forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 BONELLI I POVIJESNE KRIVOTVORINE
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 14/11/2002 : 10:39:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
eh emire
sto bi se ti svadjao
koja glupa upadica
"nisi se dugo posvadjao"
ili bolje receno nisi se dugo javlajo i bio po svom obicaju iskren pa naveo ljude da se zivciraju
ja samo samo konstatirao
i sto
trebao sam poslusati druge i pitati da li smijem sto reci o tome
kako kaze dsormaz1 to bi trebalo biti za svastaru ako ce biti veca rasprava
no ti nisi nista rekao kad ocito neznas nista o tome
koliko je bilo sekti ( jer nisu postojali samo bosnjani u Bosni ) i koliko je kojih bilo i ko je bio bosjnjanima neprijatelj i koga su oni unistavali

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 14/11/2002 : 10:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
taj tvoj Mustafa se skolovao u krivim skolama kad neke stvari nezna kao povjesnicar
da li je to taj lopov sto krade povjest od Hrvata
sto ja mogu nauciti od osobe koja je nastala poslje u drugacijem rezimu i skolovana je za neke druge stvari a ne za povjest
sto mogu nauciti o Bosni kao da neznam dovoljno ( prijatelju Bosna se ispreplice s dva slavenska naroda i to ti mora biti jasno a izgleda nije, jer taj tvoj Mustafa i ti ih nemozete izbaciti iz povjesti kako bi htjeli )




Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 15/11/2002 : 00:10:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Uh kako mi se stomak okrenuo...
Znas Krugeru sto mi se to desilo? E pa to mi se desi kad god mi neko negira historiju, trpajuci me u kos sa hrvatima ili srbima. Hos nesto iskreno, kako ti kazes da inace govorim (a govorim jer znam da mi ni ti ni iko drugi sa ovog foruma ne mozete nista-a ovo bih ti rekao i da si mi prvi komsija): jebem ti i hrvate i srbe!!!
(Napomena: ovdje se izvinjavam svim ljudima na forumu, nemam nista protiv jednih ni protiv drugih, samo me je Kruger izivcirao.)
Evo nekoliko replika cisto zato sto zelim da ih kazem i ostalim, ali za tebe znam da ih neces prihvatiti.
(Druga napomena: shvatam da ovo treba biti na svastari, ali sada nemam ni volje ni zelje da idem tamo otvarati novi topic.)
Kao prvo, period o kojem govorimo (pokrstavanje slavena i nastajanje prvih slavenskih drzava na balkanu) poznaje u svim historijskim knjigama (pa makar i u hrvatskim, iz kojih, kako ti kazes, bosanci i hercegovci kradu svoju historiju) samo nekoliko cinjenica: prvo, postoji jedno pleme, poslije poznato kao juzni slaveni, koje se naselilo, tj osvojilo prostore izmedju Bizantije i Kraljevstva Karla Velikog, poslije nastankom Ugarske, Austrije i sl. Dalje se velikasi tog plemena (koje, by the way, jos uvijek ima samo plemenske odnose i sve je svacije) pocinju isticati, i prisvajaju plemensku zemlju za svoju, ugledajuci se na vec oformljene feudalne odnose u susjednim zemljama (cime preskacu robovlasnicke odnose). Time recimo u danasnjoj Srbiji (prijasnjoj granici Bizantije - granica=Drina) predstavljaju odbranu iste od napada sa zapada, i sl u hrvatskoj.
U Bosni, sad prelazeci na nju pocinjem pravu raspravu, se javljaju iste teznje (al da definiram, mislim na uski pojas zemlje oko rijeke Bosne gore do tuzle i dole do pocetka danasnje hercegovine), samo ne moramo nikoga cuvati.
Paralelno sa tim (u stvari kao uzrok tome) pocinje pokrstavanje juznih slavena, tokom kojeg svi postaju krscani (sjeti se, jos nije doslo do raspad crkve), bez obzira da li su istocno ili zapadno od Drine. Kako se sve ovo desava veliki feudalci sa obje strane drine oformaljavaju tzv drzave, koje nisu bile nista drugo do pokrajin bizantije (ili Vizantije) i Ugarske - na prvu misleci kao Srbiju - tadasnju Rasku, a na drugu misleci kao Hrvatsku - tada podjeljenu na kontinentalnu i primorsku. Bosna je u sredini, i oko nje se borhaju i jedni i drugi, pa je nekad ugarska, nekad bizantska.
Bas tada se javlja i protestantizam unutar same crkve (u medjuvremenu je doslo i do podjele iste), te se ti kultovi sire diljem/duz cijele europe ili evrope, pa i na balkanu.Ali postoji jedan problem: svugdje ih protjeruju, ne vole crkveni vladari one koji idu protiv dogmi.
I sta sad? U hrvatskoj ih nece (u medjuvremenu je doslo do onog ugarsko-hrvatskog pakta ne znam koje godine, kojim je ugarski kralj i hrvatski kralj), nece ih u Srbiji (ne vole tamo episkopi svecenike koji ne naplacuju svoje usluge),al sta je ovo? Ne nije moguce, feudalci u maloj drzavici u centru balkana, zvanoj Bosna, ne protjeruju nikakve protestante, cak su i sami protestanti!!!
E pa tu ti sada dolazi jedan od najvecih vladara sa ovih prostora, Stjepan II Kotromanic (preskacem one prije, jer nisu vazni za tok jebene price, koju je eto kruger naceo) i koji da bi sprijecio napad papinske vojske predvodjene ugarskom, na svoju zemljicu Bosnu (koju je prosirio gore cijelim tokom Bosne do Save, pa i dole na jug) potpisuje neki papir sa papinskim poslanicima (sve mozes reci da lazem, govnaru,ali ovo ne mozes, jer je ostalo zapisano u Rimu, seronjo, papa ostavio)kojim se odrice Ucenja Crkve Bosanske (Eccletia Sclavonia govnaru, jer ju je papa tako nazvao, i on nije znao za neke drzave koje nemaju kraljeve priznate od njega samog nego neke banove, vec samo za pleme - Sclavonia, govnaru, Slaveni, ne hrvati), i prihvata ucenja katolicke crkve. To se pokazuje kao odlican potez, skrece pohode krizara sa svoje zemlje,ali boshnjani ostaju (boshnjani, govnaru jer su zivjeli ovdje, u Bosni) kao dominirajuca crkva u Bosni. Onda ide onaj 'dosadni' dio o njegovom sinu, Tvrtku I Kotromanicu, koji siri bosansku banovinu (nije kraljevina, ali je nezavisna) na prostore istocno od drine (nije se usudio dirat previse na sjeveru prema Ugarskoj, nego je dole otisao na prostor danasnjeg Sandzaka i Crne Gore) i zapad, osvajajuci cijelo danasnje hrvatsko primorje (osim Dubrovnika, koji je ostao svoj, s tim sto mu je placao neki vid poreza da ih ne odsjece od unutrasnjosti).
I sta slijedi? Ozeni se ugarskom princezom, sa svojim šurom ugarskim kraljem trazi i dobije krunu od pape, i proglasi se govnaru, kraljem Bosne, Srbije, Hrvatske i Primorje.
Al haj da ne skrecem sa teme: crkva bosanska ostaje kao glavna religija, i ovim osvajanjima se siri i na prostore danasnje hrvatske. Zato govnaru imas i sada stecke gore gore na sjeveru hrvatskog primorje prema sloveniji, na kojim pise da su tu sahranjeni oni koji su vjerovali u ucenja Dobrih Boshnjana.
Ako hoces datume, rado cu ti ih poslati. Hoces papire, dokumenta koje su ti kraljevi potpisivali, poslacu ti i njihove nazive. Hoces novac zlatni koji je Tvrtko kovao, ma naci cu ti i zato slike. A znas zasto govnaru? Zato sto mi neces nikad vise reci da sam narod bez istorije, zato sot neces moci opovrgnuti te dokumente, jer su ih pape potpisale, drze se u apostolskoj biblioteci u Vatikanu, govnaru. Zato sto cu te dovesti u Zemaljski muzej u Sarajevu i pokazati ti Tvrtkov novac, iskovan u danasnjoj Srebrenici, pokazati ti Tvrtkov grb na steccima starim 600 godina. Eto zasto cu ti sve to poslati govnaru, da znas da nisam ni srbin ni hrvat, nego bosanac i hercegovac, govnaru i ponosan zbog toga.

Zagor Fan
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 15/11/2002 : 00:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
daj bolan Emire sta se obazires na njega, ja sam se sa njim svadjao ljetos bas zbog toga, i sve sam mu lijepo napisao i obrazlozio, ali nista od toga! Posto je Ramazan necu da upadam u svadju, samo cu ti nesto preporuciti, a govorim ti iz svoga iskustva sa krugerom, ignorisi ga jednostavno, on jedva ceka da ga ti napadnes, i onda pocne da prosipa svoju politiku. Ignorisi ga i mirna Bosna!!!!!

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 15/11/2002 : 00:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:

daj bolan Emire sta se obazires na njega, ja sam se sa njim svadjao ljetos bas zbog toga, i sve sam mu lijepo napisao i obrazlozio, ali nista od toga! Posto je Ramazan necu da upadam u svadju, samo cu ti nesto preporuciti, a govorim ti iz svoga iskustva sa krugerom, ignorisi ga jednostavno, on jedva ceka da ga ti napadnes, i onda pocne da prosipa svoju politiku. Ignorisi ga i mirna Bosna!!!!!

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?


Hvala, i nek si napisao sta si mu napisao. Ovo je bilo ne samo njemu, nego i ostalima na forumu, bosancima i hercegovcima, ili srbima, hrvatima itd. Nek nauce nesto ;)))
A tebi krugeru, samo jos nesto: Mustafa Imamovic je trenutno najveci historicar u BiH, a ja vjerujem i šire. Zašto? Zato što je jedini ostao objektivan u ovom podivljalom balkanu nakon rata, napisao sve kako je navedeno u historijskim izvorima i nije izmisljao kako hrvati nisu slaveni (od Tudjmana, ali sve najbolje o mrtvima), ili da su Srbi pobijedili na Kosovu.

Zagor Fan
Go to Top of Page

dinotuf
New Member

Sweden
267 Posts

Member since 15/08/2002

Posted - 15/11/2002 : 00:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dinotuf a Private Message
Tako je Emire!!!

Ja sam Bosanac i Hercegovac isto! Bezrazlike koje vjere. Najvise mi idu na zivce Bosanci koji kazu da su iz susjednih drzava samo zato sto su jedne vjere. (to oni sto mislie da je Bosna dio njhove drzave)
Hallo ljudi postujte svoju religiju (a i drugu koliko svoju) ali zado postujte i svoju drzavnost!!!


You can't even remember what i'm trying to forget
Go to Top of Page

dinotuf
New Member

Sweden
267 Posts

Member since 15/08/2002

Posted - 15/11/2002 : 00:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Send dinotuf a Private Message
A za tebe Krugeru!

mislio sam da si OK decko ali izgleda bas moras svakom loncu biti poklopac! Sve zivo te dira u bolnu tacku. Istisi moj 15. godisnji brat koji je u "dubokom" pubertetu .

Popij nesto antidepresivno! (posto ona prosla medicina nije pomogla)

You can't even remember what i'm trying to forget

Edited by - dinotuf on 15/11/2002 00:57:53
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 15/11/2002 : 01:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Religija je po meni manje vise vazna..Ali DRZAVNOST e toje nesto sa cime se nije igrati,(zajebavati, spilati..)
Za vrijeme pauze na poslu razgovarao sam malo sa domacim USA gradjanima..(rodjenim u USA) i tako u razgovoru, covjek, inace moj dobar radni kolega DON SAVAGE, pitame ovako..
KAKVISTE VI BOSANCI LJUDI...MISLIM SADASI USA GRADJANIN(obracamise) I IMAS SADA DVA DRZAVLJANSTVA..VJERUJEM DA IPAK SIGURNO VISE VOLIS BIH...
Moj odgovor:
EVO KAKVISMO NI BOSANCI..
KADAJE PRAZNIK U DRUGOJ (susjednoj drzavi) MIGA SLAVIMO I POSTUJEMO VISE NEGO VLASTITE PRAZNIKE, NASE DRZAVE..KADA NA NEKOM SP TAKMICENJU NASA MOMCAD IGRA PROTIV DRUGE MOMCADI, MI NAVIJAMO ZA PROTIVNICKU MOMCAD..
Jadni DON se totalno promijenio u licu..
Zatim se covjek zavalio od smijeha i kaze tose ti zajebajes..NE KAZEM MU JA.. NIJEMI NI NAKRAJ PAMETI DASE ZAJEBAVAM..MISMO JEDINA ZEMLJA NASVIJETU GDJE NJENI GRADJANI
NEVOLE SVOJ KUCNI PRAG..SVOJA GROBLJA,
SVOJU KULTURU, SVOJU HIMNU, SVOJU ZASTAVU...
Vise nisam mogao govoriti..Covjek me pogleda samo i rece.. Vhata fuck you tolking about... Eto totije reko tako..

Sretno ti bilo i imala svega u dvorcu od zlata
a ja kao prosjak zivot proklinjao ispred tvoih vrata...
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 15/11/2002 : 01:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Eh brate kolekcionaru, sto ga ti usra sa tim amerom. Pa hocel pomislit da smo mi ovdje ludi?!?
Ovo je naravno ironija.
Slazem se sa tobom u svemu, no nadam se da se moze promijeniti. Nadam se...

Zagor Fan
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 15/11/2002 : 01:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
a ovo bih ti rekao i da si mi prvi komsija): jebem ti i hrvate i srbe!!!


Oprosti Emire, ali previše sereš…i velikim slovima se pišu imena naroda.

quote:
(Napomena: ovdje se izvinjavam svim ljudima na forumu, nemam nista protiv jednih ni protiv drugih, samo me je Kruger izivcirao.)
Evo nekoliko replika cisto zato sto zelim da ih kazem i ostalim, ali za tebe znam da ih neces prihvatiti.
(Druga napomena: shvatam da ovo treba biti na svastari, ali sada nemam ni volje ni zelje da idem tamo otvarati novi topic.)


Hajde molim te kad si vec zahuktao raspravu kojoj nije mjesto u ovoj rubrici, premjesti ju u ‘svaštaru’. Iznio si neke neistine i besmislice koje bih htio demantirati, ali ne bih o tome htio ovdje pisati. Ne moramo se svadati, možemo normalno komunicirati.




Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 15/11/2002 : 01:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Sorry ako sam te uvrijedio oko imena naroda, ali ovdje pisem malim slovom i svoje ime.
Uredu slazem se za svastaru, idemo tamo. Topic: Ko vise sere...

Zagor Fan
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 15/11/2002 : 01:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Jebiga EMIRE kako da covjeku sada objasnjavam, stasu to PALE.. tko zivi u tome BIH rezervatu.. Kako da objasnim covjeku staje to SRBIN..Akose je tvoj otac rodio na jednom podrucju, pa tvog oca otac, i danas kadati citav svijet priznaje i pise u svim svjetskim klazulama i stavkama BIH, ti kazes A neee jasam SRBIN.. ili kako da covjeku objasnim za LJUBUSKI, SOVICE,istocni zapadni MOSTAR, gdjese ljudi prozivaju HRVATI...Kako da drugacije objasnim.. Ovamo ljudi EMIRE nemaju blage veze staje to vjerska pripadnost..Pa toje zanjih kako vole da kazu nesto kao
SPORTSKI TIM..Dakle tisi samo navijac jednog tima i toje sve..Ali svisu do jednoga prvenstveno AMERIKANCI...Eto toliko odmene na ovu vasu raspravu, koju je ipak ako nemozete prestati dase svadjate, onda ipak prebacite na svastaru..Jakomije zao sto po
cinjete sa ovakvim svadljivim temama..
Unaprijed se zna da ovo nece ispasti OK.. Istinaje da nebi trebalo da jedni druge vrijedjate pogotovu na DRZAVNOM NIVOU..
Nebiste trebali da peckate jedni druge kadasu ovakve teme u pitanju..

Sretno ti bilo i imala svega u dvorcu od zlata
a ja kao prosjak zivot proklinjao ispred tvoih vrata...
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 15/11/2002 : 01:52:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
OK Kolekcionaru, selimo se...Samo da ti kazem da sam i ja naletio na slicne situacije i ne samo sa amerikancima, nego i sa svim ostalim van ovog prokletog Balkana. To je njima nepojmljivo, i tacka. Dosta im je kad cuju mene Sarajliju, i djevojku iz Požege kako se sporazumjevamo na istom jeziku, a došli smo tu da se 'mirimo', sve im postaje nejasno.

I still remember the face of My father...
Go to Top of Page

Wahoomi
Average Member

Croatia
705 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 15/11/2002 : 01:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Wahoomi a Private Message
quote:
jebem ti i hrvate i srbe!!!


Emire, koliko vidim Kruger nije psovao, na tvoju naciju, niti te je nazvao govnarom kao ti njega. Ali ti izgleda voliš kolektivnu krivnju pa su sad svi Hrvati i svi Srbi krivi za tko zna koja sranja koja si proživio u životu. Ali ovo stvarno nije tema za forum stripovi. U svaštaru bi vec išlo. Kakve veze ima sa stripovima tko je bio u kojoj sekti, tko je bi kome kralj i što je koji papa napisao ili rekao prije nekoliko stoljeca. Stvarno ne vidim razloga da vrijedjaš dva naroda zbog tako glupih razloga. A cinjenica je da u tvojoj domovini Bosni žive tri naroda; jer covjek je ono što se osjeca, a ne ono što mu netko namece. Kao što ni ti ne voliš da ti netko objašanjava da si Hrvat ili Srbin; ne vole ni Hrvati ni Srbi u BiH da ih se naziva Bošnjacima katolicke ili pravoslavne vjere. Ne znam da li ce ikada biti mira u toj Bosni ako svi imate ovakve stavove prema dva naroda koji bi trebali biti ravnopravni i konstitutivni u BiH. Ovo je stvarno, tema za svaštaru, ja sam samo malo prokomentirao, ali na ovakvo medjunacionalno vrijedjanje na forumu stripovi bi trebao reagirati webmaster. Kako bi bilo da npr. ja dodjem na bošnjacku web-stranicu posvecenu temi koja me zanima i da tamo psujem Bošnjake??? Ali nisam ja takav tip. Istina je da si se unaprijed ispricao ali ipak obrazloženje kako te je Kruger naživcirao nije opravdanje da "j***š i Hrvate i Srbe".

MISTER NO FOREVER!!!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 15/11/2002 : 02:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Sorry man, jos jednom...izletilo pa ne mozes vratiti...
Ne znam jesil procitao sve postove sto smo ja i Kruger razmjenili, ali sve je pocelo oko ovih sekti unutar katolicke crkve i da bogumili i boshnjani nije isto. A onda je on rekao ono Bosni i prof. Imamovicu, koji je by the way meni prof na pravnom fakultetu u Sarajevu, pa sam malo pretjerano reagirao.
Naveo sam sta mislim o Srbim i Hrvatima u onom drugom topicu, pa idi pogledaj.

I still remember the face of My father...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 15/11/2002 : 10:05:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
vidim da nemas pojma
kao prvo nauci povjest hrvata od a do z pa se javi
hrvati nisu bili katolici ispocetka
kristijani nemaju veze s bosnjanima
da li si to znao
i da li uopce znas koliko je sekta banovina i kakvog sve plemstva bilo tamo do dolaska turaka
turci su poremetili ionako isprepletene odnose
Bosnu su naselili Srbi ( onaj dio oko rijeke Bosna )a mnogo su propatili od strane turaka
nisu to naselili japanci ili arapi
htio to ili ne taj narod tamo zivi i danas a zivjece dugo
sto bi htio izbaciti jedan narod ili dva samo tako
nezaboravi da ce u bosni uvjek biti problema zato sto tamo zive tri naroda a
ova dva teze svojim maticnim zemljama
i sto je najgore nitko im to nemoze zabraniti
da li zans da je u Bosni bilo jako puno Germana ( maje od slavena ali solidan broj )
a steci koji se pripisuju bosnjanima sigurno nemaju veze s njima nego s Keltima koji su duboko prodrjeli u unutrasnjost tadasnjeg tritorija koji obuhvaca danasnju Bosnu i kasnije rimsku pokrajinu Dalamciju i potukli Ilire



Go to Top of Page

mephisto_III
Senior Member

Germany
2168 Posts

Member since 24/07/2002

Posted - 15/11/2002 : 10:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send mephisto_III an ICQ Message  Send mephisto_III a Private Message
quote:

Sorry man, jos jednom...izletilo pa ne mozes vratiti...
Ne znam jesil procitao sve postove sto smo ja i Kruger razmjenili, ali sve je pocelo oko ovih sekti unutar katolicke crkve i da bogumili i boshnjani nije isto. A onda je on rekao ono Bosni i prof. Imamovicu, koji je by the way meni prof na pravnom fakultetu u Sarajevu, pa sam malo pretjerano reagirao.
Naveo sam sta mislim o Srbim i Hrvatima u onom drugom topicu, pa idi pogledaj.

I still remember the face of My father...


Editiraj to hitno bogati,ili izbrisi,nije lijepo!Koliko god da se naljutim na nekog ne krivm chitavu naciju!Opet kazem editiraj to da nebude prekasno,lijepo je sto se izvinjavas ali to nije dovoljno...

Drmalo se,treslo se,rodio se mish!
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 15/11/2002 : 10:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
za tvoju informaciju ja govnar znam ciji je kralj bio Tvrtko ( da negovorimo o plemickom porijeklu )
a ti neznas
za tvoju informaciju nije bio Bosanski
uzmi te dokumente i vidjeces cije je on krlaj bio ( dobro porcitaj neazive koji se spominju i to naglas pa ce ti biti jasno )
ili kojeg teritorija
pa ces vidjeti da si ne covjek bez porijekla
nego tvoje ime koje oznacava ime nekog naroda oznacava samo jednu religisku malu sektu koja je upsjela dozivjeti uspon i pad
onda je misterijozno nestala i sad se nakon skoro 600 godina pojavila
ako ces biti bosnjan u religiskom smislu necu imati nista protiv
a dali uopce znas njihove religiske obicaje ili nacin na koji su oni vjerovali


Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 15/11/2002 : 16:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Preseli se, majke ti na drugi topic u svastari...

I still remember the face of My father...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 15/11/2002 : 18:26:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
pa preselio sam se i nesto pitao
ako hoces da znas prvo sam dosao ovdje i vidio ovo

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000