forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kako da izdam stolnu igru koji sam zamislio?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12442 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/10/2010 : 17:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Imam jednu super ideju za jedan board game sa kartama.
Razradio sam koncept i sada me zanima kako dalje?

Jel ima neka tvornica,tiskara,...gdje se to može sprovesti u djelo?
Pa da se napravi recimo 100-1000 primjeraka za pocetak?

Ali trebalo bi to nekako dizajnirati.....napraviti karte (staviti slike na karte)....
gdje se to može napraviti?

Edited by - 1Euro on 15/11/2010 16:24:39

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 21/10/2010 : 17:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
Pa ti rece da imas ideju...
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 21/10/2010 : 17:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
Ima jedna ustanova u Zagrebu koja ce riješiti sve tvoje probleme mislim da se odaziva na ime Vrapce ili nešto slicno.Takvi kao ti sa svojim idejama prije ili kasnije završe kucajuci njima na vrata da im sprovedu naum u djelo.

Wtf?

Edited by - bagi on 21/10/2010 17:25:49
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 21/10/2010 : 17:28:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
Ok, jos jedna od tvojih ingenioznih tema. Al aj.
Ne mozes sa idejom da trcis odmah u tiskaru. Prvo je sklepaj sam (ne mora to izgledati bog zna kako, papir, olovka, markeri i karton) pa je iztestiras, vidis sta stima a sta ne itd. Onda lepo posaljes nekim drugim ljudima (evo meni mozes :) ) da oni probaju igru bez tebe u blizini da im pomazes i objasnjavas - to ti je mnogo bolji uzorak toga kako ce stvarno biti kada je neko kupi. Onda neko treba da ti do iscrta i dizajnira. Onda Kad sve to zavrsis onda mozes da ides u tiskaru.

Edited by - Grujah. on 21/10/2010 17:46:51
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16328 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 21/10/2010 : 17:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
Al' covek je neunistiv.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 21/10/2010 : 17:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

Ima jedna ustanova u Zagrebu koja ce riješiti sve tvoje probleme mislim da se odaziva na ime Vrapce ili nešto slicno.Takvi kao ti sa svojim idejama prije ili kasnije završe kucajuci njima na vrata da im sprovedu naum u djelo.

pretpostavljam da je ovo neka ludnica???


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 21/10/2010 : 17:43:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message
to je kvart u Zg u kojemu je ludnica.
a znaš kako najbrže dodeš tamo - samo skreneš :)

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 21/10/2010 : 19:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
1Euro- moderni Einstein, Nikola Tesla, Thomas Alva Edison, George Stephenson... uvijek smisli nešto novo!

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 21/10/2010 : 19:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
Ne kakaj da bilo to za Anelku
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/10/2010 : 19:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by bagi

Ima jedna ustanova u Zagrebu koja ce riješiti sve tvoje probleme mislim da se odaziva na ime Vrapce ili nešto slicno.Takvi kao ti sa svojim idejama prije ili kasnije završe kucajuci njima na vrata da im sprovedu naum u djelo.



ti si najdosadniji covjek na forumu.
Bojim se da ne iskociš iz paštete kada ju otvorim.
Po cemu si ti tako pametan,sposoban i inteligentan da tako sudiš mene?
Šta si ti to tako važnoga ucinio u životu?

Radije se bavi sam sa sobom, nego da sudiš druge.

PITANJE ZA MODERATORE.
KAKO OVAJ COVJEK NIJE JOŠ IZBACEN DOK VREÐA.
MENE JE NAZVAO NA NEKOM TOPIKOM RETARDIRANOM OSOBOM, ZAR TO NIJE VREÐANJE?

NISTE REAGOVALI A MENE STE IZBACILI ŠTO SAM VREÐAO FUDBALERA NICHOLASA ANELKAJA (????) I IZBACILI ME ZBOG RASISTICKIH IZJAVA(???) IAKO SUMNJAM DA ANELKA CITA OVAJ FORUM.....


Euro, tu smo da se našalimo.
Ti si inace kuler, ne stoji ti ova ljutnja...
Cinjenica je da imaš milijun ideja - jedna sine, drugu zaboraviš. Zabavno je to, a bagi eto reagira na svoj nacin (ne vjerujem da ima išta protiv tebe).
A i šta te briga šta bagi misli, ima nas 500 koji te uvijek podržavamo.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 21/10/2010 19:24:43
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 21/10/2010 : 19:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Usput, jednom smo društvo & ja takoder napravili igru na tabli. Sve smo osmislili, nacrtali, izrezali, zalijepili, iskovali, izlili i pecatirali. Nakon par partija igre shvatili smo da je naša igra sranje pa smo batalili...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 21/10/2010 19:27:00
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 21/10/2010 : 19:37:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Grujah.

Ok, jos jedna od tvojih ingenioznih tema. Al aj.
Ne mozes sa idejom da trcis odmah u tiskaru. Prvo je sklepaj sam (ne mora to izgledati bog zna kako, papir, olovka, markeri i karton) pa je iztestiras, vidis sta stima a sta ne itd. Onda lepo posaljes nekim drugim ljudima (evo meni mozes :) ) da oni probaju igru bez tebe u blizini da im pomazes i objasnjavas - to ti je mnogo bolji uzorak toga kako ce stvarno biti kada je neko kupi. Onda neko treba da ti do iscrta i dizajnira. Onda Kad sve to zavrsis onda mozes da ides u tiskaru.



pa nema tu šta da se testira, igra je fenomenalna.
Ali pošto vidim da imaš nešto pojma u svemu tome možemo zajedno da izpilimo neke nedostatke ako bi se pokazali ali sumnjam.
Inace da trebam dizajnera....gdje se to može naci?
Možda bi nam bio potreban neki covjek sposoban na kompjuteru jer se dosta toga može preskenirati sa nekih starih knjiga ili interneta, kada se budu pravile karte, jer board game je ionako board game ko board game nema tu šta previše procati.
Bit ce kvadrat sa dviju kvadrata vanjski kvadrak ce imati 4x25 ovih prostorcica znaci 100 prostorcica a unutrašnji kvadrat ce biti razdeljen na cetiri triugla (piramide) koje ce sastavljati kvadrat i gdje ce biti bitka sa kartama.
Znaci najprije ce se igrati na vanjskom kvadratu gdje ce se bacanjem kockica skupljati vojska( svaki prostorcic ima jednu kartu ratnika,bit ce 100 razlicitih ratnika i svaki ce imati neki svoje karakteristike, attack,defense,special skill,life points,...) pa ce se najprije napraviti vojska da bi se kasnije moglo ratovati i doci na vrh piramide.

Ma sjajna igra kažem ti, bez previše uložka i kompliciranja, samo jedan board i 100 karata, tako da nece biti ni skupa za izgradnju



Sedi pa osmisli 100 likova tako da su svi medjusobno relativno balansirani, zanimljivi i originalni. Onda mozemo da pricamo.

Edited by - Grujah. on 21/10/2010 19:38:21
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 21/10/2010 : 20:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by bagi

Ima jedna ustanova u Zagrebu koja ce riješiti sve tvoje probleme mislim da se odaziva na ime Vrapce ili nešto slicno.Takvi kao ti sa svojim idejama prije ili kasnije završe kucajuci njima na vrata da im sprovedu naum u djelo.



ti si najdosadniji covjek na forumu.
Bojim se da ne iskociš iz paštete kada ju otvorim.
Po cemu si ti tako pametan,sposoban i inteligentan da tako sudiš mene?
Šta si ti to tako važnoga ucinio u životu?

Radije se bavi sam sa sobom, nego da sudiš druge.

PITANJE ZA MODERATORE.
KAKO OVAJ COVJEK NIJE JOŠ IZBACEN DOK VREÐA.
MENE JE NAZVAO NA NEKOM TOPIKOM RETARDIRANOM OSOBOM, ZAR TO NIJE VREÐANJE?

NISTE REAGOVALI A MENE STE IZBACILI ŠTO SAM VREÐAO FUDBALERA NICHOLASA ANELKAJA (????) I IZBACILI ME ZBOG RASISTICKIH IZJAVA(???) IAKO SUMNJAM DA ANELKA CITA OVAJ FORUM.....


Euro, tu smo da se našalimo.
Ti si inace kuler, ne stoji ti ova ljutnja...
Cinjenica je da imaš milijun ideja - jedna sine, drugu zaboraviš. Zabavno je to, a bagi eto reagira na svoj nacin (ne vjerujem da ima išta protiv tebe).
A i šta te briga šta bagi misli, ima nas 500 koji te uvijek podržavamo.




Kolega ojro,ne zamjeri.Citavši tvoje topic-e i postove neko vrijeme unazad stvorio sam si sliku jednog dvanaestogodišnjeg djecacica sa veoma bujnom maštom i bio si mi simpatican.No,nedavno vidjevši tvoju sliku ostao sam frapiran cinjenicom da si vec odavno brucao i od tad se ne mogu oteti dojmu da s tobom nešto nije u redu.Rijec je o mojem subjektivnom mišljenju i pogriješio sam što to napisah ovako javno.Ako je zvucalo uvrijedljivo,izvini,necu ti više dosadivati,bilo je to opako s moje strane.

Wtf?
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 21/10/2010 : 20:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by bagi

Ima jedna ustanova u Zagrebu koja ce riješiti sve tvoje probleme mislim da se odaziva na ime Vrapce ili nešto slicno.Takvi kao ti sa svojim idejama prije ili kasnije završe kucajuci njima na vrata da im sprovedu naum u djelo.



ti si najdosadniji covjek na forumu.
Bojim se da ne iskociš iz paštete kada ju otvorim.
Po cemu si ti tako pametan,sposoban i inteligentan da tako sudiš mene?
Šta si ti to tako važnoga ucinio u životu?

Radije se bavi sam sa sobom, nego da sudiš druge.

PITANJE ZA MODERATORE.
KAKO OVAJ COVJEK NIJE JOŠ IZBACEN DOK VREÐA.
MENE JE NAZVAO NA NEKOM TOPIKOM RETARDIRANOM OSOBOM, ZAR TO NIJE VREÐANJE?

NISTE REAGOVALI A MENE STE IZBACILI ŠTO SAM VREÐAO FUDBALERA NICHOLASA ANELKAJA (????) I IZBACILI ME ZBOG RASISTICKIH IZJAVA(???) IAKO SUMNJAM DA ANELKA CITA OVAJ FORUM.....


Euro, tu smo da se našalimo.
Ti si inace kuler, ne stoji ti ova ljutnja...
Cinjenica je da imaš milijun ideja - jedna sine, drugu zaboraviš. Zabavno je to, a bagi eto reagira na svoj nacin (ne vjerujem da ima išta protiv tebe).
A i šta te briga šta bagi misli, ima nas 500 koji te uvijek podržavamo.




Kolega ojro,ne zamjeri.Citavši tvoje topic-e i postove neko vrijeme unazad stvorio sam si sliku jednog dvanaestogodišnjeg djecacica sa veoma bujnom maštom i bio si mi simpatican.No,nedavno vidjevši tvoju sliku ostao sam frapiran cinjenicom da si vec odavno brucao i od tad se ne mogu oteti dojmu da s tobom nešto nije u redu.Rijec je o mojem subjektivnom mišljenju i pogriješio sam što to napisah ovako javno.Ako je zvucalo uvrijedljivo,izvini,necu ti više dosadivati,bilo je to opako s moje strane.



..."brucao"???...pa sto godina nisam cuo ovu rijec!.....brucao!.
bagi---stvarno si i "opak" i "brutalan"!
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 21/10/2010 : 21:15:04  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
Drug Dveribad,stvarno nije konstruktivno to od tebe što dolijevaš benzin na vatru...

Wtf?
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 21/10/2010 : 23:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
Duel of Ages ima tu foru sa bitkom tipa Samuraj protiv Napoleona i sl. Al nisam igrao to.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 22/10/2010 : 00:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
Valjda su ovo pravila:
http://www.duelofages.com/tutorial.php

A ovako to izgleda:
http://boardgamegeek.com/image/407231/duel-of-ages-set-1-worldspanner?size=large
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 22/10/2010 : 00:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

Drug Dveribad,stvarno nije konstruktivno to od tebe što dolijevaš benzin na vatru...



Ma kakvi,uopce mi nije namjera.Iskreno,stvarno sam se nasmijao ovom izrazu jer ga nisam cuo od djetinjstva.Ne kopcam zašto uopce smatraš da je nekakvo doljevanje ulja(benzina) na vatru? Samo sam se rasmijao kad sam procitao......nebitno...
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 22/10/2010 : 00:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
E jebi ga,drug,ja sam mislio da si ti malo pronicljiviji...

Wtf?
Go to Top of Page

dveribad
Senior Member



Croatia
2502 Posts

Member since 18/07/2005

Posted - 22/10/2010 : 01:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dveribad a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

E jebi ga,drug,ja sam mislio da si ti malo pronicljiviji...



Ma jesam,ali kada god nešto i bezazleno napišem,netko se uvrijedi,pa sam postao oprezniji.Ionako sam si natovario previše simpatizera,a vrag me tjera na komentiranje!
A ti isto postavljaš teška pitanja,pusti raju nek se zabavlja..."ko ce slušat tudu muku,ljudi vole veselo"!
Ajd živio...
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 22/10/2010 : 01:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
Bez zajebancije, ovako jos zvuci skroz dobro.
Npr. ja bih namestio da se tih 100 karata podeli u 5 spilova od 20 karata(nasumicno) i onda igraci redom mogu da biraju jednog od tih pet. Naravno, kada ti izaberes jednog onda onaj ispod se otrije i tako dalje. Tako da mozes napraviti jaku i zanimljivu kombinaciju ratnika (npr neka 2 dobro rade zajedno).
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 22/10/2010 : 15:01:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
Imas ovde razne ratnike;
http://www.civfanatics.com/civ4/info/units

Ja necu da igram ako nema Quechua, Redocoat i Cataphract :P
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 22/10/2010 : 18:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
@1Euro
More,uzmi ti da pravis figurice strip heroja.To narod voli!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17753 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/10/2010 : 19:15:03  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ojro je neuništiv
jarane otkud ti toliko volje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 22/10/2010 : 19:25:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
poljski husari ili nista drugo
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 22/10/2010 : 22:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Grujah.

Imas ovde razne ratnike;
http://www.civfanatics.com/civ4/info/units

Ja necu da igram ako nema Quechua, Redocoat i Cataphract :P



hvala ali ne trebaju mi ovakvi ratnici nego više predstavnici neko nacije iz nekog razdoblja:

-sasi, normani, galci,,mongoli,huni,.....tako to a ne konjanik,pješadinac,top,istraživac,....



Gledaj tamo gde skroz desno pise Unique Units - to su u civilizacije specijalni ratnici odredjenih nacija. Imas Asteskog Jaguara, Inkanskog Quchuu, Mayanskog Holkana, Engleske Redcoate, Ruske Kozake, Persijske Besmrtnike (kao oni iz 300, to moras da ubacis, Vizantijske Catafrakte, Grcku falanku, Landskrajte Karla Velikog, Kineske samostrelce sa Cho-Ku-Noimama.. jos svasta nesto.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000