forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Julia - novi poll i nova video igra
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/07/2010 : 02:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Poll Question:
Kako je sve manje Bonelli naslova koji ne izlaze na prostorima bivse SFRJ a izdavaca sve vise, nadam se da bi i ovaj serijal mogao da ugleda svetlo dana. Ponudjeni odgovori ce biti kratki i jasni, pa se mozda neko od izdavaca usudi i na ovaj potez.
Nadam se da nece biti puno price o tome da je to vec pokusao VG, jer slozicete se da se pojavom VC u Srbiji pojavilo mnogo forumasa iz Srbije koji su se vratili stripu i pristupili forumu a nije ih bilo u vreme kada je VG pokusao sa Julijom. Tako da pretpostavljam da je sada situacija malo drugacija.

Kasnije cu dodavati postove koji ce nas malo blize upoznati sa serijalom, jer verujem da vecina forumasa nije imala prilike da cita Juliju u izdanju VG.


Results:
Uzimao bih u SC, kvaliteta i cene kao npr. izdanja VG, Darkwooda, Phoenix Pressa [74%] 46 votes
Uzimao bih i u HC kao sto su npr. KIZ,KIDD,izdanja Libellusa [8%] 5 votes
Ne interesuje me Julia uopste [18%] 11 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 62 counted »» Last Vote: 18/11/2012 20:12:53

Edited by - Tex Willer on 29/07/2010 03:00:54

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/07/2010 : 03:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Evo i covera za prvi deo PC igre koja ce izaci u tri dela, a termini su septembar ,oktobar i novembar 2010.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 29/07/2010 : 03:01:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
Nikad ne odustaješ!!

Pod 1 - kiosk oprema i cena.
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 29/07/2010 : 03:07:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
Ih, naravno da bih uzimao u bilo kojoj varijanti,ali ako mogu da biram onda bi pre SC.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/07/2010 : 03:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Kreator serijala je Giancarlo Berardi, scenarist koji je svima dobro poznat po Ken Parkeru

Glavni lik je Julia Kendall, mladi kriminolog koja se bavi zlocinima i misterijama u gradicu Garden City.
Policija se cesto oslanja na psiholoske profile koje ona radi. Da li vas ovo malo podseca na fenomenalnu englesku seriju Cracker (isla je svojevremeno na BK prevedena kao Razbijac)
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/07/2010 : 03:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by dessa

Nikad ne odustaješ!!

Pod 1 - kiosk oprema i cena.



Ne Pa taman Carson i docA finansirali i izdavali serijal
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/07/2010 : 03:16:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Garden City Police Department cine:

Alan J. Webb po cijem liku je nastao poznati glumac John Malkovich

"Big" Ben Irving na koga posle niza plasticnih operacija strasno podseca glumac John Goodman

Clyde Carter je pljunuti Morgan Freeman

Sama Julia je inspirisana likom Audrey Hepburn, a tu su i sporedni i manje sporedni likovi na koje pomalo lice Whoopi Goldberg, Spike Lee - dalji rodjak manje poznatog glumca kung fu filmova (cini mi se da se zvao Bruce Lee)...

Edited by - Tex Willer on 29/07/2010 03:20:00
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 29/07/2010 : 08:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
sad ti je jos gore ljudi izbacili igricu ali niko nece strip :)

feka
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 29/07/2010 : 08:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
i ja bih je takodje uzimao , ali isto tako bih birao uzimao bih u sc kao phoenix press ili darkwood . Naravno ako bi se libellus odlucio uzimao bih i u hc . Interesantna mi je tema , a i tex me zarazio koliko je spominje :)

naravno bilo bi fino da se vidi malo tabli , takodje radnja , hajde tex jedva cekamo da nam to malo poblize objasnis od tebe sve zavisi :)

feka
Go to Top of Page

Svarog
Junior Member

444 Posts

Member since 03/06/2010

Posted - 29/07/2010 : 09:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Svarog a Private Message
Glasao za prvu opciju, uzimao bih sc varijantu ko god da izdaje
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 29/07/2010 : 09:28:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
SC.

A ova fora sto svi izdaju igre u epizodama je jadna i ekstremno me nervira.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 29/07/2010 : 09:29:35  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
prva opcija mi deluje najlepse za oci.
Go to Top of Page

Elesar
New Member



Serbia
261 Posts

Member since 14/03/2009

Posted - 29/07/2010 : 10:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Elesar a Private Message
Kao najprijatnije otkrovenje (shvatio sam da mi Julia dolazi na pocasno mesto omiljenih junaka, iza Dylana, Martina, Nathana i Magicnog), zeleo bih da je vidim naravno u HC izdanju, po 2 ili 3 epizode, kao Libellus – ali posto sam nacuo da je jedan domaci izdavac gotovo sigurno izbacuje kao svoj naredni projekat u SC, glasao sam za prvu opciju, najizvesnija je i garantuje nam Juliu.

strenvvm et virtvte
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/07/2010 : 10:08:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Elesar

Kao najprijatnije otkrovenje (shvatio sam da mi Julia dolazi na pocasno mesto omiljenih junaka, iza Dylana, Martina, Nathana i Magicnog), zeleo bih da je vidim naravno u HC izdanju, po 2 ili 3 epizode, kao Libellus – ali posto sam nacuo da je jedan domaci izdavac gotovo sigurno izbacuje kao svoj naredni projekat u SC, glasao sam za prvu opciju, najizvesnija je i garantuje nam Juliu.



Pa sto se ja mucim onda da postavljam poll
Jel' me ti to zezas? Vronski je pominjao tu mogucnost ali njemu ne verujem vise nista Tebe nisam zapazio kao nekog ko voli da pali vatru
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39945 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/07/2010 : 10:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Opcija 3.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8096 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 29/07/2010 : 10:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
opcija 2, mislim da ona pokriva to da bih uzimao u bilo kojem izdanju
mislim i nadam se, da ce dade jednog dana krenuti s ovim stripom

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/07/2010 : 10:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Ajde mi objasni malo vise radnju i na koji strip lici, pa i ja da glasam



Za tebe zemo i feku82
Ne lici mi ni na jedan Bonelli, ne pada mi na pamet ni bilo koji strip druge izdavacke kuce.
Radnja je krimi, samo Julia nije detektiv vec psiholog i kriminolog, predavac na univerzitetu koji povremeno ucestvuje u hvatanju kriminalaca na poziv policije da uradi psiholoski profili i pomogne u hvatanju serijskih ubica, pripadnica sekti, nenormalnih roditelja, bombasa, otmicara i slicno.

Najveci negativac u serijalu je Myrna Harrod,serijski kiler i lezbos koju privlaci Julia i koja se provlaci povremeno kroz serijal.

Naravno, ovo sve pisem po secanju iz brojeva koje je radio VG a probacu da nadjem i neku tablu da okacim u toku dana ili noci

Najvise me podseca na englesku krimi seriju Cracker gde psihologa glumi fenomenalni Robbie Coltrane - psiholog,kockar,razveden,boemchina

Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/07/2010 : 10:24:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

opcija 2, mislim da ona pokriva to da bih uzimao u bilo kojem izdanju
mislim i nadam se, da ce dade jednog dana krenuti s ovim stripom



Pa da, i ja sam za tu opciju. Svejedno mi je u kakvom izdanju samo da to krene konacno
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/07/2010 : 10:26:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Naslovnice radi fenomenalni Marco Soldi i mozda su i najlepse sto se tice SBE. Evo jedne sa najvecim negativcem Myrnom Harrod
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/07/2010 : 10:33:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Sad cu skinem prvu epizodu, pa cu glasuvam



Ako
Inace, kroz serijal defiluje mnogo crtaca a medju njima i Trevisan i Roi
Go to Top of Page

Lex No1
New Member



Japan
166 Posts

Member since 30/12/2009

Posted - 29/07/2010 : 10:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex No1 a Private Message
Prva opcija. Mislim da HC treba da budu samo albumi, ovakav strip ne. I naravno da treba da krene vec jednom. :)

Choc des cultures...
Go to Top of Page

Elesar
New Member



Serbia
261 Posts

Member since 14/03/2009

Posted - 29/07/2010 : 10:42:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Elesar a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Elesar

Kao najprijatnije otkrovenje (shvatio sam da mi Julia dolazi na pocasno mesto omiljenih junaka, iza Dylana, Martina, Nathana i Magicnog), zeleo bih da je vidim naravno u HC izdanju, po 2 ili 3 epizode, kao Libellus – ali posto sam nacuo da je jedan domaci izdavac gotovo sigurno izbacuje kao svoj naredni projekat u SC, glasao sam za prvu opciju, najizvesnija je i garantuje nam Juliu.



Pa sto se ja mucim onda da postavljam poll
Jel' me ti to zezas? Vronski je pominjao tu mogucnost ali njemu ne verujem vise nista Tebe nisam zapazio kao nekog ko voli da pali vatru



Pa nije lose sto si ga postavio, uvek sam za to da se prica o kvalitetnim stripovima...
Ako te zezam, zeznuli su i mene, ali obicno takve vesti cujem od pouzdanih ljudi, iz neposrednog stripskog miljea, pa se nadam da je zaista istina. Veruj mi, ne bih voleo da je drugacije, jer bismo onda goreli zajedno u toj vatri...
Nemoj tako za Vronskog, kaze i on nesto potvrdjeno, kao npr. da IPS vise nece izdavati TinTina...

strenvvm et virtvte
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/07/2010 : 10:46:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Elesar



Pa nije lose sto si ga postavio, uvek sam za to da se prica o kvalitetnim stripovima...
Ako te zezam, zeznuli su i mene, ali obicno takve vesti cujem od pouzdanih ljudi, iz neposrednog stripskog miljea, pa se nadam da je zaista istina.




Daj Boze, imas od mene nekoliko pica kad se vidimo na nekom okupljanju forumasa
Evo jos jedne naslovnice
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/07/2010 : 10:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Evo jedne table - Roi
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 29/07/2010 : 11:03:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

Nisam znao da serijal jos traje...

Sad znam zasto ti se svidja, pa ova je kopija Modesti

Onako ovlas, izgleda zanimljivo i lici na Paoline epizode sa Dilanom Tako da glasam za SC varijantu



Ima oko 140 epizoda i nekoliko almanaha dosad. Modesty cekam u boljem izdanju nego sto je ovo od Tina (zbog prevoda i izbacenih pasica)
A Julia bi bas bila osvezenje
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 29/07/2010 : 11:27:02  Show Profile Show Extended Profile
Moj glas ide za opciju jedan, ali uzimao bih Juliu u bilo kakvom izdanju, samo neka napokon krene!
Roijeva tabla izvanredna!!!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000