forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Traži se dijagnoza (egzistencijalni problem)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/06/2010 : 08:22:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Poll Question:
Odglasajte pa šta bude :-)
Došao sam do jedne od onih prekretnica u životu i moram donijeti neke odluke. Naime, radim posao bez buducnosti i perspektive koji je izuzetno slabo placen. Na poslu me gnjave i maltretiraju kao da radim nešto važno i da imam ogromnu platu (a totalno je obratno). Nitko mi finansijski više ne može/ne želi pomoci, a moja plata (manje od minimalca) nije dovoljna za režije, hranu, higijenu.
Najveci je problem što stalno padam u depresiju što uz moj socijani poremecaj (odbojnost prema ljudima i nelagodnost u prisustvu istih), cini moj položaj vrlo težak, a svaki dan bitku protiv crnih misli. Izdržao sam neke 3 i pol godine, mislim da ne mogu još puno. Ne moram ni reci da okolina kaže zadrži posao, sretan si što uopšte radiš. Ako odustanem, imam još nešto novaca fore, ali ne za dugo.
Šta biste vi uradili na mojem mjestu.


Results:
Pognuti glavu i nastaviti gurati isto kao i do sada [15%] 5 votes
Zadržati posao, ali raditi nemarno i priželjkivati otkaz [6%] 2 votes
Dati momentalan otkaz, odmoriti malo [3%] 1 votes
Dati otkaz, potražiti bolji posao i promjeniti životne navike [59%] 20 votes
Potražiti savjet lijecnika (psihologa) [18%] 6 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 34 counted »» Last Vote: 12/07/2010 00:39:28

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/06/2010 08:25:50

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17667 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 24/06/2010 : 08:34:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ne znam jarane vala tu si sam :(((

ni ja ne smijem dati otkaz tako da je beze da te savjetujem ovdje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/06/2010 : 08:37:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

ne znam jarane vala tu si sam :(((

ni ja ne smijem dati otkaz tako da je beze da te savjetujem ovdje


Pošteno.
Ne znam ni sam šta bih si savjetovao...
Ni da li sam trebao staviti taj poll.
No, nemam koga drugog pitati za mišljenje.
Ako može Euro iznijeti problem o genitalnim bradavicama pred svima...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 24/06/2010 : 09:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Glasao sam za: Dati otkaz, potražiti bolji posao i promjeniti životne navike

Mislim da je to najbolja opcija, ali ne nužno tim redoslijedom. Poceti sa traženjem novog posla uz mijenjanje, kako ti kažeš životnih navika, pokušati nauciti nešto novo, itd. Neka davanje otkaza za sada ipak bude zadnja opcija. Uz malo srece i mnogo truda sigurno ceš naci bolji posao, a motivacija ti može biti to da ce svaki slijedeci posao sigurno biti bolje placen.
Otegotna okolnost svakako je tvoj navedeni socijalni poremecaj, trenutna recesija i život u maloj sredini, gdje su mogucnosti zaposlenja manje. Sretno!
Go to Top of Page

YNWA
Average Member



Bosnia and Herzegovina
903 Posts

Member since 17/10/2002

Posted - 24/06/2010 : 09:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send YNWA a Private Message
Slazem se s dcopicem, ne daji otkaz dok ne nadjes novi posao, pogotovo ako imas porodicu. Imam jednog poznanika koji je dao otkaz prosle godine iz slicnih razloga i sada trazi "idealan" posao, naravno bez uspjeha. A zalihe novca mu se polako tope...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/06/2010 : 09:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Isto kao i prethodnici. Zasto bi davao otkaz umesto da prvo pronadjes(ukoliko je to moguce) bolje placen posao,radno mesto gde bi bio zadovoljniji - pa tek onda das otkaz.
Dakle,prvo pripremiti teren pa tek onda povlaciti radikalne poteze.
S druge strane,ne biti inertan i cekati da ti novi posao sam od sebe naleti - vec ga aktivno traziti(sto podrazumeva i socijalizaciju).
Uostalom,zelis li bolje sebi i porodici ne mozes da zivis u ljusturi.

I promena koja se cini losa moze da ispadne dobra.
Ja sam radio kao lekar u ordinaciji,okruzen tracarama i prilicno losom atmosferom i ljudima.
Posle toga samo na papiru kao lekar,a u praksi kao sofer i trgovac(terenac za farmaceutsku kucu) ali sam bio mnogo zadovoljniji odnosima u firmi,mogucnoscu da sam sebi odredjujem status i platu zavisno od ulozenog truda.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7893 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 24/06/2010 : 10:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
druze,mislim da smo svi,u slicnim govnima.ja sam cak izdrzao 13,5god.kao(tadasnjoj drzavnoj firmi)obicni radnik u drvnopreradjivackom preduzecu.radio sam sve do 2006,za minimalac,sa zakasnjenjem od 18meseci.sigurno da nisam od toga ziveo,vec sam muvao sa strane,sve i svasta(drogu nisam).
bar mi je upala neka alternativa,gde su nam ponudili,mizerni socijalni program od 3000evrica(pola otislo za stripove),koje sam bez razmisljanja pokupio,i pobego iz sefovskog preduzeca,gde niko nista ne radi,plate nema,a svi komanduju,pa se svaki dan pickaramo.tolko mi je bilo dobro da smo,iz zanimacije lovili zmije,tu u krugu,jer je sve bilo obraslo u zbunje,i zabokrecinu.

moj ti je predlog,ostani tu gde jesi,a u medjuvremenu trazi drugi poso.koristi sto vise bolovanje,ako mozes,i ako ti je dozvoljeno.upadam,i ja u depresije,a najgore u svemu je to,sto ih ispoljavam ponekad pred detetom,pa se posle ziv jedem.ovo sto nam se desava po drzavama,tesko da mozemo ispraviti u dogledno vreme,i zato je najbolje,ako si u mogucnosti zauzeti "culfisov"stav(opet,pod uslovom da imas vremena).biciklizam,trcanje,plivanje,samo sto dalje od urbanog sveta.i ako ces tad imati isto love,bar ces na neki nacin biti stabilnija licnost,i lakse ces podnositi okolinu.
malo i ja kenjam,ali veruj,da sam se uvek osecao bolje,posle dobrog trcanja,a trebao bi to cesce da radim,a ne da lokam.
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 24/06/2010 : 10:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
Prvo vidis ima li negdje drugo bolji posao ili neki posao , sam procjenis ... Po prici sam skontao da je to posao ko i svaki drugi - standardni , nije vrijedan sekiracije i trebalo bi ga biti na svakom koraku u svakom obliku . Mislim ipak da u vas ima vise mogucnosti za probrati nego to sto je u nas odnosno naša situacija ...

feka
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 24/06/2010 : 10:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Nisam za nista glasao. Ja mislim da si ti pametan covjek, a takav bi se trebao snaci.
Zadrzi posao i svim silama trazi drugi. I to aktivno i svakodnevno. Salji molb eu firme koje ti se cine zaniljive. Odluci uzeti ono sto zelis. Promjenu moras napraviti, a ne cekati.

Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 24/06/2010 : 10:24:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Te sam sad vidio druge komentare. Evo, svi ti isto govore.

Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 24/06/2010 : 10:48:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
Slazem se sa mojim prethodnicima (najbolja opcija), ali bih cak dodao da ako te trenutni posao psihicki "ubija", pa onda i daj otkaz odmah. Na taj nacin ces verovatno i i mati vise vremena da trazis drugi. Mislim, jebes i tu sicu, ako ti ubija psihu. Nezavidan polozaj.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/06/2010 : 11:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson

Slazem se sa mojim prethodnicima (najbolja opcija), ali bih cak dodao da ako te trenutni posao psihicki "ubija", pa onda i daj otkaz odmah.



A u medjuvremenu ces ti da mu saljes novac da placa racune i prehrani porodicu
Daj,ne lupaj. Bolje ikakva primanja i glup posao nego nikakva primanja.
Mislis da bi mu i bez to malo novca bilo bolje psihicki ili kakogod
Go to Top of Page

kunoichi
Starting Member



Croatia
40 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 24/06/2010 : 11:17:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit kunoichi's Homepage  Send kunoichi a Private Message
...pa ne bi puno izgubio davanjem otkaza. Sumnjam da uspijevaš prehraniti familiju s parama ispod minimalca, a još i na to gubiš dragocjeno vrijeme i živce koje bi mogao pokloniti njima. I necem drugom, ugodnijem i unosnijem.
Život nekad napravi zid, ali svaki zid se može zaobici. Ili preskociti. Ako ti imanje ovog posla predstavlja psihicku sigurnost, ne daj otkaz ali odmah pocni tražiti. Piši svim firmama za koje bi trebao raditi, tražile zaposlenike ili ne. I nemoj pisati ništa loše o sebi i o svom starom poslu. Napiši kakav si super radnik i što im sve možeš ponuditi. I kad ceš citati taj tekst i sam ceš se bolje osjecati naspram sebe :)
Kad ti je crno, utješi se s bijelim, to nije mazanje ociju :)
I što god odlucio, pocni to ciniti sad, život je kratak i jedan, nek bude lijep, nisi ti nicija mazga ;)
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/06/2010 : 11:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Kao prvo, hvala svima na mišljenju i pomoci.
Razlicitost vaših gledišta, oslikava moj unutarnji sukob.
Inace, kod nas nema "bolovanja". Bolovanje = otkaz. Cudi me što dosta vas to spominje što implicira da radite na mjestima gdje to postoji.
Porodica smo za sada samo žena (koja je invalid i nitko je nece zaposliti) i ja. I nije nam dosta to što ja zaradujem. No bez posla imat cemo još manje. Ovo je jedini posao koji sam uspio dobiti (tražio sam godinama). Baranja je jedan od najzaostalijih djelova zemlje, kriza je, mjesto u kojem živim je rupa u kojoj nema novca. Vecina ljudi koja je nešto probala je propala. Uz sve navedeno, pripadam odredenoj grupaciji ljudi kojoj su odredena vrata zatvorena.
Odluku ovakvog ogoljavanje duše donio sam jer sam jucer ozbiljno razmišljao da jednostavno išetam s posla i napravim nešto jako glupo. Sada sam malo smireniji, ali jasno mi je da ovako ne može zauvijek.
Za mene je vjerovatno najbolje (zdravstveno) odmah danas otici s tog posla, ali nemam muda.
Traženje novog izvora prihoda mi se cini kao najbolja opcija (dok još radim). Svaka sugestija u ovom smjeru je takoder dobrodošla...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/06/2010 : 11:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Gand

Kralju, pere te odbojnost prema ljudima, a od koga trazis savjet na forumu? Od super heroja?

"Normalne osobe" ne razumiju i ne mogu razumjeti otudenje koje me muci (i koje nisam izmislio). Za direktnu komunikaciju s ljudima treba mi otprilike 10 x više energije nego npr. tebi. Energije koju nemam jer mi posao sve izvuce. Cak ni ovakav nacin traženja savjeta mi ne pada lako, no došlo je da moram.
A s obzirom da smo mi svi na forumu super-heroji, naravno da tražim savjet ovdje...
Šalu na stranu, meni i ovakav razgovor i iznošenje mišljenja dosta pomaže. Cak i ako ne pronademo konkretno rješenje, vec mi je malo lakše znajuci da postoje ljudi koji su odvojili par minuta za mene i napisali post.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/06/2010 11:38:47
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 24/06/2010 : 11:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Odluku ovakvog ogoljavanje duše donio sam jer sam jucer ozbiljno razmišljao da jednostavno išetam s posla i napravim nešto jako glupo. Sada sam malo smireniji, ali jasno mi je da ovako ne može zauvijek.
Za mene je vjerovatno najbolje (zdravstveno) odmah danas otici s tog posla, ali nemam muda.




@ Tex

Citas li ti ovo doktore? Da li se isplati izgubiti zdrav razum za neki minimalac?

@ Obi

Bez naglih poteza, sedi, razmisli o mogucim alternativama, konsultuj se, odmeri, pa tek onda preduzimaj korake.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22164 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 24/06/2010 : 11:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Moj savjet ti je:

Trazi drugi posao, pa kada nadjes onda daj otkaz.
Ovako moze krenuti mnogo sta naopako pa bi mogao jednog dana da se pokajes ako sada das otkaz jer nemas vise nikakvih primanja a zalihe se istrose.
Sretno
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/06/2010 : 11:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan


Porodica smo za sada samo žena (koja je invalid i nitko je nece zaposliti) i ja. I nije nam dosta to što ja zaradujem. No bez posla imat cemo još manje.
Traženje novog izvora prihoda mi se cini kao najbolja opcija (dok još radim). Svaka sugestija u ovom smjeru je takoder dobrodošla...



Nema drugog resenja. Racuni se ne placaju sami,hrana kosta. Otkaz nikako bez da se prethodno nadje novo radno mesto,jer je i takav posao koji ne prija ipak nekakvo resenje dok ne naidje bolje.

Nije mi jasno kako se ne moze na bolovanje???
Kakav je to sistem gde ne mozes na bolovanje ukoliko nisi sposoban za posao?
Ja sam na bolovanju oko godinu i po.

Pri trazenju novog posla prvo na papir sta bi mogao da radis,da li bi mogao da nadjes takvo radno mesto,koliko je to bolje resenje od trenutnog...sve dobro razmotriti,ne treba mnogo vremena za to.
Ovako,imam utisak da zelis da nadjes neko resenje bez ozbiljnog pristupa,vec samo zato sto ti se u trenutku sve smucilo?
A potrebna je hladna glava i mnogo srece. I veze,mozda mito...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/06/2010 : 11:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Kit Carson

quote:
Originally posted by Obi-wan

Odluku ovakvog ogoljavanje duše donio sam jer sam jucer ozbiljno razmišljao da jednostavno išetam s posla i napravim nešto jako glupo. Sada sam malo smireniji, ali jasno mi je da ovako ne može zauvijek.
Za mene je vjerovatno najbolje (zdravstveno) odmah danas otici s tog posla, ali nemam muda.




@ Tex

Citas li ti ovo doktore? Da li se isplati izgubiti zdrav razum za neki minimalac?



Pa dobro,da li si toliko glup ili se samo meni tako cini???
Citas li ti ostalo?
Zena invalid,nema drugih primanja...das otkaz i sta onda???
Ako je neko sklon da napravi "nesto glupo" tu otkaz ne pomaze. Napravice to i s otkazom i bez otkaza.
I ostaviti porodicu na cedilu??? Za to ne trebaju muda.
Nisu potrebna muda da se napravi "nesto glupo",treba imati muda da napravis nesto pametno.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/06/2010 : 12:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Moj savjet ti je:

Trazi drugi posao, pa kada nadjes onda daj otkaz.
Ovako moze krenuti mnogo sta naopako pa bi mogao jednog dana da se pokajes ako sada das otkaz jer nemas vise nikakvih primanja a zalihe se istrose.
Sretno



Kratko i vrlo pametno receno. Ovo je osnova a sad dalje treba nadograditi.

@Obi-wan
Kako nemam problem da pricam o problemima,kao ni sa socijalizacijom evo da dovrsim svoju pricu.

Na novom poslu sam imao saobracajku,posle toga operaciju kicme(izvadjena 2 diskusa) koja me drzala veliki deo vremena vezanog za krevet nekoliko meseci.
Na bolovanju sam,primanja su mi osetno manja otkad ne radim(znas ono "dabogda imao pa nemao").
Padam povremeno u depresiju ali ne dozvoljavam da me to u velikoj meri poremeti. Cak mislim da se vrlo uspesno borim sa problemima.
Tuzim se za povrednu listu jer mi nije priznata,iako je ocigledno da je povreda na radu. Naravno,gluperde iz socijalnog se drze MKB(medjunarodne klasifikacije bolesti) koja kaze da je protruzija diskusa bolest???
Kao da diskusi ne mogu da istrce zbog naglog trzaja kod saobracajke.

Borim se za egzistenciju jer je ocigledno da necu moci da obavljam posao koji sam do sada obavljao a trenutno nemam drugog resenja.
Ocekuje me jos jedna operacija kicme(jesen,zima).
U ponedeljak izlazim na procenu invalidske komisije.

I pored svih problema trudim se da zivim sto normalnije mogu.
Primim injekciju i idem npr. u Leskovac na druzenje s ostalim forumasima iako ne bih trebao da putujem.
Evo sad cu i u Kragujevac,pa za nekoliko meseci na operaciju.
Duze od godinu dana imam neprekidne bolove (ledja i noga). Stalno sam pod terapijom.

I pored svega ne dam da mi cesto ode osmeh s lica. I to nije lazan osmeh. Volim da zivim,imam za koga da zivim i borim se koliko god mogu da zivim sto bolje i da ne budem nikome na teretu.
I veliki sam optimista i pored povremenih izleta u depresiju.

Ako sam ostale forumase udavio ovom pricom nije me ni najmanje briga. Ovo je ionako upuceno Obiju.

Zato glavu gore,uvek postoji resenje,samo nekad nije toliko ocigledno. Ipak,to ne znaci da ga nema ili da ga nece biti.
Covek mora da bude borac. A ti moras to i zbog sebe i zbog supruge.

Edited by - Tex Willer on 24/06/2010 12:44:40
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/06/2010 : 13:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Tu se vidi koliko mi upravo malo znam jedni o drugima (ovako putem foruma).Covjek za sebe misli da samo on ima probleme, a da je svima drugima dobro. Supruga inace nema ruku od lakta, a nedavno je imala i operaciju tumora na hipofizi (moji nedavni izleti u Zagreb) pa sam tu totalno pukao sa živcima. S težinom gutam konstantna sranja i uglavnom neopravdene primjedbe na poslu - sve držim u sebi. I onda zapadnem u krizu (kombinacija bijesa i depresije), što u zadnje vrijeme postaje sve cešce i sve gore. Inace, uvijek sam bio medu pametnijim dacima, no zbog sve izraženije otudenosti od ljudi polako sam posrtao i padao sve niže. I sada služim propalice i gledam kako odlaze u svojim novima autima. Ne smeta mi što oni imaju, vec što sam bio "Decko koji obecava", a sada ljudi ne mogu vjerovati na šta sam spao...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/06/2010 13:06:50
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24706 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/06/2010 : 13:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

Nisu potrebna muda da se napravi "nesto glupo",treba imati muda da napravis nesto pametno.




Jel ovo kisela voda govori iz tebe, ili šta???


Kako god, ovo je citava filozofija Obijevog problema.


Imenjace, evo i ja da se malo napravim pametan, ko zna, možda ti ovo naše filozofiranje malo i pomogne u odluci.

Ja sam imao slican slucaj pre godinu dana, jedanaest godina sam radio posao koji mi se iz godine u godinu sve manje i manje svidao. Poslednje tri godine su bile neizdržive. Kretao sam na posao sa obaveznim grcevima u želucu, povracanjem, napadima panike, drhtanjem ruku, preznojavanjem..I to se manje-više provlacilo citavo radno vreme. Nisam imao volje ni za cim, vegetirao sam i mislim da mi je ovaj forum bio neki prozorcic van tog ludila (dal je ovo sad tužno ili smešno?). Supruga je nekako u to vreme dobila dijagnozu ozbiljne bolesti, sad radi samo 50%, opterecenje joj je i da u domacinstvu normalno funkcioniše, pa sam i ja to preuzeo, a neku pomoc sa strane nemamo ni mi.
Onda sam prelomio, isprovocirao otkaz, otišao na devetomesecno bolovanje (iz opravdanih razloga, da se razumemo, dva propala diskusa na vratu, i jedan u krstima, godinu dana vec gutam lekove i idem na terapije), i sad sam na birou, sedim kuci i cuvam klince...

Ok, kod tebe je situacija još malo zeznutija, ali iz SVAKE situacije postoji izlaz, važno je imati muda, što rece Tex.
Prvo, nije mi jasno kako bi bolovanje automatski znacilo otkaz?? ili radiš na divlje, pa onda gazda može da radi sa tobom šta hoce, ili si u zakonskom radnom odnosu, ali se onda gazda oglušuje o taj zakon.

Kako god, preporucujem ti odlazak kod psihijatra, neka ti on otvori bolovanje, a pre toga spremi obaveštenje u slucaju otkaza (ne znam ko je zadužen za radno pravo, kako se kod vas zove ta institucija?). Ukoliko imaš zvanican ugovor sa poslodavcem, mislim da ne postoji sila da ti bolovanje automatski povlaci otkaz. Raspitaj se prvo, ali ako je u Srbiji tako, onda je u HR za nijansicu bolje, u svakom slucaju. Pa ako ti da otkaz, a ti ga prijavi, piši pisma svim mogucim institucijama, neko ce valjda reagovati.

A onda, moraš da napraviš plan za dalje. Ne znam gde živiš, u stanu ili kuci, na selu ili u gradu, ali po tvom pisanju mi ne zvuci da je neka urbana sredina.
-Pogledaj mogucnosti da radiš nešto samostalno, za pocetak banalne stvari- uzgajaj kokoške i prodaji jaja/meso, a ono što ostane ce ostati vama.
-Ako imaš baštu, zasadi salatu/paradajz/štavec pa sa tim na pijacu. Možda uleti neka zarada. Ako i ostaneš na nuli, bar znaš da si radio nešto za sebe i da ti niko nije srao i nije te maltretirao, a i to je vec nešto. Ili nešto slicno, ti bolje znaš za šta bi imao mogucnosti.

Banalni primeri, znam, ali smisli nešto drugo banalno i kreni sa tim. Važno je samo da kreneš. ;)

-Pogledaj negde drugde za zaposlenje. Kažeš da si asocijalan, a ja za sebe mislim da sam neizmerno asocijalna i introvertna osoba (drugi tvrde da to nije tacno, ali ja sam tog ubedenja). Pa opet, i sa tim moraš da se malo izboriš, tu ce ti psihijatar pomoci, veruj mi. Pogledaj malo unaokolo, malo se aktiviraj, prošetaj, raspitaj. Ne plaši se kontakta sa ljudima, i drugi su osetljivi i nesigurni, samo to dobro kriju.

Moraš malo da se razmdraš, kreneš da upravljaš sopstvenim životom, a ne da cekaš da taj život dode sam od sebe. Kreneš sa malim stvarima, korak po korak i gledaš napred. I uvek ce biti bolje, veruj mi. Kad si vec sve ovo napisao ovde znaci da gore ne može.(?)
Psihijatra ti preporucujem u svakom slucaju, ja sam takode morao da se obratim jednom takvom, i pomoglo mi je.

Eto, nadam se da se nisam nešto isuviše nalupao ovde, ali kao što rekoh, ako svako od nas napiše neko svoje mišljenje i iskustvo, a ti ga onda uporediš sa sopstvenom situacijom, možda i ispadne nešto do kraja.
Glavu gore, strpi se još malo na tom poslu dok ne napraviš plan za dalje, i onda "imaj muda" i napravi nešto pametno. Puno srece!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 24/06/2010 13:52:16
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/06/2010 : 13:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Tu se vidi koliko mi upravo malo znam jedni o drugima (ovako putem foruma).Covjek za sebe misli da samo on ima probleme, a da je svima drugima dobro.


Ma forum je zajebana stvar,lako se covek zajebe u proceni. Zato i trebas da se druzis uzivo s ljudima.
Nisam se nikad bunio,ali eto npr. okarakterisan sam kao spamer upravo od operacije naovamo. Kako mi je krevet bio postavljen u visini kompjutera(namerno),a nista pametnije nisam mogao da radim ne cudi velika kolicina postova od kojih je malo pametnih.
Pa onda paradoks - dveribad me proziva kao preprodavca stripova. Mozes da zamislis takvog dilera

Onda izlivi besa i vredjanje zbog pojedinih neosnovanih prozivanja - odmah te okarakterisu kao agresivca i prostaka

I meni se ne svidja kako izgledaju moji nastupi na forumu,ali vidis kako lako moze covek da ispadne negativac

quote:
Originally posted by Obi-wan

Inace, uvijek sam bio medu pametnijim dacima, no zbog sve izraženije otudenosti od ljudi polako sam posrtao i padao sve niže. I sada služim propalice i gledam kako odlaze u svojim novima autima.



Ma dzaba pamet ako nemas jaka ledja. I ja sam zavrsio medicinu sa prosekom oko 9 i opet sam posle nekolik0o godina rada na odredjeno morao da ustupim mesto gorima od sebe.
Pa sam otisao u sofere-trgovce i opet se prilagodio,iako nikad nisam sebe video na takvom radnom mestu.
I evo sad sam u obradi za invalidsku. Bude problema dok covek ne prihvati neke stvari,ali posle odredjenog perioda iz nesrece gledas da izvuces bar neku korist.
Znas li npr.da tvoja supruga ima pravo da podnese zahtev za invalidsku i sa biroa(iako ne radi)?
Mozda ima pravo i na tudju negu i pomoc?
Prouci zakone,raspitaj se kod nekog u koga imas poverenje,pitaj ako nesto treba. Ja sam se silom prilika prilicno edukovao na tu temu

I opet,glavu gore i samo pozitivno
Go to Top of Page

kunoichi
Starting Member



Croatia
40 Posts

Member since 18/08/2005

Posted - 24/06/2010 : 13:27:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit kunoichi's Homepage  Send kunoichi a Private Message
Evo, koliko sam shvatila Osjecko-Baranjska županija (ako nije, mijenjaj :)):
http://www.moj-posao.net/jseeker_ads_list.php?search=1&searchKind=globjobSearch&countyId=14
...imaš 7 stranica jobova.

I tu:
http://www.posao.hr/poslovi/zupanija/osjecko-baranjska/

Pa onda stranica od hzz-a, moš pratiti online kako poslovi dolaze:
http://hzzweb.hzz.hr/manager/posloprimac.asp

I tu, izabereš gabarite pa vidiš kaj ima...
http://www.malavrata.com/posao.php

Imaš i tu, good old plavi Oglasnik...
http://www.oglasnik.hr/oglasi/posao/index.html

...i velim ti, posjecuj stranice firmi koje ti se svidaju, ponekad nude baš na vlastitim stranicama, a i slobodno im se obrati nepozvan, nemaš kaj izgubiti :)
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 24/06/2010 : 13:41:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Tex Willer

Nisu potrebna muda da se napravi "nesto glupo",treba imati muda da napravis nesto pametno.




Jel ovo kisela voda govori iz tebe, ili šta???



Eto jos jedan primer kako forum moze da prevari
Volim da popijem(i vise nego sto treba) u dobrom drustvu,ali to cinim vrlo retko (mozda 5-6 puta godisnje).
Ostatak godine pijem iskljucivo sokove,samo me sramota da to priznam

Dalje,sta je bitno. Ne samo psihijatar,jer tu je veliko pitanje na kakvog ce da natrci i koliko ce da bude od pomoci.
Dobar prijatelj nekad moze da znaci vise. Ali opet ne smeta ni savet psihijatra,mozda pomogne. A potreban i je zbog eventualnog bolovanja.
Trebaju mu i dobri pravnicki saveti (i za sebe i za suprugu).
Zbog nepoznavanja zakona mnogi ljudi ne dobiju ono sto im po zakonu pripada.
To drzava obilato koristi.
Kao i strah ljudi da se udje u spor sa nekom drzavnom ustanovom zbog mogucih troskova ukoliko se izgubi spor.

Kako pravnici kostaju a nisi glup,prouci sve moguce zakone koji mogu da ti budu od koristi.
Npr.Zakon o zdravstvenoj zastiti,zakon o zdravstvenom osiguranju...
Pa onda ako imas osnova za nesto(za sebe ili suprugu) kreni.
I trazi posao. Ne znam da li je kod vas bolje,ali kod nas se tesko nalazi bilo kakav posao.
Kod nas se radno mesto nasledjuje ili kupuje
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24706 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 24/06/2010 : 13:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer


Eto jos jedan primer kako forum moze da prevari
Volim da popijem(i vise nego sto treba) u dobrom drustvu,ali to cinim vrlo retko (mozda 5-6 puta godisnje).
Ostatak godine pijem iskljucivo sokove,samo me sramota da to priznam





Ma zezam se, naravno, šta se brecaš odmah?


Za ostalo si u pravu, prouciti zakon, raspitati se, tražiti pomoc. Samoinicijativa je najbolje rešenje za sve.
I ja mislim da supruga ima pravo na placenu negu, plus invalidski dodatak. Pa i od socijalnog bi moglo nešto da dode.

Samo treba krenuti.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000