forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 živite li još s roditeljima?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 03/11/2010 : 16:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
da li još živite s roditeljima? ja da, iako su mi kupili stan i imam uvjete za selidbu, ne želim nikud. imam svoje razloge: ne placam režije, ne moram prat, peglat, ne moram ništa osim ic na posao. dodem doma s posla, pa citam knjige ili stripove. vikendima se napijem. cesto nekudd i otputujem. šta mi fali. imam 32 godine.

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 03/11/2010 : 16:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

da li još živite s roditeljima? ja da, iako su mi kupili stan i imam uvjete za selidbu, ne želim nikud. imam svoje razloge: ne placam režije, ne moram prat, peglat, ne moram ništa osim ic na posao. dodem doma s posla, pa citam knjige ili stripove. vikendima se napijem. cesto nekudd i otputujem. šta mi fali. imam 32 godine.


ja bi te se odrekao da sam ti otac...bez uvrede...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8553 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 03/11/2010 : 16:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

da li još živite s roditeljima? ja da, iako su mi kupili stan i imam uvjete za selidbu, ne želim nikud. imam svoje razloge: ne placam režije, ne moram prat, peglat, ne moram ništa osim ic na posao. dodem doma s posla, pa citam knjige ili stripove. vikendima se napijem. cesto nekudd i otputujem. šta mi fali. imam 32 godine.



Možeš slobodno na mene prepisat stan....necu se naljutit...ozbiljno

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9590 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 03/11/2010 : 16:50:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message


onda sam ja budala sto sa 21 i kusur zivim sam

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 03/11/2010 : 17:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

da li još živite s roditeljima? ja da, iako su mi kupili stan i imam uvjete za selidbu, ne želim nikud. imam svoje razloge: ne placam režije, ne moram prat, peglat, ne moram ništa osim ic na posao. dodem doma s posla, pa citam knjige ili stripove. vikendima se napijem. cesto nekudd i otputujem. šta mi fali. imam 32 godine.



svaka cast!tako se zivi!
a ko zeli neka glumi domacina!

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/11/2010 : 17:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Odselio se od kuce sa 18 godina. Bio sam podstanar na 16 raznih adresa, živio sam u svojem stanu pa ga prodao, sada smo Ivana i ja sami u stanu (konacno). Da moram živjeti sa svojim roditeljima, bratom i babom, mislim da bih se ubio (oni su za zoološki vrt, stalno se deru i svadaju) . Mada, ako imaš normalne starce, što da ne. Naravno, kada se oženiš, situacija se komplicira.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 03/11/2010 17:15:13
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/11/2010 : 17:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

da li još živite s roditeljima? ja da, iako su mi kupili stan i imam uvjete za selidbu, ne želim nikud. imam svoje razloge: ne placam režije, ne moram prat, peglat, ne moram ništa osim ic na posao. dodem doma s posla, pa citam knjige ili stripove. vikendima se napijem. cesto nekudd i otputujem. šta mi fali. imam 32 godine.



Hehe, koji si ti parazit!
Meni bi bilo ispod casti raditi tako s roditeljima, ali svako si slaže život kako mu paše. Ja bih te vec bacio naglavacke vanka.

Meni se promijenio život kad sam se maknuo od staraca (nakon faxa) i otišao živjet i raditi za svoj racun, lakše dišem, nikome ne moram odgovarati, a i nisam nikome na grbaci što mi je takoder važno.
Isto tako, žena mi se i nije nešto slagala s majkom, pa sam se odlaskom riješio i tih komplikacija koje mi bi totalno otežale i život i vezu.
Sve ovisi takoder i kakav tip su ti tip roditelji...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."

Edited by - DeeCay on 03/11/2010 17:55:24
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 03/11/2010 : 17:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
živim sa starcima...jest da nije lako s njima, al placat podstanarstvo, režije etc.....ne bih rekao. and besides, super je živjet u središtu grada

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 03/11/2010 17:51:19
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 03/11/2010 : 17:53:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
od 2004 vise ne zivim s materom, a od pocetka 2009 zivim s curom... ne bi mogo vise s roditeljima, nema ti para, stvarno bi se ubio

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17749 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/11/2010 : 18:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
29. godina
živim s roditeljima
nije ni meni ni njima problem
mali nam je stan i sve... ali je OK
medjutim... vrijeme je...

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 03/11/2010 : 18:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

29. godina
živim s roditeljima
nije ni meni ni njima problem
mali nam je stan i sve... ali je OK
medjutim... vrijeme je...



odvajanje od staraca i odlazak u novu okolinu je ipak jedan veliki korak u životu...promjena sredine...nije lako...

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 03/11/2010 18:16:44
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 03/11/2010 : 18:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Otišao sam od staraca prije 9 mjeseci, sad ih volim više nego ikad, hehe... Više se ne svadamo ni oko cega... Živim s curom i super mi je, promijenio posao, otišao u drugi grad, ne daleko, pa sam cesto kod kuce... Još nije definirano mjesto boravka, ali jedno znam - nikad više sa starcima...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/11/2010 : 19:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ja mislim da u današnja teška vremena nije ništa neobicno živjeti s roditeljima. Ekonomski je isplativije, a i ne moraš voditi racuna o mnogim stvarima. No, ne može to svatko. Kao što rekoh, moji žive u svojoj harmoniji svade i dernjave, a meni treba mir i nirvana. Kad bih morao, prilagodio bih se, ali drago mi je što ne moram. TV je u drugoj sobi, žena gleda ili cita kraj peci. Ja imam spavacu sobu (ako tražim mir), samo za sebe. Malo citam pa mi se prispava i tako. Milina je to, kada nemaš nikog da te gnjavi...
S druge strane, plati novi tepih, krecenje, prozor, ocisti bojler, plati režije, hranu, peri, cisti, kuvaj. Sve što su roditelji nekad radili, moramo uglavnom sami. S vrlo tankim budžetom.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

marcho
New Member



Croatia
260 Posts

Member since 23/04/2008

Posted - 03/11/2010 : 19:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send marcho a Private Message
I kod mene je situacija još takva da sa 32 godine obitavam u obiteljskom domu. Bio bih lud kad bih se iselio iz kuce u elitnom kvartu u kojem sam odrastao i davao pola place za podstanarstvo u nekom minijaturnom stancicu u neboderu okružen betonom, staklom i smogom... dobro, možda jednog dana i odem ako se financijska situacija popravi i ako buduca odabranica moga srca bude imucna...
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1555 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 03/11/2010 : 19:47:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message
Sam preko tjedna, sa roditeljima preko vikenda.

Btw.dodao bih da je Obi-Wan potpuno u pravu......

"War will cease when we refuse to fight"
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/11/2010 : 20:01:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
studiram, pa živim odvojeno od roditelja vec pet godina
meni je najbolje doma :)
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39942 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 03/11/2010 : 20:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ja sam sa mojima.. Ko se osamostali sa 170 eura plate ja ga poljubim u guzicu...
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 03/11/2010 : 20:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
ja bih samo postavio pitanje!zbog cega se treba odvojiti od roditelja u propalim balkanskim drzavama?zbog cega,da bi bili samostalni,i drkali kurac u prazno,i glumili evropu!
ako neko ima sanse da ostane kuci(mada je doslo vreme,da mrzimo i svog najblizeg)nek tu i ostane,forever!
postoje velike razlike u sklapanju porodicne zajednice,i to stoji!oni koji su smislili plan da rascepljuju domove,to su smrdljive vaske koje i sami osecamo na svojoj kozi.
etno dozivljaj je da svekrve ne podnose snajke,i obrnuto,i da zetovi mrze tasta,pa taman se ogrebali za struju,i vodu.
sve porodice koje pokusavaju da se odvoje od maticne kuce,uglavnom(al ne uvek)stradaju zbog usranog sistema.
nemam roditelje i zivim sam sa zenom i cerkicom,ali sam protivnik bilo kog savremenog razdvajanja,tj odvajanja.a to sto nam se cini da su nam roditelji suvisni,to je u stvari pomesan stav,pogotovo zene sa podrskom supruga.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 03/11/2010 : 20:42:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ja mislim da u današnja teška vremena nije ništa neobicno živjeti s roditeljima. Ekonomski je isplativije, a i ne moraš voditi racuna o mnogim stvarima. No, ne može to svatko. Kao što rekoh, moji žive u svojoj harmoniji svade i dernjave, a meni treba mir i nirvana. Kad bih morao, prilagodio bih se, ali drago mi je što ne moram. TV je u drugoj sobi, žena gleda ili cita kraj peci. Ja imam spavacu sobu (ako tražim mir), samo za sebe. Malo citam pa mi se prispava i tako. Milina je to, kada nemaš nikog da te gnjavi...
S druge strane, plati novi tepih, krecenje, prozor, ocisti bojler, plati režije, hranu, peri, cisti, kuvaj. Sve što su roditelji nekad radili, moramo uglavnom sami. S vrlo tankim budžetom.



potpuno se slažem

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

tomislav.baretic
Average Member



Croatia
516 Posts

Member since 12/12/2007

Posted - 03/11/2010 : 20:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tomislav.baretic a Private Message
kad sam se oženio, odselio sam se, kat iznad svojih roditelja i sad sam skoro samostalan

ali placam sam svoje režije i obaveze
žena stripove

volim grad koji tece...
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8229 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 03/11/2010 : 20:56:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
kad nemaš posal teško je o icemu maštat šta košta
ali da mi je pun kurac svega, daleko od toga


Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17749 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/11/2010 : 21:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ajde da vas pitam jesam li ja normalan :D

da sam se ozenio kao sto nisam ne bi mi problem bio da odem u stan od zene u kojoj zive njena mama i seka :D a stan ima oko 70 kvadrata
niti bi mi problem bio da ona dodje kod mene u stan od 46 kvadrata :D
u oba slucaja bi imali normala sobu

nisam pobornik tog nekog na silu odvajanja... nismo bogatasi

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8229 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 03/11/2010 : 21:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
radit, štedit i živit s roditeljima neko vrime npr 3-4 godine da se nešto uštedi da možeš kupit sebi krov na glavom
ali živit s roditeljima , a nemat nekoga smisla da napreduješ u životu, e to je vec ozbiljan problem

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

goran split
Junior Member



Croatia
388 Posts

Member since 21/09/2010

Posted - 03/11/2010 : 22:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send goran split a Private Message
quote:
Originally posted by split85

kad nemaš posal teško je o icemu maštat šta košta




uvik se mos nadat da ce uletit koja tetka sa keson

http://www.youtube.com/watch?v=WlCj97nND2U

Ti nisi smisao mog života
Tebe ne krasi svemirska ljepota
Ne privlaci mene baš ni pamet tvoja
Al' ipak jednog dana moraš biti moja

Ti nemaš oci k'o jutarnju rosu
Nemaš ni dugu raspletenu kosu
Nemaš ni osmjeh k'o proljetni dan
Al' zato imaš vilu, auto i stan

E, da bar te osvojim i da kažeš DA
Ti ceš biti presretna, a ja punih džepova

Sigurno misliš: "Imam neku svoju car !"
Al' kod tebe me zanima samo jedna stvar
To je tvoj novac koji želim strasno
Ako i ti želiš mene, moraš platit masno

Ja nisam faker, a ni pickolovac
Sve što me zanima je jedino tvoj novac
Jer prljava si, gadna i ružna kao ponoc
Al' meni više nece trebat socijalna pomoc

Sad kad sam te osvojio i kad si rekla DA
Kesa mi je prepuna, a ti si presretna

stršljen spašen
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 03/11/2010 : 23:16:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
quote:
Originally posted by split85

radit, štedit i živit s roditeljima neko vrime npr 3-4 godine da se nešto uštedi da možeš kupit sebi krov na glavom
ali živit s roditeljima , a nemat nekoga smisla da napreduješ u životu, e to je vec ozbiljan problem


Slazem se

Ipak, vec vidim da su svugdje drugaciji obicaji. Mislim, kod nas, u bivsoj Jugoslaviji, i u puno drugim Evropskim zemljama, totalno je normalno da ze stanuje sa roditeljima ako ti je 30 ili 40 godina.

Ovdje u Americi, velicina djece idu napolje od oca i matere cim im je 22 godina (kraj fakulteta), tako da je ovdje vrlo rijetko da neko stanuje s roditeljima u 30-im ili 40-im godinama... vrlo mali procenat populacije.

Ali eto svako sebi, sta god vam godi i sta god je lakse financijski i psiholoski, to je glavno

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/11/2010 : 23:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Trenutno studiran u Zagrebu i super mi je, živin sa prijateljicon, al kad god su praznici, oden doma u Podgoru... Najduže se zadržin priko zimskih praznika i priko lita. Štajaznan, meni se isto više ne da stat sa mojima, stalno dernjava, svada, ovo ono, pripozna sam se u Obi-Wanovome postu

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000