forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 živite li još s roditeljima?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 04/11/2010 : 00:02:21  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Imam 29 godina,zenu i dete od 16 meseci i zivim sa roditeljima.Doduse na spratu u odvojeno stanu ali jebes ti to.Najradije bi otisao u neki stan ali kako.Sto kaze Sawic 170 evra plate,pa ne bi imao da platim ni racune.Zena mi trentno ne radi jer nema posla a i da ima imala bi u najboljem slucaju 150-160 evra platu.Mala bi morala u vrtic,dodatni troskovi kad svedes sve bili bi dobri jos dve tri hiljade i verovatno bi mala non stop bila bolesna jer danas u vrtic svi salju bolesnu decu jer nema ko da ih cuva.Ma sta pricam ja vecina zna i sama kako je i sta je.I nemojte otvarati ovakve topike vise samo padam u depresiju i izbedacim se.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7699 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 04/11/2010 : 01:46:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

da li još živite s roditeljima? ja da, iako su mi kupili stan i imam uvjete za selidbu, ne želim nikud. imam svoje razloge: ne placam režije, ne moram prat, peglat, ne moram ništa osim ic na posao. dodem doma s posla, pa citam knjige ili stripove. vikendima se napijem. cesto nekudd i otputujem. šta mi fali. imam 32 godine.


ja ne moram ni na posao...
samo se glupiram okolo,šta mi fali...
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 04/11/2010 : 09:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
blago tebi, tako sam i ja nekad. kakvi su to dani bili, po cijele dane doma ili se s prijateljima glupiram po gradu. ko da su ljetni praznici preko cijele godine.
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by adriano

da li još živite s roditeljima? ja da, iako su mi kupili stan i imam uvjete za selidbu, ne želim nikud. imam svoje razloge: ne placam režije, ne moram prat, peglat, ne moram ništa osim ic na posao. dodem doma s posla, pa citam knjige ili stripove. vikendima se napijem. cesto nekudd i otputujem. šta mi fali. imam 32 godine.


ja ne moram ni na posao...
samo se glupiram okolo,šta mi fali...

Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8229 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 04/11/2010 : 10:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
quote:
Originally posted by okiboki

Imam 29 godina,zenu i dete od 16 meseci i zivim sa roditeljima.Doduse na spratu u odvojeno stanu ali jebes ti to.Najradije bi otisao u neki stan ali kako.Sto kaze Sawic 170 evra plate,pa ne bi imao da platim ni racune.Zena mi trentno ne radi jer nema posla a i da ima imala bi u najboljem slucaju 150-160 evra platu.Mala bi morala u vrtic,dodatni troskovi kad svedes sve bili bi dobri jos dve tri hiljade i verovatno bi mala non stop bila bolesna jer danas u vrtic svi salju bolesnu decu jer nema ko da ih cuva.Ma sta pricam ja vecina zna i sama kako je i sta je.I nemojte otvarati ovakve topike vise samo padam u depresiju i izbedacim se.




Samo se nerviraš i jeb.. mater svakome.
Nemam posal pa te svi zajebaju, jer racunaju imaš vrimena i prveiše

@okiboki
A te vaše place bi trbalo ministrima uvuc u guzicu, ne možeš time ni guzicu obrisat

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985

Edited by - split85 on 04/11/2010 10:17:24
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8229 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 04/11/2010 : 10:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by goran split

quote:
Originally posted by split85

kad nemaš posal teško je o icemu maštat šta košta




uvik se mos nadat da ce uletit koja tetka sa keson

http://www.youtube.com/watch?v=WlCj97nND2U

Ti nisi smisao mog života
Tebe ne krasi svemirska ljepota
Ne privlaci mene baš ni pamet tvoja
Al' ipak jednog dana moraš biti moja

Ti nemaš oci k'o jutarnju rosu
Nemaš ni dugu raspletenu kosu
Nemaš ni osmjeh k'o proljetni dan
Al' zato imaš vilu, auto i stan

E, da bar te osvojim i da kažeš DA
Ti ceš biti presretna, a ja punih džepova

Sigurno misliš: "Imam neku svoju car !"
Al' kod tebe me zanima samo jedna stvar
To je tvoj novac koji želim strasno
Ako i ti želiš mene, moraš platit masno

Ja nisam faker, a ni pickolovac
Sve što me zanima je jedino tvoj novac
Jer prljava si, gadna i ružna kao ponoc
Al' meni više nece trebat socijalna pomoc

Sad kad sam te osvojio i kad si rekla DA
Kesa mi je prepuna, a ti si presretna




oh, kakva romanticna pjesmica



Nažalost imam sve više prijatelja i poznanika koji na takav nacin gledaju na svijet. Nisu baš obdareni nekom voljom za poslom, obicno imaju neke budale npr. bracu koja rade i doprinose obitelji i onda im roditelji to daju njima iako ih nije briga šta su im se brat ili sestra satrali za neku sicu.
Takva su vremena došla da su i muškarci postali teške sponzoruše i uopce se ne srame.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 04/11/2010 : 10:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
quote:
Originally posted by Paka01

Trenutno studiran u Zagrebu i super mi je, živin sa prijateljicon, al kad god su praznici, oden doma u Podgoru... Najduže se zadržin priko zimskih praznika i priko lita. Štajaznan, meni se isto više ne da stat sa mojima, stalno dernjava, svada, ovo ono, pripozna sam se u Obi-Wanovome postu



i ja ti ljetuljem u podgori svake godine skoro , do sada dvije

feka
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8229 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 04/11/2010 : 10:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
quote:
Originally posted by feka82

quote:
Originally posted by Paka01

Trenutno studiran u Zagrebu i super mi je, živin sa prijateljicon, al kad god su praznici, oden doma u Podgoru... Najduže se zadržin priko zimskih praznika i priko lita. Štajaznan, meni se isto više ne da stat sa mojima, stalno dernjava, svada, ovo ono, pripozna sam se u Obi-Wanovome postu



i ja ti ljetuljem u podgori svake godine skoro , do sada dvije



a ja Paku znam iz Podgore , mater mi je od doli, a brat i Paka su prijatelji

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 04/11/2010 : 10:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
a sto ne bi bili sa starcima , rucak svaki dan , cist ves , kuca namjestena , sve bas sve .... samo doci , leci , jesti , citati , gledati i izaci vanka , kuda ces ljepse

dok sam studirao spoznao sam sve kvalitete usamljenickog zivota

feka
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13415 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 04/11/2010 : 10:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
Živim sa mojima, iako bih voleo da se odvojim, ali nema uslova trenutno.
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 04/11/2010 : 10:57:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Ja sam se oženio sa 24. Otac me je pomagao prve godine braka dok nisam završio fakultet. Cim sam dobio prvi posao poceo sam da sam izdržavam porodicu. Žena nije zaposlena i mislim da se ni nece zapošljavati. Ja radim za celu porodicu. To jeste nekada preveliki teret, ali tek kad se nadjem u problemima osetim se da sam živ. Sada mi je 34, a imam cetvoro dece. Još uvek smo podstanari, ali se ne žalim ni jednog trenutka. Mislim da imam lep život.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 04/11/2010 : 11:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
Pade mi na pamet scena iz The Magnificent Seven kad O'Reilly (Charles Bronson) izdeveta ono dete i kaze mu kako je,u stvari,njegov cale taj koji je heroj.Mislite o tome


Village Boy 2: We're ashamed to live here. Our fathers are cowards.
O'Reilly: Don't you ever say that again about your fathers, because they are not cowards. You think I am brave because I carry a gun; well, your fathers are much braver because they carry responsibility, for you, your brothers, your sisters, and your mothers. And this responsibility is like a big rock that weighs a ton. It bends and it twists them until finally it buries them under the ground. And there's nobody says they have to do this. They do it because they love you, and because they want to. I have never had this kind of courage. Running a farm, working like a mule every day with no guarantee anything will ever come of it. This is bravery. That's why I never even started anything like that... that's why I never will.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/11/2010 : 11:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by split85
ali živit s roditeljima , a nemat nekoga smisla da napreduješ u životu, e to je vec ozbiljan problem


Tako je, to sam zapravo i ja mislio rec... Nije problem što "dijete" (covjek) ostane s roditeljima i kasnije, da si uzajamno pomažu financijski i oko raznih kucanskih poslova, djece itd., nego što ima odnos s roditelji ostane samo eksploatacija radi lagodnog života.

Lijepo je kad se više generacija obitelji slažu pa svi zajedno žive u kuci i aktivno participiraju u njihovih životima, no nije to moguce kod svih. Meni je cudno što neki roditelji nisu naucili neke stvari o životu niti nakon 50 godina života, i ti jednostavno kao "dijete" (mislim, njihovo dijete si ti cak i u poznijim godinama) moraš biti pametniji od njih. Ionako se ti pokušavaš snaci u životu, a oni jednostavno moraju sve otežavati.

Kako je netko vec rekao ovdje, kad smo se odvojili, postali smo najbolji prijatelji. Tako je i kod mene bilo, roditelji su jednostavno postali zreliji. A ja osamostaljenjem uvidam kako nije lako poceti sve ispocetka sam.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/11/2010 : 12:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by feka82

quote:
Originally posted by Paka01

Trenutno studiran u Zagrebu i super mi je, živin sa prijateljicon, al kad god su praznici, oden doma u Podgoru... Najduže se zadržin priko zimskih praznika i priko lita. Štajaznan, meni se isto više ne da stat sa mojima, stalno dernjava, svada, ovo ono, pripozna sam se u Obi-Wanovome postu



i ja ti ljetuljem u podgori svake godine skoro , do sada dvije



a ja Paku znam iz Podgore , mater mi je od doli, a brat i Paka su prijatelji



Uf šta ste kul
Zajebajen se, feka82, javi se koji put dogodine za na pice A i ti Srecko si moga navratit malo, kaže Toni da nisi odavno bija...

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 04/11/2010 : 12:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
quote:
Originally posted by Paka01

quote:
Originally posted by split85

quote:
Originally posted by feka82

quote:
Originally posted by Paka01

Trenutno studiran u Zagrebu i super mi je, živin sa prijateljicon, al kad god su praznici, oden doma u Podgoru... Najduže se zadržin priko zimskih praznika i priko lita. Štajaznan, meni se isto više ne da stat sa mojima, stalno dernjava, svada, ovo ono, pripozna sam se u Obi-Wanovome postu



i ja ti ljetuljem u podgori svake godine skoro , do sada dvije



a ja Paku znam iz Podgore , mater mi je od doli, a brat i Paka su prijatelji



Uf šta ste kul
Zajebajen se, feka82, javi se koji put dogodine za na pice A i ti Srecko si moga navratit malo, kaže Toni da nisi odavno bija...



cujemo se , pokazes mi i koju policu , necu se buniti ako mi poklonis bar 20 stripova salim se , drago mi je znati da ima tako dobrih jarana i u manjim mjestima i to bas koja ja posjecujem

feka
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/11/2010 : 12:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Još ce ispast da si bija kod mene u kuci u apartmanu ovo lito
A neman ti ja baš puno stvari na polici za pofalit se... Ma Podgora je zakon, normalno da ce bit dobrih ljudi i sve Lokalpatriotizam haha

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 04/11/2010 : 13:04:17  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message
quote:
Originally posted by Paka01

Još ce ispast da si bija kod mene u kuci u apartmanu ovo lito
A neman ti ja baš puno stvari na polici za pofalit se... Ma Podgora je zakon, normalno da ce bit dobrih ljudi i sve Lokalpatriotizam haha



i ja sam tak poceo , odnosno citav zivot skupljam i kad skupim dadnem , ne bi trebao to biti slucaj i ovaj put , sada sam momak sa iskustvom
A bio sam kod letica ljetos , mozda su ti i u rodu , odnosno kako ti je ime moja sestra zna i crnog ciganina u podgori ona je bila redovnija od mene Ja sam poceo dolaziti po njenoj preporuci a i radi uspomena iz djetinstva

feka
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 04/11/2010 : 13:06:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Nisu mi Letice u rodu, oni su drugi dio Podgore Ja sam ti kod hotela Mediteran, ako znaš možda di je to...
A ime ceš dobit na PM

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 04/11/2010 : 13:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message
adriano nas sve zajebaje,
osim ako nema erektilni poremecaj, pa mu stvarno netreba nikad privatnost

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 04/11/2010 : 14:14:05  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by split85

radit, štedit i živit s roditeljima neko vrime npr 3-4 godine da se nešto uštedi da možeš kupit sebi krov na glavom
ali živit s roditeljima , a nemat nekoga smisla da napreduješ u životu, e to je vec ozbiljan problem



svaka cast ako možeš za 3-4 godine kupiti krov nad glavom....šotor možda ili rabljenu kamp prikolicu
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 04/11/2010 : 15:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
ne treba meni erektilna funkcija, to je sve precijenjeno, a i samo mi smeta.
quote:
Originally posted by dnevni boravak

adriano nas sve zajebaje,
osim ako nema erektilni poremecaj, pa mu stvarno netreba nikad privatnost

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17749 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/11/2010 : 18:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
svaka cast


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/11/2010 : 18:24:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by cronos six

ja bih samo postavio pitanje!zbog cega se treba odvojiti od roditelja u propalim balkanskim drzavama?zbog cega,da bi bili samostalni,i drkali kurac u prazno,i glumili evropu!
ako neko ima sanse da ostane kuci(mada je doslo vreme,da mrzimo i svog najblizeg)nek tu i ostane,forever!
postoje velike razlike u sklapanju porodicne zajednice,i to stoji!oni koji su smislili plan da rascepljuju domove,to su smrdljive vaske koje i sami osecamo na svojoj kozi.
etno dozivljaj je da svekrve ne podnose snajke,i obrnuto,i da zetovi mrze tasta,pa taman se ogrebali za struju,i vodu.
sve porodice koje pokusavaju da se odvoje od maticne kuce,uglavnom(al ne uvek)stradaju zbog usranog sistema.
nemam roditelje i zivim sam sa zenom i cerkicom,ali sam protivnik bilo kog savremenog razdvajanja,tj odvajanja.a to sto nam se cini da su nam roditelji suvisni,to je u stvari pomesan stav,pogotovo zene sa podrskom supruga.



Amin.
Da mi nisu dali stan, da nisam oženjen i zaposlen, živio bih s roditeljima samo tako... Bez ikakvog srama. Zašto izigravati neku Ameriku kad je jano da smo uglavnom svi siromašni i da je nasilno odvajanje kucanstava cist finansijski promašaj. A kada se mora, slože se snaja i svekrva, još kako.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 04/11/2010 : 18:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
Mojim precima bila dosta i zemunica Valja se celiciti
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 04/11/2010 : 19:03:28  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

da li još živite s roditeljima? ja da, iako su mi kupili stan i imam uvjete za selidbu, ne želim nikud. imam svoje razloge: ne placam režije, ne moram prat, peglat, ne moram ništa osim ic na posao. dodem doma s posla, pa citam knjige ili stripove. vikendima se napijem. cesto nekudd i otputujem. šta mi fali. imam 32 godine.



To majstore, konacno neko tko je provalio smisao zivota! Uzivati i "greba" do groba! Ma, ko macja guza!

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 04/11/2010 : 20:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by feka82

quote:
Originally posted by Paka01

Trenutno studiran u Zagrebu i super mi je, živin sa prijateljicon, al kad god su praznici, oden doma u Podgoru... Najduže se zadržin priko zimskih praznika i priko lita. Štajaznan, meni se isto više ne da stat sa mojima, stalno dernjava, svada, ovo ono, pripozna sam se u Obi-Wanovome postu



i ja ti ljetuljem u podgori svake godine skoro , do sada dvije



meni cimer iz podgore
svi putovi vode u rim
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000