forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Najbolji SBE mini serijal
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 29/08/2010 : 01:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
Od ovih kojih još uvek nema kod nas(na nevideno):
Casssidy - isto kao i Demian(u stvari još manje privlacan)
Lilith - jedva cekam
Greystorm - svakako bih kupovao i probao
Gregory Hunter - uopšte ne verujem Djoletu da ovo može da bude bolje od Brendona. Totalno neprivlacan strip.

Nadam se da ce onaj Ennin(ili ciji beše) minic, što je najavio Deers da bude odlican. I da necemo dugo da ga cekamo.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/08/2010 : 01:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Gregory nije minic, nego je ukinut.

I zaista, teško je poverovati da može da bude bolji od icega... osim Brendona. ;)

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 29/08/2010 : 01:24:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
od svega ovog citao sam samo prvu epizodu brad b. i nije mi se uopšte cinila loše i planiram da nabavim cijeli komplaet kad izade sve do kraja ...
mada sad vidim da ima ovdje loših komentara.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 29/08/2010 : 01:25:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
edit: ovo je trebalo da ide posle Djoletovog komentara


Pitam se zašto je ukinut.
A stvarno, nisam znao(ili sam zaboravio) da nije bio u planu kao mini serijal. Još je tacno zabo 18 epizoda, kao i dobar deo ostalih Bonelijevih minica.

Aj da malo zloupotrebim temu:
Je l' tebi Kjavi loš(najlošiji) zato što si ga oduvek posmatrao kroz Dilana i poredio sa Sklavijem ili smatraš da je on jednostano loš pisac i scenarista? Postoji li neka njegova prica koja se tebi dopada?

Edited by - dessa on 29/08/2010 01:27:08
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 29/08/2010 : 01:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message
Caravan, ali nisam citao Skriveno lice i Demiana.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

Skappy
New Member



229 Posts

Member since 07/09/2008

Posted - 29/08/2010 : 04:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Skappy's Homepage  Send Skappy a Private Message
Moci cu da kazem tek nakon sto ih procitam do kraja.
Za sada su mi se dopali svi osim Brad Barrona (od koga sam, paradoxalno, ocekivao najvise, buduci da obozavam klasicni sci-fi...ali ovo je samo prekopirana forma starih Sci-Fi serijala iz 50-ih, bez njihove sustine, strasti).

Volto Nacosto i Gea mi za sad najvise prijaju. Demian je odlican kao celina, mada kvalitet individualnih brojeva drasticno varira, par sam jedva procitao.

http://theauthority.ws/
Go to Top of Page

Skappy
New Member



229 Posts

Member since 07/09/2008

Posted - 29/08/2010 : 04:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Skappy's Homepage  Send Skappy a Private Message
Onako, na nevidjeno, od neobjavljenih i necitanih serijala najzanimljivije mi deluje Brendon.

Red je da ga neko objavi pa da se uverimo valja li ili ne

Neke od naslovnica su zaista prelepe, a sama ideja deluje kao da ima potencijala.

http://theauthority.ws/
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15481 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 29/08/2010 : 09:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
po pocetku serijala...skriveno lice mi se cini najbolji ali treba pricekati da izade kompletan

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39945 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/08/2010 : 11:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Demian
Go to Top of Page

sergio gardini
New Member



Serbia
226 Posts

Member since 18/07/2009

Posted - 29/08/2010 : 11:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send sergio gardini a Private Message
Demiana na žalost nisam do sada mao prilike citati.
Brad me kao žanr ne ineresuje.
Caravan do sad jako dobar i odudara od klasicnog bonelija. Po meni najbolje odraden sc izdanje.
Gea takode obecava i pored Caravana tehnicki fantasticno odraden strip. Pošto Caravan ne ide na kioske, Gea je najbolje kiosk izdanje.
Skriveno lice mi se jako dopalo, iako sam do sada procitao samo ove dve knjige što su izašle. Sama istorijska tematika i egzoticni predeli Afrike daju mi nadu da ce do kraja ovo biti zaista jedan lep serijal.
Moj izbor bi bio ovakav:
1. Skriveno lice
2. Caravan
3. Gea
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39945 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/08/2010 : 11:34:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Citaj Demiana... Meni odlican...
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 29/08/2010 : 12:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Od ovog sto sam citao zasad KARAVAN.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 01/10/2010 : 11:29:44  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
Za sada Demian. Skriveno lice mi se isto jako svida ali neka izade još koji broj pa cu vidjeti hoce li mi se svidati više od Demiana. Brad je najgori. Caravan i Geu nisam citala. Razmišljala sam da uzmem kojeg Caravana jer vidim da ga ljudi dosta hvale pa možda uistinu valja.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18729 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 01/10/2010 : 11:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Volto Nascosto ili Skriveno lice, meni bolji od Demiana, bar par prvih epizoda.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 01/10/2010 : 14:20:51  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
quote:
Originally posted by teller

Volto Nascosto ili Skriveno lice, meni bolji od Demiana, bar par prvih epizoda.



teller to ti ne uzimas caravana :)

feka
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 01/10/2010 : 14:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
od sviju imam samo caravana i cekam da svi brojevi izadju i onda cu da citam tako da ce se poslije odgovoriti na ovo pitanje , mada tesko se moze iz ovoga zakljuciti ima nas dosta koji nismo citali sve ove miniserijale :)

feka
Go to Top of Page

PJ24MKD
New Member



Fyro Macedonia
275 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 01/10/2010 : 16:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit PJ24MKD's Homepage  Send PJ24MKD a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Gregory nije minic, nego je ukinut.

I zaista, teško je poverovati da može da bude bolji od icega... osim Brendona. ;)




Gjole, zamolio bi te ako moze da mi kazes zasto Brendon nije dobar strip ako tako smatras, jer kako vidim dosta je dogurao u Italiji a i ne planira se uskoro stopiranje serijala, sto pretpostavljam znaci da cim nesto dobro ide, ako nije odlicno bar je prosecno.
Pitam te jer stvarno nemam nikakve informacije o serijalu, ni o epizodama, ni o kvalitet price itd. Hvala unapred.:)
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2312 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 02/10/2010 : 00:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message
Ja sam glasovao za Brad Barrona,jer sam jedino taj strip od ponudenih i citao,no nije nešto posebno.

#!??
Go to Top of Page

HarryBlock
New Member

160 Posts

Member since 21/04/2006

Posted - 02/10/2010 : 00:43:28  Show Profile Show Extended Profile  Send HarryBlock a Private Message
Caravan rastura, Demian je odlican, kao i Gea. Volto Nascosto je tesko oceniti nakon samo 4 broja, za sada mi se veoma dopada. Tesko je porediti Bonelijeve mini serijale posto su totalno razlicitih zanrova.
P.S. Zaboravili ste Leo Pulpa, ima 3 epizode, da li je to dosta za mini serijal?

... Sveti Sava nego ko drugi bre! Kad sam upoznao coveka, imao sam religiozne vizije majku ti jebem! Halucinirao sam ko da sam pio nitro farbu. ("Velja Ilic" - Nikad Izvini)
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 02/10/2010 : 11:18:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by PJ24MKD

Gjole, zamolio bi te ako moze da mi kazes zasto Brendon nije dobar strip ako tako smatras, jer kako vidim dosta je dogurao u Italiji a i ne planira se uskoro stopiranje serijala, sto pretpostavljam znaci da cim nesto dobro ide, ako nije odlicno bar je prosecno.
Pitam te jer stvarno nemam nikakve informacije o serijalu, ni o epizodama, ni o kvalitet price itd. Hvala unapred.:)



B movie zapleti lišeni svega što B movie cini zabavnim? (over the top likova, over the top nasilja, over the top T&A) To može da funckioniše u Dilanu koji je postavljeni tako da ima ironicni otklon prema svemu, ali kad strip shvata samog sebe ozbiljno, a daleko je od ozbiljnog, onda imaš problem. Bar nije pretenciozan.

Elem, bio je na UBCiju jedan clanak u kome se taj sajt založio za ukidanje Brendona (presedan za UBC, a bogme i za druge strip sajtove), rekoh da cu ga nekad prevseti, ali ne mogu da ga nadem.

A to što izlazi ne znaci ništa, izlazi i Alan Ford i dalje, pa znamo na šta lici.

Da ponovim - ovo ne znaci da se ja licno zalažem za neizlaženje Brendona na ovim prosotorima: sve treba da izlazi, pa ko voli, nek' izvoli.

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 02/10/2010 : 14:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
Gea je svakako prva! Jedino "Skriveno lice" mi je totalno nepoznat strip...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 02/10/2010 : 14:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
Sa nestrpljenjem cekam serijal "Grejstorm". Cini mi se da bi mogao ispuniti ocekivanja...
Go to Top of Page

PJ24MKD
New Member



Fyro Macedonia
275 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 02/10/2010 : 16:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit PJ24MKD's Homepage  Send PJ24MKD a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by PJ24MKD

Gjole, zamolio bi te ako moze da mi kazes zasto Brendon nije dobar strip ako tako smatras, jer kako vidim dosta je dogurao u Italiji a i ne planira se uskoro stopiranje serijala, sto pretpostavljam znaci da cim nesto dobro ide, ako nije odlicno bar je prosecno.
Pitam te jer stvarno nemam nikakve informacije o serijalu, ni o epizodama, ni o kvalitet price itd. Hvala unapred.:)



B movie zapleti lišeni svega što B movie cini zabavnim? (over the top likova, over the top nasilja, over the top T&A) To može da funckioniše u Dilanu koji je postavljeni tako da ima ironicni otklon prema svemu, ali kad strip shvata samog sebe ozbiljno, a daleko je od ozbiljnog, onda imaš problem. Bar nije pretenciozan.

Elem, bio je na UBCiju jedan clanak u kome se taj sajt založio za ukidanje Brendona (presedan za UBC, a bogme i za druge strip sajtove), rekoh da cu ga nekad prevseti, ali ne mogu da ga nadem.

A to što izlazi ne znaci ništa, izlazi i Alan Ford i dalje, pa znamo na šta lici.

Da ponovim - ovo ne znaci da se ja licno zalažem za neizlaženje Brendona na ovim prosotorima: sve treba da izlazi, pa ko voli, nek' izvoli.




Ja sam pozitivno nastrojen prema Brendona samo zbog Kjavija jer mi je pored Sklavi, najzabavniji scenarista kod Dilana bas zbog taj B Movie momenat, ali kako kazes - mozda kod Brendona to ne funkcionira kao kod Dilana.
Inace, hvala ti na info i razumem ovo sto si objasnio oko Brendona, ali na kraju lepo si i sam rekao, sve treba da izlazi pa ko voli nek' izvoli. :)
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000