forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 starcic napao mamu i mladunce
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/11/2010 : 10:13:40  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
Napad medvjedice
Medvjed me srušio, ogrebo, ugrizo, lupio šapom u potiljak i otišao
Medvjedica se još jednom okrenula prema meni, ali je ipak otišla, kaže Šime iz Kastva

Šime Kardum oporavlja se u bolnici. Kaže, žao mu je što baš toga dana nije imao nož, koji inace uvijek nosi. Jer, u lovu je nož važnijii od puške, njime se možeš bolje obraniti. Drugi put siguro ce ga ponijeti jer od lova ne misli odustati. Šimu je medvjedica iznenadila, izašla je pred njega i napala ga, ispalio je hitac u zrak da je prestraši i odvrati od napada, ali ona je bila razjarena i nasrnula je, prica dan nakon što je u šumi izmedu Breze i Škalnice, tek nekoliko kilometara udaljenosti od Kastva, mrka medvjedica napala i teško ozlijedila 82-godišnjeg lovca Šimu Karduma, voda njegove lovne grupe Alojz Rubil. A subotnji lov poceo je uobicajeno, uz provjeru i odredivanje ploha, kako lovci nazivaju teren za lov.

Svi su bili dobro raspoloženi i nisu ni slutili da ce zla kob zadesiti iskusnog Šimu. Nedugo nakon što su se rasporedili, odjeknuo je Šimin hitac. Prije toga, kazao je Rubil, pucala su dva lovca koji su bili na tristotinjak metara od njega, jedan prema košuti, a drugi prema divljoj svinji.

– Vjerojatno su ti pucnji uznemirili medvjedicu koja je imala mlado. Šime se našao pred njom i nasrnula je na njega – prepricava Rubil. Medvjedica je ipak odustala i otišla za mladuncem, a Šime se nekako dovukao do ceste, gdje su mu lovci pritekli u pomoc i odvezli ga u bolnicu. Operiran je, a jucer je s intenzivne njege premješten na odjel traumatologije, gdje se oporavlja. Stanje mu je stabilno, no cekaju ga još dvije operacije. Unatoc svemu, stari lovac dobro je raspoložen.

– Ugledao sam sjenu i pomislio da je vepar. Kad sam se pridigao, na dva metra od mene bio je medvjedic, a iza njega majka. Bila je ogromna, sigurno 200 kilograma teška. Poviknuo sam, medvjedic se prestrašio i pobjegao, ali ona je krenula na mene – opisao je jucer u bolnici svoj susret sa zvijeri Šime Kardum. Zapucao je, kaže, prema njoj. Ne zna je li je pogodio, no ona se nije prestrašila. Krenula je na njega, srušila ga na tlo i pocela grepsti i gristi. Na kraju ga je, a sve se zbilo u nekoliko sekundi, medvjedica udarila šapom po zatiljku i otišla za mladuncem.

– Udaljavala se, a onda se odjednom okrenula i još jednom pogledala prema meni, ali je ipak nastavila. Ležao sam sav krvav na zemlji, vidio da mi visi koža, i odmah nazvao mobitelom sina – prica napadnuti lovac. U svom bogatom lovackom iskustvu Šime je, prica njegov sin Marko, naredao lovackih trofeja, ima niz priznanja i medalja, a lov mu je "život".

– On je najstariji lovac i po godinama i po 60-godišnjem lovackom stažu, a i najredovitiji. Niti jedan lov ne propušta, ali poslije ovoga ne znam kako ce biti. Medvjedica ga je ugrizla baš za nogu koja mu je slabija i na koju malo šepa – kaže, iako nije uvjeren da ce mu moci zabraniti da ponovo krene u šumu kad se oporavi, jer otac mu bez lova ne može.

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 15/11/2010 : 10:17:45  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
tko zna koja bi medvjedicina verzija price bila, sigurno je starcic pokušao ubit medvjedicu pa je izmislio ovu pricu sa veprom, jer je lov na mame medvjedice vjerojatno zabranjen.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5803 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 15/11/2010 : 18:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Ne volim lovce... Hajde i nekako ako se neka životinja nakotila u tolikom broju i narušila ekosustav, ali i to bi, po meni, trebali raditi ljudi placeni za to... Sve lovce poslati na paintball i neka se tamo rješavaju viška adrenalina...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 15/11/2010 : 19:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

tko zna koja bi medvjedicina verzija price bila, sigurno je starcic pokušao ubit medvjedicu pa je izmislio ovu pricu sa veprom, jer je lov na mame medvjedice vjerojatno zabranjen.



medvjedica ce se branit šutnjom

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 16/11/2010 : 10:59:38  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
MISLIM DA CE Njoj prijeki sud presudit bez sudenja.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000