forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Kvalitet izdanja Veselog Cetvrtka?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/09/2010 : 15:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ako ništa drugo, usporavanjam izdanja ostat ce vam više para za cugu i cigare, a ko nema ovih poroka, za neke druge sretnije strip junake.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

PJ24MKD
New Member



Fyro Macedonia
275 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 16/09/2010 : 18:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit PJ24MKD's Homepage  Send PJ24MKD a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by PJ24MKD

Zar nije se mogao namaliti Dampirov tiraz, a da ne menjaju vremenski tempo od jedan na tri meseci?


I povecaju cenu?




Da definitivno, a i isto bi ti rekli i 98% od ovih koji kupuju, citaju i vole Dampirov serijal.
20-30% povecanje cene nije nista strasno, smanjen tiraz sto znaci smanjen trosak VCu za pecat, a Dampir namesto na tri, na jedan ili eto, nek bude na dva mjeseca. 4 epizode godisno su ipak premalo, mogli su da probaju sa 6 stripa godisno, to bi bio neki balans izmegju ovo sada i kako je bilo prethodno.



quote:
Originally posted by Djole
quote:
Originally posted by PJ24MKD

Ipak je ovo "beskonacni" serijal zamishljen da ide po jedna nova epizoda svaki mesec na koiscima. I jel' mozda neko smatra da bi prodaja bila bolja nakon ova promena tempa izdavanja Dampira? :/


Možda samo smatraju (potpuno tacno, ubr) da ce gubici biti manji, na godišnjem nivou?



Jasno mi je to. No, ako Dampyrov serijal je u toliki gubitak i glavna pricina je losa prodaja ondak bolje bi bilo
1. da ga prekine na opredeleni period do 6 meseci dok se ne proda neki dodatni tiraz od dosadashnje epizode, sto bi mozda bilo dovoljno da se pokriju gubici, pa da ondak produze u istome ili slicnome tempo
2. da ga prekinu skroz i da nam ne muce ovako, jednostavno nek kazu: to je to, nije islo, budite zdravi i zivi i idemo dalje sa Kapetan Miki umesto Dampir
3. da povecaju cenu za 20-30% a namale tiraz - i onako ti ljudi koji su citali Dampira bi ga opet uzimali i bi razumeli tu novu situaciju;

a ovako, subjektivno smatram da, bar za Dampirov serijal, su odabrali definitivno najlosu opciju - jednomesecno izdanje, kako je i planirano da bude i od Boneli, pretvorili su ga u tromesecno. Aaaaaaaaaaaahh! :/ Sledeca prilika se upisujem na kurs za italijanski!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/09/2010 : 20:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by PJ24MKD


Da definitivno, a i isto bi ti rekli i 98% od ovih koji kupuju, citaju i vole Dampirov serijal.
20-30% povecanje cene nije nista strasno, smanjen tiraz sto znaci smanjen trosak VCu za pecat, a Dampir namesto na tri, na jedan ili eto, nek bude na dva mjeseca.



Slazem se, bolje povecanje cene za Dampira, Teksa, MM i Mr Noa umesto ovog muchenja na 3 meseca.
Ajde mozda nam se posreci za neko vreme.
I na 2 nedelje kad povecaju cenu
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18738 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 16/09/2010 : 21:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
i tako kvalitet izdanja pada u drugi plan, bar nitko ne prica o tome....sada je aktualan termin izlaženja...da nije to odmazda Veselog za....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Svarog
Junior Member

444 Posts

Member since 03/06/2010

Posted - 16/09/2010 : 23:45:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Svarog a Private Message
Ja sam za Tex, No, MM 250-300 din. i dvonedeljno da ide

Edited by - Svarog on 16/09/2010 23:50:22
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 16/09/2010 : 23:57:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Texa od pocetka bi uzimo, pilota uzimam do Libellusa, a i Marti Misteriju bi mozda poceo od pocetka - samo u SC ;)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/09/2010 : 10:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
@Colt

Sa sajta Phoenix Pressa

Dragi stripofili,

cast nam je što ste posetili našu web stranicu i za pocetak želimo da vam se predstavimo. Izdavacka kuca Phoenix Press postoji od aprila 2010. godine. Sve je pocelo kada se grupa dugogodišnjih zaljubljenika u stripove odlucila da svoje visoke kriterijume, kada su strip izdanja u pitanju, sama realizuje, ali i podeli sa ostalim ljubiteljima devete umetnosti. Pod „visokim kriterijumima“ jednog kolekcionara podrazumevaju se pored dobre i zanimljive price i vrhunski kvalitet izrade, kao i redovan izlazak brojeva i najavljenih noviteta. Naš cilj je da sve ove stavke ostvarimo i mislimo da nam za sad dobro ide, a uz vašu podršku trudicemo se da bude i još bolje.

Eto, vidis da se slazemo oko poteza VC
I oko toga sto imate moju punu podrsku

@Za ostale evo linka
http://www.phoenixpress.rs/
Go to Top of Page

poison
New Member



144 Posts

Member since 15/08/2010

Posted - 20/09/2010 : 01:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send poison a Private Message
Uzimacu najverovatnije Mr.noa, Teksa ne verujem
Go to Top of Page

legaz
Senior Member



Serbia
2416 Posts

Member since 13/08/2009

Posted - 20/09/2010 : 15:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send legaz a Private Message
Uzimacu i Teksa i Mr Noa.

Junaci ne ubijaju one koji ne mogu da se brane.
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 20/09/2010 : 16:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
Texa cu uzimati sigurno,a za Pilota cemo videti...
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 20/09/2010 : 16:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
u novom DD najava za sledeci cetvrtak "Uzas seste planete"

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

Milos Bosnjak
New Member



Serbia
281 Posts

Member since 10/02/2009

Posted - 20/09/2010 : 16:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Milos Bosnjak a Private Message
Ovo je postao VC topic :)
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2010 : 17:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
quote:
Originally posted by karven

u novom DD najava za sledeci cetvrtak "Uzas seste planete"


Sjajno, tu epizodu nemam kompletnu!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2010 : 17:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Samo sekund,ako Z i DD idu normalno, a ostalih 9 (ZSp,ZOP,DDSB,Tex,Damp,MNo,KMSp,MM i BB) na tri meseca imacemo jedan cetvrtak sa dva izdanja i tri sa po jednim junakom - na mesecnom nivou!
KMSp. ima još dva broja koja treba da se objave i za 6 meseci imace nešto prostora ili za Cika (kojega ce Ludens do tada kopletirati) ili da se nešto ubrza, neko od prodavanijih junaka (recimo Teks)
I još jedna stvar - ako se Tex prodaje u tiražu oko 3000 komada (zajedno sa remitendom), zar nije bilo logicnije smanjiti tiraž na tu cifru a ostaviti stari ritam izlaženja.Isto važi i za Dampira,MNoa,... - jednostavno je tako logicnije!!! Šta ja to propuštam??? Nemoguce da to nisu skontali iz VC !

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 20/09/2010 17:51:09
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/09/2010 : 18:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
propuštaš puno
Kažeš da se Tex prodaje u tiražu od 3000 primjeraka zajedno sa remitendom????
Remitenda je onaj broj stripova koji se nije prodao pa prema tome ne možeš ga stavljati skupa sa prodanim primjercima.
Šta u stvari znaci ta tvoja izjava?Da se Tex proda u 3000 komada?U to cisto sumnjam jer bi to bila fantasticna prodaja( u Hr se proda oko 1000 komada).Da se Tex tiska u 3000 komada?U to isto sumnjam jer se ne bi pokrili kiosci sa stripovima.
Objasni bolje tu tvoju izjavu.
Smanjenje ukupnog broja tiskanih primjeraka vuce i smanjenje broja prodnih primjeraka jer kiosci nisu dobro pokriveni sa kolicinom.
To bi jedino igralo ulogu kod pretplate kad znaš koliko imaš pretplatnika pa i tiskaš dovoljan(ne prevelik)broj primjeraka.
A manji broj tiskanih primjeraka znaci i veca cijena po pojedinacnom stripu.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2010 : 19:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
3000 - prodanih na kioscima + prodato od remitende po raznim akcijama (3 u kompletu (po jeftinoj ceni) i tome slicno)
Zašto ne bi bilo moguce da 3000 kupaca uzima Teksa ?
Ako bi VC smanjio tiraž morao bi da podigne cenu, ali velika vecina od tih 3000 kupaca bi to podnela.Valjda.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/09/2010 : 20:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Zato šta je 3000 prodatih Texova dobra prodaja i cudi me da bi ga onda usporili?Jel to sigurno?
A šta se tice smanjenja tiraža onda se smanjuje i potencijalna pokrivenost na kioscima.Npr.u nekom selu ce doci samo 2 komada na kiosk a kupuje se 3.I onda taj jedan nece kupiti.Ti racunaš da svi kupci Texa ga baš žele kupiti i da ce obilaziti puste kioske ako ga ne nadu na prethodnim ili da ce naruciti iz redakcije poštom.Treba vidit koliko je otprilike kupaca kolekcionara i onih koji prate šta se zbiva a koliko je "slucajnih" kupaca.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20962 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 20/09/2010 : 20:48:50  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
3000 je nezvanicna brojka koju sam saznao na jednom strip festivalu od coveka koji ima veze sa VC.Ako me je on slagao i ja onda lažem, ali tip je previše ozbiljan, ali i upucen da bi mlatio.
Ovo drugo što si pomenuo, sve stoji, postoje odredene komplikacije - verovatno je ljudima iz VC bilo ovako lakše.
Ali ja sam ubeden da ce Teks, a verovatno i Dampir, preci nakon kraceg vremena na dvomesecno izlaženje - u to sam siguran.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/09/2010 : 20:58:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
3000 Hmmm,Duplo više nego u Hr ali duplo više stanovnika.Možda,ali barem LU ide svaka dva mjeseca

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37784 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/09/2010 : 21:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
Pa zar nije tiraza na pocetku bila 10.000 komada (a npr. Zagora 12.000)? Barem je tako pisalo u prvim brojevima... Ili je bilo to samo prepucavanje. :)

No, 3.000 se zaista cuje dobro ali ako ih se tiska ajmo reci 8.000, onda sigurno nije dobro.

Jeste da je povecanje cene uvek "alarmantno" pa se digne tlak kupcima (pre svega kolekcionarima) ali mislim da bi ipak bilo bolje da su snizili tiraz pa povecali cenu... No, ako se prodaja izboljsa nakon krize, tempo bi se mogao vratiti na normalni tempo. Jer 3 meseca je ipak previse za jedno kiosk izdanje, pogotovo za Texa u vise nastavcima.
Samo da bojim da se prodaja nece bas nesto izboljsati, ni kasnije... :(
Zato budimo sretni sto barem jos izlazi. :I
Ovaj Tex od prvog broja sigurno nece navuci nove kupce.

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 20/09/2010 : 21:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message
quote:
Originally posted by Poli

Pa zar nije tiraza na pocetku bila 10.000 komada (a npr. Zagora 12.000)? Barem je tako pisalo u prvim brojevima... Ili je bilo to samo prepucavanje. :)

No, 3.000 se zaista cuje dobro ali ako ih se tiska ajmo reci 8.000, onda sigurno nije dobro.

Jeste da je povecanje cene uvek "alarmantno" pa se digne tlak kupcima (pre svega kolekcionarima) ali mislim da bi ipak bilo bolje da su snizili tiraz pa povecali cenu... No, ako se prodaja izboljsa nakon krize, tempo bi se mogao vratiti na normalni tempo. Jer 3 meseca je ipak previse za jedno kiosk izdanje, pogotovo za Texa u vise nastavcima.
Samo da bojim da se prodaja nece bas nesto izboljsati, ni kasnije... :(
Zato budimo sretni sto barem jos izlazi. :I
Ovaj Tex od prvog broja sigurno nece navuci nove kupce.


Ali hoce stare fanove...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37784 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/09/2010 : 21:39:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
Da se razumemo, nemam ja nista protiv. No, ekonomski ne znam hoce li im se isplatiti. MN od prvog broja ima bolje sanse.


A di su bili kad sam kukao sto se ne nade neko pa da pocne od prvog broja, SC kiosk izdanje. Jebi ga, pocelo se onda lepo sakupljati Libellus, jest skuplje al je barem sigurno i odlicno napravljeno (ko i sve ostalo ste se Dade odluce napraviti). Boli me q za ovo sada, pogotovo ovakav speh bez oridi naslovnica.

Ipak, sve najbolje VC debelkima. :)

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 20/09/2010 : 23:30:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by pravedni

Texa cu uzimati sigurno,a za Pilota cemo videti...



Prijatelju ne propusti i Pilota
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 20/09/2010 : 23:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message
quote:
Originally posted by pravedni

quote:
Originally posted by Poli

Pa zar nije tiraza na pocetku bila 10.000 komada (a npr. Zagora 12.000)? Barem je tako pisalo u prvim brojevima... Ili je bilo to samo prepucavanje. :)

No, 3.000 se zaista cuje dobro ali ako ih se tiska ajmo reci 8.000, onda sigurno nije dobro.

Jeste da je povecanje cene uvek "alarmantno" pa se digne tlak kupcima (pre svega kolekcionarima) ali mislim da bi ipak bilo bolje da su snizili tiraz pa povecali cenu... No, ako se prodaja izboljsa nakon krize, tempo bi se mogao vratiti na normalni tempo. Jer 3 meseca je ipak previse za jedno kiosk izdanje, pogotovo za Texa u vise nastavcima.
Samo da bojim da se prodaja nece bas nesto izboljsati, ni kasnije... :(
Zato budimo sretni sto barem jos izlazi. :I
Ovaj Tex od prvog broja sigurno nece navuci nove kupce.


Ali hoce stare fanove...



Ne mogu sebe da svrstam u stare fanove jer sam Texa poceo da citam i skupljam sa pojavom Ludensa, znaci negde pocetkom 2001-2002.godine, pre toga sam možda procitao par ZS i LMS, ali sigurno da ce mi ovo izdanje biti veoma drago
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 21/09/2010 : 08:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Ljudi, ja jedva cekam te knjižurine, oduševljen sam!!!
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000