forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Edgar Alan Po pod obavezno!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

sawitch
Advanced Member



Serbia
39970 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/12/2010 : 09:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Kako moze neko da ti zgadi pisca kog volis uvlacenjem u strip??? Nije mi jasno... Znas i sam da je to izmisljotina a njegove knjige su prava stvar...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/12/2010 : 11:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by REJS
Evo sta, trpi silovanja raznih kretena koji vise nemaju sta da pisu,plasim se da Desanka Maksimovic ne upadne u neki strip i prebije nekog.Covek vise nije siguran ni u biblioteci.A Boseli je za mene jedna ogromna o.Velika nula od pisca,moze slobodno da kaze da je strip vratio u obdaniste-jaslice.


Da, i onda je došao Rejs sa nebesa i zabludjelima otkrio najvecu tajnu! Napravi ti 300 prica i objavi u milijunima primjeraka pa onda piši da je netko kreten. Covjek napravi posvetu omiljenim piscima i odmah je kreten? Ajd što seruckaš...


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 24/12/2010 : 16:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Pa ako si moderna ovca onda mozes aplaudirati,ja necu.A da je kreten nije,veci su oni sto ga velicaju.Mozda i njegova baba pise scenario,divim se tvom intelektu i ukusu ,tebe je lako zadovoljiti,nizak ti kriterij.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 24/12/2010 : 16:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
I jebi ga ako posle 300 brojeva nema ideja ne mora da pise.Neka da to nekom drugom ili neka odustanu od Zagora.Veliki je problem napraviti novog junaka,i resiti problem izlizanosti.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

sofronije
Starting Member



79 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 24/12/2010 : 16:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sofronije a Private Message
Ako je Zagor Boselijev prijatelj,onda mu Helingen i ne treba.HeHeHe He

Pojedem nekad sebi sorc.
Go to Top of Page

sofronije
Starting Member



79 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 24/12/2010 : 16:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sofronije a Private Message
Mislis da ga je vise unistio nego Helingen?

Pojedem nekad sebi sorc.
Go to Top of Page

sofronije
Starting Member



79 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 24/12/2010 : 16:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sofronije a Private Message
Ma nista me ne interesuje neka deca citaju svoje omiljeno stivo,razvice se u mudrace i bice kao Po,ubaceni u neku jakuuuu Boselijevu pricu.

Pojedem nekad sebi sorc.
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 24/12/2010 : 16:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Sofronije! Mozes li zajebavati nekog drugog,ako ti se svidja Boseli slobodno ga citaj,sto se mene tice ova tema je zavrsena.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 24/12/2010 : 23:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Misljenje je najnezdravija stvar na svetu i ljudi od njega umiru bas kao i od svake duge bolesti.

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 25/12/2010 : 00:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message
Slazem se sa tobom culfis. Misljenje ponekad zna biti jako opasno. Jos ako mislis SVOJOM glavom... UUU.....to je na Balkanu jako opasno!

Elem, ni Po nije za svakoga. Jeste li gledali filmove bazirane na njegovim delima? Pogledajte opet pa mi recite iskreno sta o kom filmu mislite.

Kao sto ja ne gotivim velikog Hemingveja, tj. filmove bazirane na njegovim delima. Tako ima i onih drugih koji ne gotive Poa u bilo kojim oblicima.


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 25/12/2010 : 13:30:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Filmovi sa Vinsetom Prajsom su odlicni bar oni iz 60-ih,posle su upali u trash 70-ih i tu je krak Prajsu.Poenta je da se ni u jednom od tih filmova ne uvaljuje Po,sto je i logicno.Covek je pisac a ne glavni junak,a pisci su ponekada u senci svojih dela.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

skviki
Average Member



Serbia
723 Posts

Member since 29/12/2006

Posted - 25/12/2010 : 22:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send skviki a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Pa ako si moderna ovca onda mozes aplaudirati,ja necu.A da je kreten nije,veci su oni sto ga velicaju.Mozda i njegova baba pise scenario,divim se tvom intelektu i ukusu ,tebe je lako zadovoljiti,nizak ti kriterij.

Rejs, aj ne seri vise. Sta te briga da li je nekom nizak ili visok kriterijum ? I meni se nije svidjala tvoja prethodna frizura pa nisam pisao po forumu o tome. Citaj sta volis i ne soli pamet drugima, bolje bi ti bilo.

Bolje je biti bogat nego ne biti !!!
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 26/12/2010 : 11:29:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Sa aspekta kosmicke tacke,frizura je bila potrebna u tom trenutku,avangardni udeo ne racunam a da ti kazem iskreno i tvoje clanstvo u Hari Krismi mi se uopce ne svidja.I da znas onr brosure i propagandne materijale mozes slobodno da vratis,odustajem od vase religije.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/12/2010 : 11:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Pa ako si moderna ovca onda mozes aplaudirati,ja necu.A da je kreten nije,veci su oni sto ga velicaju.Mozda i njegova baba pise scenario,divim se tvom intelektu i ukusu ,tebe je lako zadovoljiti,nizak ti kriterij.



Isto tako ja mogu replicirati tebi i reci da su kreteni i oni koji seru po njemu, no necu... Ne moraš nikome aplaudirati, a ni srati po necijem ukusu samo zato jer ti imaš emocionalne probleme s frizurom i vjerskom opredijeljenošcu. Namjera tvojih postova nije da popricaš o tome, nego da ti izložiš svoje negativno mišljenje i svi se slože i pocnu seruckati na istu temu... Boselli je barem donio malo svježe duha i krvi u serijal, za razliku od današnjeg prvog covjeka staffa.

Poe je pisac, on nije lik svojih prica i ne vidim gdje je problem da ga se eksploatira na taj nacin u stripovske svrhe. Možda nekoga zainteresira pa nakon njegove pojave uzme koju njegovu pricu pa procita. NIkad nisi cuo za fan fiction? Sasvim normalna pojava u svijetu. PIBD serijal je cijeli utemeljen na izmišljenim situacijama u kojim su sudjelovale cijeli niz stvarnih povijesnih osoba. btw., zaboravio si spomenuti da se i tu pojavljuje Poe. Poe iz Magicnog je samo njegova pojava i lik, ne njegova djela.

KOji je uopce tvoj problem s Bosellijem?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 26/12/2010 : 19:25:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Mozda ja nemam problem sa Boselijem,mozda sam samo ljut sto se svet menja a ja ne umem da citam stripove ocima deteta kao nekada.Ali ipak smatram da ako moj stari prijatelj iz detinjstva Zagor,ako ne napreduje ne mora ni da nazaduje.Cemu brzopletost i zurba za hiljadu Helingenovih povrataka,ako oni nisu dovoljno sazreli u piscevoj masti,neka se slegnu i sacekaju pravu inspiraciju.Nemam nista protiv Po-ovog lika,vec me nervira sto se ista tema i isti lik cede ko limunovi do kraja.I sto rece Sundjer Bob hiljaditi put,pocepao sam pantalone.
Ah da za moju religiju,ocigledno nisi nikada cuo za pozoriste apsurda,e to ti je moje baljezkanje od malopre,nepovezano lupetanje dokone budale

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16946 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/12/2010 : 23:24:21  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Boselli je osvježio Zagora deset puta više nego Burattini, i tu je DeeCay potpuno u pravu. E.A.Poe u tom famoznom Specijalnom agentu mi i nije baš dobro legao, kao ni masovno pojavljivanje starih Zagorovih neprijatelja, iako ne mislim da je to loš strip, naprotiv, vrlo ambiciozan scenarij za Bonellijeve standarde koji uopce nije ispao loše... Uglavnom, uvijek radije citam Bosellija nego Burattinija, makar furao Poea u svakoj prici...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 26/12/2010 : 23:29:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Evo što naši cijenjeni forumaši misle o Pou

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=38253&whichpage=2

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 27/12/2010 : 07:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8554 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 27/12/2010 : 07:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
Then this ebony bird beguiling my sad fancy into smiling,
By the grave and stern decorum of the countenance it wore,
`Though thy crest be shorn and shaven, thou,' I said, `art sure no craven.
Ghastly grim and ancient raven wandering from the nightly shore -
Tell me what thy lordly name is on the Night's Plutonian shore!'
Quoth the raven, `Nevermore.'

Much I marvelled this ungainly fowl to hear discourse so plainly,
Though its answer little meaning - little relevancy bore;
For we cannot help agreeing that no living human being
Ever yet was blessed with seeing bird above his chamber door -
Bird or beast above the sculptured bust above his chamber door,
With such name as `Nevermore.'

But the raven, sitting lonely on the placid bust, spoke only,
That one word, as if his soul in that one word he did outpour.
Nothing further then he uttered - not a feather then he fluttered -
Till I scarcely more than muttered `Other friends have flown before -
On the morrow he will leave me, as my hopes have flown before.'
Then the bird said, `Nevermore.'

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

sofronije
Starting Member



79 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 30/12/2010 : 09:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sofronije a Private Message
Odgledao Ravena,odlican film.

Pojedem nekad sebi sorc.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000