forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Narucivanje preko e-baya
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Andrej
Senior Member



Croatia
1555 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 01/11/2010 : 08:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message
Unaprijed se ispricavam ako slican topic vec postoji ali nisam ga mogao naci.

Uglavnom, planiram naruciti jednu stvarcicu sa e-baya koja bi me došla 50$ i piše da se šalje iz Hong Konga.
Sad me zanima koliko još otprilike trebam izdvojiti para da bih taj paket mogao podignut na carini i dal postoje još neki troškovi koje cu morat platit???
Hvala

"War will cease when we refuse to fight"

Edited by - King Warrior on 01/11/2010 12:41:01

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 01/11/2010 : 09:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
Pa ako je to cijena s troskovima slanja onda ti jos ostaje carina,koja nije mala.
Mislim da ti je to jos 43 ili 45% na cijenu moju si platio.
Sve sto ti je skuplje od 160kn podljeze carini, a u tu cifru ti ulazi i postarina.
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1555 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 01/11/2010 : 13:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message
Neki su mi rekli da ako je na paketu naznaceno da je to poklon,onda se carina ne placa.
Dal se na tome paketu navodi neka vrijednost ili nešto slicno pa onda oni od te vrijednosti uzmu još 45%?
Jer prijatelj mi je baš prošli tjedan narucio nešto sa e baya u vrijednosti od oko 400 kuna i nije imao nikakvih dodatnih troškova na carini.

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 01/11/2010 : 13:40:38  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
U pravilu da,ako je poklon a postarina neprelazi 160kn,onda si oslobodjen.
Al sve ovisi sto kupujes,ako ono sto trazis mozes naci pod free shiping odna kupujes tamo i zamolis prodavaca da ti na paketu napise gift.
Tako izbjegnes dodatne troskove.
Samo oprezno s Hongkongom,roba je zesci skart!(mislim na obleku)


Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1555 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 01/11/2010 : 14:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message
Super,hvala na pomoci...
Kupujem Star Wars figuru i baš je navedeno da je free shiping..

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 01/11/2010 : 15:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
oprez sa hong kongom,i inace sa dalekim istokom...to su prevaranti...ja niti jedan put nisam platio carinu,a imao sam preko 150 transakcija na ebayu...bitno je da predmet nije nov,ocu rec,zapakiran kao da je nov...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1555 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 01/11/2010 : 19:21:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message
Covjek ima oko 350 pozitivnih komentara a niti jedan negativan pa sam mislio da je sigurno kupovat kod takvih ljudi.
Ovo mi je prvi put da kupujem tako pa mi treba što više informacija......

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 02/11/2010 : 12:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Andrej

Covjek ima oko 350 pozitivnih komentara a niti jedan negativan pa sam mislio da je sigurno kupovat kod takvih ljudi.
Ovo mi je prvi put da kupujem tako pa mi treba što više informacija......


tip iz hong konga je imao oko 200 pozitivnih...pa sam isto cekao njegov paket 3 mjeseca

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

BOJ@N
Starting Member



Canada
73 Posts

Member since 27/08/2010

Posted - 03/11/2010 : 04:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send BOJ@N a Private Message
Iz Kanade kada saljem na primjer, moram obavezno naznaciti koliko kosta predmet koji saljem i zasto ga saljem.
ovje je ilegalno da se stavlja lazna cijena predmeta koji se salje u inostranstvo ali da onaj koji prima paket ne bi placao carinu ja naznacim da je posiljka poklon.
Ne znam dali je u Hong Kongu isti zakon. Trazi da osigura posiljku za $50 plus postarinu koju placas, u slucaju da se paket izgubi ili osteti u putu.

Globinjo je u pravu. Iz Kine cesto salju stvari koje su losa kopija originala. slijedeci put naruci iz Sjeverne Amerike i bices siguran da ces dobiti ono sto si trazio.



As the ancient Tibetan philosophy states, “Don't start none, won't be none.”
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 03/11/2010 : 10:12:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
quote:
Originally posted by BOJ@N

Iz Kanade kada saljem na primjer, moram obavezno naznaciti koliko kosta predmet koji saljem i zasto ga saljem.
ovje je ilegalno da se stavlja lazna cijena predmeta koji se salje u inostranstvo ali da onaj koji prima paket ne bi placao carinu ja naznacim da je posiljka poklon.
Ne znam dali je u Hong Kongu isti zakon. Trazi da osigura posiljku za $50 plus postarinu koju placas, u slucaju da se paket izgubi ili osteti u putu.

Globinjo je u pravu. Iz Kine cesto salju stvari koje su losa kopija originala. slijedeci put naruci iz Sjeverne Amerike i bices siguran da ces dobiti ono sto si trazio.







Iz Sjeverne Amerike vecina prodavaca ne šalje u Hr a i oni koji šalji treže za stvarcicu od 10 dolara šiping 25 dolara
Što se tice narucianja iz Kine , pa naravno da ako baterija ili nešto što narucuješ košta 5 dolara da nije original
Ne znam cemu cudenje oko toga
Inace koliko je poštrina ti piše odmaispod predmeta , klikni shiping i nadi Hr.
Ako stvar koju si narucio ne prelazi 1000kn i ne treba homologaciju,a test ili slicno, dakle ako nije neki mobitel ili elektricni sklop , proci ce carinu bez placanja iste,dakle nemaš brige oko toga ...

http://www.appaloosa.hr/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 03/11/2010 : 10:39:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
kupujte na www.ebay.co.uk ili www.ebay.de i nema greške,koncentrirajte se na europu,tamo možete sve naci...baš sve...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 03/11/2010 : 10:53:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

kupujte na www.ebay.co.uk ili www.ebay.de i nema greške,koncentrirajte se na europu,tamo možete sve naci...baš sve...



Nije baš tako,

Cjene su vece, i nema sve , ptt je duplo skuplji 7eura naspram 4 dolara siping iz Kine , a sve je to ista roba

http://www.appaloosa.hr/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 03/11/2010 : 14:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Guffy

quote:
Originally posted by globinjo

kupujte na www.ebay.co.uk ili www.ebay.de i nema greške,koncentrirajte se na europu,tamo možete sve naci...baš sve...



Nije baš tako,

Cjene su vece, i nema sve , ptt je duplo skuplji 7eura naspram 4 dolara siping iz Kine , a sve je to ista roba


hmmm,ovisi šta se kupuje...a ne možeš ovce i novce...da,ni u usa nije loše kupovati,dapace,na njih sam zaboravio...ali sve zapadno od rusije

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 03/11/2010 : 14:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
pardon,istocno od rusije...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 03/11/2010 : 14:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
quote:
Originally posted by Guffy

Ako stvar koju si narucio ne prelazi 1000kn i ne treba homologaciju,a test ili slicno, dakle ako nije neki mobitel ili elektricni sklop , proci ce carinu bez placanja iste,dakle nemaš brige oko toga ...



Gadno si se zajebao,ne znam kad si zadnji put narucivao al sve što prelazi 160kn a tu ulaze i troškovi slanja placa se carina u RH.
Provjereno 100%
To nema veze s 1000kn koje možeš kao turist unijeti u državu i ne platiti carinu.
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 04/11/2010 : 08:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
quote:
Originally posted by no1

quote:
Originally posted by Guffy

Ako stvar koju si narucio ne prelazi 1000kn i ne treba homologaciju,a test ili slicno, dakle ako nije neki mobitel ili elektricni sklop , proci ce carinu bez placanja iste,dakle nemaš brige oko toga ...



Gadno si se zajebao,ne znam kad si zadnji put narucivao al sve što prelazi 160kn a tu ulaze i troškovi slanja placa se carina u RH.
Provjereno 100%
To nema veze s 1000kn koje možeš kao turist unijeti u državu i ne platiti carinu.




Jucer

a zadnje je stiglo iosto jucer

nedavno sam narucio bas iz USA teleskopsku lecu, 450kn,
paket ko kuca i poštar donio na vrata
Ljepo sam napisao, bitno je šta se narucuje ,i da vrijednost je prije bila 300kn a sad je 1000kn barem u Hr.

http://www.appaloosa.hr/
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 04/11/2010 : 08:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Guffy

quote:
Originally posted by globinjo

kupujte na www.ebay.co.uk ili www.ebay.de i nema greške,koncentrirajte se na europu,tamo možete sve naci...baš sve...



Nije baš tako,

Cjene su vece, i nema sve , ptt je duplo skuplji 7eura naspram 4 dolara siping iz Kine , a sve je to ista roba


hmmm,ovisi šta se kupuje...a ne možeš ovce i novce...da,ni u usa nije loše kupovati,dapace,na njih sam zaboravio...ali sve zapadno od rusije



USA prodavaci su malcice bahati, ne svi neki a to je dobrih 90 posto, ne salju izvan USA a i kad šalju ptt je uvijek viši od samog predmeta, a nemožeš ni kupiti iz HR i dat da ti pošalju na adresu u USA
Zaobilazim ih u velikom luku, tj kad vidim USA seller odmah skrolam dalje i tražim dobrog starog kineza koji istu stvar prodaje za duplo manje

http://www.appaloosa.hr/
Go to Top of Page

fer
Starting Member



Croatia
77 Posts

Member since 06/09/2006

Posted - 04/11/2010 : 09:54:51  Show Profile Show Extended Profile  Send fer a Private Message
Clanak 12.
Placanja poreza na dodanu vrijednost osloboden je:

7. uvoz pošiljaka vrijednosti do 160,00 kuna poslanih iz inozemstva, uz uvjete propisane carinskim propisima. Oslobodenje se ne odnosi na alkohol i alkoholna pica, duhan i duhanske proizvode, parfeme i toaletne vode.

ovaj clanak zakona od pdv-u se odnosi na narucivanje iz inozemstva.

Znaci poštanske pošiljke vrijednosti do 160 kn ( u osnovicu za carinjenje ulazi cijena robe + poštarina).

Osobno se može unijeti do 1000 kn.

Meni osobno niti jednu igru za ps3 nisu carinili, a po zakonu su mogli i to ovisi o cariniku.
I najveci trošak ako dode do carinjenja nije carina ( max 5%, knjige i dvd oslobodeni carine)nego PDV koji iznosi 23%.

I ako slucajno vam kupac pošalje robu ups-om, dhl-om i slicnim službama, oni sve pakete šalju na carinu i ocekujte dodatne troškove ( 200 kn špediter i garancija + pdv + carina).

Troškove špeditera ne možete izbjeci, jer po hrvatskom zakonu jedina ovlaštena osoba za ispunjavanje JCD-A pri uvozu ( jedinstvena carinska deklaracija) je špediter, fizicka osoba ne može samostalno i u svoje ime.




Edited by - fer on 04/11/2010 10:04:28
Go to Top of Page

Guffy
Advanced Member



Croatia
3109 Posts

Member since 11/12/2002

Posted - 04/11/2010 : 11:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Guffy's Homepage  Send Guffy a Private Message
quote:
Originally posted by fer

Clanak 12.
Placanja poreza na dodanu vrijednost osloboden je:

7. uvoz pošiljaka vrijednosti do 160,00 kuna poslanih iz inozemstva, uz uvjete propisane carinskim propisima. Oslobodenje se ne odnosi na alkohol i alkoholna pica, duhan i duhanske proizvode, parfeme i toaletne vode.

ovaj clanak zakona od pdv-u se odnosi na narucivanje iz inozemstva.

Znaci poštanske pošiljke vrijednosti do 160 kn ( u osnovicu za carinjenje ulazi cijena robe + poštarina).

Osobno se može unijeti do 1000 kn.

Meni osobno niti jednu igru za ps3 nisu carinili, a po zakonu su mogli i to ovisi o cariniku.
I najveci trošak ako dode do carinjenja nije carina ( max 5%, knjige i dvd oslobodeni carine)nego PDV koji iznosi 23%.

I ako slucajno vam kupac pošalje robu ups-om, dhl-om i slicnim službama, oni sve pakete šalju na carinu i ocekujte dodatne troškove ( 200 kn špediter i garancija + pdv + carina).

Troškove špeditera ne možete izbjeci, jer po hrvatskom zakonu jedina ovlaštena osoba za ispunjavanje JCD-A pri uvozu ( jedinstvena carinska deklaracija) je špediter, fizicka osoba ne može samostalno i u svoje ime.








Ne znam kako onda te pošiljke prolaze
Nedavno sam narucivao i dio za (kako je neko napisao bebicu), obican krš od ww, koji dode u Engleskoj 1650kuna, a kod nas oko 4000kn, i bio sam spreman i na carinu i na pdv,
Donio mi poštar doma paket , radilo se o nekakvoj vakum pumpi, koja je bila upakirana u kutiji ,cca 25cm puta 30cm,
Narucujem redovno baterije za laptope koje su kod nas oko 700kn na e bayu oko 250-300kn i nikad nisam platio carinu,
Niti ne bi platio , i da mi je žele naplatiti, neka radije vrate predmet pa izgubim tih 250 kn nego da dajem za nekakve famozmne pdv-je ,carine, homologaci i ni sam ne znam šta još??


Sva roba koja iz inozemstva dolazi u poštanskim pošiljkama, podliježe carinskom nadzoru i postupku carinjenja, neovisno tko je primatelj, te da li je naplatna ili besplatna. U slucaju primanja robe nekomercijalnoga karaktera, dakle za osobne potrebe, koju fizicke osobe iz inozemstva besplatno šalju fizickim osobama u Republici Hrvatskoj, na vrijednosti pošiljke do maksimalno 300 kuna, primjenjuje se oslobodenje od placanja carine i poreza na dodanu vrijednost.


to je stari zakon , koji se mjenjao u 4 ili 5 mjesecu, jbg nemrem sad nac ali naci cu gdje je novi :)

http://www.appaloosa.hr/
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1555 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 04/11/2010 : 17:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message
Hvala svima na informacijama.
Evo paket sam platio 49 dolara s tim da je poštarina bila besplatna.
Koliko bi me onda otprilike još došli troškovi na carini? 23% od cijene ili više?
Jer zamolio sam prodavaca da mi na paketu naznaci da je to poklon...

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000