.
i ako uzmeš u obzir nakladu od 100 000 komada racunaj da u prosjeku 2/3 (najmanje) tih primjeraka fizicki uopce više ne postoji.
možda glanceri cine oko 1-2 % "preživjelih". ako i toliko.

[/quote]

ako je ZS 13 izasao u tirazu od 50,000 (sto sigurno nije) 1% bi bio 150 kom otprilike. I tako gledano cela prica zvuci uverljivo, ali ako ovako gledam : danas je izasla dnevna novina "KURIR" (priznaces da su stripovi tada bili tako nesto "kupuje se na trafici a nisu novine", prilicno sam ubedjen da za 40 god. od njih nece ostati ni statisticka greska ... uzmimo primer "Nikad robom", izlazili su 60, 70 god imali su velike tiraže, ali ih je danas nemoguce naci u savršenom stanju ... da li je to samo zato što ti stripovi ne dostižu velike cene na aukcijama ?
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 06/05/2010 : 21:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by flying_brick

quote:
možda je ovo smiješno reci ali ja svoje duplikate i oštecene stripove jednostavno u n i š t a v a m


ovo bi bila neka neslana sala!?



kakva šala
nisu to vrijedni primjerci mozda max 20 kuna da su glanceri a ošteceni ne vrijede ni 5... jednostavno ih iskoristim za slanje para u stripu :D ili ih jos jednostavnije bacim u kantu za smece nakon što se uvjerim da romi nece moci to prodati na buvljaku :D

ne morate mi vjerovati ali osobno sam uništio 3 primjerka DD Dugacki pozdrav :D
sredinom devedesetih sam uništio nekoliko stripova Komadant Mark iz ZS ne sjecam se koji brojevi ali medju prvima :D

posljednje što sam uništio su 2-3 AF trobroja...
to jednostavno ne vrijedi ništa

Zeljko a da ti lepo nama podelis te stripove sto su za bacanje

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 06/05/2010 : 21:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Nego da se nadovezem na temu,Toza je jednom predlagao da se sastavi nekakva lista sa cenama stripova,tj koliko bi trebali da kostaju stripovi koji se prodaju na aukcijama ako su glanceri ili recimo 4,4+ ili bilo kako ocenjeni.Takodje bi bilo dobro da se napravi neka lista pravila sta je glancer,sta je 5 sta je 4 itd.Evo recimo ja sam uzeo DD broj 1 i prodavac je stavio 4+,strip stigao,meni je savrsen,sve ok,ma ko nov.Ja da ga prodajem rekao bih da je za 5.E da ne bi dolazilo do ovako necega,tj da ja ili slicni meni stave 5 a strip je za 4 trebalo bi napraviti neku listu pravila.Ja sam za to ali nazalost niko se nije usudio da uradi tako nesto.
Podrzavam Tozin predlog i nadam se da ce neko ili par kompetentnih ljudi tako nesto i uraditi.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/05/2010 : 22:07:54  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Evo da se malo ukljucim i ja.
Kao što kažu mnogi dok nisam došao na stripovi.com, nisam cuo za za izraz glancer, niti mi je bilo bitno kako je ocuvan neki strip; normalno, voleo sam da mi je strip lepo ocuvan sa prednjom i zadnjom koricom, ali nisam bolovao od toga.Dosta stripova (relativno dosta) imam u kolekciji bez prednje ili zadnje korice ili bez obe ili sa selotejpom i tome slicno i verujte mi uživam u tim stripovima isto kao i u onim koji su besprekorni i kada ih pozajmljujem nekom uvek naglasim da ga cuva ali nije sad da penim ako ga slucajno malo ošteti (mada takvim osobama teško opet dajem na citanje)
A onda sam i ja poceo da razmišljam na taj "glancer" nacin i poceo da gledam kakav mi je koji strip poceo sam da izbegavam pozajmljivanje i sl., ali sam video da idem u neku bolest, strast, sitnicavost, nisam više uživao u stripu kao nekad, u samom citanju, u tome da pozajmim nekom strip pa da zajedno delimo oduševljenje nekim remek delom.
Batalaio sam to posle nekog vremena jer sam išao pravcem koji mi se nije svidao.
Tako da sam danas onaj stari, stripove vucem sa sobom svugde i svima ih pokazujem i svugde ih citam i svakome za koga mislim da ce ga paziti pozajmljujem i tako to.
I verujte mi , samo na ovaj nacin potpuno uživam u stripu

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/05/2010 22:10:01
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 06/05/2010 : 22:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Slazem se Anto u potpunosti,previse je preterivanja i cini mi se da je puno ljudi koji uopste ni ne citaju a kamoli uzivaju u stripovima,samo im je bitno da ih imaju sto vise i da budu "Glanceri".Ovaj forum definitivno kvari ljubitelje stripa.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/05/2010 : 22:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Evo primer
Danas sretnem ortaka koga nisam video par meseci; popijemo kaficu, ispricamo se , pitam ga guta li knjige kao i uvek, on kaže ne stiže, ja mu kažem, "covece, znam da voliš WWII, price o nacistima i te stvari, ajmo do mene da ti pozajmim jedan dobar strip u tom fazonu (Maus) , to ceš valjda imati vremena da procitaš" , .......i pozajmim mu strip.Jedva cekam da se vidimo da razmenimo utiske. A znam da covek ima kuci dvoje male dece; da sam bio u glancer fazonu razmišljao bih "možda mi njegovi klince oštete strip" ili tako nešto, i sigurno mu ne bih dao.
Ovako je , barem ja tako mislim, mnogo lepše.
A ako mi njegovi klinci pocepaju strip je..cu mu kevu!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 06/05/2010 22:21:58
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 06/05/2010 : 22:45:48  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Anto, u pravu si.
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2311 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 06/05/2010 : 22:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message
Ja stare stripove nisam nikada uništavao,vec slicne koristim za rezervne dijelove(krpanje korica,umetanje stranica i sl.),a ono što obicno ostane stvarno nije niti za pokloniti.Recimo dva ista(ili bar slicna stripa),jedan je malo oštecen,drugi je rasturan,sa lošijeg poskidam dijelove korica(a ako su isti),iskoristim i stranice,kadkada se uspije"podici ocijena"stripa,ali nikada nemože biti 5,a kamoli glanc.A glanc jest za mene još uvijek neobicen pojam,(valjda strip toliko savršen da nema oštecenja ni da pod povecalom tražiš),vecina novih stripova na kiosku nebi bila glanc,jer ili imaju utore,ili milimetarski sitne nabore,zadrapljenja ili sl.No za stripove starije od 20 g.možda su kriteriji nešto blaži,jer ja se ne sijecam niti jednog Dnevnikog stripa na kiosku koji je imao savršeno ravan bok.Od cijele kolekcije Dnevnikove Martin Misterije što sam imao,samo je jedan,(nekom greškom)bio najbliži potpuno ravnom,i nisam mu se mogao nacuditi.Otisak je cesto bio slab ili mutan,loše odrezane,ili spojene stranice,bok nakošen i sl.No vjerujem da se te tikarske greške ne uzimaju u obzir prilikom ocijenjivanja(narucito kod jako starih stripova),vec samo ona oštecenja koja nastanu kasnije,te se greške(iako puno manje se javljaju i danas),imam recimo Dilan Dog Extra br.2sve je savršeno,no ima po sebi nekakve pruge(što se vidi da je greška u tiku),kupio sam nema dugo strip Zagor Ludens br.-110 Veracruz,jedan od 5(ili nekolicine)ispravno otisnutog Zagor loga na naslovnici,a cijeli tiraž je sa greškom duplog loga,znaci li to da nisu glanc,ja mislim da to nema veze.I vrlo je teško upravo zbog razlike u tvornickim greškama,i kasnije nastalih oštecenja sastaviti pouzdan nacin ocijenjivanja,cak i da se uvedu neka pravila ocijenjivanja,i stave na stranu osobni stavovi u ocijenjivanju,to bi vodilo u prepucavanje kojem nebi bilo kraja,uvijek ce biti onih koji ce prodavati pošteno,i ocijenijvati pošteno(ponekad i na svoju štetu),a biti ce i onih koji ce dati vece ocijene,i pešutiti nedostatke,te prodati "muda pod bubrege",ja sam nabavio neke stripove Super Strip Biblioteke stare oko 40 g,(moglo bi se reci glanc),u savršenom stanju,bolji ljepši "i noviji",od nekih danas na kioscima,i usporedio ih sa onima slabije ocuvanima(malo potamnjelima,sa flekicama i sl.),iz iste serije,razlike nema isti nacin izrade i isti papir,pa sam siguran da nije nemoguce sacuvati jako stare stripove u savršenom stanju,ja imam neke stripove preko 15 g.(koje sam osobno kupio),stoje natiskani u vetrini(prostorija cesto zamracena,ali prozracna),izgledaju danas kao i onda kada su kupljeni,imam takve cijele kolekcije,dakle nije nemoguce,a bilo je takvih stripofila i prije,stoga nevidim što je tu cudno.

#!??
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/05/2010 : 00:22:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by lwood


Pa dobro, ako je odredeni strip išao u nakladi od cca 80 000 - 100 000 primjeraka, mislim da statisticki gledano nije cudno da ih se može naci, ne znam, 500, 1000 ili 2000 (zavisi, naravno, koji brojevi)dobro ocuvanih, cak i nakon toliko godina. A i to da su "pune aukcije", ne znaci da ih je enormno puno nego otprilike kako sam naveo što je, ponavljam s obzirom na broj štampanih primjeraka, vrlo mala cifra



mislin da je otprilike to bija neki prosjek (ova gori brojka boldana)
a to je sf da bi moglo bit 2000 glancera .
možda neki brojevi i desegnu priko 500 al cisto sumnjan.
i ako uzmeš u obzir nakladu od 100 000 komada racunaj da u prosjeku 2/3 (najmanje) tih primjeraka fizicki uopce više ne postoji.
možda glanceri cine oko 1-2 % "preživjelih". ako i toliko.

[/quote]

Ove brojke se više odnose na razlicite brojeve stripova, to sam zaboravio napomenuti. Starijih brojeva koji su iznimno dobro ocuvani, naravno, ima manje (ne znam, ZS 13 možda ima 300-tinjak, od kojih se
pedesetak vrti po aukcijama, a ostalo su dijelovi privatnih zbirki) dok viših brojeva ima u vecim kolicinama. Pa vec prvi broj Komandanta Marka je puno lakše naci nego npr. broj 27 Zlatne serije.Osobno, mislim da je najteže naci LMS 2 - protiv uragana smrti i još neke LMS - ove, poput Ricarda Bormona ?co( naravno kao pojedinacni primjerak.)
Znaci, ova brojka od 2000 se odnosila više na stripove tipa Zagor:Demoni ludila isl.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 07/05/2010 00:25:55
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/05/2010 : 00:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Osim toga, pitanje je i koliko se proda stripova van aukcija.
Stariji i iskusniji kolekcionari sigurno imaju kontakt sa svojim preprodavacima i na osobnoj razini, te na taj nacin i trguju.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 07/05/2010 : 01:55:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
quote:
Originally posted by anto

Evo da se malo ukljucim i ja.
Kao što kažu mnogi dok nisam došao na stripovi.com, nisam cuo za za izraz glancer, niti mi je bilo bitno kako je ocuvan neki strip; normalno, voleo sam da mi je strip lepo ocuvan sa prednjom i zadnjom koricom, ali nisam bolovao od toga.Dosta stripova (relativno dosta) imam u kolekciji bez prednje ili zadnje korice ili bez obe ili sa selotejpom i tome slicno i verujte mi uživam u tim stripovima isto kao i u onim koji su besprekorni i kada ih pozajmljujem nekom uvek naglasim da ga cuva ali nije sad da penim ako ga slucajno malo ošteti (mada takvim osobama teško opet dajem na citanje)
A onda sam i ja poceo da razmišljam na taj "glancer" nacin i poceo da gledam kakav mi je koji strip poceo sam da izbegavam pozajmljivanje i sl., ali sam video da idem u neku bolest, strast, sitnicavost, nisam više uživao u stripu kao nekad, u samom citanju, u tome da pozajmim nekom strip pa da zajedno delimo oduševljenje nekim remek delom.
Batalaio sam to posle nekog vremena jer sam išao pravcem koji mi se nije svidao.
Tako da sam danas onaj stari, stripove vucem sa sobom svugde i svima ih pokazujem i svugde ih citam i svakome za koga mislim da ce ga paziti pozajmljujem i tako to.
I verujte mi , samo na ovaj nacin potpuno uživam u stripu



slicna stvar sa mnom.
najbitnije mi je kako je ocuvan strip,je li makar blizu ''glanceru'',
ne posudem nikom više stripove,a kad vidim da mi neko uzme strip u ruke gledam kako ga srži i ako napravi neki potez koji mi se ne svida,odmah uhvatim galamiti na njega...
samo što ja u uživam u tome, u toj strasti,i želji ka savršenom ili makar necem blizu i nemam namjeru da se mjenjam....

Edited by - zlatan bihac on 07/05/2010 01:58:27
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/05/2010 : 12:32:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
To je bolest, ne kolekcionarstvo. Stripovi su za citanje.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 07/05/2010 : 12:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Stvarno, svasta! Pa, naravno da su za citanje. Kolekcionar je i onaj koji cita, a i skuplja stripove koji nisu glanceri. Ja prosto ne vjerujem da ljudi gomilaju stripove koje ne citaju, a da im je pri tom bitno da doticni strip nikad niko ni ne pogleda, a kamoli prelista.
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/05/2010 : 12:37:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Zar se to ne zakljucuje po komentarima i aukcijama?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 07/05/2010 : 12:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Zakljucuje, ali je i dalje nevjerovatno. Sta ce mi strip koji ne citam? I najgluplji strip u kolekciji sam procitao. I nije vise glanc, jer je procitan :)
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000