forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Klima uredaj
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

GGG
Senior Member



Slovenia
2533 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 19/05/2011 : 14:19:59  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Isplati se kupiti i klimu koja ima (ne prekomplicirano) vremensko podešavanje. Kod nas imamo podešeno, da klima radi dok smo na poslu i u školi (npr od 11 do 14), tako da je kuca dobro rashladena i uz malo zdrave pameti dodatno hladenje ni ne treba. Uglavnom - spusti rolete, ne otvaraj bez veze vrata i prozore, što manje kuhaj, (ako vec moraš kuhati 20l gulaša, kuhaj navecer). Ako imaš prostora, isplati se nabaviti i kakav ventilator, pa ga staviš u suprotan kut ili susjednu prostoriju - tu je pravilo bigger is better

Što se modela i montaže tice, najvažniji je dobar i pametan majstor

Stara Huta za 36 minuta
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 28/05/2011 : 10:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Eto, biti cu cetvrti u zgradi koji ima klimu.
Kupili neku Vivax 3.5 kw (sa dostavom i ugradnjom) za 2660 kn. Kaže tip da može i da se dogrijava u prelaznim periodima.
Tako da smo to rješili...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 28/05/2011 10:19:14
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 28/05/2011 : 10:59:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Eto, biti cu cetvrti u zgradi koji ima klimu.
Kupili neku Vivax 3.5 kw (sa dostavom i ugradnjom) za 2660 kn. Kaže tip da može i da se dogrijava u prelaznim periodima.
Tako da smo to rješili...


Nisi pogrijesio sa izborom
ja imam u svojoj kancelariji postavljenog Vivaxa koji radi mnogo bolje od nekih renomiranijih proizvodjaca koje sam takodje ugradio kod sebe i ne samo da mi dogrijava u prelaznom periodu vec sasvim dobro grije u hladnim danima
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 28/05/2011 : 14:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
klima konza

vise sexa
manje znoja

na 16
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 30/05/2011 : 17:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
Vjerujem da ti je ponki odgovorio na private,ali za svaki slucaj(buduci da je i meni termoenergetika struka)....inverter tehnologija ti je za razliku od standardnih klima koje rade konstantnom brzinom bazirana na principu da se smanjuje opterecenje,a samim time i poveca ušteda kada se postignu zadani parametri....To se postiže tako da inverter kontrolira brzinu vrtnje kompresora...Iskreno,ne razumijem zašto ti je ponki savjetovao da ne uzimaš inverter tehnologiju,ali moguce da je u pravu jer on je ipak prakticar,a ja sam o ovome radio samo u teoriji na fakultetu.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 30/05/2011 : 17:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
Sorry,previdio sam da si vec kupio
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 31/05/2011 : 10:40:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by sumohrvat

Vjerujem da ti je ponki odgovorio na private,ali za svaki slucaj(buduci da je i meni termoenergetika struka)....inverter tehnologija ti je za razliku od standardnih klima koje rade konstantnom brzinom bazirana na principu da se smanjuje opterecenje,a samim time i poveca ušteda kada se postignu zadani parametri....To se postiže tako da inverter kontrolira brzinu vrtnje kompresora...Iskreno,ne razumijem zašto ti je ponki savjetovao da ne uzimaš inverter tehnologiju,ali moguce da je u pravu jer on je ipak prakticar,a ja sam o ovome radio samo u teoriji na fakultetu.



Iako je ja imam evo par razloga :

1. dosta skuplja pri kupovini
2. kompleksnija i skuplja za odrzavanje
3. ugradnja inverter kompresora u klime je prisutna svega nekoliko godina i ima jos uvijek jako puno problema

inace njene najvece prednosti su :
- manja potrosnja struje ali u odnosu na razliku u cijeni nije
isplativo(tj. bilo bi opravdano uz 24h sati koristenja dnevno
nakon 4-5 godina)
- grijanje na temparaturama kad je vanjska temparatura ispod 0 za
sta sam shvatio da Obiju nije bitno

Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 31/05/2011 : 11:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message

quote:
Originally posted by Lord Vader89

imas i na engleskom, zove se draught, itditd....



Nemas pojma vejdere. draught je susa, draft je promaja.

Jebe mi se sto je post od pre 15 dana.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 31/05/2011 : 11:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
bravo grujice
uzas
isusila me ova norveska po pitanju engleskog
promaja mi u glavi

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/06/2011 : 19:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Klima ugradena. Još nemam neku potrebu za njom no informacije nikad previše.
Ako netko zna:
U uputstvu se cesto spominje ventilatorski nacin rada - šta je to i cemu služi?
Trenutno nije velika temperatura, ali je vlaga za ubit - da li je funkcija dry ono što mi treba?
Previše mudruju oko podešavanja lopatica. Nešto treba rucno, nešto tipkama air direction i swing. Zašto rucno? I zašto ima cak dvije tipke - šta koja radi?
Koliko je dobra funkcija auto?
Koristite li opciju sleep?
Stavljate li da piri na low, med ili high?
Strujni kabel je dugacak samo 1 metar - da li je to normalno?

Znam da su mi pitanja žešca, ali meni su ovo ipak španska sela...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 07/06/2011 19:19:52
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000