forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Posao u ARABSKIM zemljama (ima netko iskustva)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/05/2011 : 00:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
kazem ti da zavisi iz koje zemlje, meni brat u Beogradu kao dipl. ing. gradj. radi za 350 eura tako da je 1200 solidan napredak....

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40013 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/05/2011 : 01:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Juce mi bio drugar iz Dubaija i kaze mi da bih u prodavnici tipa Mamut kod nas imao oko 1000 eura platu.. Decko radi kao stujart u flaj emirejts...

Masni, mozda on radi kao fizikalac a ne sa svojom skolom.. Sudeci po ovoj prici i po emisiji Mire Adanje Polak, taj tvoj sere...
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 21/05/2011 : 10:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Pa kolika je uopce prosjecna placa u Srbiji? Koliki je minimalac uopce? Ovih 350 € što je gori @masni spomenia kod nas prakticki imaju najmanje placeni radnici, odnosno 2592.542 kn s tim da vecina poslodavaca u RH krši zakon o minimalcu koji iznosi 2986 kn. To mi stvarno malo zvuci. A dipl.ing ...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 21/05/2011 : 10:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ja sam na nekim forumima saznao da ovaj Qatar Airways bolje placa (ako govorimo o stjuartima) nego Emirates,...ali i to nije neka razlika. Tamo je neka djevojka napisala, da ce joj plata biti mislim da oko 1200 eura (za stjuardesu) što i nije neki novac.....Spomenula je i neke bonuse koji idu uz platu ali ne znam baš koliki su....
Sve u svemu za 1200 eura me ne zanima da promjenim klimu....Možda stvarno plata varira iz koje zemlje dolazite,....iako Slovenija ima veci standard on nekih drugih zemalja recimo do Srbije ali svejedno vidite plata tek 1200, vjerovatno isto ako dolazite iz Srbije bi imali 1200,....samo da kod nas 1200 i nije baš neki novac kojim cete lijepo živjeti, zbog skupih stvari u trgovini....
Otvorio sam ovaj topik da saznamo koji bi to posao bio dobro placen u tim zemljama (ili nekoj drugoj).
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 21/05/2011 : 11:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message
Prosecna plata 200 evra s tim sto vecini ljudi kasni.Meni duguju 6 plata koje su 200 evra.Za pola godine 1200 evra zarade.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 21/05/2011 : 11:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by REJS

Prosecna plata 200 evra s tim sto vecini ljudi kasni.Meni duguju 6 plata koje su 200 evra.Za pola godine 1200 evra zarade.

200 €????
Pa od cega vi živite?
Mora da je jeftinija hrana, cigarete, režije... Kakva vam je cijena goriva?

Btw, koliko je 200 € preracunato u dinare?

Trljam ruke.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40013 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/05/2011 : 12:02:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Hahahaha... 200??? Ja sam imao 18000, to je 180 i to bez putnih troskova... A isao sam 50km na granicu na posao, odbij putne troskove pa vidi kolika je plata... Jeb'o im pas mater... A inace, mislim da je minimalac koji bi morao biti uplacen sa fakultetom 42000, a ja dobijao 18000, pa ti vidi kakvo je stanje... I morao sam dati otkaz pre 2 meseca... Bolje za dzabe da sedim kuci nego da za dzabe radim, i nocnu...

A inace, plata u Fly Emirates za stjuarte su oko 3500 dolara...
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 21/05/2011 : 12:18:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Koji si posa radia? Vidin da si dipl.ing pa mislin da bi ipak triba imat neku jacu placu.
Mislin ne ide mi u glavu da imaš 180 € place?! Jbt, pa oni klinci šta u Kini i Vijetnamu šiju tenisice i lopte imaju vecu placu!

Trljam ruke.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40013 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/05/2011 : 12:24:34  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Radio sam u spediciji.. Eto.. A od tog dipl. ing. nemam ni go q... Dzabe dao pare za fakultet.. Mogao sam sebi kupiti neki posao..
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 21/05/2011 : 12:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Mene isto živo zanima što cu radit kad završin faks
Možda se preselin u Argentinu pa cu radit ka Gauco, žigovat konje i goveda...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/05/2011 : 14:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
Iskreno ti kazem da Arapi cene iz koje si zemlje i tako placaju, englez na istoj poziciji ima 7000 eura. U Srbiji je sve u kurcu , plate su nikakve, a nezaposlenost ogromna...... prosecna plata je oko 200 eura, nisi prijavljen, radis minimum 10-12 sati... Itd... Moj brat ima satnicu kao dipl. gradj ing ispod 100 din na sat ispod 1 eura, jer neretko radi 12 sati dnevno... ne postoji subota i nedelja .... U Srbiji jedino poslodavci odlicno zive... sve ostalo prezivljava i to jedva.... benzin je 1,25 eura, Najjeftinije cigare su 0,7 eura... Cene su skoro kao u europi , a plate Africke. Razumes nece da arap placa srbina vise od 1200 kad taj isti srbin radi u srbiji za 350-500 eura... nisu oni ludi... Ne veruj sve sto ti pricaju na TV.. nije to bas tako bajno... Imali bi mozda vece plate da imaju interacionalne licence... i da napomenm da je sretan onaj ko radi... pa za bilo kakvu platu.... jer nema posla

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens

Edited by - masni on 21/05/2011 14:18:11
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40013 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 21/05/2011 : 14:22:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Pa ne moze on tebe da plati 400 eura jer ti u Srbiji imas 200 kada je samo stan u Dubaiju 700... Mora da postoji neki nivo rada... Eto, kazem ti sta mi je drugar rekao...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/05/2011 : 14:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by masni

benzin je 1,25 eura


?!?!? Gde ? :D Zeldi uveliko 140 +-, a bemzin 129-130, a buduci da je ojro ovih dana oko 98...i sad jos ide cena 4 din gore zbog izjednacenja akciza...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 21/05/2011 : 14:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Nije ni kod nas bajno, al' to se dobro zna. Uvik je bilo tako da "onaj ko se zna dobro uvuc u bilo ciji šupak" ima bolji posal od onoga što ima kvalifikacije, sposobnost ili vještinu. Kod nas ako radiš u državnoj firmi, zaboravi na napredak osim ako nisi u doticnoj stranci. Samo drži poziciju i udebljaj se 38 kg za 8 godina rada. Sramota!
Raspickali su sve najbolje firme što su iole imale što za pokrast, radnike potirali na burzu i ostavili mnoge obitelji na rubu gladi.
Vlada RH stimulira nerad! Što mislite zašto nijedan Rom ne želi radit? Ne želim bit šovinist, al' cinjenica je da Vlada daje prijavljenima na burzi 1200 kn pa ti pomnoži sa brojem ukucana pa ceš vidit! I još djecji doplatak i kad se sve zbroji dodeš do zakljucka: "Hey, pa koji qrac cu ic radit kod nekog robovlasnika koji ce me jebat 10-12 sati za 3000 kn? Iden skupljat željezo i za misec dana natamburat 20000 kn a ženu i dicu cu poslat da žicaju po tramvaju!"

Da, da... To je naš "American Dream"...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/05/2011 : 14:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
I vas American Dream je jedno 43120941x bolji nego nas ! Ali, glavu gore Srbi, uvek mozete da gledate na Makedoniju npr. Licno mislim da je jedina svrha Makedonije da se Srbi osecaju bolje :D (bez uvrede Makedoncima koji ovo procitaju)

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 21/05/2011 : 15:08:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

I vas American Dream je jedno 43120941x bolji nego nas ! Ali, glavu gore Srbi, uvek mozete da gledate na Makedoniju npr. Licno mislim da je jedina svrha Makedonije da se Srbi osecaju bolje :D (bez uvrede Makedoncima koji ovo procitaju)

Dodi u Zg pa cu te malo prošetat. Nekad je taj grad bio metropola u pravom smislu rijeci (kulture, sporta...). A danas...
Samo malo prošetaj pa ceš vidit. Ljudi su moralno istrulili, spali na najniže grane... Iako, djelomicno su sami krivi. Izbori su uvik bili krucijalni u cijeloj prici, a neizlaskom na njih držimo iste na vlasti i gonimo državu u propast. A da je naš americki san od vašeg bolji 43120941x, teško da je. Kod nas ti je moj frende, litra benzina 10 kn okruglo, 1 šturca kruha oko 8 kn pa ti vidi, kutija cigareta minimalno 18-19 kn i tako. Pa ti vidi naš Land of Dream!

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/05/2011 : 15:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

litra benzina 10 kn okruglo
[/br]


10kn = 1.34 eur

Ja placam eurodizel oko 138-9din na OMV pumpi (jer tamo po mom istrazivanju ima najmanje vode u njemu). To ti po danasnjem kursu 1.42 eur. Na stranu sto je hrvatski benzin >>>>>>>>>>>>>>>> jugopetrolov. I ovo je testirano, tocio sam u hrvatskoj kad sam se vracao iz nemacke, rezervoar sa cro pumpe ima barem 50-100km jacu autonomiju nego sa srpske.

O prosecnim platama si vec cuo.

Nema svrhe da objasnjavas da je u hrvatskoj gore kad nije :D Mislim, sigurno jeste lose, al nije gore. :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 21/05/2011 : 15:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Ne znam, sudeci po tome onda su ocito živežne namirnice jeftinije nego kod nas a i cigarete takoder.
Ja ti mogu samo reci da znam kakva je razlika izmedu manjih mjesta (sela) i vecih urbanih sredina. Tu usporedbu san moga napravit jer živin kraj Biograda, a u Zadar san iša u srednju školu 4 godine. Trenutno san u Zagrebu.
Komparaciju san pocea pravit od doma, kad mi je stara dobila otkaz u firmi di je radila prosjedcno 11 sati za 3000 kn. U kuci ka da se ništa nije dogodilo, samo su ona i stari se više bacili u poljoprivredu. U kuci nicega nije falilo, al' radiš i ubijaš se cilog života da bi bia na nekoj pozitivnoj nuli. Jebeš to. Ja san isto radia s njima kad bi bia slobodan.
Tu san uspia doc do zakljucka da je cili sistem u kurcu kad san jednog dana šeta po pijaci u Zadru i vidia da 1 kg mrkve košta 9 kn. Moj stari kao poljoprivrednik inace uzgaja mrkvu kojoj je otkupna cijena na tržištu 2.5 kn!!! I naravno, što ce moj stari nego (kao i veci tamošnjih poljoprivrednika) dat švercerima po 3.5 kn. Ta mrkva ti je uzgajana s minimumom utroška zaštitnih sredstava, a i s onim cim je prskana moj stari poštuje karencu dok neki jbg, ipak ne. Ocu ti reci da, ipak drukciji je život kod mojih a drukciji po gradovima. Otkaz moje stare uopce nije nešto posebno doživljen, dok na gradu bi bila sasvim druga prica. Na selu se nezaposlenost puno manje osjeti, pogotovo ako imaš bilo kakvo imanje koje možeš eksploatirati...

Trljam ruke.

Edited by - Zlotvor on 21/05/2011 15:30:03
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 21/05/2011 : 15:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

Ne znam, sudeci po tome onda su ocito živežne namirnice jeftinije nego kod nas a i cigarete takoder.

Cigarete i pekarski proizvodi su jedino sto je jeftinije u odnosu na ostatak. Ne pusim doduse tako da me to ne zanima.

Razlika izmedju Beograda i Nisa/Novog Sada ti je ogromna, da ne govorimo o razlici izmedju sela i grada. U Beogradu ti teoretski treba barem 650 eur da bi preziveo i to da pazis sta radis (ako placas kiriju tj ako iznajmljujes stan). U praksi ti se pare tope samo tako. Beograd je prilicno fucking skup za svasta, ali ti se lako zamazu oci jer imas pljeskavicu za 200 din (2 eur +-) i burek za 75 din. Pravo zezanje imas tek kad zagrebes malo povrsinu...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 21/05/2011 : 15:54:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Cigarete i pekarski proizvodi su jedino sto je jeftinije u odnosu na ostatak. Ne pusim doduse tako da me to ne zanima.

Razlika izmedju Beograda i Nisa/Novog Sada ti je ogromna, da ne govorimo o razlici izmedju sela i grada. U Beogradu ti teoretski treba barem 650 eur da bi preziveo i to da pazis sta radis (ako placas kiriju tj ako iznajmljujes stan). U praksi ti se pare tope samo tako. Beograd je prilicno fucking skup za svasta, ali ti se lako zamazu oci jer imas pljeskavicu za 200 din (2 eur +-) i burek za 75 din. Pravo zezanje imas tek kad zagrebes malo povrsinu...

Ne "ložim" ni ja.
Jbg, tako je i u Zg. Svi što su na selu misle da je vamo utopija, al život je prilicno skup. Stanarina nigdi za garsonijeru nije ispod 1000 i nešto kn i to u periferiji. Pribroji režije i to ti je oko 2000 kn misecno. Dodaj si još da moraš imat spize u frižideru uvik i tu se isto dosta potroši. Voziš li se autom na posal, triba livat gorivo. Osnove osnova su ti oko 3500 kn. Znaci da bi skromno živia, moraš imat bar 2000 - 2500 kn na tih 3500. Al skromno, ne dobro.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13431 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 21/05/2011 : 18:48:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor
200 €????
Pa od cega vi živite?



To ni nama nije jasno

Ne, ovo je užas u zadnje vreme. Sve se više mislim da ako uspem da se uguram negde u inostranstvu, to ozbiljno i uradim..

Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 21/05/2011 : 18:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by Imrahil

To ni nama nije jasno

Ne, ovo je užas u zadnje vreme. Sve se više mislim da ako uspem da se uguram negde u inostranstvu, to ozbiljno i uradim..



Klasicni "brain drain" ....

Trljam ruke.
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2533 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 23/05/2011 : 12:18:37  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Još malo o platama kod arapa - oni te placaju bruto, s time ako imaš kombinaciju npr 3 mjeseca doma, 6 mjeseci UAE, plata ti je za trecinu manja. Placa se još i stan ali je uglavnom tako, da ti je poslodavac ujedno i "gazda" za stan, pa ti najam i troškovi dodatno spuste neto. Tu su još putni troškovi i neko zdravstveno osiguranje (tu je tek džumbus jer skoro nijedno osiguranje ne pokriva sve zaljevske zemlje, a cak ni sve emirate u UAE), pa plata u dolarima... Kad to sve zbrojiš + još mirovinsko kod kuce, vjerojatno na kraju ostaneš sa 1000 - 1500€. A i to je dosta ako pogledaš domace alternative
Istina je i to o cijeni pojedinih nacija - englezi, nijemci i skandinavci su prva liga, onda amerikanci, mi smo kao "rusi" negdje u sredini sa ostalom istocnom evropom i koreancima, za razred niže su arapi (Egipat, Jordan) i filipinci, dok su indijci i pakistanci de facto robovi i potrošni material. Cijenu nam drže zapadne (njemacke, skandinavske, francuske, australske, ali ne i engleske) firme koje su naviknute na "jugovice" a azjsku radnu snagu izbjegavaju
Nažalost sa bilo kakvim radom u inostranstvu je tako, da se najviše isplati ako ti to ne baš i treba. Znaci ako imaš neku pristojnu platu doma, možeš naci vani još bolju. Ali kada si u to prisiljen, to dobro znaju i poslodavci, pa namjerno traže ljude iz zemalja, koje na takve plate pristaju i nude im za nijansu vecu platu nego doma

Stara Huta za 36 minuta
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/05/2011 : 14:58:51  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Da GGG, sasvim si u pravu.
Nego, ajde da na ovom topiku pronademo i zemlju i posao koji bi bio dobro placan.
Šta je sa recimo Australijom,Kanadom,Novim Zelandom ili Lihtenštajnom,Luksemburgom,Ferskim Otocima,San Marinom?

Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2533 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 24/05/2011 : 09:00:22  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Koliko ja pratim stvari, od gore nabrojenog jedino Australija aktivno traži radnu snagu i još preferira bijelce. Jedino je problem udaljenost, tako da se isplati preseliti tamo bar na kakvu godinu ili dvije

Stara Huta za 36 minuta
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000