forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Traženje blaga sa metal detektorom
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/07/2010 : 23:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Jeste li ikada imali želju da tražite blago?
Ja sam malo surfao po internetu i vidim kako u americi ima dosta tih treasure hunters klubova i ljudi dosta stvari nadu sa tim metal detektorom.najviše pronadu kovance,broševe,prstenje,dijelove oružja,....
Ja mislim kako je to zanimljiv hobi,a pošto živimo u europi gdje su najstarije civilizacije sigurno ima dosta skrivenoga i ovdje,možda Italija,Grcka,Turska,....možda i naše zemlje,....skrivaju dosta neodkrivenoga što bi se lako moglo pronaci metal detektorom.Možda su neki gusari živjeli na nekim hrvatskim otocima pa su negdje nešto zakopali,Ipak je okolina Dubrovnika bila u tadašnja vremena trgovacko veoma jaka,....
Ne bi bilo loše da ovdje prikupljamo informacije gdje bi bilo dobro poceti tražiti tim detektorom,gdje bi postojala šansa da pronademo nešto.
Možda Makedonija,Srbija,...?
Koliko sam ja cuo po svijetu ima dosta amaterskih arheologa a ima i dosta ovih treasure huntersa,.....cak je digging bill jedan od njih.
Možda ne bi bilo loše da ovdje pišemo razno razne informacije koje bi mogle pomoci u odkrivanju blaga.
Recimo neke Legende,ako ih ima,neki rukopisi,...šta god bi znalo biti koristno,možda neka informacija gdje se vodila nekakva bitka,ili gdje su se zadržavali gusari,plemici,...pa tamo onda pocnemo istraživati i da prikupimo dovoljno informacija onda se naoružamo sendvicima,picem i metal detektorm,lopatama i krecemo!!!!


Edited by - Ultras on 08/07/2010 23:31:22

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 08/07/2010 : 23:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message



http://www.metal-detector-town.com/





Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 08/07/2010 : 23:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message

1Euro, dolazis u KG ?

Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter

Edited by - Ultras on 08/07/2010 23:32:48
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 08/07/2010 : 23:44:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

Možda su neki gusari živjeli na nekim hrvatskim otocima pa su negdje nešto zakopali,Ipak je okolina Dubrovnika bila u tadašnja vremena trgovacko veoma jaka,....



Nadam se da pod "blago" mislis par starih novcica koji su vredni ili neko drugo arhealoski vredan predmet, a ne na kovceg, jer pirati nisu zakopavili blago.

Edited by - Grujah. on 08/07/2010 23:45:53
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 08/07/2010 : 23:58:22  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Imas ovde u Srbiji ne znam u kom kraju,nisam bas upucen ali sam gledao neki dokumentarac,ljudi prekopavaju njive,tj oru jako duboko i onda idu sa detektorima.Fakticki niko ne obradjuje zemlju vec svi traze blago.Sve u svemu nalaze novcice i raznorazne vrednosti koje prodaju na crnom trzistu posto se to treba dati drzavi kad se nadje.Totalno nelegalne radnje,cak je jedan i robijao za primer.Kod Sremske Mitrovice je cak pronadjen "AVARSKI POJAS"(pojas od zlata od neprocenjive vrednosti)koji je nekim cudom pronadjen posle nekog vremena i vracen i sada je u drzavnom vlasnistvu.Ukucaj na guglu Avarski pojas i naci ces dosta zanimljivih stvari o trazenju blaga po Srbiji.Ne bi se ja bas igrao sa tim,moze da se zavrsi na robiji a u najboljem slucaju murija moze sve to da ti oduzme.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16208 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 08/07/2010 : 23:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
Euro1, druze svaka cast. Tebi izgleda ne manjka ideja, odakle ih samo izvlacis? Nepresusan si.

Uvek me oduseve tvoje teme, skroz su interesantne, lude (pozitivno), pune entuzijazma... Svaka cast jos jednom.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 09/07/2010 : 00:45:46  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by okiboki
....Ne bi se ja bas igrao sa tim,moze da se zavrsi na robiji a u najboljem slucaju murija moze sve to da ti oduzme.



Ma, da sam ja te srece da nabasam na kakvo blago, ali nema sanse...a isao sam ja vise puta u potragu...a murija i drzava bi mogli samo da ga duvaju u slucaju pozitivnog mi ishoda!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 09:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Ultras


1Euro, dolazis u KG ?



necu doci,a da samo znaš koliko mi je žao!!!
Nece nitko sa mnom da ide,a samome mi se ne da voziti tako dugi put pa ionako sam onda htio da ostanem par dana u Srbiji pa mi je bezveze da sam sam.Svi prijatelji koje sam zvao svi su nešto nezainteresirani jer to nije njihov svijet,oni ne citaju stripove,neki idu na more,nekima se ne da ici jer nikoga ne poznaju,neki rade u ponedeljak pa ne bi bili nazad do tada,...iako sada razmišljam jel imam tako malo prijatelja ili se nisam dovoljno potrudio pa nisam kontaktirao sve,....bit ce mi drago procitati vaše izvještaje,pogledati slike a nadam se da se vidimo sledece godine.Možda da još netko ide iz Slovenije sa ovoga foruma do tada pa dodemo zajedno.
Sve u svemu želim vam lijep provod i nadam se kako ce taj skup postati svake godine-ko oktoberfest npr!!!!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/07/2010 : 09:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Euro, dolaziš li možda na festival u Gucu;tu dolazi mnoštvo Slovenaca ?
Ja živim u gradu nadomak Guce!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 09:22:16  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Caleb

Euro1, druze svaka cast. Tebi izgleda ne manjka ideja, odakle ih samo izvlacis? Nepresusan si.

Uvek me oduseve tvoje teme, skroz su interesantne, lude (pozitivno), pune entuzijazma... Svaka cast jos jednom.




pa cuj hodam svijetom otvorenih ociju haha.
Pa šta ja znam,oduvijek sam imao neke ideje,još uvijek ih imam dosta koje nisam nikada napisao,vjerovatno imam veliku maštu,dosta stvari me zanima.....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 09:26:02  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by anto

Euro, dolaziš li možda na festival u Gucu;tu dolazi mnoštvo Slovenaca ?
Ja živim u gradu nadomak Guce!



Za Gucu sam vec cuo,ali nisam nikada bio tamo.
Kada se održava taj festival?
Za Gucu ne znam,zavisi kada se održava.....
Nego mislio sam doci u Beograd na utakmicu Srbija-Slovenija pa sada ne znam jer sam se baš dogovorio sa zubarom da imam pregled 9.9. a ta utakmica je mislim da 8.9. tako da i to nece ici,osim ako sam pogriješio u datumu i da je ta utakmica neki drugi dan,.....
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 09/07/2010 : 09:31:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
E Guca je stvarno ludilo - održava se od 4 do 7 avgusta - raspitaj se malo kod nekog ko je tamo bio - oni Slovenci sa kojima se provodio predašnjih godina nisu mogli da veruju koliko je dobro u Guci - pa svake godine ih dode po nekoliko hiljada

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 09:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by docA

quote:
Originally posted by okiboki
....Ne bi se ja bas igrao sa tim,moze da se zavrsi na robiji a u najboljem slucaju murija moze sve to da ti oduzme.



Ma, da sam ja te srece da nabasam na kakvo blago, ali nema sanse...a isao sam ja vise puta u potragu...a murija i drzava bi mogli samo da ga duvaju u slucaju pozitivnog mi ishoda!



tako je!
Neceš valjda da ih obavestiš da ideš tražiti blago.A uvijek možeš reci kako si izgubio neke kljuceve pša ih sada tražiš ili bilo šta.
A kako mogu ovi u Americi da traže blago,aimaju cak i klubove i ovi metalni detektori nisu zabranjeni kod njih,....mislim da i kod nas ima neki naziv "amaterski arheolog" samo nemam pojma kako doci do tog naziva,ali vjerovatno j eto bez veze jer tada te još više posmatraju jesi li pronašao nešto i to.Znam da se može dobiti neka dozvola od Ministarstav za kulturu ili nekog muzeja koja ti dozvoljava da tražiš i kopaš,....ali sve je to bez veze jer onda trebaš pisati neke reportove i tako.
Ja mislim kako je najbolje da nikome ništa ne govoriš ideš i tražiš,ako te netko prijavi,daš mu lažne podatke ako su to policajci ili tko god onda smisliš nešto kao da tražiš kljuceve,ili da je djevojka izgubila prsten,....ili da se napravi neka lažna iskaznica gdje piše da si ti arheolog ili šta ja znam pa tek toliko da imaš nešto uza sebe ako te neki policajci gnjave pa da ih se otarasiš.Sigurno se može skinuti sa interneta neki certifikat ili neka iskaznica,....ljudi su dosta glupi,ja sam par puta sam sebi napravio neke iskaznice FOTO PRESS i stavio sam onaj brezrukavnik,tu iskaznicu FOTO PRESS koju sam sam naporavio i fotoaparat i tako sam par puta išao na nogometnu utakmicu za džabe jer sam rekao da sam fotoreporter,....ma ljudi kupe sve ako im dobro serviraš haha
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 09/07/2010 : 10:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
Imala sam želju tražiti blago ali ne metal detektorom i ne po urbanim sredinama jer bi mi 99% otkrica bio elektricni kabel HEP-a. Inace je to jako zgodna stvarcica za površinske pretrage terena.

Edited by - grofica Varga on 09/07/2010 10:08:51
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 10:47:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by grofica Varga

Imala sam želju tražiti blago ali ne metal detektorom i ne po urbanim sredinama jer bi mi 99% otkrica bio elektricni kabel HEP-a. Inace je to jako zgodna stvarcica za površinske pretrage terena.



pa ta baš zbog toga da ne tražimo po urbanim sredinama neke kablove ili limenke,....sam otvorio taj topic da pronademo neki kutak gdje je van grada,tamo nam nitko nece smetati,one seljake možemo srediti nekakvom lažnom iskaznicom da smo neki amaterski arheologi koji radimo za tamo neki muzej,povlašteni sa ministrstvom z akulturu ili šta ja znam,vec cemo smisliti nešto.


eto ovdje je nešto o avarskom pojasu (ako nekog azanima)

http://www.vumidet.net/forum/showthread.php?t=900


inace za pocetak nam trebaju dve stvari:

-metalni detektor
-lokacija


Metalni detektor se može kupiti,u to sam siguran ili naruciti iz amerike ili možda i bliže.
Lokaciju trebamo pronaci na osnovu nekakvih zapisa,legendi,možda nekakvog zapuštenog rudnika,nalažišta gdje su nekada živjeli Iliri,Kelti,rimljani,.....gdje su se održavali nekakvi sajmovi,trgovina,....oko nekakvih zapuštenih zamaka,na nekim otocima,na plaži,.....

Grofica Varga kako si ti zamislila tražiti blago bez detektora?
Kopati onako nasumice?
Ili sondom?
Inace dosta ljudi traži blago u rijekama,morima,...jer rijeke skrivaju dosta toga i dobro ocuvane stvari,recimo Ljubljanica je jedna takva rijeka ali za tako nešto treba skupa oprema,ronilacka oprema,...i sve to tako da je bolje da tražimo na kopnu
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 10:54:20  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
evo ovo nam može biti poticaj

http://www.index.hr/vijesti/clanak/nezaposleni-britanac-detektorom-za-metal-pronasao-ogromno-blago/451978.aspx
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 11:01:15  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
blago na staroj planini


http://www.pressonline.rs/sr/vesti/regioni/story/54782/TRA%C5%BDE+BLAGO+NA+STAROJ+PLANINI.html
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 09/07/2010 : 11:13:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Ha ha,bravo za topic.Imao sam kao klinac komsiju ekcentrika koji je bio slika i prilika Ronalda Regana.Celog zivota je bio specifican od njega sam se i navukao na stripove,ali najaca fix ideja mu je bila da sa nekim detektorima i rasljama trazi zlato po brdima.I to je i pokusavao mada je imao i tada oko 70 godina,mozete zamisliti kako su ga gledali ostali matorci u komsiluku,kao budalu,a meni je taj deda i dan danas ostao drag.
Hvala jos jednom na topicu vratio si me na kratko u detinjstvo.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 11:15:32  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
traženje zlata u Australiji


http://mikilee4.blog.hr/




Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 11:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Ha ha,bravo za topic.Imao sam kao klinac komsiju ekcentrika koji je bio slika i prilika Ronalda Regana.Celog zivota je bio specifican od njega sam se i navukao na stripove,ali najaca fix ideja mu je bila da sa nekim detektorima i rasljama trazi zlato po brdima.I to je i pokusavao mada je imao i tada oko 70 godina,mozete zamisliti kako su ga gledali ostali matorci u komsiluku,kao budalu,a meni je taj deda i dan danas ostao drag.
Hvala jos jednom na topicu vratio si me na kratko u detinjstvo.




komšija ti je zakon!!!
Što ja nemam takvih komšija!???
Kada sam bio mali imao sam dedu koji mi je pricao price o ratu,i sve to i dede su uvijek zakon!!!
Šteta što više nemam dedu......
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 11:27:04  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ovo je dosta zanimljivo za citati


http://www.arheologija.fr.gd/POLUOSTRVO-S-BLAGOM-.htm
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 11:38:10  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
inace ne razumijem zašto bi se to zvalo pljackanjem države,kulture,....?
Prvo kao prvo ove države ionako nisu vlasnici recimo nekakvih zlatnica,novcica,nakita,...jer su pravi vlasnici ionako mrtvi vec stoljecima,recimo ako ja u Celju pronadem neki stari prsten koji je pripadao nekoj rimljankom iz godine 323 koja je tada živjela u gradu CELEIA (dandanas celje) koga sam ja to sada opljackao?
Ta žena je bila vlasnica tog prstena koja je živjela recimo godine 323 i nje više nema a ja sam ga pronašao.Da ga nisam pronašao on bi još uvijek tamo ležao pa ne bi nitko znao za njega,ni kultura,ni muzej,ni država,....a tada bi bilo ok ili šta?
Ja sam ga pronašao recimo i šta ima sada bilo tko da se petlja u to?
Pa ako hoce država ili ministarstvo za kulturo,....doci do tog prstena neka oni kopaju i traže ga,...ako ga oni meni oduzmu to bi onda znacilo da su oni opljackali mene,zar nije tako?
Ako ga žele onda neka ga odkupe od mene,ili mi ponude neku nagradu umjesto zatvora.
Mislim nisam ja ništa još pronašao ali tek toliko da vidimo kako je sve bez veze razmišljati da tragaci sa metal detektorom pljackaju nekoga.
To je hobi kao neko tko traži gljive,borovnice,....po šumama pa neka one zatvore i oduzimaju im robu.Ili Lovci koji pucaju po životinjama,neka njih kazne.
Da se mene pita,onaj koji pronade nešto i onaj koji je vlasnik trebali bi podijeliti profit medusobom ili ako je država vlasnik onda podijelimo sa državom a u svakom primjeru trebaju dati nekakvu nagradu ako ne onda se to prodaje na trgu pa onda ja njima dam polovinu od onog ašta sam dobio.Ako nece da tako nešto završi u Munchenu npr neka plate više nego placaju oni u Munchenu,....sve je to tako jednostavno ali ljudi suviše vole da kompliciraju.Sada bi država uzela od mene taj prsten,mene strpala u zatvor,da ne treba da mi plati a prsten bi zadržala,sigurno ga ne bi vratili nazad u zemlju,...e to se zove pljackanje!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 11:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
evo opet netko pronašao nešto!

http://info-ks.net/index.php?option=com_content&view=article&id=4814%3Ablago-detektor&catid=40%3Acatzanimljivosti&Itemid=61&lang=bs


Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 11:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
uff ovaj link je dosta jak ima i firme detektora i sve


http://www.mycity.rs/Elektronika/Detektori-metala-poznate-marke.html







Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 09/07/2010 : 15:32:30  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
quote:

Grofica Varga kako si ti zamislila tražiti blago bez detektora?
Kopati onako nasumice?
Ili sondom?


Pa ne kužim se u argeologiju ali se kužim u rudarstvo. Što se tice registriranja zakopanih predmeta ili nekih drugih pojava, pretpostavljam da su metode i principi isti. Traži se nekakva anomalija u stijeni/tlu, koja po svojoj prirodi nije ista kao i ono u cemu se nalazi. Ima citav niz metoda kojima možemo vršiti mjerenja/istraživanja od seizmickih, elektricnih, magnetskih, metode prirodnog potencijala itd. Tako da ne bi tražila nasumice nego sa boljom metodom. Metal detektori kupljeni preko interneta od neke žnj firme zahvacaju dubinu od jedva pola metra. Tako da sa tim svojim metal detektoricima možeš profaliti nemilo blago samo zato što je preduboko. Zato ti meni objasni, kako ti misliš tražiti blago, u (pazi) napuštenom rudniku sa metal detektorom?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12215 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 15:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
pa metal detektorom se mogu pronaci neki novcici i neke površinske stvari pa ako se pocne kopati da bi se izvadili novcici onda se iskopa pola metara,pa onda možeš opet tražiti tim metalnim detektorom pola metara i vec si recimo jedan metar duboko,...
A ionako se ne da nikome kopati globlje od jednog metara,...zbog toga je traženje po travnicima i poljima bez veze jer su ionako seljaci sve preorali,ali po šumama,rijekama,pecinama,...tamo nije još nitko ništa tražio pa se možda tamo nešto pronade i na pola metara duboko,....ja mislim kako su rijeke dosta zanimljive ili potoci,jer je to sve kako je bilo ako nisu regulirali strugu skroz jednako vec stoljecima.
Inace na tim linkovima koj esam okacio piše kako se npr po Romuniji i Bugarskoj prodavaju neki zlatnici i antikviteti po par hiljada eura dok te iste stvari u Njemackoj placaju po 10x puta skuplje,pa tako se može doci do blaga bez kopanja-trgovinom,....samo da se ne kupuje unaprijed bi bilo dobro najprije pronaci kupca
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000