forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Fasciniran kolicinom starih glancera ZS i LMS
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17749 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/05/2010 : 13:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ovo je stvar za tužiteljstvo :D
proslijediti link topika sudu :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/05/2010 : 13:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Elderane84

Zakljucuje, ali je i dalje nevjerovatno. Sta ce mi strip koji ne citam? I najgluplji strip u kolekciji sam procitao. I nije vise glanc, jer je procitan :)



Znaci da san dobro napisa, ono "drugo" nije kolekcionarstvo

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 07/05/2010 : 15:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
A prica o urbanoj legendi, zvanoj savrseni falsifikat.Tom pricom su me plasili kada sam kupovao takozvane neotvarane starce koji kao da su izasli iz 1968, ne pipnuti iz neke vremenske kapsule.
Mislim da je nemoguce falsifikovati papir da bude star,da mirise specificno i tako to.
Zlikovci su i to dovodili u sumnju tvrdeci da je moguce,u sta je sumnjam.
Ali cesto kada vidim kolicinu i stanje i njihovu nanovo ucestalost,ponekad u olujnim nocima setim se urbane legende.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17749 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/05/2010 : 15:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
to ti je pat pozicija

oni koji su skupo platili jedan strip nikako ne zele da ispadnu "nasamareni" tako i kad bi otkrili prevaru sumnjam da bi ista poduzeli :D a i podsvjesno bi zeljeli i da se drugi zeznu :D

inace osoba koja je graficar po struci kaze mi da u tiskarama rade najveci banditi :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 07/05/2010 : 15:45:54  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

ovo je stvar za tužiteljstvo :D
proslijediti link topika sudu :D



Ne stvarno, bez zezanja i sarkazma ... da li mislite da je to realno moguce da se dešava ... neko ima opremu, nabavi odgovarajuci papir i napravi "novu staru zlatnu seriju ZAGORA" ... mislim da nije problem to uvezati koristi se lepak poput "tutkala" (ja njime popravljam svoje stare stripove). Sve ovo s obzirom na cinjenicu da je potrebno odstampati veliki broj razlicitih primeraka, u štamparskom poslu je jeftinije i lakse odstampati veliki broj jednakih primeraka ...
I ako potreban novac za uložiti usporedimo sa novcem koji se može dobiti za, recimo, kolekciju ZS ZAGORA
Da li se to isplati tom nekome ? Ako više treba da uloži nego sto dobije onda nema smisla ... a mislim da time ne cini nikakvo krivicno delo, eventualno ga mogu goniti zbog piraterije ...

Ovo sve kazem hipotetski, bez namere da optužujem bilo koga

Edited by - andjelt on 07/05/2010 15:47:04
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17749 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 07/05/2010 : 15:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ne kažem ja da to radi neko sada s foruma...
nego da je nekad neko napravio gomilu tih stripova koji su najskuplji a ima veze s tiskarom :D npr radi u tiskari ili je graficar po struci mislim da je to unosan biznis ako nesto kosta 750 eura... sta fali uloziti recimo 10 dana truda i 50 eura materijala

mozda grijesim ali je vrlo vjerovatno
cime se sve ljudi sluze da bi manje zaradili... kod nas kovanice od 2 marke kuju :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 07/05/2010 : 15:50:40  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

A prica o urbanoj legendi, zvanoj savrseni falsifikat.Tom pricom su me plasili kada sam kupovao takozvane neotvarane starce koji kao da su izasli iz 1968, ne pipnuti iz neke vremenske kapsule.
Mislim da je nemoguce falsifikovati papir da bude star,da mirise specificno i tako to.
Zlikovci su i to dovodili u sumnju tvrdeci da je moguce,u sta je sumnjam.
Ali cesto kada vidim kolicinu i stanje i njihovu nanovo ucestalost,ponekad u olujnim nocima setim se urbane legende.



mislim da nema potrebe falsifikovati papir, dovoljno je pronaci vecu kolicinu takvog papira starog 10-20 god, sto mi se cini da nije teško ako si u tom poslu. Budimo realni, niko to nece nositi na ekspertizu , jedino ce se testirati "odokativnom" metodom :)
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 07/05/2010 : 15:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

To je bolest, ne kolekcionarstvo. Stripovi su za citanje.


imam ja hrpu duplih stripova za citanje...
neki dan nabavim komandant mark zs,prvi broj,i dode kolega do mene i sad on od mene traži da procita taj strip koji je inace u jako dobrom stanju...
nema veze što ja imam ludensov mark br. 1 trobroj i u njemu je ta prica,u boljem izdanju,kartonske korice i sl.za 2 eura lako nabaviti,ili,ne on hoce baš taj zs,koji ni ja nisam htio da citam.
i sad bih mu ja trebao dati da on procita,e pa ne dam....

ista stvar zagorovim starim brojevima,sve to ima u extra izdanju...

šta je loše u tome ako želim da strip bude lijepo ocuvan,još ako je u pitanju strip koji je star preko 40 godina...

vjerovatno veliki broj vas misli slicno ali ne želi da to ovsje prizna.
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 07/05/2010 : 15:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
quote:
Originally posted by anto

Evo da se malo ukljucim i ja.
Kao što kažu mnogi dok nisam došao na stripovi.com, nisam cuo za za izraz glancer, niti mi je bilo bitno kako je ocuvan neki strip; normalno, voleo sam da mi je strip lepo ocuvan sa prednjom i zadnjom koricom, ali nisam bolovao od toga.Dosta stripova (relativno dosta) imam u kolekciji bez prednje ili zadnje korice ili bez obe ili sa selotejpom i tome slicno i verujte mi uživam u tim stripovima isto kao i u onim koji su besprekorni i kada ih pozajmljujem nekom uvek naglasim da ga cuva ali nije sad da penim ako ga slucajno malo ošteti (mada takvim osobama teško opet dajem na citanje)
A onda sam i ja poceo da razmišljam na taj "glancer" nacin i poceo da gledam kakav mi je koji strip poceo sam da izbegavam pozajmljivanje i sl., ali sam video da idem u neku bolest, strast, sitnicavost, nisam više uživao u stripu kao nekad, u samom citanju, u tome da pozajmim nekom strip pa da zajedno delimo oduševljenje nekim remek delom.
Batalaio sam to posle nekog vremena jer sam išao pravcem koji mi se nije svidao.
Tako da sam danas onaj stari, stripove vucem sa sobom svugde i svima ih pokazujem i svugde ih citam i svakome za koga mislim da ce ga paziti pozajmljujem i tako to.
I verujte mi , samo na ovaj nacin potpuno uživam u stripu



Slažem se sa tobom, taj fetish prema glanc stripovima i njihovo citanje u papucama i sa rukavicama i meni je stran ...
Cesto se dešava da mi neki stari olinjali imaju vecu (licno meni) vrednost od slicnih lepo ocuvanih. Recimo, moj "Poslednja Žrtva" ZS , nema zadnju stranu, sav je izlepljen po prednjoj i kriv mu je hrbat do zla boga, ali ce za njega uvek biti mesta u mojoj kolekciji jer ima svoju pricu, internu izmedju mene i njega :)
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 07/05/2010 : 16:02:45  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by Renky

To je bolest, ne kolekcionarstvo. Stripovi su za citanje.


imam ja hrpu duplih stripova za citanje...
neki dan nabavim komandant mark zs,prvi broj,i dode kolega do mene i sad on od mene traži da procita taj strip koji je inace u jako dobrom stanju...
nema veze što ja imam ludensov mark br. 1 trobroj i u njemu je ta prica,u boljem izdanju,kartonske korice i sl.za 2 eura lako nabaviti,ili,ne on hoce baš taj zs,koji ni ja nisam htio da citam.
i sad bih mu ja trebao dati da on procita,e pa ne dam....

ista stvar zagorovim starim brojevima,sve to ima u extra izdanju...

šta je loše u tome ako želim da strip bude lijepo ocuvan,još ako je u pitanju strip koji je star preko 40 godina...

vjerovatno veliki broj vas misli slicno ali ne želi da to ovsje prizna.



Ne, mislim da nisi shvatio do kraja ideju. Radi se o tome da ekstremno cuvanje stripova obesmišljava kolekcionarstvo i da u tom stripofilskom smislu nije bas najvažnije da strip bude beprekorno ocuvan (bar ja tako mislim). Što se tice toga da bespotrebno rabiti i cakati strip, ako vec imaš neki jeftinije reprint tu se slažemo, cak šta više, ja cesto da ne bi cakao i te EXTRA zagore kad mi dodje citam ih u elektronskom formatu ... ali to sam ja ... neki ljudi to ne vole
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 07/05/2010 : 16:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
teško je govoriti da je neko sad pravio te stripove koji su stari preko 40 godina...
valjda se primjeti na papiru,tinti,boji...
sad jedino da se može sa stripova koji su stari 30-ak godina i koji su slabiji,da se mogu kako ''ocistiti'' i na njih ponovo printati,ali i to je opet teško...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 07/05/2010 : 16:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
pa recimo tako nešto bi bilo moguce da se neki stripovi ponovo natisnu,zašto da ne.
Ako uzmemo Dnevnik npr.
Pogledajte prednosti koje donosi takav "sistem":
-ne treba ponovo placati prava na stripove,jer nitko nece znati da su sada štampani,uvijek se može reci da se radi o starijim brojevima
-zašto raditi npr reprinte Bleka,Zagora,....kao to radi ludens in to prodavati po 3 eura ako možeš po 30+ zbog "glancerske vrijednosti"
-ionako imaju one stare mašine na kojima su radili prije 40,30,20,...godina još uvijek i taj papir iz toga doba imaju sigurno pa zašto opet to ne upaliti,jer ne treba mijenjati ništa(design npr),samo upali i štampaj.Nece biti problem prodati kasnije ako se radi o pravim brojevima ili recimo kolekciji,pogledajte kakve cijene dostiže kolekcija Zagora,Komandanta Marka,....

Sigurno iam još nekih prednosti,to sam sad onako iz glave rekao.
Ali sigurno je pitanje štampe,odnosno po mom mišljenju trebala bi biti razlika u boji od originala i stripa sada natiskanog.
Ali možda ima i jedna druga varianta!
Kuda su otišli stripovi koji se nisu prodali?
Možda su se ti stripovi negdje skladištili,možda je netko to cuvao,....recimo ako nisu uništili neprodane stripove a zašto bi i to uradili (?) možda se svak etoliko vremena pojavljuju neki ovi stripovi iz skladišta koji su original i sve i radi se o neprodatim brojevima koji su danas dosta vrijedni,a da bi postigli tu vrijednost treba je bilo NAMETNUTI kolekcionarima rijec glancer,jer da nije te rijeci onda ti stripovi ne bi vrijedili dosta tako vrijede jer su glanceri,iako prije toga svi mi koji prvenstveno citamo stripove,posudimo stripove,razmenjujemo stripove,...nismo ni znali za tu rijec,ma kakav glancer.
Jeste li sada vidjeli da se neki stripovi razmjenjuju?
Kada ste nazadnje mijenjali neke stripove sa nekim drugim?
Sve je danas novac,samo kupovina i prodaja,nema više mijenjanja tipa broj 822 za broj 916 npr.
Glancer su nama nametnuli trgovci kao što su nametnuli Valentinovo npr i neke druge praznike gdje nas teraju da za neku stvar koja inace bi trebala da vrijedi 3 eura košta 30+
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/05/2010 : 16:46:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
A da se vratiš u svaštaru?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 07/05/2010 : 17:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Mnogo pricamo,ovde postoji jaka cenzura i gomila pravila,pravilcica.Ako se nekome ucini da je nesto sta znam po njegovom nedozvoljeno,kliki nema te.
Ipak ovaj Sajt lici na staru Yu ima nas iz svih rebublika cenzura je jaka i demokratija slaba.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26442 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/05/2010 : 18:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/05/2010 : 18:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 07/05/2010 : 18:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Ipak su ovde stroga pravila ako se uzme da je ovo zabavan sajt koji sluzi za druzenje. Naravno treba izbacivati zbog rasizma,nacionalne netrpeljivosti,verskog vredjanja bezobrazluka remecenja reda i tih gadosti.
Mene su izbacili zbog slike sa plasticnom puskicom koja je bila vidljiva igracka dok je sajt u to vreme bio prepun krvavih avatara,gde je tu demokratija.
Nebitno je ne zelim da se bilo ko uvlaci u ono sto je receno to je bilo pa proslo.Bitno je drzati se teme topica i ostati u duhu druzenja.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26442 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 07/05/2010 : 18:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
i opet ?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/05/2010 : 18:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
i opet

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12440 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 07/05/2010 : 19:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

A da se vratiš u svaštaru?



Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 07/05/2010 : 20:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Zbog ovog pitanja 1Euru sam ovo i rekao.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 07/05/2010 : 20:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ah, moja glupa reakcija na otkrice istine o ubojstvu Kennedyja

Sorry, necu više. Mislija san da je to tema za svaštaru.

Oprostite zbog nanesenih duševnih boli.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/05/2010 : 20:45:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Rejs prijatelju, ajd se drži teme

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 08/05/2010 : 05:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
Ja kao tvorac ovog topika tvrdim da nije napravljen zbog nikoga i da nisam zeleo nikoga da optuzujem. Iskreno ne znam, samo naslucujem, na koga mislis, ali mogu ti reci da nisi u pravu. Topik sam otovrio jer mi se tema cinila interesantnom, kao sociološki fenomen i ja je nisam odveo u pravcu krivotvorenja. Procitaj od pocetka pa ceš videti da se diskusija sama razvijala ...
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 09/05/2010 : 10:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
quote:
Originally posted by bvagner3

Ma sve OK,znam da nisi(možda sam to malo pre grubo rekao,sorry),ali kako kažeš diskusija je sama otišla u tom pravcu,pa to tako ispada,(evo prepravio sam misao pa to sada bolje zvuci)



kako god ...
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000