forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Nisam plakao nekoliko godina
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 18/11/2010 : 23:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message
Danas jesam. Pogledao sam dokumentarac o Siniši Glavaševicu i Vukovaru.

"Siniša Glavaševic

Prica o gradu

Odustajem od svih traženja pravde, istine, odustajem od pokušaja da ideale podredim vlastitom životu, odustajem od svega što sam još jucer smatrao nužnim za nekakav dobar pocetak, ili dobar kraj. Vjerojatno bih odustao i od sebe sama, ali ne mogu. Jer, tko ce ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah? Kome ostaviti grad? Tko ce mi ga cuvati dok mene ne bude, dok se budem tražio po smetlištima ljudskih duša, dok budem onako sam bez sebe glavinjao, ranjiv i umoran, u vrucici, dok moje oci budu rasle pred osobnim porazom?

Tko ce cuvati moj grad, moje prijatelje, tko ce Vukovar iznijeti iz mraka? Nema leda jacih od mojih i vaših, i zato, ako vam nije teško, ako je u vama ostalo još mladenackog šaputanja, pridružite se. Netko je dirao moje parkove, klupe na kojima su još urezana vaša imena, sjenu u kojoj ste istodobno i dali, i primili prvi poljubac - netko je jednostavno sve ukrao jer, kako objasniti da ni Sjene nema? Nema izloga u kojem ste se divili vlastitim radostima, nema kina u kojem ste gledali najtužniji film, vaša je prošlost jednostavno razorena i sada nemate ništa. Morate iznova graditi. Prvo, svoju prošlost, tražiti svoje korijenje, zatim, svoju sadašnjost, a onda, ako vam ostane snage, uložite je u buducnost. I nemojte biti sami u buducnosti. A grad, za nj ne brinite, on je sve vrijeme bio u vama. Samo skriven. Da ga krvnik ne nade. Grad - to ste vi."

Grad - to ste vi.

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 19/11/2010 : 10:14:23  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
Gledao sam sinoc dokumentarac,i sad dok ovo citam najezim se.
Gledajuci one ljude i nesretne sudbine samo necovjeka ne zaboli srce.
Covjek je bio istinska moralna i ljudska velicina,
kao i svi Vukovarci i ljudi koji su dali zivot za Hrvatsku!



Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 19/11/2010 : 12:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
Nažalost jako teško placem (od tuge), ustvari samo me smrt bližnjega može toliko rastužiti, ali mi se grlo stegne i oci zacakle kada gledam te snimke i citam ovaj tekst..
Ko nije iskusio barem djelic tog ili slicnog pakla, teško to može razumijeti, nega cak i sa podsmjehom na to gledati.. A nama koji smo to, nažalost, iskusili, duša i srce se slama dok to citamo..
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 19/11/2010 : 12:31:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message
Pre nego sto pocnete sa prepucavanjem

http://www.youtube.com/watch?v=XqrCD-0Yofg - Pesma o Vukovaru

Druga stvar - Istina o Krajini http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/RTS+1/746796/Pad+Krajine.html

Za sve one koji potezu za laznom patetikom (licemerstvo). Ovo nije agresija? http://www.youtube.com/watch?v=rfWyKJY1wc8

I za one koji kazu da druga strana nije nista dozivela http://www.youtube.com/watch?v=ffqizECnIuA

Sinisa je napisao potresnu istinitu stvar, ali dzaba sve ako se gleda samo jedna strana.

Probudite se!


Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 19/11/2010 : 12:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
zamolio bih vas da ne pocinjete vise sa temama o ratovima sa nasih prostora.
Bilo je vec slicnih stvari, znamo kako su zavrsile.
Hvala na razumijevanju.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000