forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Buducnost VC topica
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

sergio gardini
New Member



Serbia
226 Posts

Member since 18/07/2009

Posted - 26/08/2010 : 14:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sergio gardini a Private Message
Glasam za opciju dva...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 26/08/2010 : 23:49:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
Cekaj, i šta je sad ovo?

Bez ikakvog adekvatnog odgovora ovde, vec je odluceno da ce sve od VC da se trpa u nekoliko topika?
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 27/08/2010 : 00:34:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by dessa

Cekaj, i šta je sad ovo?

Bez ikakvog adekvatnog odgovora ovde, vec je odluceno da ce sve od VC da se trpa u nekoliko topika?



Ako vec ignorišeš Kingov i moj odgovor da je tako vecina odlucila, pogledaj rezultate još jednom:



I ništa se ne "trpa", vec se PDF Boneli pravi preglednijim i ugodnijim za citanje.
To što je tebi jedini adekvatan komentar na novo uredenje PDF Boneli - "sranje", šta da radimo

Meni oci ispadoše da sve spakujem tamo-amo a ti dodeš i lagano se posereš

Ljudi glasaju za novo uredenje PDF Bonelija: 47 prema 18, a tvoj komentar je "ljudi svašta hoce"

King je postavio poli da bi vecina odlucila kako cemo kreirati VC topike - vecina je odlucila

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 27/08/2010 : 00:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message

Svaka tebi cast na doterivanju svakog posta kog se dohvatiš. I ja to volim.

A vecina jeste odlucila, slažem se. Da li je to dobro ili ne, pitanje je. A i stvar ukusa. Ja to poštujem.

"Ljudi koji svašta hoce" jesu izglasali drugu opciju, ali bi isto tako mogli da izglasaju da se to primeni i na ostala SBE kiosk izdanja, zar ne?

To je pitanje na koje ja hocu odgovor. Zašto VC ne može, a LU/SA mogu? Zašto topici LU/SA ne guše PDF Bonelli, a VC topici guše?
Zašto je PDF Bonelli "pregledniji i ugodniji za citanje" sa VC-ovim topicima "po junaku", a Ludensovim za svaku pojedinacnu epizodu?
Ne kapiram.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 27/08/2010 : 06:50:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Dessa, nije da te ne razumijem, ali s ovakvim prigovaranjem neceš ništa postici, a plus što ovo opet izgleda kao one beskrajne teme Ludens vs. VC, koje se svako malo pojave...

Ovo je bolje od ultimativnog topica, puno bolje... I uostalom, ako se ažurira prvi post i u njemu konstantno stavljaju linkovi na stranicu na kojoj je odredena epizoda, to je puno bolje od LU/SA metode... Jednim klikom do koje god hoceš epizode... Ovakoepizoda stara pet mjeseci padne na n-tu stranicu pa je nije ni lako pronaci...

Mada, kažem, meni bi odgovaralo i prvo rješenje, ali kad vec vidiš da ga nece usvojiti, ovako ispada kako imaš nešto protiv LU/SA, a vjerujem da to nije slucaj...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 27/08/2010 : 11:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

Dessa, nije da te ne razumijem, ali s ovakvim prigovaranjem neceš ništa postici, a plus što ovo opet izgleda kao one beskrajne teme Ludens vs. VC, koje se svako malo pojave...

Ovo je bolje od ultimativnog topica, puno bolje... I uostalom, ako se ažurira prvi post i u njemu konstantno stavljaju linkovi na stranicu na kojoj je odredena epizoda, to je puno bolje od LU/SA metode... Jednim klikom do koje god hoceš epizode... Ovakoepizoda stara pet mjeseci padne na n-tu stranicu pa je nije ni lako pronaci...

Mada, kažem, meni bi odgovaralo i prvo rješenje, ali kad vec vidiš da ga nece usvojiti, ovako ispada kako imaš nešto protiv LU/SA, a vjerujem da to nije slucaj...


Naravno da nije slucaj. Kupujem ih, citam i sakupljam isto kao i VC. Jedino mi smeta ova neravnopravnost... jedni mogu, a drugi ne mogu; jedni guše forum, a drugi ne guše... da se ne ponavljam više, postajem dosadan sam sebi.
Ne znam ni zašto je King otvarao anketu, ako vec najbolje rešenje nece primeniti na sve.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25144 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 27/08/2010 : 11:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Dessa, ja sam ti vec napisao, ali izgleda da mene ovde niko ne šljivi...

Ludens ima predstavnika na forumu, i on postavlja nova izdanja kako hoce i kad hoce. Kad on zakaže, nade se neko da uradi njegov "posao".
Predstavnici VC su odbili da posecuju forum i da se na njemu oglašavaju. Zato sad mi "moramo" da obavljamo i to. Ne radi se o tome da li je neko u ovom slucaju u povlašcenom položaju kako ti želiš da predstaviš, vec da se dogovorimo za neko kompromisno rešenje.
Topici VC su do sada bili leglo offtopica, ja licno sam izbrisao više od 30 STRANICA tih nebuloza, a niko nam ne garantuje da se to nece ponoviti i sa novim topicima, bilo da se radi o pojedinacnim epizodama ili junacima. Ovako bar smanjujemo rizik.
Meni licno ne pada na pamet da dopustim da imamo topice o jednoj jedinoj epizodi Zagora, na primer, koja ce se protezati na 6-6 stranice, od kojih ce više od pola biti neka interna zajebavanja i slicno.
Idemo ovako, kako je vecina odlucila, a ako se nekome ne svida, morace da se sa time pomiri. I ja se sa nekim stvarima ne slažem, pa opet idem sa vecinom, šta ceš...
Zajebana je ta demokratija.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

psycho
New Member



212 Posts

Member since 12/08/2009

Posted - 27/08/2010 : 13:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send psycho a Private Message
Da vidimo i ta nova uredjivacka cudesa
Go to Top of Page

red cloud
Advanced Member



Serbia
3925 Posts

Member since 29/06/2009

Posted - 27/08/2010 : 13:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send red cloud a Private Message
broj 2

Nasilje u Darkvudu
Go to Top of Page

Lex No1
New Member



Japan
166 Posts

Member since 30/12/2009

Posted - 27/08/2010 : 15:34:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex No1 a Private Message
Najbolje bi bilo da bude tama kao sto je to nekad bilo "Veseli cetvrtak - najave", koja je umrla. Ali, izmedju ova tri, onda opcija 2.

Choc des cultures...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 27/08/2010 : 17:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
@milfhunter(ne ljuti se zbog ovoga)
nije više bitno, ali još par reci samo.

Ja sam još odavno bio protiv toga, što sam i pisao, da se za svaku pojedinacnu epizodu otvara nova tema, jer smatram da to nije potrebno. S druge strane, King je u nekoliko navrata rekao da, što se njega tice, svaki VC strip treba da ima poseban topik, isto kao i Ludensovi. Kada sam malo bolje pogledao, video sam da je i u pravu, jer epizode koje se najave u pojedinacnim topicima dobiju po deset puta više komentara(e sad, kakvih komentara to procitajte malo dole) od ovih koje se najavljuju u "grupnom" topiku. Kada su i drugi forumaši poceli da se žale kako VC topik ne vodi nikuda, spontano dolazi do opšteg konsenzusa da se VC izdanja najavljuju pojedinacno, a da na VC temu ide kljuc(http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=33114&whichpage=334).
Kada je ove nedelje izašao novi VC DD, ja sam tako i uradio(naravno, nije bitno što sam ja to uradio). Otvorio posebnu temu, stavio naslovnicu i kakva-takva diskusija je pocela.
Zatim se, odjednom i ocigledno, takva solucija dovodi u pitanje i KW otvara anketu gde ce vecina da odluci koje je to najbolje rešenje. Što je oke. Ono što mi je tada zasmetalo je što to "najbolje rešenje" nece biti univerzalno i da važi za sve. Još više su mi zasmetali vaši razlozi zašto to tako treba, zatim ignorisanje pitanja i kritike(ni ti mene ne šljiviš, a komentarisao sam ti post), ili davanje potpuno neadekvatnih "odgovora" na iste(Ultrase, ovo je za tebe, napravi me na seronju).
No, kao što sam na pocetku rekao, nije više ni bitno. Nadam se da ce ovo rešenje da se pokaže što boljim, a siguran sam da ce Ultras da odradi odlican posao i sa ostalim VC junacima.


E sad, evo kako izgleda vecina tema koje se otvore zbog jedne jedine epizode Zagora(ili bilo kog drugog).

1. stranica: na njoj se svi toliko oduševljavamo novoizašlim stripom, kao da prethodni broj nije izašao pre svega mesec dana. Pljušte komentari: "konacno", "odlicno", "jedva cekam", "njam-njam-mljac(je l' to neko jede stripove?)", "bravo za izdavaca", "kupljeno"... Zatim se oduševljavamo naslovnicom kao da je do sada nikad nismo videli negde na forumu ili na sajtu SBE.
2. stranica: ovde necije oštro oko primeti da je Ferri na naslovnici nacrtao Cika sa tri ruke i sa po 4 prsta na svakoj, pa se onda to komentariše. Tu negde uleti Curunir koji kaže kako naslov nije dobar i objasni zašto.
3. stranica: tema malo potone dok ljudi ne kupe i procitaju strip i onda pocnu da komentarišu epizodu.



P.S. žao mi je ako se stekao utisak da imam nešto protiv LU i SA, jer to nije tacno. Citam stripove, a ne izdavace.
Samo sam hteo isti tretman za sve.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 27/08/2010 : 19:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by dessa

... Ultrase, ovo je za tebe, napravi me na seronju )...





Ti si moj drugar, zbog toga sam uzeo slobodu da to napišem
Nisam se ni trenutka uvredio a ne bih voleo da se ti osetiš napadnutim iz onog mog posta

Samo mi nije bilo jasno što si protiv ociglednog boljitka što se tice prezentacije VC izdanja...
Sada kapiram da hoceš da izjednacimo VC i Lu pa da budu isti principi postavljanja epizoda...

Idemo redom ...
Ako se secaš, predstavnici VC su u pocetku postavljali svaki strip u zasebnom topiku i tu praksu su sami prekinuli.
Onda se probalo sa VELIKIM VC topikom (cak 3 puta) i uvek je pokušaj propao.
Sada probamo da nademo nov nacin predstavljanja VC junaka - mislim da smo našli formulu za uspeh
Nemoj sada, kada je VC predstavljen najbolje moguce (ovim ne tražimo honorare od izdavaca, ali je ocigledno da njegovi predstavnici nisu imali ni delic ideja kako bi prezentovali izdanja na ovom forumu) da nam "guraš prst u oko" time što "tražiš preko hleba - pogacu"

Znaci, tema je bila "Buducnost VC topica" i svako poredenje sa drugim izdavacima je suvišno.
VC cemo predstavljati ovako, Ludens onako, Libellus sasvim drugacije... bitno je samo da sve ima neki smisao i da bude pregledno

NAJBITNIJE: nijedan izdavac Boneli stripova nece biti u podredenom položaju

Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

DarkPhoenix
Starting Member



82 Posts

Member since 30/07/2010

Posted - 27/08/2010 : 19:46:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DarkPhoenix a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

Jedan junak u jednom topicu i ko bude preuzeo topic neka menja naslov kad izadje novi broj.
Tako ne mora covek ni da udje na topic a znace da je izaso novi broj


Slazem se.
Glasala sam za opciju dva.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 27/08/2010 : 19:46:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
Ma, nemaš ti pojma!!

edit: upuceno drugaru Ultrasu

Edited by - dessa on 27/08/2010 19:47:38
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 27/08/2010 : 19:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rok

quote:
Originally posted by Ultras

[quote]Originally posted by dessa

... Ultrase, ovo je za tebe, napravi me na seronju )...



Pa, kad jesi seronja . Suti, pusti vlast nek misli mesto tebe


Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4674 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 27/08/2010 : 20:16:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
Opcija 2...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000