forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Pasoši za CG i BiH
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 21/06/2010 : 20:16:04  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Ljudi, cuh juce informaciju da je za gradene Srbije uzrasta do (valjda) pet godina, odnosno za decu, obavezan pasoš za ulazak u Crnu Goru i Bosnu i Hercegovinu?
Pitao sam još neke sugradane , ali niko ništa o ovome ne zna, a opet informacija je dosta pouzdana.
Zna li ko šta ovde o ovome???
Ovo je zbog navodnog sprecavanja trgovine decom, a za odrasle i dalje važi ulazak na licnu kartu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 21/06/2010 20:16:33

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/06/2010 : 20:33:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Evo me na granici, idem do carine pa cu da ti javim kasnije...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/06/2010 : 20:46:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ovde nemaju pojma.. Kazu da je ranije moglo na zdravstvenu knjizicu i izvod, ali da sada verovatno treba pasos... Kaze mi drugar, pandur da je on svojoj deci vadio pasose i da je miran... A preporucuju ti da obavezno izvadis jer ko zna na koga mozes naleteti pa cak i da mozes bez pasosa, moze da ti ne da da predjes jer ne zna...
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 21/06/2010 : 20:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Ovde nemaju pojma.. Kazu da je ranije moglo na zdravstvenu knjizicu i izvod, ali da sada verovatno treba pasos... Kaze mi drugar, pandur da je on svojoj deci vadio pasose i da je miran... A preporucuju ti da obavezno izvadis jer ko zna na koga mozes naleteti pa cak i da mozes bez pasosa, moze da ti ne da da predjes jer ne zna...


Sta je organizovana drzava

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 21/06/2010 : 21:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message
quote:
Originally posted by anto

Ljudi, cuh juce informaciju da je za gradene Srbije uzrasta do (valjda) pet godina, odnosno za decu, obavezan pasoš za ulazak u Crnu Goru i Bosnu i Hercegovinu?
Pitao sam još neke sugradane , ali niko ništa o ovome ne zna, a opet informacija je dosta pouzdana.
Zna li ko šta ovde o ovome???
Ovo je zbog navodnog sprecavanja trgovine decom, a za odrasle i dalje važi ulazak na licnu kartu.



Za Crnu Goru nisam siguran ali u Bosnu moze da se udje i sa licnom kartom,e sad posto je dete u pitanju pretpostavljam da nema ni licnu,pa ti ovo i ne znaci bas puno

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.

Edited by - nemanja93 on 21/06/2010 21:08:53
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 21/06/2010 : 21:06:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
"sigurna"

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 21/06/2010 : 21:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

"sigurna"



o ne

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 21/06/2010 : 22:28:05  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Ajde neka neko da pouzdanu informaciju.Imam varijantu da cu ici do CG,a dete ima godinu dana.Prvi put cujem za ovo.I kakva je procedura vadjenja pasosa za dete,koliko traje i sta treba?Molim vas za odgovor bas mi je bitno.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

vlada035
Junior Member



Serbia
451 Posts

Member since 26/10/2008

Posted - 21/06/2010 : 22:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vlada035 a Private Message
http://www.mup.gov.rs/cms_lat/sadrzaj.nsf/putovanje-malotnih-lica-u-republiku-crnu-goru.h
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 21/06/2010 : 23:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by vlada035

http://www.mup.gov.rs/cms_lat/sadrzaj.nsf/putovanje-malotnih-lica-u-republiku-crnu-goru.h

Ok po ovome ne treba im pasos vec samo neki dokaz o identitetu.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/06/2010 : 08:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Ljudi ovo je neverovatno.
Juce sam pricao sa tri bracna para koja putuju u CG sa malom decom, a niko nije cuo za ovo.A opet, kažem vam da mi je jedan prijatelj, skoro putovao u BiH sa malim detetom i jedva je prošao carinu sa zdravstvenom i izvodom, i tu su mu rekli da je od pre par meseci zbog evropskog zakona za sprecavanje trgovine decom uveden taj zakon i u Bosni ali i u Crnoj Gori, i jedva je ušao u Bosnu.
Stvarno živimo da kaubojskom Balkanu!
Dobio sam jutros od jednog forumaša iz Bosne (ozbiljnog) da za Bosnu trebaju pasoši za decu.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/06/2010 08:03:51
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3082 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/06/2010 : 10:36:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by anto

Ljudi ovo je neverovatno.
Juce sam pricao sa tri bracna para koja putuju u CG sa malom decom, a niko nije cuo za ovo.A opet, kažem vam da mi je jedan prijatelj, skoro putovao u BiH sa malim detetom i jedva je prošao carinu sa zdravstvenom i izvodom, i tu su mu rekli da je od pre par meseci zbog evropskog zakona za sprecavanje trgovine decom uveden taj zakon i u Bosni ali i u Crnoj Gori, i jedva je ušao u Bosnu.
Stvarno živimo da kaubojskom Balkanu!
Dobio sam jutros od jednog forumaša iz Bosne (ozbiljnog) da za Bosnu trebaju pasoši za decu.



Nije Delboj uopste tako ozbiljan

Be yourself; everyone else is already taken.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/06/2010 : 13:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
E hebi ga , sad videh na sajtu , a vidim i da je Vlada okacio isti link, da je za CG sve ok za klince, mogu i na zdravstvenu; ali još mi nije jasno 100% oko Bosne; izgleda da za Bosnu treba "soška" za klince
Edit: Evo sad sam nazvao konzulat BiH.ZA decu treba pasoš, tako da ako neko putuje za Bosnu ili u CG preko Bosne, trebace da izvadi pasoš za decu ( i manju i vecu, tako su mi rekli)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 22/06/2010 13:27:53
Go to Top of Page

nemanja93
Senior Member



Serbia
2430 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 22/06/2010 : 14:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send nemanja93 a Private Message
Ja i dalje ne mogu da verujem da za Bosnu treba pasos.Zivim 10-tak km od granice,nisam skoro prelazio ali ima dvojicu drugova koji redovno idu tamo i siguran sam da prelaze samo uz licnu kartu.Trebao sam i ja da idem na rafting u Bosnu i rekli su mi da treba da izvadim samo licnu i nista vise.Mozda posto je dete malo treba pasos...

Nisi se okrenula, zato nisi videla
igrale su sene.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 22/06/2010 : 15:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
verovatno, mada kada sam pitao službenicu konzulata do koliko godina treba pasoš , rekla mi je i za manu i vecu decu; šta god da je to znacico; sa obzirom da su mi deca 3 i 5 godina, njih definitivno pogada ovaj konza.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16372 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 22/06/2010 : 15:24:37  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by ponki

quote:
Originally posted by anto

Ljudi ovo je neverovatno.
Juce sam pricao sa tri bracna para koja putuju u CG sa malom decom, a niko nije cuo za ovo.A opet, kažem vam da mi je jedan prijatelj, skoro putovao u BiH sa malim detetom i jedva je prošao carinu sa zdravstvenom i izvodom, i tu su mu rekli da je od pre par meseci zbog evropskog zakona za sprecavanje trgovine decom uveden taj zakon i u Bosni ali i u Crnoj Gori, i jedva je ušao u Bosnu.
Stvarno živimo da kaubojskom Balkanu!
Dobio sam jutros od jednog forumaša iz Bosne (ozbiljnog) da za Bosnu trebaju pasoši za decu.



Nije Delboj uopste tako ozbiljan


Kave veze imam ja s tim
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3082 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 22/06/2010 : 15:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
I ja sam pitao drugara carinika i on je meni rekao da se moze preci na licnu kartu ili pasos...posto djeca mladja od 14 godina ne mogu posjedovati licnu kartu moraju imati pasos za prelazak granice...

Be yourself; everyone else is already taken.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3484 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 22/06/2010 : 22:34:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Treba pasoš za djecu pri prelasku granice s BiH, barem je trebao do prosšlog ljeta:D
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 25/06/2010 : 11:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
Isao sam prosle nedelje u Crnu Goru,za decaka od 11.godina su mi trazili pasos (i to nasi carinici,crnogorski nisu)...
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 25/06/2010 : 11:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Pa jesi li ga imao ?
Kako si prošao ako ga nisi imao?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 25/06/2010 : 13:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
štela .............................gurnes koji dinar za kafe :)

feka
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 26/06/2010 : 00:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
Normalno da treba pasoš za djecu, ja imam dvoje od sedam i 14 godina i oba imaju pasoše. Nema ništa cudno u tome.
To je normalna stvar, pa šta mislite kad ne bi bilo tog zakona koji bi "šverc" s djecom bio.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 26/06/2010 : 09:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by all_ba

Normalno da treba pasoš za djecu, ja imam dvoje od sedam i 14 godina i oba imaju pasoše. Nema ništa cudno u tome.
To je normalna stvar, pa šta mislite kad ne bi bilo tog zakona koji bi "šverc" s djecom bio.


Slažem se da je normalno da deca imaju pasoš, baš zbog sprecavanja trgovine decom, ali definitivnop nije normalno da ti pasoši trebaju izmedu Srbije,Crne Gore i Bosne i Hercegovine, gde smo do juce putovali sa licnim kartama i gde smo ipak "naši".
Osim toga, znam dosta njih, koji se odlucuju za letovanje u CG baš zbog pasoša, odnosno maltretiranja ali i novca.Neko dok izvadi 4 pasoša za porodicu em se namuci, em potroši 100-120 evra, pa im je onda lakš da ode u Crno Goru; i ponavljam, znam dosta ovakvih ljudi.Kada i Crnogorci uvedu obavezne pasoše, slobodno mogu da kažu adio još jednom delu turista iz Srbije, a ionake ce puci sa gostima iz ove zemlje ove godine (koliko vidim iz prica sa ljudima iz okruženja), jer velika vecina ljudi iz Srbije se odlucuje na Grcku, Bugarsku,Tursku, pa cak i Hrvatsku koja je ove godine ponudila povoljne aranžmane ( a vecina nas odlicno zna kakva je lepota Hrvatskog primorja)!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 26/06/2010 09:26:29
Go to Top of Page

all_ba
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4149 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 26/06/2010 : 23:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit all_ba's Homepage  Send all_ba a Private Message
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by all_ba

Normalno da treba pasoš za djecu, ja imam dvoje od sedam i 14 godina i oba imaju pasoše. Nema ništa cudno u tome.
To je normalna stvar, pa šta mislite kad ne bi bilo tog zakona koji bi "šverc" s djecom bio.


Slažem se da je normalno da deca imaju pasoš, baš zbog sprecavanja trgovine decom, ali definitivnop nije normalno da ti pasoši trebaju izmedu Srbije,Crne Gore i Bosne i Hercegovine, gde smo do juce putovali sa licnim kartama i gde smo ipak "naši".
Osim toga, znam dosta njih, koji se odlucuju za letovanje u CG baš zbog pasoša, odnosno maltretiranja ali i novca.Neko dok izvadi 4 pasoša za porodicu em se namuci, em potroši 100-120 evra, pa im je onda lakš da ode u Crno Goru; i ponavljam, znam dosta ovakvih ljudi.Kada i Crnogorci uvedu obavezne pasoše, slobodno mogu da kažu adio još jednom delu turista iz Srbije, a ionake ce puci sa gostima iz ove zemlje ove godine (koliko vidim iz prica sa ljudima iz okruženja), jer velika vecina ljudi iz Srbije se odlucuje na Grcku, Bugarsku,Tursku, pa cak i Hrvatsku koja je ove godine ponudila povoljne aranžmane ( a vecina nas odlicno zna kakva je lepota Hrvatskog primorja)!


Razumijem ja tebe u potpunosti i slažem se s tvojom pricom, ali jedini razlog zbog cega su uveli pasoše za djecu jeste taj da se stane u kraj trgovini djecom i tu se prica završava svidalo se to nekome ili ne.

C'est la vie...
https://www.facebook.com/Revija-Bosona-455611547926400/timeline/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/06/2010 : 11:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Cisto informacije radi, od septembra trebace pasoši ( za decu )i za Crnu Goru.
Ako ce ove godine neko iz Srbije i doci, sledece godine taj broj bice za 30 - 50% manji.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 28/06/2010 : 11:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
quote:
Originally posted by anto

Pa jesi li ga imao ?
Kako si prošao ako ga nisi imao?


Srecom sam poneo pasos,inace ne bi prosao - mada u novinama pise da ta mera vazi tek od jeseni...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000