forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Fasciniran kolicinom starih glancera ZS i LMS
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 09/05/2010 : 10:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
Kad razmislim, zakljucio bih na kraju : Moguce je da su neki ljudi sve ove godine pažljivo cuvali te stripove i konacno docekali vreme kada ce im se trud isplatiti. Kolicina dobro ocuvanih stripova na aukcijama mi idalje deluje fascinantno bez obzira na pricu o statistickom procentu i tiražima. Sto se tice krivotvorenja, rekao bih da je hipotetski i realno moguce da se to desava. Postoji odgovarajuca tehnologija za to, a neki stripovi dostižu cene koje sigurno pokrivaju troskove, mada malo verovatno da se to masovno radi ... Rekao bih to ovako, nakon citanja ovih postova i zdravorazumskog razmisljanja (ako ga imam) moj pogled na krivotvorenje stripova promenio se u tom smislu da vise ne gledam sa podsmehom na pominjanje krivotvorenja.

U sustini ja i dalje nisam "lovac na glancere" i imam jednu sasvim drugu percepciju kao kolekcionar stripova. Volim da na policama imam gomilu starih i novih zagora, ponekad da ih pogledam i oduševim se kao juce kad sam kod Cegre (mog drugara) premeštajuci neki nameštaj naleteo na "Žutu sekiru", doduše skroz uništenu, ali nema veze, ima ona svoju pricu za Cegru, donekle i za mene i u tome je njena vrednost. Kada bih sad vagao tu sentimentalnu vrednost sa "kolekcionarskom vrednošcu" nekog glancera "žute sekire" koju bih papreno platio na aukcijama i zbog toga uvek imao osecaj "namagarcenog šarana", ja cu se ipak odluciti za ovu Cegrinu "žutu sekiru" :) Što ne znaci da ne bih voleo da imam i gomilu lepo ocuvanih stripova . Ta prica o stripovima je obeležila moj život i svaki Zagor iz ZS serije mogu povezati sa odredjenim razdobljem svog života. Bio sam iskreni zaljubljenik u stripove i to cu ostati dok me starost ne pocisti. Tom prilikom mi je drago što mi to nikada nije postala opsesija zbog koje bi druge stvari u životu zapostavljao, mislim da ce tako biti i u buduce, jer samo tako je moje ucešce u tom strip svetu zdravo i predstavlja mi uživanje....


Uglavnom mislim da ste razumeli bit i da jos mnogo drugih kolekcionara misli tako.

Edited by - andjelt on 09/05/2010 10:57:18
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/05/2010 : 10:56:26  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Jel ovo kraj topica ?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 09/05/2010 : 10:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
quote:
Originally posted by anto

Jel ovo kraj topica ?


ovo je moj zakljucak, nakon razmisljanja na tu temu, meni bi bilo interesantno da procitam zakljucke i drugih forumaša
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 09/05/2010 : 11:29:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
Logican zakljucak. S tim da dajem za pravo i onome ko hoce da da 700 evra za glancer LMS 4. Svako ima svoje prioritete.
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 09/05/2010 : 12:44:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Andjelt sve sto si u preposlednjem izlaganju rekao,susta je istina.
Ja bih dodao da vecina ljudi starih stripofila ovako misli.
Bitno je i to da od sada sebe ne smatram kolekcionarom vec zaljubljenikom u stripove.Kolekcionar i ne mora da voli stripove da bih sakupljao dovoljno je da ih slaze a kad tad bez ljubavi smucice mu se i promenice hobi.
Na zalost i ja sam postao deo onoga sto nikada nisam mislio da cu biti,zamenjivao sa slabije stripove iz mog detinjstva za malo bolje ocuvane i time prodao samog sebe zbod trendova.Da mi nismo ovakvi kakvi jesmo stripovi nikada ne bi bili izvor zarada i bogacenja(time ne mislim na izdavacke kuce ,vec na preprodaju i vestacko naduvanje cena vec objavljenih stripova)
Jedno vreme sam stripove cak stavljao u kesice,a u zimskom periodu sam ih slabije citao zbog toplo hladnog vremena,u sustini radio sam stvari koje ne lice na mene coveka koji je celog zivota drzao strip u ruci.Sada sam postao plasljivi kolekcionar koji kao da u ruci drzi grumen teskog zlata ili bebu koja ce da ozebe.
Smesno postao sa opterecen i vise mi strip ne predstavlja zabavu vec obavezu i opterecenje.Tako je to kada se zivi tudji zivot po direktivi vecine.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 17/05/2010 : 19:36:26  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Andjelt sve sto si u preposlednjem izlaganju rekao,susta je istina.
Ja bih dodao da vecina ljudi starih stripofila ovako misli.
Bitno je i to da od sada sebe ne smatram kolekcionarom vec zaljubljenikom u stripove.Kolekcionar i ne mora da voli stripove da bih sakupljao dovoljno je da ih slaze a kad tad bez ljubavi smucice mu se i promenice hobi.
Na zalost i ja sam postao deo onoga sto nikada nisam mislio da cu biti,zamenjivao sa slabije stripove iz mog detinjstva za malo bolje ocuvane i time prodao samog sebe zbod trendova.Da mi nismo ovakvi kakvi jesmo stripovi nikada ne bi bili izvor zarada i bogacenja(time ne mislim na izdavacke kuce ,vec na preprodaju i vestacko naduvanje cena vec objavljenih stripova)
Jedno vreme sam stripove cak stavljao u kesice,a u zimskom periodu sam ih slabije citao zbog toplo hladnog vremena,u sustini radio sam stvari koje ne lice na mene coveka koji je celog zivota drzao strip u ruci.Sada sam postao plasljivi kolekcionar koji kao da u ruci drzi grumen teskog zlata ili bebu koja ce da ozebe.
Smesno postao sa opterecen i vise mi strip ne predstavlja zabavu vec obavezu i opterecenje.Tako je to kada se zivi tudji zivot po direktivi vecine.



Sve istina...

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 17/05/2010 : 20:01:31  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Andjelt sve sto si u preposlednjem izlaganju rekao,susta je istina.
Ja bih dodao da vecina ljudi starih stripofila ovako misli.
Bitno je i to da od sada sebe ne smatram kolekcionarom vec zaljubljenikom u stripove.Kolekcionar i ne mora da voli stripove da bih sakupljao dovoljno je da ih slaze a kad tad bez ljubavi smucice mu se i promenice hobi.
Na zalost i ja sam postao deo onoga sto nikada nisam mislio da cu biti,zamenjivao sa slabije stripove iz mog detinjstva za malo bolje ocuvane i time prodao samog sebe zbod trendova.Da mi nismo ovakvi kakvi jesmo stripovi nikada ne bi bili izvor zarada i bogacenja(time ne mislim na izdavacke kuce ,vec na preprodaju i vestacko naduvanje cena vec objavljenih stripova)
Jedno vreme sam stripove cak stavljao u kesice,a u zimskom periodu sam ih slabije citao zbog toplo hladnog vremena,u sustini radio sam stvari koje ne lice na mene coveka koji je celog zivota drzao strip u ruci.Sada sam postao plasljivi kolekcionar koji kao da u ruci drzi grumen teskog zlata ili bebu koja ce da ozebe.
Smesno postao sa opterecen i vise mi strip ne predstavlja zabavu vec obavezu i opterecenje.Tako je to kada se zivi tudji zivot po direktivi vecine.


ne znam sto?i meni se cini da smo u nekim stvarima preterali.
rejs,lepo si to reko!
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 17/05/2010 : 20:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message

E sad videh ovo :
http://www.pedigreecomics.com/detail.php?issue_id=14105

i moram opet javno da se zapitam

da li je moguce da takav jedan Americki strip i u tom stanju ocuvanosti iz 1962 predstavlja toliko veliku retkost da ga prodaju za 60,000.00 $. A da tom prilikom kod nas stripove iz tog vremena relativno vrlo lako mozes naci dobro ocuvane.

doduše mozda je kod njih ta strip populacija mnogo veca pa je cena velika ne zbog retkosti nego zbog trazenosti ...
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 17/05/2010 : 21:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by andjelt


E sad videh ovo :
http://www.pedigreecomics.com/detail.php?issue_id=14105

i moram opet javno da se zapitam

da li je moguce da takav jedan Americki strip i u tom stanju ocuvanosti iz 1962 predstavlja toliko veliku retkost da ga prodaju za 60,000.00 $. A da tom prilikom kod nas stripove iz tog vremena relativno vrlo lako mozes naci dobro ocuvane.

doduše mozda je kod njih ta strip populacija mnogo veca pa je cena velika ne zbog retkosti nego zbog trazenosti ...

Da li je to taj cuveni Spiderman?Jel to broj 1?

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

alterdm
New Member

Serbia
108 Posts

Member since 09/10/2005

Posted - 17/05/2010 : 21:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send alterdm a Private Message
quote:
Originally posted by andjelt


E sad videh ovo :
http://www.pedigreecomics.com/detail.php?issue_id=14105

i moram opet javno da se zapitam

da li je moguce da takav jedan Americki strip i u tom stanju ocuvanosti iz 1962 predstavlja toliko veliku retkost da ga prodaju za 60,000.00 $. A da tom prilikom kod nas stripove iz tog vremena relativno vrlo lako mozes naci dobro ocuvane.

doduše mozda je kod njih ta strip populacija mnogo veca pa je cena velika ne zbog retkosti nego zbog trazenosti ...



Mislim da si dao odgovor u poslednjoj recenici, ne treba zaboraviti da je i njihova platežna moc mnogo veca, tako da imaš puno onih koji su spremni dati velike pare, a dovoljno je da se dvojica namere na isti strip i cene odu u nebo.

Ujedno mislim da vecina ljudi ovde zaboravlja, da postoji nešto što se naziva arhivskim primercima, mislim da je cak potrebno 10 komada od svakog odštampanog primerka, koje izdavacke kuce trebaju da cuvaju, a znamo kakva su vremena bila, tako da su se arhive prodavale da bi se preživelo. I tako imate glanc komplete koji su tek ugledali svetlost dana, neke su prisvojili razni direktori i njima slicni, pa preko posrednika prodavali, puno izdavackih kuca je propalo iz onih zlatnih vremena, to su stripovi koji su skoro ugledali svetlost dana, pre toga su bili zakopani po raznoraznim arhivama. Izdavacke kuce ili više ne postoje ili su rasprodale svoje arhive, pa vidite da se na aukcijama pojavljuju i originalni crteži i probni primerci, razgrabljeno je sve što je moglo. OK, neke od originalnih crteža su možda autori poklonili, ali vecina toga je ostala u vlasništvu izdavackih kuca koje više ne postoje.

Imate i kolekcionare, mora se reci starije, jer su jedino oni bili svesni kolekcionarstva, to jest cuvanja, vecina mladih je samo to citala, nije znala da cuva, koji su kupovali i po dva kompleta, jedan za cuvanje, drugi za citanje. Sada su ti ljudi u 60-tim godinama, moglo bi se reci da im više ti kompleti nisu potrebni ili su ih prodala njihova deca kojima to nije potrebno, neki kompleti se vrte u krug izmedu raznih kolekcionara, tako da je ta kolicina glancera samo privid. Mislim da su ovo poslednji glanc kompleti koji se mogu videti u opticaju, vrtece se izmedu kolekcionara, ali nema više odakle da se pojave novi. Zato i glanceri, koji su odumiruca vrsta, imaju toliko vecu cenu u odnosu na "obicne" primerke.

I one price o štampanju kompleta Zlante Serije i Lunov Magnus Stripa su po meni smešne, jer da bi se to odštampalo potrebno je prvo odraditi pripremu za štampu i to za više od 2000 razlicitih brojeva, to je ogromna brojka. Zanemarite one skenove koji se vrte po raznim sajtovima, jer to nije taj kvalitet, potrebno je prvo nabaviti komplete, pa ih skenirati, pa obraditi i tu ce biti dosta posla, jer ce vecina biti manje ili više oštecena, niko nece skenirati glanc ili odlicno ocuvan komplet jer ce ga time uništiti, a ne možete štampati neobradene primerke, narocito ce to doci do izražaja na naslovnicama iliti stranicama u boji. Ujedno vecina ljudi koje interesuju ovi kompleti su ljudi preko trideset godina i oni se valjda secaju da su 80-tih bile ceste nestašice papira, tako da bi prva ocigledna stvar da je nešto ponovo štampano, ako bi svi imali isti kvalitet papira, jednostavno papir mora da bude "šaren", razlicitog kvaliteta ili u slucaju Dnevnika nekvaliteta. Zatim naslovnice, koje nisu sve bile na masnom papiru, neke su u onim crnim danima nestašica bile na obicnom malo debljem papiru, pa imamo kartonce itd. Znaci trebalo bi pripremiti za štampu više od 2000 razlicitih izdanja, zatim odštampati više od 2000 razlicitih izdanja, uz promene papira za štampu i štampu naslovnica i to sve da neka štamparija naplati samo 2000 evra, koliko sam negde cini mi se procitao, mogu odmah reci da je to cista nebuloza. Pa pogledajte koje su cene za štampu potpuno istih 500 komada, a ovo je maltene sve štampanje unikata. Neko ce reci, pa odštampacemo po 500 kompleta, srecno sa prodajom, kada bi se pojavila tolika kolicina kompleta, odmah bi se primetilo da nešto nije u redu i cene bi drasticno opale. Uglavnom za štampanje kompleta ima više prepreka nego što se može zamisliti, tako da ako se bar malo logicki razmisli, doci ce se do zakljucka da je to skoro pa nemoguce ili neisplativo.

Da je neko štampao neke pojedinacne primerke, to vec ne iskljucujem, možda se neko odluci na štampu nekih redih brojeva, ali opet bi to bilo desetak komada, teško da bi iko štampao više, jer veca kolicina bi ubila cenu, plus pitanje je koliko bi uspeo sve to dobro da odradi, vecina preprodavaca bi odmah primetila razliku, a da se neko sasvim novi pojavi sa tolikom kolicinom skupocenih stripova, odmah bi izazvao sumnju, tako da ce se teško neko obogatiti na taj nacin, mada ne sumnjam da je neko vec probao ili ce probati.

Just my 2 cents.

Edited by - alterdm on 18/05/2010 13:34:35
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 17/05/2010 : 23:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Andjelt sve sto si u preposlednjem izlaganju rekao,susta je istina.
Ja bih dodao da vecina ljudi starih stripofila ovako misli.
Bitno je i to da od sada sebe ne smatram kolekcionarom vec zaljubljenikom u stripove.Kolekcionar i ne mora da voli stripove da bih sakupljao dovoljno je da ih slaze a kad tad bez ljubavi smucice mu se i promenice hobi.
Na zalost i ja sam postao deo onoga sto nikada nisam mislio da cu biti,zamenjivao sa slabije stripove iz mog detinjstva za malo bolje ocuvane i time prodao samog sebe zbod trendova.Da mi nismo ovakvi kakvi jesmo stripovi nikada ne bi bili izvor zarada i bogacenja(time ne mislim na izdavacke kuce ,vec na preprodaju i vestacko naduvanje cena vec objavljenih stripova)
Jedno vreme sam stripove cak stavljao u kesice,a u zimskom periodu sam ih slabije citao zbog toplo hladnog vremena,u sustini radio sam stvari koje ne lice na mene coveka koji je celog zivota drzao strip u ruci.Sada sam postao plasljivi kolekcionar koji kao da u ruci drzi grumen teskog zlata ili bebu koja ce da ozebe.
Smesno postao sa opterecen i vise mi strip ne predstavlja zabavu vec obavezu i opterecenje.Tako je to kada se zivi tudji zivot po direktivi vecine.



Rejs, svaka cast...
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
871 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 18/05/2010 : 00:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message
@ Rejs - dobro si napisao....inace, ja sam u zadnje vreme kupovine ZS/LMS preferirao na stripove, koji se mogu još malo restaurirati, da bi se dobilo zadovoljujuci kvalitet. Dakle po obliku dobiti ciglu, a ostalo malo poljepiti naknadno i pošarati oštecenja odgovarajucim markerima...jednostavno me to cini srecnim, pogotovo, kad strip još i procitam. Stvarno ne vidim smisla strip samo kupiti i staviti ga na policu...naravno, kupujem i one koji su ocjene 4 i više, samo ne za bilo koju cijenu.
A ovo o štampanju starih stripova NIJE prvi put, da primecujem da se stavlja pitanje oko toga...I meni se cini pomalo neverovatna ocuvanost za 50 godina stare komade, ali OK....ocito se može i to sacuvati tako dobro.

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 19/05/2010 : 20:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by andjelt

Kad razmislim, zakljucio bih na kraju : Moguce je da su neki ljudi sve ove godine pažljivo cuvali te stripove i konacno docekali vreme kada ce im se trud isplatiti. Kolicina dobro ocuvanih stripova na aukcijama mi idalje deluje fascinantno bez obzira na pricu o statistickom procentu i tiražima. Sto se tice krivotvorenja, rekao bih da je hipotetski i realno moguce da se to desava. Postoji odgovarajuca tehnologija za to, a neki stripovi dostižu cene koje sigurno pokrivaju troskove, mada malo verovatno da se to masovno radi ... Rekao bih to ovako, nakon citanja ovih postova i zdravorazumskog razmisljanja (ako ga imam) moj pogled na krivotvorenje stripova promenio se u tom smislu da vise ne gledam sa podsmehom na pominjanje krivotvorenja.

Svaka cast, apsolutno se slažem sa svim što si rekao.

U sustini ja i dalje nisam "lovac na glancere" i imam jednu sasvim drugu percepciju kao kolekcionar stripova. Volim da na policama imam gomilu starih i novih zagora, ponekad da ih pogledam i oduševim se kao juce kad sam kod Cegre (mog drugara) premeštajuci neki nameštaj naleteo na "Žutu sekiru", doduše skroz uništenu, ali nema veze, ima ona svoju pricu za Cegru, donekle i za mene i u tome je njena vrednost. Kada bih sad vagao tu sentimentalnu vrednost sa "kolekcionarskom vrednošcu" nekog glancera "žute sekire" koju bih papreno platio na aukcijama i zbog toga uvek imao osecaj "namagarcenog šarana", ja cu se ipak odluciti za ovu Cegrinu "žutu sekiru" :) Što ne znaci da ne bih voleo da imam i gomilu lepo ocuvanih stripova . Ta prica o stripovima je obeležila moj život i svaki Zagor iz ZS serije mogu povezati sa odredjenim razdobljem svog života. Bio sam iskreni zaljubljenik u stripove i to cu ostati dok me starost ne pocisti. Tom prilikom mi je drago što mi to nikada nije postala opsesija zbog koje bi druge stvari u životu zapostavljao, mislim da ce tako biti i u buduce, jer samo tako je moje ucešce u tom strip svetu zdravo i predstavlja mi uživanje....


Uglavnom mislim da ste razumeli bit i da jos mnogo drugih kolekcionara misli tako.

Go to Top of Page

gregorbikupil
Junior Member

Slovenia
428 Posts

Member since 13/03/2008

Posted - 20/05/2010 : 14:00:56  Show Profile Show Extended Profile  Send gregorbikupil a Private Message
Ovo mi je najljepši i najmiliji topic otkad sam semalo aktivnije prikljucio.
Drago mi je, da nisam sam, da su tu još neki (andjelt, rejs) kao ja.

Pozdrav stripoljupci, zbog vas mi je današnji dan ljepši!!!!!!!

Avatar mi je super... malo nihilisticki... a i sporo se nalaže... evo, sad ce...
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 20/05/2010 : 21:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
:) "drugari, da ga primimo za kandaša koj mi štoj smo !!!" :)

salim se , pozdrav za gregorbikupil od toze iz ZR

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/05/2010 : 21:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
neko je prica da je Dnavnik smanjia tiraž zadnjih godina .
mislin od 1990. da je pocea rapidno padat.
ima li neko konkretne brojke?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 20/05/2010 : 22:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message


Original i pirat...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 20/05/2010 : 22:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
U lebac ti...Iz aviona se vidi.Kao piratska novcanica od 100 Evra!

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 20/05/2010 : 22:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by okiboki

U lebac ti...Iz aviona se vidi.Kao piratska novcanica od 100 Evra!


Da, ali od vas mladih, ko ne zna...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 20/05/2010 : 22:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by okiboki

U lebac ti...Iz aviona se vidi.Kao piratska novcanica od 100 Evra!


Da, ali od vas mladih, ko ne zna...

Ima i toga,mada moze to mnogo bolje da se uradi.Samo da boje nisu tako jake.Mislim da je veci problem uraditi onakav papir.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47008 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 20/05/2010 : 22:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ko ne zna da je Zagor zaspa na plaži u speedo gacicama i da je sad izgoren ka švabsko-ceški turisti??

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22424 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 20/05/2010 : 22:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ko ne zna da je Zagor zaspa na plaži u speedo gacicama i da je sad izgoren ka švabsko-ceški turisti??


Ma ovo je primerak kad sam tek pocinjao, da vidiš sad koji je kvalitet...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/05/2010 : 22:51:58  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ko ne zna da je Zagor zaspa na plaži u speedo gacicama i da je sad izgoren ka švabsko-ceški turisti??



Znam neke koji bi za tog zagorenog Zagora dali 1000 kn...
Go to Top of Page

hua
Average Member



Serbia
768 Posts

Member since 04/01/2003

Posted - 20/05/2010 : 23:00:45  Show Profile Show Extended Profile  Send hua a Private Message
Ovo je ocigledno... Pirat veran originalu nemoguce je napraviti bez velikih ulaganja.
Ono sto sam ja primetio kod nekoliko brojeva zs 400-600 da i u originalu imaju razlicitu debljinu korica...
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 21/05/2010 : 07:11:43  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
quote:
Originally posted by hua

Ovo je ocigledno... Pirat veran originalu nemoguce je napraviti bez velikih ulaganja.
Ono sto sam ja primetio kod nekoliko brojeva zs 400-600 da i u originalu imaju razlicitu debljinu korica...


da li su to sve bili orginali ? ... i ako nisu koji je od njih
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000