forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 SAKUPLJAM UPALJACE!!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/09/2011 : 13:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

pogledajte ovaj pasoš (upravo sada se dogovaram sa prodavacem, da mi ga proda, ali ne znam još da li ce mi ga prodati ili ne, jer sam mu ponudio nešto u zamjenu i novac ali on mi je vec snizio cijenu a ja sam je još snizio,....pa ne znam kako ce to završiti...)

Ovaj na slici ima brkove ko Frenky Bonaventura Belleven!!! ( a to mi je i jedini razlog da bi kupio ovaj pasoš, inace me ne bi toliko interesirao...)





uspio sam se dogovoriti sa ovim prodavacem!!
"frenky" dolazi u Sloveniju!!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/09/2011 : 09:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Stigao i pasoš od Selanne-ja!!!

Hvala legendo!!!!!!!!!!

Edited by - 1Euro on 27/09/2011 09:49:40
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/09/2011 : 16:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
evo ovdje imate slike od celebrity passports:

http://www.passport-collector.com/2011/09/28/celebrity-passport-gallery/

kako možete vidjeti neki su paosši prodati i za 90,000 usd, a ja uzalud vama pricao kako je dobar posao za Carroll Baker za 800 eura....
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 28/09/2011 : 16:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
"Neki", tj. Einsteinov. Srecom pa nije toliko poznat kao Carroll Baker :D


Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/09/2011 : 17:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
pa imaš slicnu glumicu kao Carrol Baker (Marylin Monroe) koja je prodana za 115.000 usd a sigurno nije 1000 puta bolja glumica od Carroll.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 28/09/2011 : 17:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Da li si ti ozbiljan ?

Carroll Baker se danas secaju oni koji su 50 i neke bili sokirani sa Baby Doll. Vec 40 godina niko ne prica o Carroll Baker.

Marylin Monroe je sex simbol ozbiljnog kalibra bez obzira sto je upokojena daleko pre naseg rodjenja. Some Like It Hot, Bus Stop, Let's Make Love, Seven Year Itch itd itd itd su klasici. Da ne spomenemo da na svakom cosku planete mozes videti poster Marylin u onoj pozi kad joj vetar dize suknju.

Carroll Baker je, ono...Jenny Agutter klasa celebrytia. Dobra cura da je se setis posle x piva u diskusiji sa frendovima u kafani, ako i tada. Marylin she ain't.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 28/09/2011 : 17:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Euro moram da se nadovezem.Ipak Carroll Baker nije ni blizu zvezda kao sto je to Merlinka,niti ce iko ikada uspeti da dostigne.Iskreo kad si je spomenuo nisam ni znao ko je dok nisam procitao gde je glumila a jedini film koji sam sa njom gledao je Plavi Vojnik.No nebitno interesuje me jesi li uzeo taj njen pasos?Moje misljenje je da ce taj pasos za koju godinu sigurno dostici vecu cenu od sadasnje ali treba docekati.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/09/2011 : 21:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by okiboki

Euro moram da se nadovezem.Ipak Carroll Baker nije ni blizu zvezda kao sto je to Merlinka,niti ce iko ikada uspeti da dostigne.Iskreo kad si je spomenuo nisam ni znao ko je dok nisam procitao gde je glumila a jedini film koji sam sa njom gledao je Plavi Vojnik.No nebitno interesuje me jesi li uzeo taj njen pasos?Moje misljenje je da ce taj pasos za koju godinu sigurno dostici vecu cenu od sadasnje ali treba docekati.



Koliko znam Carroll nij eglumila u Plavom Vojniku (mislim da si je zamijenio sa Candice Bergman alias Murphy Brown,...) inace Carroll je igrala u 50 i nešto filmova medu kojima si najpoznatiji Velikan uz Elizabeth Taylor, James Dean,...Big Country sa Gregory Peckom,...i još nekoliko drugih poznatih filmova ali je istina da nije cesto imala glaunu ulogu, nego je igrala neku seksi "glupacu" ali i Marilyn nije baš bila neka glumica,...to je isto ko da za Elvisa Prisleya kažete da je bio odlican glumac....
Jeste Marylin je poznatija od Carroll naravno, nešto i zbog afere sa Kenedijom, pa umrla mlada, bila u braku sa Joe DiMagiom,...i slicne fore.
Ali da se njezin pasoš prodao za 115.000 dolara a za pasoš od Carroll Baker za 1130 dollara kažete da je previše,....to mi je stvarno cudno. Pa nije ta marylin toliko bolja da njezin pasoš toliko više vrijedi.
Ja sam siguran da ce taj pasoš od carroll (kada Carrol umre) vrijediti puno više možda cak oko 10.000 dollara.Ali to je uvijek teškopredvidjeti takve stvari...Recimo ja (a vjerovatno i vi) ne biste dali z apasoš od Marylin Monroe ni 10.000 dolara a kamoli 100000+ dolara ali vidite našao se netko tko je dao tih 115.000 dolara i pitanje kakav je pasoš uopšte imala, jel bilo u njemu nekih vizuma i slicno, jel putovala negdje u neke zemlje kao što je to radila Carroll Baker.Jer sakupljaci pasoša gledamo i takve stvari, koliko ima žigova, vizuma,kakvi su to vizumi, da li je unutra viza od neke zemlje koja više ne postoji i slicno.
Ali sumnjam da je taj pasoš kupio netko tko sakuplja pasoše, vjerovatno je kupio netko zbog podpisa, jer svaki pasoš ima originalan podpis vlasnika pa eto, ne možeš imati bolji autogram od pasoša!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 29/09/2011 : 01:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Meni uskoro istice belgijski, ako mi ga ne konfiskuju u ambasadi prilikom izdavanja novog (sto umeju da rade) mozda ti posaljem, ima pecate sa JFKa i iz Izraela, to ti je egzoticno :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/09/2011 : 11:25:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Meni uskoro istice belgijski, ako mi ga ne konfiskuju u ambasadi prilikom izdavanja novog (sto umeju da rade) mozda ti posaljem, ima pecate sa JFKa i iz Izraela, to ti je egzoticno :D



pa u vezi sa Izraelom bila bi egzotika da imaš izraelski pasoš koji je ušao u Iran npr haha...Ali pošto ja nemam još takav pasoš (niti iz Belgije, niti sa žigom Izraela,...) to bi za mene bila egzotika.
Pa ako možeš poslati pasoš ja bi ti bio vrlo zahvalan, mogu ti poslati nekoliko stripova zauzvrat, koje možeš staviti na aukcije....
Ne znam kako je kod vas ali ovdje se pasoši vracaju,....možda ih možeš zamoliti da ti ga vrate, a ako nece onda ništa.
Hvala svejedno!

Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 29/09/2011 : 11:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Mairosu

Meni uskoro istice belgijski, ako mi ga ne konfiskuju u ambasadi prilikom izdavanja novog (sto umeju da rade) mozda ti posaljem, ima pecate sa JFKa i iz Izraela, to ti je egzoticno :D



pa u vezi sa Izraelom bila bi egzotika da imaš izraelski pasoš koji je ušao u Iran npr haha...Ali pošto ja nemam još takav pasoš (niti iz Belgije, niti sa žigom Izraela,...) to bi za mene bila egzotika.
Pa ako možeš poslati pasoš ja bi ti bio vrlo zahvalan, mogu ti poslati nekoliko stripova zauzvrat, koje možeš staviti na aukcije....
Ne znam kako je kod vas ali ovdje se pasoši vracaju,....možda ih možeš zamoliti da ti ga vrate, a ako nece onda ništa.
Hvala svejedno!


Buduci da ne zivim u Belgiji pasos ne vadim u opstini/policiji, ambasade su cini mi se malo striktnije, vec sam imao neke glupe formalnosti sa njima...no dobro.

Izraelski pasos koji je usao u Iran ne postoji :D U sustini, ja sa mojim belgijskim sad ne mogu uci u 95% muslimanskih zemalja sveta (i severnu koreju) jer imam izraelski pecat u njemu. Ali, za te stvari ako zatreba sluzi srpski pasos...koji ima zavidnu kolekciju ulaznih i izlaznih pecata iz Srbije :D :D :D

I pokoji sa Bajakova, Bregane, iz Sarajeva i Podgorice :D :D :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 29/09/2011 : 11:57:53  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by okiboki

Euro moram da se nadovezem.Ipak Carroll Baker nije ni blizu zvezda kao sto je to Merlinka,niti ce iko ikada uspeti da dostigne.Iskreo kad si je spomenuo nisam ni znao ko je dok nisam procitao gde je glumila a jedini film koji sam sa njom gledao je Plavi Vojnik.No nebitno interesuje me jesi li uzeo taj njen pasos?Moje misljenje je da ce taj pasos za koju godinu sigurno dostici vecu cenu od sadasnje ali treba docekati.



Koliko znam Carroll nij eglumila u Plavom Vojniku (mislim da si je zamijenio sa Candice Bergman alias Murphy Brown,...) inace Carroll je igrala u 50 i nešto filmova medu kojima si najpoznatiji Velikan uz Elizabeth Taylor, James Dean,...Big Country sa Gregory Peckom,...i još nekoliko drugih poznatih filmova ali je istina da nije cesto imala glaunu ulogu, nego je igrala neku seksi "glupacu" ali i Marilyn nije baš bila neka glumica,...to je isto ko da za Elvisa Prisleya kažete da je bio odlican glumac....
Jeste Marylin je poznatija od Carroll naravno, nešto i zbog afere sa Kenedijom, pa umrla mlada, bila u braku sa Joe DiMagiom,...i slicne fore.
Ali da se njezin pasoš prodao za 115.000 dolara a za pasoš od Carroll Baker za 1130 dollara kažete da je previše,....to mi je stvarno cudno. Pa nije ta marylin toliko bolja da njezin pasoš toliko više vrijedi.
Ja sam siguran da ce taj pasoš od carroll (kada Carrol umre) vrijediti puno više možda cak oko 10.000 dollara.Ali to je uvijek teškopredvidjeti takve stvari...Recimo ja (a vjerovatno i vi) ne biste dali z apasoš od Marylin Monroe ni 10.000 dolara a kamoli 100000+ dolara ali vidite našao se netko tko je dao tih 115.000 dolara i pitanje kakav je pasoš uopšte imala, jel bilo u njemu nekih vizuma i slicno, jel putovala negdje u neke zemlje kao što je to radila Carroll Baker.Jer sakupljaci pasoša gledamo i takve stvari, koliko ima žigova, vizuma,kakvi su to vizumi, da li je unutra viza od neke zemlje koja više ne postoji i slicno.
Ali sumnjam da je taj pasoš kupio netko tko sakuplja pasoše, vjerovatno je kupio netko zbog podpisa, jer svaki pasoš ima originalan podpis vlasnika pa eto, ne možeš imati bolji autogram od pasoša!

Ma da moja greska.Glumila je u "Cheyenne Autumn".Znam da je nesto sa indijancima pa sam pomesao ova dva filma koja imaju neku slicnu tematiku.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/09/2011 : 15:15:42  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
da nema veze, važno da smo se razumijeli. Inace Cheyenne Autumn je jedan mojih omiljenih westerna a i plavi vojnik isto tako. Mislim svida mi se uloga kako je dobro odigrala ova Candice u plavom vojniku,gdje su indijance prikazali kao žrtve ( što se prije nije radilo)
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 03/10/2011 : 11:06:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
1Euro, poglej si še to, ne vem ali tudi to zbiraš. Ajd. Mislim, da imam ene pasoše v kleti, bom pogledal.
http://www.bolha.com/slike-nalepke-plakati/stare-bancne-knjizice-1915-1935-oglas2835053
http://www.bolha.com/slike-nalepke-plakati/poslovna-knjizica-1939-oglas3458471

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 03/10/2011 11:09:54
Go to Top of Page

sonjecka
Senior Member



Croatia
1172 Posts

Member since 29/09/2004

Posted - 03/10/2011 : 13:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonjecka's Homepage  Send sonjecka a Private Message
pogledat cu ti ja na buvljaku kod nas u st-u.

sva djeca bez nadzora biti ce pojedena!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/11/2011 : 14:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ljudi da ne otvaram novi topik:

-KAKO STOJITE SA UPALJACIMA?

zanimaju me upaljaci koji nemaju onaj kamen (ono što imaju Zippo, i oni obicni raznih boja), nego upaljaci gdje se stisne tipka i on pali, znaci gdje ne treba vrtjeti taj kamen, nego samo stisnete "polugu" (najviše imaju onako crveni gumbic, kojeg se pritisne) i on radi.
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 27/11/2011 : 00:05:17  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
Nemreš bilivit...

Wtf?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/11/2011 : 11:10:30  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ovi upaljaci se zovu ONE-MOTION LIGHTER i izgledaju ovako:



znaci z aove samnajviše zainteresiran, na ovakav nacin, bez onog kamena, kojeg imaju Zippo i ostali upaljaci, nego na ovaj one-motion stil.
Isto tako sam zainteresiran za ove DUPONT LIGHTER, koji izgledaju ovako:



ovi Dupont imajo poklopac i paljenje sa strane, gdje trebate zavrtjeti taj "valjic".

Naravno zainteresiran sam i za neke druge upaljace, koji su zanimljivi po izgledu, obliki, nacinu paljenja i slicno. Bring it on!!!!!
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 27/11/2011 : 18:02:48  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/11/2011 : 00:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
necete vjerovati ali u kolekciji imam upaljac koji svira muziku kada ga upališ, unutra ima jedna slika( muškarac se baci medu dojke od žene)i uz to još utripce crveno svijetlo!!!
Ima svakakvih upaljaca i baš ovi neki posebni me interesiraju.....
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 28/11/2011 : 00:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro
... u kolekciji imam upaljac koji svira muziku kada ga upališ, unutra ima jedna slika( muškarac se baci medu dojke od žene)i uz to još utripce crveno svijetlo!!!






Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/11/2011 : 12:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ima li šta lipše nego kad zamiriše benzin u ladno zimsko jutro. mmmmm



sjecam se svog prvog susreta sa Zippotom u Osnovnoj školi. Baš sam sa jednim kolegom iz škole zamijenio taj Zippo za nešto drugo i taj lik je vjerovatno napunio onu vatu sa benzinom ili je taj benzin negdje curio ili nešto,...i ja sam se nešto frajerisao sa tim Zipotom i kada sam ga upalio, citav Zippo je poceo gorjeti, ono zapalili su se neki benzinski hlapi ili šta vec,.....katastrofa. Dobro da tada nisam bio pušac jer da sam pripalio cigaretu ja bi sebi zapalio pola face....
Inace kod Zippota su svi jednaki. Ako si video jedan ko da si video sve....mjenja se jedino logotip (slika), sve ostalo je jednako,....
iako postoje neke Limited edition i slicno ali sve je to isto.....

Edited by - 1Euro on 28/11/2011 12:17:50
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12448 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/11/2011 : 14:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

u Zipaša je zajebano jedino kad minjaš kordu,a to je otprilike jednom u 15 godina.
ove na slici iman vec 15 godina i više i kad ih napuniš rade ko novi.
jednostavno & funkcionalno.



pa kod Zippota mi najviše smeta, jer mi svi lice ko jedan....inace znam da po svijetu postoje Zippo clubovi, gdje ljudi sakupljaju Zippote i tamo vi vjerovatno saznao i nešto više o Zippo upaljacima ali meni je baš " pomanjkanja romantike" kod Zippo upaljaca zbog jedno te istog stila. Naravno da želim imati i po koji Zippo u Kolekciji ali ne bi se sada limitirao samo na Zippo upaljace.
Inace pogledaj malo kako izgledaju recimo Dunhill, Dupont, Ronson, Evans,....upaljaci. To su neki upaljaci sa stilom, ono šmekerski, baš za kolekciju. A za obicno pripaljivanje cigarete može poslužiti i obican BIC upaljac.
Zippo je baš nešto izmedu, dosta kompliciran za dnevnu upotrebu (ako se ima dvije lijeve ruke kao ja haha) a dosta skup, i dosta komplicirano punjenje,....bolji su mi upaljaci na plin (butan) samo stisneš i gotovo.
Inace kako sam rekao ja sakupljam upaljace pa sebi ne mogu priuštiti da se branim bilo kakvog upaljaca (ako se radi o poklonu haha) ali za neke posebne upaljace spreman sam i dobro platiti. Ali to moraju biti upaljaci sa dušom, art deco stil i slicno, ili oni neki namizni upaljaci i tako,....
Ponekada u prošlosti upaljac je bio dio "muške opreme", ono bez cega se nije izlazilo iz kuce, mogao je biti i statusni simbol (upaljac iz zlata npr...), dok sada kinezi (kao i kod ostalih proizvoda) samo teraju jeftinu plastiku, bez duše, bez icega,....
Ovi kinezi ce sve sjebat, sve se radi samo da je što jeftinije i zanemaruje se kvaliteta, dizajn, stil,.....sve samo kvantiteta.....
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000