forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Najbolji MUNDIJAL ikada ?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

boris84
Starting Member



91 Posts

Member since 11/09/2010

Posted - 24/11/2011 : 18:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send boris84 a Private Message
Koji je, po vama, najbolji Mundijal ikada održan i ako je moguce, navedite argumente, zašto mislite da je baš taj NAJBOLJI?
Po meni, USA 94 je do danas NEPREVAZIÐENA. Na stranu to što su oboreni svi rekordi po posjecenosti na stadionima, mislim da je fudbal na tom Mundijalu bio nešto najljepše što je ovaj sport u svojoj istoriji ponudio! Briljantni golovi: Hadžija, Maradone, Stoickova, Branka, Owairana... nezaboravne partije Romaria i Roberta Bada, idu u prilog tome! Ako vec moram odabrati ljepoticu tog prvenstva, neka to bude cetvrtfinale izmedu Brazila i Holandije (3:2), mada pamtim apsolutno sve utakmice po nekom cudesnom šmeku i šarmu, pa npr. cak i onu izmedu Saudijske Arabije i Maroka u okviru grupe F.
Baš me interesuju vaša mišljenja...

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 24/11/2011 : 19:10:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
hmmmm...španjolska 82(prvi koji sam pratio)...ipak,mexico '86.i jedan,jedini-diegooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
'98.ne stavljam iz subjektivnih razloga...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/11/2011 : 19:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Top lista onih koje sam ja gledao :

1) ITA 90 - fudbal je bio sranje ali sam sentimentalno jako vezan za ovaj mundijal
2) USA 94 - kvalitativno najbolji
3) FRA 98 - i ovaj je jak
4) JAP/KOR 02 - zakon, koma sudjenje, meni jako mio mundijal jer su cigancine spanske ispale na prevaru
5) GER 06 - mada je turnir bio solidan i imao puno svojih momenata ne mogu da volim mundijal na kome Italijani osvoje nesto
6) RSA 10 - krs, sudjenje ocaj, domacin ocaj, fudbal ocaj...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8235 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 24/11/2011 : 19:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
USA 94

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 24/11/2011 : 19:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
he, he identicno kao i globinjo, valjda generacijski ili je to maradona!?!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16345 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 24/11/2011 : 19:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
Amerika '94. To je prvi Mundijal koji sam gledao, iako sam bio klinja, secam ga se... Prvo sto pomislim na pomen tog prvenstva: Kampos i oni njegovi fluroscentni dresovi, Toni Meola, Lalas, Dzenifer Lopez, album sa slicicama koji jos uvek imam, vest o ubistvu igrca Kolumbije, Barezijevo plakanje posle finala, Leckov i njegov pogodak Nemcima, milion Andersona u ekipi Svedske, ...odlicni Rumuni

Verovatno je glavni razlog taj sto je to prvo moje prvenstvo i ono mi se najvise urezalo u secanje. Mogu sva ostala da budu bolja po kvalitetu igre, golovima, ali ce mi ovo uvek biti na prvom mestu.


Ah, da, Brolin i Dalin - kakav tandem spiceva

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 24/11/2011 19:46:16
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40017 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/11/2011 : 19:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Italija 90-e bez premca... Piksi i krljanje Spanije... Maskota, album sa slicicama, secanja na mesta gde sam gledao fudbal.. Neprevazidjeno...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 24/11/2011 : 19:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
tko nije gledao prijenos iz mexica '86.izmedu engleza i argentine,žalim ga...sjecam se engleskih faca kad ih je diego dva put nokautirao...sjecam se polufinala iz espane '82.švabe i francuzi kad je Schumacher nokautirao Battistona,ONESVJESTIO GA,IZBIO MU DVA ZUBA,I NI ŽUTI...slavlje predsjednika italije,sandro pertini,onda je imao 86 godinarossi,conti,altobelli,zoff,schirea,cabrini,tardelli...jebena generacija...veliko cetvrtfinale iz 86.mexico mi je takoder ostalo u lipom sicanju...francuzi(prvaci europe) i brazil...francuzi:platini,bats,tigana,rocheatau,amoros,fernandez,papin,giresse,bossis-prejebeno...platini je falio penal,ali i dr.socrates...i onaj famozni penal kad brazilski vratar od stative primi gol,prije toga,odbivši se od njegovih leda...devedeseta mi je bila isto dobra,ali sve ovo poslije mi je kamilica...previše pozera,love,sponzora,kurac-palac...zlatne sedamdesete i osamdesete,tad se to zvalo nogomet...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/11/2011 : 20:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Gledao sam '86 onako tek da ga gledam, pamtim Diega i to je to, u svakom slucaju, nije bilo nasih i samim time bol'o me qrac da se bavim fudbalom. :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 24/11/2011 : 20:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
Pamtim tek poslednja tri,2002 je duplo bolji od '06 i '10.Ronaldo,Rivaldo,Ronaldinjov gol Simenu sa centra,Hakan Sukur,Umit Davala,ludi Rustu,Koreanci,nesavladivi Oliver Kan,Senegal za kojeg sam navijao...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40017 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 24/11/2011 : 20:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Ja sam sa 5 godina tada gledao kako da po drugi put zapalim stan, brata izbacim iz krevetca ili tako nesto... Kakav Maradona i Platini..

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/11/2011 : 20:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Ja sam sa 5 godina tada gledao kako da po drugi put zapalim stan

Stvari postaju zabrinjavajuce :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 24/11/2011 : 21:01:00  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message
Enver Maric,Ivan Buljan,Luka peruzovic,Dražen Mužinic,Josip Katalinski,Danilo Popivoda,Brane Oblak,Ivica Šurjak,Vladimir Petrovic,Dušan Bajevic i Dragan Džajic kao kapetan...
sjeca li se tko od Vas toga...kad smo igrali bolje od Brazila a Zair smo razbili 9-0...
tada se još nogomet igrao bez kalkulacija,samo dati gol više...
JOHAN CRUYFF,ULI HOENES,GERD MULLER,BECKENBAUER...NEESKENS...
dakle,Njemacka 74
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 24/11/2011 : 21:01:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
quote:
Originally posted by wele

Pamtim tek poslednja tri,2002 je duplo bolji od '06 i '10.Ronaldo,Rivaldo,Ronaldinjov gol Simenu sa centra,Hakan Sukur,Umit Davala,ludi Rustu,Koreanci,nesavladivi Oliver Kan,Senegal za kojeg sam navijao...

Eh, kad se sjetim onog lijepog prvenstva 2002. godine... Druga smjena u školi, pa ustaneš ranije da bi gledao utakmice koje su znale biti rano ujutro, pa onda kasnije u školu, ako je netko imao sliku strijelca gola od jutros, ta je vrijedila puno.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12311 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 24/11/2011 : 21:27:27  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Španjolska '82. Tada su igrali Zico, Socrates... mogao sam plakat kada su ispali od Italijana!
Mexico '86. Maradona, najveci igrac koji je hodao planetom!
Od ovih 'novijih' Francuska '98, veliki uspjeh Hrvatske.

Have mercy
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7700 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/11/2011 : 21:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message
2002 mi je ostao u lijepom sjecanju zbog brazilaca,rivalda,ronaldinja,karlosa,kafua,lucia,i jednog i jedinog ronalda...tada su brazilci rastrurili sve...
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 24/11/2011 : 21:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
"Azija" `02....jebeni Jozic i njegova taktika, ostala pobjeda nad pokradenim digicima (cisti gol im ponistili protiv nas) a sve osatlo lose. Korupcija i sudenje ispod svake razine...i opet fenomenalni Brazilci s triom R!

Francuska `98....euforija, pijancevanja........jednostavno ludorija kakva se bu tesko vise pojavila za mog zivota!

SAD `94.......omiljeni Brazilci prvi, Fenomen Baggio i još puno, puno toga lijepog. Poraz Njemacke od Bugarske je svakak jedan od najdrazih....

Italija `90 kosmar, pocinju sranja, repka za koju si navijal par mjeseci ranije ti je mrska....ocajan nogomet, jedino mi u pozitivnom sjecanju osatli Kamerunci!


prvenstsva prije i poslije spomenutih sam pratil polovicno pa ih ne zelim ni komentirati. Doživel sam `98 i to je vrh....ionak nikad vise to ne bum dozivel, za nas bu ubuduce uspeh ako prejdemo grupnu fazu (ako se i kvalificiramo)!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 24/11/2011 21:33:28
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/11/2011 : 21:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by rednazgul

Enver Maric,Ivan Buljan,Luka peruzovic,Dražen Mužinic,Josip Katalinski,Danilo Popivoda,Brane Oblak,Ivica Šurjak,Vladimir Petrovic,Dušan Bajevic i Dragan Džajic kao kapetan...
sjeca li se tko od Vas toga...kad smo igrali bolje od Brazila a Zair smo razbili 9-0...
tada se još nogomet igrao bez kalkulacija,samo dati gol više...
JOHAN CRUYFF,ULI HOENES,GERD MULLER,BECKENBAUER...NEESKENS...
dakle,Njemacka 74



Tako je, kad se samo setim tog Mundijala, a pre toga onu majstoricu protiv Španije u Frankfurtu i legendarnog komentatora Mladena Delica!

Pored Dragana Džajica, koji je na SP stigao direktno sa odsluženja vojnog roka pa zato nije odigrao na ocekivano visokom nivou, okosnicu te reprezentacije cinili su Katalinski, Jovan Acimovic, Ilija Petkovic, Karasi, Šurjak, Branko Oblak... Na veliku scenu stupio je i veliki talenat, Vladimir Petrovic Pižon.

Jugoslavija je najcešce igrala u sastavu: Enver Maric, Ivan Buljan, Enver Hadžiabdic, Dražen Mužinic, Josip Katalinski, Vladislav Bogicevic, Ilija Petkovic, Brane Oblak, Ivica Šurjak, Jovan Acimovic, Dragan Džajic

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

Edited by - srdjandj on 24/11/2011 21:54:20
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 24/11/2011 : 21:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
Jel' '90-te bješe Rože Mila harao,u 38-oj godini?
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 24/11/2011 : 22:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by rednazgul

Enver Maric,Ivan Buljan,Luka peruzovic,Dražen Mužinic,Josip Katalinski,Danilo Popivoda,Brane Oblak,Ivica Šurjak,Vladimir Petrovic,Dušan Bajevic i Dragan Džajic kao kapetan...
sjeca li se tko od Vas toga...kad smo igrali bolje od Brazila a Zair smo razbili 9-0...
tada se još nogomet igrao bez kalkulacija,samo dati gol više...
JOHAN CRUYFF,ULI HOENES,GERD MULLER,BECKENBAUER...NEESKENS...
dakle,Njemacka 74


nisam se ni rodio,ali sam citao i cuo price...trebali su zvati kompletnog hajduka,uz dodatak džaja,bajevic i maric...onda bi to bilo bolje...da,to su bila nenadjebiva nogometna prvenstva...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 24/11/2011 : 22:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by wele

Jel' '90-te bješe Rože Mila harao,u 38-oj godini?


da,zabio 4 gola...4 godine posli,sa 42 godine,najstariji svih vremena na world cupu koji je igrao...i tad je zabio gol rusima(6:1 za ruse)...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 24/11/2011 : 22:12:47  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by wele

Jel' '90-te bješe Rože Mila harao,u 38-oj godini?


da,zabio 4 gola...4 godine posli,sa 42 godine,najstariji svih vremena na world cupu koji je igrao...i tad je zabio gol rusima(6:1 za ruse)...


Covjek je 90te igrao fudbal na ostrvu Reunion i neko se sjetio da ga zovne.Sad je Bog i batina u kamerunskom FS.
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7231 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 24/11/2011 : 22:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message
Ipak na prvom mjestu SAD '94:

- uzbudljivo finale, vrhunac penali i promašaji Talijana
- odlicni Bugari i Stoickov, kako su samo sprašili Nijemce u 1/4 finalu
- strašan gol onog Arabijca protiv, cini mi se, Belgijanaca
- prvi put viden umjetni teren u Detroitu
- uzbudljivi Rumunji i Hagi
- briljantni Roberto Baggio
- fantasticno 1/4 finale Brazil Nizozemska i onaj Brancin gol
- Maradonina briljantna partija protiv grka i onda otkriše mu doping
- Amerikanci biseri hrlili na stadione, jer je to tada postalo "in", pola ih nije znalo pravila igre
- onaj Rus (kako li se zove) i 5 golova Kameruncima
- švedsko 3. mjesto predvodeni odlicnim Brolinom
...
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/11/2011 : 22:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Jerry Krause

- strašan gol onog Arabijca protiv, cini mi se, Belgijanaca

Saed Al-Owairan, i da, protiv nas. :D

quote:
- onaj Rus (kako li se zove) i 5 golova Kameruncima

Oleg Salenko.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 24/11/2011 : 22:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

nisam se ni rodio,ali sam citao i cuo price...trebali su zvati kompletnog hajduka,uz dodatak džaja,bajevic i maric...onda bi to bilo bolje...da,to su bila nenadjebiva nogometna prvenstva...



E pa da si malo bolje cuo te price, znao bi da je to bila Zvezda pojacana igracima Hajduka i još ponekim iz drugih klubova, osim partizana...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 24/11/2011 : 22:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by wele
Jel' '90-te bješe Rože Mila harao,u 38-oj godini?


Jest.

Pamtim 6 Mundijala.

Italia 90 - ocekivao sam da naši osvoje naslov prvaka (što je bilo logicno, imao sam nepunih 7 godina) iako smo izgubili prijateljsku utakmicu sa Englezima (2:1, Bryan Robson nam dao oba gola - ex-Željovac Škoro probušio Shiltona). Nakon što su nas Nijemci razbili, znao sam ko ce biti svjetski prvak. Matthaeus je bio strašan na toj utakmici, djelovao je kao neko cudovište. Piksi je sredio Špance sa dva fantasticna gola, ali smo zbog mlitavog Brnovicevog penala prosuli prednost protiv Argentine, Goykoetxhea mi je ostao najmrža pojava sa Mundijala jer je poslije na identican nacin izbacio i meni tada simpaticne Talijane. Sa tog Mundijala mi je ostao nadimak - obzirom da sam od malena važio za fudbalskog frika koji zna sve igrace i sve timove, prozvali su me Schillaci (po Totu Schillaciju koji je bio senzacija na tom prvenstvu). Izraz lice moje matere kad dodu po mene i pitaju: "Može li Schillaci vani?" - prajsles. Još neki dojmovi - Michel koji daje tri gola J.Koreji, gol Hwang-Kwang Boa na istoj utakmici, Ruben Sosa koji u finišu utakmice šalje Urugvaj u osminu finala, slobodnjak Lubosa Kubika protiv simpaticne Kostarike, sreca Argentine da se Pumpido ozlijedio protiv Sovjeta jer ih je rezervni golman odvukao do pobjeda protiv Brazila, Jugoslavije i Italije, Zenga koji je tek u polufinalu primio prvi gol...

USA 94 - rat, gadna atmosfera. Gledao sam možda desetak utakmica, stari me vodio na posao (tu je bilo struje) sa sobom. Roberto Baggio mi je ostao u sjecanju kao igrac koji je tim doslovno sam odvukao u finale. Romario i Stoickov, kosonja Larsson, bucmasti Brolin, slobodnjak Wynalde protiv Švicaraca, Hagi i Dumitrescu, suze mog drugara kad je Leckov srušio Nijemce, Pagliuca koji ljubi stativu u finalu... Bilo mi krivo što je Brazil dobio Talijane i što iz nekog razloga pljuju po Baggiju iako on nije jedini koji je fulao penal. Baresija i Massara niko nije prozivao.

France 98 - od pocetka sam navijao za Holandane, prvenstveno zbog Overmarsa i Bergkampa koji su razbijali u Arsenalu. Nažalost, nisu iskoristili šanse da se revanširaju Brazilu za poraz u SAD-u i onda su poraženi na penale. Meni vrlo dragi Bobo Vieri je odigrao sjajan turnir, Hrvati koji su otišli do bronze iako su bili (po mom mišljenju) lošiji nego u Engleskoj dvije godine ranije, gol Bergkampa protiv Argentine, gol Davidsa protiv SRJ, Mijatoviceva precka (mislim da je to bio jedini promašeni jedanaesterac unutar 90 ili 120 minuta igre), majstorija 18-godišnjeg Michaela Owena protiv Argentine, odlazak sa velike scene nekih njemackih velikana (Klinsmann, Matthaeus), Šukerovo mjerenje pulsa prije nego što ce (dva puta) zabiti Stelei za 1:0, Krpanov nemoguci promašaj, Ronaldova misteriozna bolest i, nadasve, dvije sisate jamajcanske navijacice.

Japan i Južna Koreja 2002 - superefikasni i atraktivni Brazilci, malo pogurani (gluma Rivalda protiv Turaka na otvaranju, poništen gol Belgije u osmini finala kod 0:0), ali sveukupno najbolji. Rivaldo je nezasluženo pao u sjenu Ronalda koji je bio najbolji strijelac, ali ne i najbolji igrac. Ilhan Mansiz je odigrao potez turnira, dribling nakon kojeg je Roberto Carlos imao vrtoglavicu. Englezi su opet ispali zbog golmanskog kiksa, ali se Beckham barem osvetio Argentincima. Prvenstvo je bilo potop favorita - Francuzi su bili prvi favoriti, a nisu zabili ni gol; Argentinci su bili drugi favoriti, a nisu izašli iz grupe; Portugalci su došli sa velikim nadama nakon odlicnog nastupa na EP-u 2000.godine, a završili su iza SAD-a i Južne Koreje. Suci su pokrali Talijane i Špance protiv J.Koreje, a vjerovatno najlošija njemacka reprezentacija unazad 30-ak godina je ostvarila impresivnu 8:0 pobjedu nad Saudijskom Arabijom (impresivan debi Miroslava Klosea na svjetskim prvenstvima) otišla do finala SP zahvaljujuci Kahnu, Ballacku i Neuvilleu. Turci su bili najugodnije iznenadenje prvenstva, predstavili su Hasana Sasa i Ilhana Mansiza, a Senegalci pljuvaca Dioufa, Diaoa, Papa Bouba Diopa...kojima ce prvenstvo biti ujedno i labudi pjev. Dojmljiv je bio i delirium tremens Bože Sušeca na utakmici Hrvatska-Italija.

Njemacka 2006 - Argentinci su igrali sjajan fudbal, razbili SCG sa 6:0, djelovali su kao tim koji je sposoban osvojiti naslov prvaka nakon tacno 20 godina. To je usrao Pekerman, gušeci Messija Cruzom i pickastom taktikom protiv kvalitetom inferiornih Nijemaca. Klinsmannova Njemacka je igrala iznenadujuce dobro, obzirom na potop na EP dvije godine ranije. Talijani su pod Lippijem djelovali mocno, cvrsto i samouvjereno. Najdojmljiviju partiju na prvenstvu je pružio golman - ono što je Petr Cech vadio protiv Gane u porazu Ceške 0:2 ce teško biti ponovljeno. Ronaldov labudi pjev okoncan u cetvrtfinalu, Dreamlord i ja se medusobno raspravljali ovdje oko duela Ronaldo-Henry (ja sam bio za Henryja). Polumrtve Francuze sa najgorim selektorom u historiji bilo kojeg loptackog sporta, ikad, igdje su Zidane, Ribery i Henry odvukli do finala. Da nije bilo famoznog Zidaneovog glavometa sa Materazzijevim prsima, možda bi uzeli i zlato.

JAR 2010 - Španci srušili tradiciju po kojoj prvak ne gubi utakmice na prvenstvu, genijalni Hitzfeld nije srušio tradiciju pobjedivanja Del Bosquea. Bili su najbolji, ali su ih vadili Casillas i Villa nekoliko puta (Paragvaj, Holandija). Nijemci su igrali najljepši fudbal, prošli iz jedne krajnosti (poraz od Srbije) do druge (razbijanje Engleske 4:1 i Argentine 4:0). Snaga, tehnika, brzina...ova Njemacka ima sve. Protiv Španaca im je jako nedostajao Thomas Mueller. Iako su izgubili protiv Španaca, cini mi se da je Low prezentirao tim koji ce osvojiti naredno EP. Maradona pokazao da su mu droge spržile mozak, Messijevo prokletstvo retardiranih selektora se nastavilo. Urugvaj je prezentirao nešto novo, Gana je mogla u polufinale da Suarez nije igrao rukom u 120.minuti ili da je Gyan prosto zabio taj jedanaesterac. Navijao sam za Holandiju, ali to baš i nije za pohvalu. Jest da su bili nadomak osvajanju naslova prvaka svijeta, ali su igrali fudbal u kojem su centralnu ulogu imali mesari Van Bommel i De Jong. Ovaj potonji je morao dobiti crveni u finalu SP no idiot Webb ga nije iskljucio. Francuzi se opet raspali, Englezi bili ocajni, a realno ih je pokralo protiv Nijemaca za gol Lamparda za 2:2.



Kad se sve sabere i oduzme, France 98 mi je nekako najdraži, možda i zbog "FIFA 98: RTWC", igre koja mi je pojela citavo ljeto 1998.

Potpis.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000