forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Fenomen zagorovih slicica
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 08/09/2011 : 19:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message

U poslednje vreme sam se malo aktivirao da kompletiram svoj set živih zagorovih slicica i dosao sam do zakljucka da to niko živi nema ...
Menjao sam nesto sa Kornerom, Mekvikom, Savicem, Danijelom i ne mogu da nadjem nikoga vise ko pokušava skupiti zagorove slicice ...
Ajd da probamo na ovom topiku da se pronadjemo i nesto izmenjamo istrgujemo ili slicno ...

Evo ovo su moji duplikati zagorovih slicica:
25,32,69,85,88,99a,118,128,136,143,149, 169,218,225,228,231,

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 08/09/2011 : 19:34:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message
prevario si se malo...
imaju kompleti...ali ljudi jednostavno o tome ne govore ili nece da ih nacinju...komplet imam,a mozda ga uskoro stavim na Limundo
p.s.da nemas slucajno neke slicice za album Podmornice i brodovi(1937) izdato u kraljevini Yugoslaviji?
pozdrav

Isuse Hriste sine Boziji,pomiluj me gresnog
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 08/09/2011 : 19:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
izem ti topik bez slika ... cisto da bude zanimljivije i da se zavrti prica evo kako sam ja
upakovao moj set slicica.
Ovaj album za markice mi je postao tesan pa sad pokusavam da pronadjem jos jedan takav ...



Ovo je jos jedna dokona glupost koja se sama od sebe zapatila kod mene ...
Trayeci stripove i kupujuci ih od raynoraynih ljudi nailazio sam i na ove famozne slicice
isecene sa zadnje stranice stripova (najave za sledeci broj).
Bilo mi je zao da ih bacim pa sam ih lagerovao, i nakupilo se toga
oko 70-80 kom ...
Ako neko ima toga neka se javi ... dogovoricemo nesto ...




nadam se samo da necu u jednom trenutku doci u iskusenje da pocnem i sam da seckam te slicicie
ne bi li kompletirao set

Edited by - andjelt on 08/09/2011 20:02:07
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 08/09/2011 : 19:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message

Jos jednom, ja za menjazu imam sledece zagorove slicice:
25,32,69,85,88,99a,118,128,136,143,149, 169,218,225,228,231,

kako vi stojite sa njima ?
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 08/09/2011 : 19:49:34  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message
zasto ne pokusas da kupis na e-bayu originalni album zagora koji je 20x lepsi od naseg...imas i kesice pune...nisu skupe..porucujes preko E-ducana u Bg-u uz malu proviziju

Isuse Hriste sine Boziji,pomiluj me gresnog
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 08/09/2011 : 19:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message
quote:
Originally posted by andjelt



izem ti topik bez slika ... cisto da bude zanimljivije i da se zavrti prica evo kako sam ja
upakovao moj set slicica.
Ovaj album za markice mi je postao tesan pa sad pokusavam da pronadjem jos jedan takav ...



Ovo je jos jedna dokona glupost koja se sama od sebe zapatila kod mene ...
Trayeci stripove i kupujuci ih od raynoraynih ljudi nailazio sam i na ove famozne slicice
isecene sa zadnje stranice stripova (najave za sledeci broj).
Bilo mi je zao da ih bacim pa sam ih lagerovao, i nakupilo se toga
oko 70-80 kom ...




nadam se samo da necu u jednom trenutku doci u iskusenje da pocnem i sam da seckam te slicicie
ne bi li kompletirao set


da li je ovo na slici tvoj album zagora...nisi valda naslovnu nalepio na korice...sto ga unisti ili si ioak veliki zaljubljenik...pozdrav

Isuse Hriste sine Boziji,pomiluj me gresnog
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39929 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/09/2011 : 20:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ja isto pokusavam da sakupim set ali mi toza okrnjio moju kolekciju.. Bice valjda jednom...

@Kosmajac
Imas li druze duplikata ili "samo" set? Mada bih menjao sve moje zive slicice (razlicite - oko 100 komada) za dobro ocuvan popunjen album pa neka se drugi pati sa setom slicica.. Inace, skupe su, postizu neverovatne cene, retke, svima trebaju a niko ih ne da...
Go to Top of Page

antares
New Member



Serbia
248 Posts

Member since 02/08/2010

Posted - 08/09/2011 : 20:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send antares a Private Message
quote:

nadam se samo da necu u jednom trenutku doci u iskusenje da pocnem i sam da seckam te slicicie
ne bi li kompletirao set




Šta ima loše u seckanju? Tih slicica više nema na kioscima tako da ako hoceš da ih skupiš trebaš da debelo platiš. Po meni to je glupo kad možeš da prodeš sasvim jeftino a ako si pedantan i vešt uopšte se nece primetiti da su secene. Bitno je da u albumu imaš sve one Zagorove avanture,prijatelje i nepreprijatelje a dal su "žive ili mrtve" slicice who cares, bitno je da imaš pun album koji lepo izgleda.
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 08/09/2011 : 21:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Ja isto pokusavam da sakupim set ali mi toza okrnjio moju kolekciju.. Bice valjda jednom...

@Kosmajac
Imas li druze duplikata ili "samo" set? Mada bih menjao sve moje zive slicice (razlicite - oko 100 komada) za dobro ocuvan popunjen album pa neka se drugi pati sa setom slicica.. Inace, skupe su, postizu neverovatne cene, retke, svima trebaju a niko ih ne da...


matori imam samo set...mozde jos negde zatureno 15/20 komada ako naletim javljam....inace sorry veceras za Paju i Ja,Miki(na Limundu)..nisam sebi uzimao nego komsiji...jebi ga...pozdrav

Isuse Hriste sine Boziji,pomiluj me gresnog
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39929 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/09/2011 : 21:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Hteo sam da te ubijem.. Odlicni bili.. Rekoh sebi da cu uzeti i onda zive slicice utopim pa smanjim trosak albuma.. Ali ne da mi se.. Ali neka, bice toga jos... 'ajde vidi ako nadjes te slicice pa cemo se dogovoriti nekako... Taman kada se konacno vidimo pa da preuzmem poklon..
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 08/09/2011 : 21:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
quote:
Originally posted by antares

quote:

nadam se samo da necu u jednom trenutku doci u iskusenje da pocnem i sam da seckam te slicicie
ne bi li kompletirao set




Šta ima loše u seckanju? Tih slicica više nema na kioscima tako da ako hoceš da ih skupiš trebaš da debelo platiš. Po meni to je glupo kad možeš da prodeš sasvim jeftino a ako si pedantan i vešt uopšte se nece primetiti da su secene. Bitno je da u albumu imaš sve one Zagorove avanture,prijatelje i nepreprijatelje a dal su "žive ili mrtve" slicice who cares, bitno je da imaš pun album koji lepo izgleda.


pogledaj malo bolje na šta se odnosi to "secene" .. malo si pobrko loncice druze, ali nije bitno
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 08/09/2011 : 21:22:13  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
Meni fale 240,214,172,95....pa ako ima ko..


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 08/09/2011 : 21:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
quote:
Originally posted by elfak nish

Meni fale 240,214,172,95....pa ako ima ko..



imas li nesto od duplikata ?
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 08/09/2011 : 21:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Hteo sam da te ubijem.. Odlicni bili.. Rekoh sebi da cu uzeti i onda zive slicice utopim pa smanjim trosak albuma.. Ali ne da mi se.. Ali neka, bice toga jos... 'ajde vidi ako nadjes te slicice pa cemo se dogovoriti nekako... Taman kada se konacno vidimo pa da preuzmem poklon..


ma nema frke samo se javi dan ranije kad bi dolazio....da se organizujem...pa da dodjes do mene ako hoces da uz neko pivce/rakijce/sokce ili balonce malko porazgovaramo...i to kod keve u stari stan u Jerkovicu jer tamo drzim duplikate i ono sto prodajem a sto mi ne trba..uvek nesto otkacinjem i veruj mi ako poludim ima sve da spalim ispoklanjam poklonim ili se pokenjam po svemu....

Isuse Hriste sine Boziji,pomiluj me gresnog
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39929 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/09/2011 : 21:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ej, jel' mi verujes da je to meni palo na pamet pre neki dan... Iznervirao sam se pri pregovorima sa Tozom i doslo mi da sve spakujem zajedno, okacim na Limundo za 10 dinara i da se resim bede..
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 08/09/2011 : 21:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
quote:
Originally posted by andjelt

quote:
Originally posted by elfak nish

Meni fale 240,214,172,95....pa ako ima ko..



imas li nesto od duplikata ?



Jok!
Jedan lik je na spletkomatu imao sve 4 koje mi fale za pun album,i nije hteo da ih proda za novac,trazio mi stare fudbalske slicice,popizdeo sam.


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 08/09/2011 : 21:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Ej, jel' mi verujes da je to meni palo na pamet pre neki dan... Iznervirao sam se pri pregovorima sa Tozom i doslo mi da sve spakujem zajedno, okacim na Limundo za 10 dinara i da se resim bede..


ma iziveli smo se sa stripovima slajbama i....ajde bre da pravimo decu i da stvaramo...a kad prodje malo vremena i ako se ustedi naci ce se i malko vremena da ponovo bacimo oko na sakupljanje...

Isuse Hriste sine Boziji,pomiluj me gresnog
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39929 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 08/09/2011 : 22:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Skroz si u pravu!!!!!
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 08/09/2011 : 22:10:18  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
Nista, vas dvoje sad se bacite na te stvari, a mi cemo da vidimo ako mozemo da organizujemo neku menjazu zagorovih slicica
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 08/09/2011 : 22:17:23  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Tozo, jesi li spreman za prekosutra?


da da, kiza i fotograf dolaze kod tebe, Sava i ja ostajemo u ZR ...

ajd da probamo da se fokusiramo na organizaciju menjaze
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/09/2011 : 02:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message
Potaknut ovim topicom nešto me kopkalo pa sam uzeo svoj album Zagora, nakon jako dugo vremena, malo nešto provjeriti. I vidim da to nije bilo bez razloga. Nekad davno neko derište što je bilo u posjeti mojima sa svojom majkom oštetilo mi je 4 slicice u inace kompletiranom albumu, pa ako netko ima brojeve 122, 123, 131 i 144 nadam se da ce se javiti.
Eto, ovaj horror sam vec bio potisnuo iz sjecanja, ali negjde u podsvijesti ostale su traume koje je probudio ovaj topic
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 09/09/2011 : 11:58:46  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
Tebi treba da zalepis u album, zar ne
Mislim da to mozes lako da nadjes ovde, imaju ljudi dosta vadjenih slicica iz albuma. Risar 69 mi skoro rece da ima dosta i korner i danijel imaju dosta, pokusaj sa njima da se dogovoris. Jedan decko mi je nudio da mi pokloni te vadjene, probacu da nadjem taj mail pa da te uputim na njega...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 09/09/2011 : 14:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ja imam pun album :)
samo se hvalim :P
Go to Top of Page

andjelt
Senior Member



Serbia
2217 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 09/09/2011 : 16:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send andjelt a Private Message
Cini mi se da izmedju sveta kolekcionara stripova i kolekcionara slicica postoji jedan jaz bez obzira koliko su te dve stvari isprepletene. Iz tog razloga, za one koji ne znaju, a i da bi naglasio, napisacu ovo :

A) Ljudi skupljaju slicice koje nikada nisu odlepljene sa orginalne pozadine("žive" slicice) i cilj im je da skupe set slicica kome ce biti pridružen prazan album.

B) Ljudi kupuju "žive slicice" da bi dopunili prazna mesta u albumu, takvim ljudima odgovaraju i slicice vadjene ili secene iz nekog raskupusanog albuma

Ja bih prvenstveno da pokrenem menjažu ovih živih slicica
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 09/09/2011 : 18:02:33  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message
quote:
Originally posted by andjelt

Tebi treba da zalepis u album, zar ne
Mislim da to mozes lako da nadjes ovde, imaju ljudi dosta vadjenih slicica iz albuma. Risar 69 mi skoro rece da ima dosta i korner i danijel imaju dosta, pokusaj sa njima da se dogovoris. Jedan decko mi je nudio da mi pokloni te vadjene, probacu da nadjem taj mail pa da te uputim na njega...



Da, da. za album. Nije bitno jesu li samoljepljive ili izrezane, samo da su pravi brojevi.
Nadam se da je to risar kojemu sam obecao podmetace za pivo. Ako ovo gleda - nalazio sam samo ostecivane podmetace a ne bih ti takve slao, cim budu oni pravi stizu ti.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39929 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 09/09/2011 : 18:05:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Andjelt ti nije Risar..

A imam ja nesto vadjenih slicica.. ako bude bilo tih brojeva javim ti, samo sto necu stici narednih nekoliko dana.. Imam sitnih obaveza..
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000