forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Marksova kultura...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 20/11/2011 : 10:09:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message
Prenosim citat koji je na forumu "Darkwooda" ostavio cenjeni ovdašnji moderator i osnivac ovog portala i foruma gospodin Marko Šunjic, širokim narodnim masama poznatiji kao Markos. U doticnom ciatatu se može videti svo vaspitanje i profesionalnost doticnog u medusobnom ophodjenju sa drugima i samo bih želeo da pitam da li je to obicaj da se ugledni strip izdavaci tako ophode u javnosti. Pošto sam iz sveta medija mogao bih da doticnog gospodina Šunjica predložim za ucešce u rialiti šou Farma jer svojim recnikom ispunjava uslove, i da, da ne za boravim da naglasim, ucestvovao bi kao farmer a ne kao produkt farme, cisto da ne bude zabune...
Izvolte citat, pa se uverite...

Dakle, gdje sam ja to u svom postu rekao da me frustrira citati neki strip na srpskom, moroncino kognitivnih sposobnosti redneck amebe invalida koja je uspjela izgubiti i tu jednu jedinu stanicu? Ucini nam svima uslugu, prestani sramotiti sebe, svoju profesiju, te nesretne novine za koje radiš i cjelokupnu strip scenu i odjebi sa strip foruma više, maloumnice!

Nažalost, da imaš imalo obraza i srama, odavno bi to napravio nakon svih onih blamaža, tako da sam svjestan da pricam u vjetar, ali netko ti stvarno mora skresati u lice ono što te ide.

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 20/11/2011 : 10:12:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
quote:
Originally posted by vronski 2

Prenosim citat koji je na forumu "Darkwooda" ostavio cenjeni ovdašnji moderator i osnivac ovog portala i foruma gospodin Marko Šunjic, širokim narodnim masama poznatiji kao Markos. U doticnom ciatatu se može videti svo vaspitanje i profesionalnost doticnog u medusobnom ophodjenju sa drugima i samo bih želeo da pitam da li je to obicaj da se ugledni strip izdavaci tako ophode u javnosti. Pošto sam iz sveta medija mogao bih da doticnog gospodina Šunjica predložim za ucešce u rialiti šou Farma jer svojim recnikom ispunjava uslove, i da, da ne za boravim da naglasim, ucestvovao bi kao farmer a ne kao produkt farme, cisto da ne bude zabune...
Izvolte citat, pa se uverite...

Dakle, gdje sam ja to u svom postu rekao da me frustrira citati neki strip na srpskom, moroncino kognitivnih sposobnosti redneck amebe invalida koja je uspjela izgubiti i tu jednu jedinu stanicu? Ucini nam svima uslugu, prestani sramotiti sebe, svoju profesiju, te nesretne novine za koje radiš i cjelokupnu strip scenu i odjebi sa strip foruma više, maloumnice!

Nažalost, da imaš imalo obraza i srama, odavno bi to napravio nakon svih onih blamaža, tako da sam svjestan da pricam u vjetar, ali netko ti stvarno mora skresati u lice ono što te ide.


Bez uvrede ikome, ali meni je ovo crveno smiješno.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 20/11/2011 : 10:16:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message
Nije smešno vec je tužno...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/11/2011 : 10:26:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Marksova kultura...


A gde je Engels u svemu ovom?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.


Edited by - manhunter on 20/11/2011 10:27:20
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 20/11/2011 : 10:27:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Ja mislio da ce ovde da se oplete o literarnom geniju Karla Marxa i njegovom kapitalu, kad ono, Markosova kultura...

Sto ne preneses celu diskusiju pa da vidimo ko je za Farmu, a ko za naprednjacki toalet papir ? A ne, cek, vec znamo odgovor na drugo... :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 20/11/2011 : 10:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Ja mislio da ce ovde da se oplete o literarnom geniju Karla Marxa i njegovom kapitalu, kad ono, Markosova kultura...

Sto ne preneses celu diskusiju pa da vidimo ko je za Farmu, a ko za naprednjacki toalet papir ? A ne, cek, vec znamo odgovor na drugo... :D



Ovo mi baš nije jasno, o kakvim naprednjacima i toalet papiru govoriš i kakve to ima veze sa temom?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29200 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/11/2011 : 10:44:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu
Sto ne preneses celu diskusiju pa da vidimo ko je za Farmu, a ko za naprednjacki toalet papir ? A ne, cek, vec znamo odgovor na drugo... :D


Evo, pa zakljuci sam:

Ovo je moj post uredniku Besne kobile na temu najave novog izdanja BK koje je Fibra takoder najavila prošle godine:

"Ma sve ok, bez brige Zaista je neobican (i pomalo smiješan, u onom dobrom smislu) slucaj, pa se zato javljam, a ne da bih prigovarao. Isto je tako neobicna cinjenica da je, nakon što je BK objavila Autoput sunca, zamjetno porasla prodaja Fibrinog izdanja u Hrvatskoj, koja je takoreci vec bila odavno zamrla. Go figure...

Inace, da se razumijemo, ja nemam ništa protiv da netko u Srbiji radi nešto što sam ja najavio (ili objavio). Niti smatram da sama cinjenica da sam nešto najavio treba znaciti "ruke sebi" svima ostalima u "okruženju". Istina, puno je logicnije kad se to dogada s puno komercijalnijim naslovima nego što su ovi koje Fibra i BK "dijele", jer, dok Fibra može podnijeti poprilican broj neprofitablnih izdanja godišnje, za BK je to, pretpostavljam, ipak nešto teže, tako da je to jedini stvarni problem ovdje.

Nadalje, da sad ne kvotam ostale postove, nego sve strpam u jedan: iako se strip scena (ili tržište, što je termin koji mi se puno manje svida) zemalja iz ex-yu može smatrati jedinstvenom, ipak se radi o samostalnim, suverenim zemljama s vlastitim jezicima i pismima i sasvim je legitimna i razumna želja svakog naroda da cita na svom materinjem jeziku/pismu. Fibra je do sada u par navrata bila "žrtvom" situacije da prava na neka krucijalna djela devete umjetnosti drži srpski izdavac i moram priznati da je to bilo prilicno frustrirajuci osjecaj. A sigurno nije bilo ništa manje frustracija ni s druge strane kad su u pitanju neki hrvatski izdavaci koji su napravili istu stvar. Mišljenja sam da je od iznimne važnosti za nacionalnu kulturu da kljucna djela kao što su vec spomenuti Watchmeni budu prevedena na materinji jezik, iako vec postoje na "susjednom" i upravo stoga Fibra nikad nije niti ce ikada uzimati prava za stripove koje objavljuje za bilo koji drugi jezik i zemlju osim hrvatskog i Hrvatske (iako smo to mogli uraditi u velikoj vecini slucajeva i tako zaštiti naše interese, cak i onda kad su u pitanju zaista popularna i komercijalno obecavajuca djela kao što su Rip Kirby, From Hell, Mort Cinder, Alvar Mayor, Ken Parker itd itd...). Hoce li se neki srpski izdavac odluciti krenuti u "dupliranje" izdanja koje je Fibra objavila ili vec najavila, mislim da to mora biti njegova odluka, a ne moja (u smislu da to u startu onemogucim uzimanjem prava i za Srbiju). Je li to, s poslovne strane, glup stav ili ne, nije bitno. Ja smatram da je jedini ispravan i njega cu se držati. Osim toga, uvjeren sam da se dobro na kraju uvijek dobrim vrati, pa ce i ti toliko željeni Watchmeni i Vendetta u bližoj buducnosti doživjeti svoj hrvatski prijevod u Fibrinom izdanju."

A na to se pojavi ovaj i ispali ovo:

"Za Markosovu informaciju hrvatski jezik je u stvari srpski što su i strucne lingvisticke analize u telima Saveta Evrope potvrdile. Ako je tebi kako kažeš frustrirajuce da citaš neki strip na srpskom to je tvoj problem ali veruj da je mnogo stresnije i frustrirajuce Paju Patka citati kao Paška Patka ili Duška Dugouška kao Zjekoslava Mrkvu!"

Mislim, WFT!? I što da mu covjek kaže na takve briljantne zakljucke?

Trouble will find me
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11383 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 20/11/2011 : 10:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message
Dokon covek, zeljan senzacionalizma. Pustite ga da se igra.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 20/11/2011 : 10:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message
[quote]Originally posted by Markos

[quote]Originally posted by Mairosu



Fibra je do sada u par navrata bila "žrtvom" situacije da prava na neka krucijalna djela devete umjetnosti drži srpski izdavac i moram priznati da je to bilo prilicno frustrirajuci osjecaj. Mišljenja sam da je od iznimne važnosti za nacionalnu kulturu da kljucna djela kao što su vec spomenuti Watchmeni budu prevedena na materinji jezik,

Žrtva i frustrirajuci osecaj zbog prava koje drži srpski izdavac??!!
I koji je to tvoj "materinji jezik", koliko znamm, buduci da imaš godina koliko imaš, to je SRPSKOHRVATSKI,zar ne?
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 20/11/2011 : 10:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
E moj vronski 2!
Drži se ti izvještaja sa tržnice, cijena paprika i krumpira, a okani se strip scene.
Zar ne vidiš da ti to ne ide?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29200 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/11/2011 : 11:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Gle, ne znam kako da ti to ljepše kažem, ali ti si, ocito, jednostavno idiot. Nema drugog objašnjenja. A s idiotima nema smisla raspravljati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 20/11/2011 : 11:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Gle, ne znam kako da ti to ljepše kažem, ali ti si, ocito, jednostavno idiot. Nema drugog objašnjenja. A s idiotima nema smisla raspravljati.



Ovo sve govori, hvala ti što si skinuo masku civilizovanog coveka i pokazao se kromanjoncem kakav si u biti ( da malo prevedem na tvoj materinji jezik jer srpski ocito ne razumiješ stari, kaj ne?)
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 20/11/2011 : 11:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Sve je jasno. Markose, ustaso !!!!!!!!!1111111111111111

:D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 20/11/2011 : 11:12:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message
I ne želim više biti clan Foruma koji ti ureduješ i vodiš, ni ja ne želim imati ništa sa ljudima poput tebe!
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 20/11/2011 : 11:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message
A podsetio bih te Markose da baš i nije pametno za jednog poslovnog coveka i izdavaca da vredaš ljude iz medija, može ti se to obiti o glavu...
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12896 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 20/11/2011 : 11:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
E moj vronski, jak si mi ti novinar kad ne možeš ni naslov teme napisati kako spada.

Ako cemo iskreno, Marko je preblag prema spodobama kao što si ti.

Što ti uopce radiš na stripovskim forumima? Koliko ja vidim, tvoj vrhunac su seksisticki komentari na temama o Juliji i Gei.

I ti se nadeš pozvan raspravljati o pitanjima vezanim za kulturu?

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 20/11/2011 11:17:41
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 20/11/2011 : 11:18:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by vronski 2

A podsetio bih te Markose da baš i nije pametno za jednog poslovnog coveka i izdavaca da vredaš ljude iz medija, može ti se to obiti o glavu...

Si cuo Markose, kad ti u pravdi objave poslovnu citulju, mos' se slikas. Prodaja Ratmana u Srbiji ima da padne sa 30 na 25, pa ti vidi sta ces onda.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 20/11/2011 : 11:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
quote:
Originally posted by vronski 2

A podsetio bih te Markose da baš i nije pametno za jednog poslovnog coveka i izdavaca da vredaš ljude iz medija, može ti se to obiti o glavu...



Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 20/11/2011 : 11:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


I ti se nadeš pozvan raspravaljati o pitanjima vezanim za kulturu?



David Albahari,
Svetlana Velmar Jankovic,
Petar Omcikus
Dejan Stojiljkovic
Moreno Buratini,
Pedro Roza Mendeš,
Ijan Mekdonald,
Ivo Brešan...

...Samo su neka imena od poslenika kulture, srpske i inostrane sa kojima sam radio intervjue, autorske tekstove ne pominjem ovom prilikom.
Dakle, prvo se gospodine Bushido informiši o necijem radu pre nego kreneš sa neargumentovanim pljuvanjem.
A što se tice toga ko je spodoba, ljudi su izmisli ogledalo za odgovore na takva pitanja...
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4784 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 20/11/2011 : 11:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message
alo markse kad ces da objavis spaghetti brothers 1 ponovo, jezik na kome ce biti objavljn nije bitan...

sangue navajo
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 20/11/2011 : 11:28:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by selanne

quote:
Originally posted by vronski 2


[b]Dakle, gdje sam ja to u svom postu rekao da me frustrira citati neki strip na srpskom, moroncino kognitivnih sposobnosti redneck amebe invalida koja je uspjela izgubiti i tu jednu jedinu stanicu? Ucini nam svima uslugu, prestani sramotiti sebe, svoju profesiju, te nesretne novine za koje radiš i cjelokupnu strip scenu i odjebi sa strip foruma više, maloumnice!



Bez uvrede ikome, ali meni je ovo crveno smiješno.




ovo ide u TOP3 uvrede u povijesti!
ahaha
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16948 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 20/11/2011 : 11:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Ne znam cijelu pricu, samo se da primjetiti da vronski2 nije baš omiljen na forumu...
Go to Top of Page

Combatrock
Advanced Member



Serbia
4784 Posts

Member since 26/12/2009

Posted - 20/11/2011 : 11:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Combatrock a Private Message
http://en.wikipedia.org/wiki/Cultural_Marxism

sangue navajo
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 20/11/2011 : 11:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by vronski 2

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


I ti se nadeš pozvan raspravaljati o pitanjima vezanim za kulturu?



David Albahari,
Svetlana Velmar Jankovic,
Petar Omcikus
Dejan Stojiljkovic
Moreno Buratini,
Pedro Roza Mendeš,
Ijan Mekdonald,
Ivo Brešan...

...Samo su neka imena od poslenika kulture, srpske i inostrane sa kojima sam radio intervjue, autorske tekstove ne pominjem ovom prilikom.
Dakle, prvo se gospodine Bushido informiši o necijem radu pre nego kreneš sa neargumentovanim pljuvanjem.
A što se tice toga ko je spodoba, ljudi su izmisli ogledalo za odgovore na takva pitanja...



Idemo Srecko,



Markosa cemo pitati kasnije !

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 20/11/2011 : 11:40:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
To je jedini nacin da se razveze ovaj gordijev cvor.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 20/11/2011 : 11:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu



Markosa cemo pitati kasnije !



U mom je slucaju ovaj lenjir premali a što se Markosa tice verujem da je mogao da se sastoji od samo prve dve cifre...
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000