forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Najbolji MUNDIJAL ikada ?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 24/11/2011 : 23:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Ja san ih gleda samo 4: '98, '02, '06 i ovaj zadnji. Najbolji od tih? Pa onaj '98. kad samo osvojili broncu Mada, ostaje žal da smo tribali u finale...

Onaj 2002. mi je bia uzbudljiv, sa Hiddinkovom J. Korejom i borbe za trece misto s Turskom. Ko je moga i zamislit da ce dogurati do tamo...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 24/11/2011 : 23:15:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

Ja san ih gleda samo 4: '98, '02, '06 i ovaj zadnji. Najbolji od tih? Pa onaj '98. kad samo osvojili broncu Mada, ostaje žal da smo tribali u finale...

Onaj 2002. mi je bia uzbudljiv, sa Hiddinkovom J. Korejom i borbe za trece misto s Turskom. Ko je moga i zamislit da ce dogurati do tamo...

FIFA i suci...

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16952 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 25/11/2011 : 00:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Caroban je bio osjecaj 1998, posebno naše utakmice s Njemackom u 1/4 i Francuskom u 1/2, cijeli grad na nogama, utakmice smo pratili na trgu preko videozida, ludilo, ludilo, dosad nevideno u mom gradu, to samo nogomet može... Ako ovo iskljucim, emotivno sam vezan za 1990. i Italiju, moj prvi "pravi" Mundijal, slicice, tona slicica, sjajna Jugoslavija s našim nogometnim idolima (Stojkovic, Prosinecki)... 1994 je stvarno bio najkvalitetniji Mundijal koji sam gledao, kakva utakmica Brazila i Nizozemske! Moj favorit je tada bio Bergkamp, iako su ga zasjenili Baggio i majstor "špica" Romario (kakvo cudo od napadaca)...
Go to Top of Page

YNWA
Average Member



Bosnia and Herzegovina
903 Posts

Member since 17/10/2002

Posted - 25/11/2011 : 10:59:20  Show Profile Show Extended Profile  Send YNWA a Private Message
Španija 1982 (prvo koje sam pratio)
Mexico 1986 (Maradona + par nezaboravnih utakmica u fazi ispadanja)

Uglavnom, isto kao globinjo i culfis :)
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/11/2011 : 14:07:04  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
USA 94 mi je najbolji. Najviše pamtim utakmicu otvaranja Njemacka-Bolivija, Bugarska-Meksiko, Bugarska-NJemacka, Rumunjska Švedska i naravno NIzozemska Brazil.
na drugom mjestu je Italija 90. U pamcenju su mi ostale sve utakmice SFRJ. Navijao sam za SFRJ, ali vec tada su bile prisutne tenzije i opce mišljenje u Hrvatskoj da se zapostavljaju hrv. igraci. Pamtim i Kamerun Engleska.
od Meksika pamtim Maradonu i da sam skupljao samoljepljive slicice.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 25/11/2011 : 15:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

i opce mišljenje u Hrvatskoj da se zapostavljaju hrv. igraci.

Ma jel, a sta mi da kazemo, umesto prosineckog, panceva, deja, jugovica igraju hadzibegic, susic i vujovici. Pritom hrvati jos imaju ivkovica, jozica, vulica.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 25/11/2011 : 15:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
Osim je bolje igrace drzao na klupi. Interesantno da ja ne pamtim da je iko koga poznajem prebrojavao igrace po nacionalnoj pripadnosti.

Inace, meni najomiljenija reprezentacija ITALIJE IZ `82!


Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 25/11/2011 : 15:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message
http://danitobarra.blogspot.es/i2010-06/

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 25/11/2011 : 17:26:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by adriano

i opce mišljenje u Hrvatskoj da se zapostavljaju hrv. igraci.

Ma jel, a sta mi da kazemo, umesto prosineckog, panceva, deja, jugovica igraju hadzibegic, susic i vujovici. Pritom hrvati jos imaju ivkovica, jozica, vulica.


pa nisu oni vaši
u biti jesu,ako misliš na klupsku pripadnost...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 25/11/2011 : 17:38:18  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
Meni je opcenito najgore prvenstvo bilo ono u USA 94.Onda sad vidim da je nekima to bilo najbolje prvenstvo pa mi ništa nije jasno.Nakon lude atmosfere u Meksiku i Italiji ovdje je atmosfera na tribinama bila njesra.Igralo se i na plus 50(Orlando i LA) stupnjeva celzijusa jer se igralo u podne kako bi Europa gledala utakmice u 8 navecer pa su igraci trcali jedino prema aut liniji da se napiju vode.Mnogi od igraca su na kraju utakmice primali i infuziju zbog dehidracije.Finalna utakmica bez udarca na gol(Talijani cak ni sa 11 metara nisu mogli pogoditi okvir gola :P ).Sa tog prvenstva pamtim jedino modni detalj u vidu onih dresova ko iz cirkusa i jedinu utakmicu vrijednu spomena,onu izmedu Nizozemske i Brazila i Brancov gol iz slobodnjaka.
Daleko je to,barem po meni,od Meksika 86.Legendarna Ola,Maradona na vrhuncu i moj prvi album sa samoljepljivim slicicama :P
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 25/11/2011 : 17:49:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by adriano

i opce mišljenje u Hrvatskoj da se zapostavljaju hrv. igraci.

Ma jel, a sta mi da kazemo, umesto prosineckog, panceva, deja, jugovica igraju hadzibegic, susic i vujovici. Pritom hrvati jos imaju ivkovica, jozica, vulica.


pa nisu oni vaši
u biti jesu,ako misliš na klupsku pripadnost...


Pa da, koga jos boli qrac za srbiju, gledali smo ko je iz zvezde :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 25/11/2011 : 17:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by sumohrvat

Meni je opcenito najgore prvenstvo bilo ono u USA 94.Onda sad vidim da je nekima to bilo najbolje prvenstvo pa mi ništa nije jasno.


jebi ga,ipak na forumu prevladavaju djeca
meni je to osobno jedno od najnegledljivijih prvenstava...kao da si krave doveo u kazalište,umjesto na ispašu,na travnjak,gdje i pripadaju...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 25/11/2011 : 18:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by adriano

i opce mišljenje u Hrvatskoj da se zapostavljaju hrv. igraci.

Ma jel, a sta mi da kazemo, umesto prosineckog, panceva, deja, jugovica igraju hadzibegic, susic i vujovici. Pritom hrvati jos imaju ivkovica, jozica, vulica.


pa nisu oni vaši
u biti jesu,ako misliš na klupsku pripadnost...


Pa da, koga jos boli qrac za srbiju, gledali smo ko je iz zvezde :D


ja sam to gledao onda,kad nije bila hrvatska,gledam tako i danas kad imamo svoju državu...hajduk...pa duuugoooo nitko...pa tek onda hrvatska...

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 25/11/2011 : 18:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by sumohrvat
Meni je opcenito najgore prvenstvo bilo ono u USA 94.Onda sad vidim da je nekima to bilo najbolje prvenstvo pa mi ništa nije jasno.Nakon lude atmosfere u Meksiku i Italiji ovdje je atmosfera na tribinama bila njesra.Igralo se i na plus 50(Orlando i LA) stupnjeva celzijusa jer se igralo u podne kako bi Europa gledala utakmice u 8 navecer pa su igraci trcali jedino prema aut liniji da se napiju vode.Mnogi od igraca su na kraju utakmice primali i infuziju zbog dehidracije.Finalna utakmica bez udarca na gol(Talijani cak ni sa 11 metara nisu mogli pogoditi okvir gola :P ).Sa tog prvenstva pamtim jedino modni detalj u vidu onih dresova ko iz cirkusa i jedinu utakmicu vrijednu spomena,onu izmedu Nizozemske i Brazila i Brancov gol iz slobodnjaka.Daleko je to,barem po meni,od Meksika 86.Legendarna Ola,Maradona na vrhuncu i moj prvi album sa samoljepljivim slicicama :P


Atmosfera u Italiji i atmosfera u SAD-u se, dakako, ne mogu porediti, ali ono što je bilo na terenu... Recimo, utakmice Rumunije sa Švedskom i (pogotovo) Argentinom su bile jake.

Potpis.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 25/11/2011 : 18:52:20  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
ali je sve to premalo u odnosu na Meksiko i Italiju gdje je sve vrvilo od odlicnih utakmica,odlicne atmosfere.Meni je nekako tada bio najbolji nogomet.Nešto izmedu onog stojeceg do sedamdesetih i ovog današnjeg nazovi atomskog nogometa.Na tom prvenstvu u Americi je ta toplina ubila trku,svježinu...Onda Ameri kojima je sve biznis,pa publika koja se nije razumila u nogomet.Ma sveopci dojam tog prvenstva mi je totalni užas.U rangu sa ovim zadnjim,jebale ih vuvuzele :P
Go to Top of Page

rednazgul
New Member



Croatia
169 Posts

Member since 18/01/2011

Posted - 25/11/2011 : 19:48:26  Show Profile Show Extended Profile  Send rednazgul a Private Message
A kako ce tek biti super u Kataru...sva sreca da u hokeju ne igra ovako velika lova jer bi onda svjetsko prvenstvo u hokeju i skijaškim letovima gledali na Brunejima sa sultanom pokroviteljom
a podvodni ribolov u Švicarskoj...
Go to Top of Page

drablj
New Member

Serbia
233 Posts

Member since 06/06/2007

Posted - 26/11/2011 : 00:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Send drablj a Private Message
u bre, ispade da sam ja najvise prvenstava gledao (sve), mada sa prvog samo snimke iz finala. od novijih prvenstava, koje sam gledao direktno, najbolje mi je bilo 1994. i blizu njega 2002. (posebno zbog zanimljivih rezultata). poslednja 2 su mi ocaj zivi i vise sam ih gledao "po sluzbenoj duznosti" kao veliki obozavatelj igre nego sto su me privlacile same ekipe.
1982. pamtim po izuzetnim i najgoroj utakmici u istoriji prvenstava (nemacka - austrija). jako mi je zao sto je rosi proradio bas protiv najboljeg brazila (to su mu bili prvi golovi na prvenstvu, a zavrsio kao najbolji strelac). ludnicu u polufinalu necu komentarisati, ono treba odgledati u celini.
1974. je igran odlican fudbal, krunisam finalom izmedju dve najbolje ekipe (sto se retko desava). draze bi mi bilo da je pobedila holandija, ali i nemci su imali verovatno najbolju svoju ekipu u istoriji. ostaje zal za znatno slabijim rezultatima nase reprezentacije posle titove posete.
1970. je po mom skromnom misljenju najbolje bilo. lep fudbal, borbene ekipe, izuzetno fer takmicenje, velika drama na nekoliko utakmica i titula za najbolje. nisam pogledao jos sve utakmice, ali dovoljno za sud.
nase reprezentacije su mi najzanimljivije bile pedesetih, jer smo bili mnogo jaki i imali odlicne rezultate, bacene u senku porazima od nemacke. najjace mi je kako smo terorisali francuze . izbacimo ih u kvalifikacijama za SP 1950, u grupi 1954. (prodjemo mi i brazil, najjaca grupa u kojoj smo ikad bili), u grupi 1958. i jos kod njih u polufinalu evropskog prvenstva 1960. kad smo od 4:2 okrenuli na 4:5 . ljudi nisu mogli da disu od nas.
mislio sam da pitam neke hajdukovce za video o vukasu ili zlatnoj generaciji iz sredine sedamdesetih, ali vidim da je mrka kapa.

jos su mi odlicna bila prvenstva 1954. i 1958. najslabija su mi 1938, 1990 i poslednja 2.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 26/11/2011 : 01:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Eh, gledao i ja sve snimke, al nije mi to to :)

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8109 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 26/11/2011 : 01:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
'78 se maglovito sjecam, i to samo finala
'82 se dobro sjecam i to mi je najdraži mundijal
polufinale izmedu francuske i njemacke mi je i dan danas najbolja utakmica koju sam gledao
'86 sam radio u restoranu i krajickom oka gledao njemacku tugu, ali svi redom su se klanjali maradoni
'90 je u studentskom domu bilo tipova koji su u grupnoj fazi navijali protiv jugoslavije, ali kad se zahuktalo su nestali, da je osim nakon prvog žutog promijenio igraca na maradoni, vjerujem da bi juga bila u finalu - a i engleza mi bilo žao, nadigrali su nijemce i ispali
'94 sam plakao za bugarima, kako su oni igrali tada, koja je to ekipa bila...
'98 i hrvatska prvi i zadnji put u naslovnoj ulozi - nikad više ni blizu
'02 - pamtim samo onu groznu frizuru, i južnu koreju
'06 - loše, osim par driblinga zidana
'10 - osim forlana, nitko drugi nije za pamcenje

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 26/11/2011 : 01:25:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Divno je sresti jos ponekog entuzijastu za istoriju fudbala.

quote:
Originally posted by Heyoka

Italia 90 - ocekivao sam da naši osvoje naslov prvaka (što je bilo logicno, imao sam nepunih 7 godina) iako smo izgubili prijateljsku utakmicu sa Englezima (2:1, Bryan Robson nam dao oba gola - ex-Željovac Škoro probušio Shiltona). Nakon što su nas Nijemci razbili, znao sam ko ce biti svjetski prvak. Matthaeus je bio strašan na toj utakmici, djelovao je kao neko cudovište. Piksi je sredio Špance sa dva fantasticna gola, ali smo zbog mlitavog Brnovicevog penala prosuli prednost protiv Argentine, Goykoetxhea mi je ostao najmrža pojava sa Mundijala jer je poslije na identican nacin izbacio i meni tada simpaticne Talijane. Sa tog Mundijala mi je ostao nadimak - obzirom da sam od malena važio za fudbalskog frika koji zna sve igrace i sve timove, prozvali su me Schillaci (po Totu Schillaciju koji je bio senzacija na tom prvenstvu). Izraz lice moje matere kad dodu po mene i pitaju: "Može li Schillaci vani?" - prajsles. Još neki dojmovi - Michel koji daje tri gola J.Koreji, gol Hwang-Kwang Boa na istoj utakmici, Ruben Sosa koji u finišu utakmice šalje Urugvaj u osminu finala, slobodnjak Lubosa Kubika protiv simpaticne Kostarike, sreca Argentine da se Pumpido ozlijedio protiv Sovjeta jer ih je rezervni golman odvukao do pobjeda protiv Brazila, Jugoslavije i Italije, Zenga koji je tek u polufinalu primio prvi gol...


Nemam skoro pa nista da dodam, ali, treba spomenuti da se Argentina na jedvite jade provukla kroz grupu (prosli su kao treci sto je u ono vreme moglo), posle mlitavog remija sa Rumunijom.

Matthaeus nam je dao takav gol iz trka da sam se usrao u stolici otprilike, ono je bio klasican torpedo. Ja jos pamtim i Gazzine suze posle zutog kartona protiv Nemacke, i uopste, pocetak moje romanse sa engleskim fudbalom. Cela Rijeka Crnojevica je navijala za Nemce, samo ja za Englesku, kada je Psycho pogodio Illgnera umesto mreze u celoj Rijeckoj nahiji ne bese tuznijeg od mene. Ali, kasnije sam ipak slavio pobedu nemaca, jer su mi se cigani masne kose smucili za tri zivota posle onog penal-debakla.

Mec protiv Spanije ipak ostaje nesto posebno. Za tu prigodu sam bio kuci u Beogradu, bio sam napolju sa drugovima, ceo grad je bio pust, a mi smo se nabijali uz prvi televizor u komsiluku sa kog se cula utakmica. Piksijev prvi gol, onaj kad je fintirao volej i primio loptu, a spanska odbrana sa sve Zubijem polegala na travu, mi je i dan danas jedna od najomiljenijih sportskih uspomena u zivotu.

Ovo se prvenstvo i pamti po urbanoj legendi da su argentinci otrovali brazil u 1/8 finala - navodno je neko "spikovao" vodu koju su brazilci pili da se osveze pred mec. Mec je resio Caniggia, toga se secaju ljudi.

quote:
USA 94 - rat, gadna atmosfera. Gledao sam možda desetak utakmica, stari me vodio na posao (tu je bilo struje) sa sobom. Roberto Baggio mi je ostao u sjecanju kao igrac koji je tim doslovno sam odvukao u finale. Romario i Stoickov, kosonja Larsson, bucmasti Brolin, slobodnjak Wynalde protiv Švicaraca, Hagi i Dumitrescu, suze mog drugara kad je Leckov srušio Nijemce, Pagliuca koji ljubi stativu u finalu... Bilo mi krivo što je Brazil dobio Talijane i što iz nekog razloga pljuju po Baggiju iako on nije jedini koji je fulao penal. Baresija i Massara niko nije prozivao.


Ja se Italije skoro pa i ne secam. Ali, Bugari...pa Svedjani...ne znam ko mi je bio miliji. Kad su Bugari izbacili Nemce plakao sam od srece, odvratna Vogtsova Nemacka, koliko sam voleo Kaiserove svabe, slinavi Berti mi je ubio zelju za zivotom, i kad im je Leckov plasirao glavudzu, mislim da sam spontano svrsio od srece. Pamti se i ubedljivi debakl Grcke, a od svih svedjana meni je omiljeni bio Thomas Ravelli, u koga sam se "zaljubio" jos tokom EP '92 - kao i glavonja Kenneth Andersson, centarfor fantasticnih mogucnosti. A kako i ne spomenuti Nigeriju, koja je na klasicno italijanski nacin zaustavljena na tom prvenstvu, jebo im ja pas mater...

quote:
France 98 - od pocetka sam navijao za Holandane, prvenstveno zbog Overmarsa i Bergkampa koji su razbijali u Arsenalu. Nažalost, nisu iskoristili šanse da se revanširaju Brazilu za poraz u SAD-u i onda su poraženi na penale. Meni vrlo dragi Bobo Vieri je odigrao sjajan turnir, Hrvati koji su otišli do bronze iako su bili (po mom mišljenju) lošiji nego u Engleskoj dvije godine ranije, gol Bergkampa protiv Argentine, gol Davidsa protiv SRJ, Mijatoviceva precka (mislim da je to bio jedini promašeni jedanaesterac unutar 90 ili 120 minuta igre), majstorija 18-godišnjeg Michaela Owena protiv Argentine, odlazak sa velike scene nekih njemackih velikana (Klinsmann, Matthaeus), Šukerovo mjerenje pulsa prije nego što ce (dva puta) zabiti Stelei za 1:0, Krpanov nemoguci promašaj, Ronaldova misteriozna bolest i, nadasve, dvije sisate jamajcanske navijacice.


Moje omiljene uspomene ovde su debakl Spanije, prvo protiv Nigerije, a onda suvo epska scena u kojoj Spanci pune bespomocne Bugare i rone suze posle svakog gola, jer je Nigerija pustila Paragvaju u ociglednoj konspiraciji u reziji Bore Milutinovica. No, Bora je dobio svoje od vaskrslog "Danish Dynama", koji je imao tu nesrecu da se zavergla u Brazil u sledecoj rundi.

Owenov gol protiv Argentine ? Magija. Magija. Opet sam bio u Crnoj Gori, ovaj put u Ulcinju, svima sam trubio da obrate paznju na mladog Owena, kad je decko uzeo da vesla kroz cigancine spremio sam se na ushicenje, da bi me gol doveo do totalne ekstaze.

Ostalo...ne moram komentarisati, postao sam stariji i cinicniji i na fudbal otad vise gledam kao na posao. Ovo pre 2000., to je bilo za mladice.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 26/11/2011 : 01:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message
SP 1982., kao i culfis, volim zbog tadašnje legendarne reprezentacije Italije, konkretno Paola Rossija, Juventusovog napadaca koji je sa 3 gola doprineo da Brazil (za koji su igrali Zico i Falcao!) ispadne u drugoj rundi te 1982.



Bio je i najbolji igrac i najbolji strelac prvenstva, a uz to je sa reprezentacijom postao (uz mnogo srece) svetski prvak i mislim da je jedini koji je uspeo da na SP spoji ta tri priznanja. Kakva je samo to ekipa bila, sa Claudiom Gentileom i prerano otišlim sjajnim Gaetanom Scireom...

Sledece je naravno prvenstvo iz 1994., zbog mog fudbalskog idola iz detinjstva, Roberta Baggia, ujedno i prvo SP kog se dobro secam...

A onda sledi 2006., jer je moj Juve tada dao osam igraca finala, što pokazuje ko je imao najjacu ekipu na svetu te godine (ali i gnusnog Capella na klupi, though...). Polufinale Italija - Nemacka mi je jedna od najbojjih utakmica koje sam ikada gledao... A najvažnije: del Piero je postao svetski prvak!

I moram ovde da ubacim još jedan video, jedan od najlepših trenutaka u istoriji fudbala... Finale SP 1950.



Iz jednog mog prastarog teksta o znacaju fudbala...

Brazil je u finalu SP izgubio od Urugvaja 2:1, utakmica poznata kao Maracanazo (The Maracana Blow). Heroj dana bio je Obdulio Varela, urugvajski kapiten, jedan od najvecih južnoamerickih igraca 20. veka. Ne toliko zbog svoje igre, vec zbog toga što se zapitao:

"Da li je bilo ispravno poniziti tako, ne protivnika, vec ceo jedan narod?"
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 26/11/2011 : 01:56:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu
Divno je sresti jos ponekog entuzijastu za istoriju fudbala.

Nemam skoro pa nista da dodam, ali, treba spomenuti da se Argentina na jedvite jade provukla kroz grupu (prosli su kao treci sto je u ono vreme moglo), posle mlitavog remija sa Rumunijom.


Što je najsmiješnije, ganci su u jednom momentu bili prvi jer su vodili protiv Rumuna, a otpisani SSSR je u drugoj utakmici predvoden Misterom Paninijevih albuma Sergejem Gorlukovichem natrpavao Kamerunce (4:0) i toliko im pokvario gol-razliku da bi pobjednik meca Argentina-Rumunija bio prvak grupe. Pravda je pobijedila pa su Rumuni izjednacili.

quote:
Matthaeus nam je dao takav gol iz trka da sam se usrao u stolici otprilike, ono je bio klasican torpedo. Ja jos pamtim i Gazzine suze posle zutog kartona protiv Nemacke, i uopste, pocetak moje romanse sa engleskim fudbalom. Cela Rijeka Crnojevica je navijala za Nemce, samo ja za Englesku, kada je Psycho pogodio Illgnera umesto mreze u celoj Rijeckoj nahiji ne bese tuznijeg od mene. Ali, kasnije sam ipak slavio pobedu nemaca, jer su mi se cigani masne kose smucili za tri zivota posle onog penal-debakla.


E ovo te moram pitati:

je li to živiš negdje blizu ovog: http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/39919_416164486009_690771009_5336111_4355985_n.jpg ? Moj drug je bio ovdje pa je napravio ovu fotku koju sam držao na desktopu tokom pola pripravnickog jer hocu da ovdje odem na odmor za života.

quote:
Mec protiv Spanije ipak ostaje nesto posebno. Za tu prigodu sam bio kuci u Beogradu, bio sam napolju sa drugovima, ceo grad je bio pust, a mi smo se nabijali uz prvi televizor u komsiluku sa kog se cula utakmica. Piksijev prvi gol, onaj kad je fintirao volej i primio loptu, a spanska odbrana sa sve Zubijem polegala na travu, mi je i dan danas jedna od najomiljenijih sportskih uspomena u zivotu.


Ja sam izašao na igralište prije produžetaka, zbog nervoze. Nikog vani nije bilo, svi su gledali tekmu. Sjecam se kako je Piksi poletio u zagrljaj Osimu.

quote:
Ovo se prvenstvo i pamti po urbanoj legendi da su argentinci otrovali brazil u 1/8 finala - navodno je neko "spikovao" vodu koju su brazilci pili da se osveze pred mec. Mec je resio Caniggia, toga se secaju ljudi.


CC je zabio gol, ali je dobar dio posla odradio Maradona. Kakvu mu je loptu poslao, jebo sve svoje kokainizirano.

Kad spomenu osminu finala... Skoro da zaboravih spomenuti Higuitin "pametni" dribling i duel Voellera i Rijkaarda.

quote:
Ja se Italije skoro pa i ne secam. Ali, Bugari...pa Svedjani...ne znam ko mi je bio miliji. Kad su Bugari izbacili Nemce plakao sam od srece, odvratna Vogtsova Nemacka, koliko sam voleo Kaiserove svabe, slinavi Berti mi je ubio zelju za zivotom, i kad im je Leckov plasirao glavudzu, mislim da sam spontano svrsio od srece. Pamti se i ubedljivi debakl Grcke, a od svih svedjana meni je omiljeni bio Thomas Ravelli, u koga sam se "zaljubio" jos tokom EP '92 - kao i glavonja Kenneth Andersson, centarfor fantasticnih mogucnosti. A kako i ne spomenuti Nigeriju, koja je na klasicno italijanski nacin zaustavljena na tom prvenstvu, jebo im ja pas mater...


Ravelli je imao ono provociranje pucaca penala koje ce 11 godina kasnije reprizirati Dudek. Imao je i mocan nastup sa Goeteborgom u Ligi prvaka nakon SP, bili su prvi u grupi ispred Barcelone i Manchester Uniteda, zapeli od Bayerna zbog golova u gostima. Šteta za tu Švedsku što je bila žrtva "prokletstva treceplasiranih" pa nije igrala EURO 96.

quote:
Moje omiljene uspomene ovde su debakl Spanije, prvo protiv Nigerije, a onda suvo epska scena u kojoj Spanci pune bespomocne Bugare i rone suze posle svakog gola, jer je Nigerija pustila Paragvaju u ociglednoj konspiraciji u reziji Bore Milutinovica. No, Bora je dobio svoje od vaskrslog "Danish Dynama", koji je imao tu nesrecu da se zavergla u Brazil u sledecoj rundi.


Olisehov gol, Kikove suze, Danci kojima je senzaciju uskratio Rivaldo...

Potpis.

Edited by - Heyoka on 26/11/2011 02:03:58
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 26/11/2011 : 11:18:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Heyoka

E ovo te moram pitati:

je li to živiš negdje blizu ovog: http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/39919_416164486009_690771009_5336111_4355985_n.jpg ? Moj drug je bio ovdje pa je napravio ovu fotku koju sam držao na desktopu tokom pola pripravnickog jer hocu da ovdje odem na odmor za života.

:) Ne zivim na Rijeci, ali sam nebrojeno vremena proveo tamo, to je rodno selo moje majke. Moja baba jos uvek zivi tamo, ja odem ponekad, avionom pola sata iz BG pa me onda brat odveze tamo. Raj na zemlji.

To konkretno sto si ti stavio je novi rijecki most. Rijeka ima dva mosta, stari i novi, a stari je replika mostarskog.





quote:
Ravelli je imao ono provociranje pucaca penala koje ce 11 godina kasnije reprizirati Dudek. Imao je i mocan nastup sa Goeteborgom u Ligi prvaka nakon SP, bili su prvi u grupi ispred Barcelone i Manchester Uniteda, zapeli od Bayerna zbog golova u gostima. Šteta za tu Švedsku što je bila žrtva "prokletstva treceplasiranih" pa nije igrala EURO 96.


Zapravo, to provociranje je prvi uveo Bruce Grobbelaar 1984. protiv Rome u finalu kupa Sampiona.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 26/11/2011 : 11:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
klecanje nogu :)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 27/11/2011 : 20:28:53  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
1. FR 1998, prvo koje sam gledao i uz to najatraktivnije
2. NjEM 2006, uzbudljivo, dobre igre Francuza, dramaticno finale, odlicno otvaranje...
3. JAR 2010, prvi put da gledam prvenstvo, a da nisam na ljetnom raspustu :), dosadnjikavo i tvrdo nekako, ali zadovoljava kriterije...
4. JAP/KOR 2002, nezgodni termini, loša igra Francuza nakon dominacije ( inace navijam za Fr u odsustvu BiH ), nekako mi je ovo prvenstvo u magli, nisam ni album popunio:D
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000