forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Inženjeri vs. Pravnici!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 30/12/2011 : 21:25:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
Sada nam ostaje da sacekamo da ekonomisti i pravnici procitaju ovo sto smo pisali i rat moze da pocne

Edited by - mavra on 30/12/2011 21:27:03
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 30/12/2011 : 21:32:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Neka, jaci smo!

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 30/12/2011 : 21:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message

[/quote]

Vlaja je otisao u penziju, to znam posto mi je drugar zavrsio faks u Subotici. Inace jos uvek nisam zavrsio fakultet, tako da jos ne radim, ako ne racunas honorarno fizikalisanje. Ako sve bude kako treba, u 2012. cu najzad diplomirati
[/quote]Jeste, Vlajo je otisao u penziju pre jedno 2 - 3 godine... \tako da visse nema predmeta koji se polaze 12 meseci minimum uz intenzivno ucenje, imas mehaniku tla koja je jedno 3 meseca strebanja i statiku takodjer jedno 3 meseca , ali nije kao pre zajebana i to je to ostalo sve u 1 mesec mozes nauciti. Ako budes zavrsavao tempiraj za januar, ako ne mozes ranije da bi mogao da nadjes posao do sezone... Inace je jako tesko naci posao. Gradjevina je u kanalu... a i plata za pocetnika ce ti biti 40.000 ako budes radio na gradilistu projektni biro max 30.000

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 30/12/2011 : 21:36:15  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
quote:
Originally posted by jang

naš profesor Mehanike govorio je da treba sve pravnike i ekonomiste streljati!


tusem se ne radi na hamer papiru ili slicnim papirima samo na pausu. Tusiralo se malo na obicnom papiru iz saobracajnica... ostalo paus.
Kod nas ide vic.
Arhitekta nije dovpoljno musko da bi bio gradjevinac, a nije dovoljno homoseksualac da bi bio modni kreator

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens

Edited by - masni on 30/12/2011 21:40:28
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 30/12/2011 : 21:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
quote:
Originally posted by masni

Jeste, Vlajo je otisao u penziju pre jedno 2 - 3 godine... \tako da visse nema predmeta koji se polaze 12 meseci minimum uz intenzivno ucenje, imas mehaniku tla koja je jedno 3 meseca strebanja i statiku takodjer jedno 3 meseca , ali nije kao pre zajebana i to je to ostalo sve u 1 mesec mozes nauciti. Ako budes zavrsavao tempiraj za januar, ako ne mozes ranije da bi mogao da nadjes posao do sezone... Inace je jako tesko naci posao. Gradjevina je u kanalu... a i plata za pocetnika ce ti biti 40.000 ako budes radio na gradilistu projektni biro max 30.000


Tesko da cu diplomirati pre novembra 2012, nisam ni praksu odradio(mesec dana), a za diplomski ce mi trebati najmanje 2 meseca. Znam da je situacija trenutno kriminalna, drugarica koja je diplomirala u septembru 2010. je do pre mesec dana radila u cvecari, a isto tako znam da su male sanse da ce se bilo sta u skorije vreme promeniti, ali trenutno ne razmisljam mnogo o tome, najbitnije mi je da uzmem taj jebeni papir, a posle cu se vec nekako snalaziti, ako nista drugo, pakujem kofere i u Rusiju

Edited by - mavra on 30/12/2011 21:44:04
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 30/12/2011 : 21:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Kad nas vec ima toliko inženjera, je li itko od vas ikad radio s IAESTE-om??

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 30/12/2011 : 21:47:53  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
quote:
Originally posted by masni

Kod nas ide vic.
Arhitekta nije dovpoljno musko da bi bio gradjevinac, a nije dovoljno homoseksualac da bi bio modni kreator


To je bio prvi vic koji sam cuo kada sam upisao gradjevinu, plakao sam od smeha kada su mi ispricali. Sto je najjace od svega, kada sam ga prepricavao nekim devojkama koje studiraju arhitekturu, sve su se odusevile njim i sve su bile u fazonu kako je to ziva istina
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 30/12/2011 : 21:52:08  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
quote:
Originally posted by selanne

Kad nas vec ima toliko inženjera, je li itko od vas ikad radio s IAESTE-om??


Ja nisam i ne znam nikoga ko jeste.Ti?
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 30/12/2011 : 21:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Ako Bog da, velike su šanse da ovo ljeto odem negdje vani na placenu praksu od 2 mjeseca. Znaci, znaš o cemu se radi?

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 30/12/2011 : 21:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
Samo okvirno, iskreno nikada nisam imao neke ambicije oko tih strucnih praksi, ni moju obaveznu nisam odradio, sada mi je krivo zbog toga, ali malo je kasno, a mislim da nemam odgovarajuci prosek ocena. U svakom slucaju zelim ti srecu, a ako budes navracao u Bg, obavezno te vodim u Corba caffe na pivo, a uz malo srece i upoznavanje sa Borom
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 30/12/2011 : 22:03:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
quote:
Originally posted by mavra

Samo okvirno, iskreno nikada nisam imao neke ambicije oko tih strucnih praksi, ni moju obaveznu nisam odradio, sada mi je krivo zbog toga, ali malo je kasno, a mislim da nemam odgovarajuci prosek ocena. U svakom slucaju zelim ti srecu, a ako budes navracao u Bg, obavezno te vodim u Corba caffe na pivo, a uz malo srece i upoznavanje sa Borom


Prijavio sam Srbiju (baš radi Bore i eventualnih koncerata), Italiju (ako bude srece, pa me zapadne koja Milanova utakmica, ovisi o razdoblju kad bih išao), a za trecu nisam znao što bih, pa sam uzeo Poljsku radi Eura (takoder ovisi o razdoblju, možda mi upadne koja utakmica Hrvatske). Doduše, to što ti napišeš zemlje i nema preveliku težinu, jer ti se mora poklopiti dosta faktora da ti se ispuni želja. Što se tice prosjeka i šansi - nas može ici 15 jer je toliko mjesta nadeno u Mostaru, a ja sam zasad 3. na listi. Ako se neko cudo ne dogodi do 15. 1., dokad traju prijave, onda sam u igri. U svakom slucaju, hvala na lijepim željama.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9604 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 30/12/2011 : 22:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by selanne

Kad nas vec ima toliko inženjera, je li itko od vas ikad radio s IAESTE-om??


premisljao sam se
nisam uzeo
bolje da jesam....

ako upadnes, neka ti je sa srecom; izvesti nas kakvo je iskustvo :)

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 30/12/2011 : 22:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Ja sam prošle godine odbio, a prijatelj mi je otišao u Škotsku. Kad je prepricavao svoja 2 mjeseca, i nokte i prste sam izgrizao zato što sam odbio. Koga zanima više izvještaja, ima na njihovoj stranici, a svi odreda su puni pozitivnih iskustava.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5804 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 30/12/2011 : 22:47:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
quote:
Originally posted by masni

a i plata za pocetnika ce ti biti 40.000 ako budes radio na gradilistu projektni biro max 30.000



Meni je pocetna placa u projektnom birou 3 eura po satu, izade oko 500 eura mjesecno... Ako dobro shvacam, to je oko 50 000 dinara... Koliku onda placu kod vas imaju iskusni gradevinci?

Doduše, kod nas se trenutno gradi kao ludo...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 30/12/2011 : 23:14:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by masni

a i plata za pocetnika ce ti biti 40.000 ako budes radio na gradilistu projektni biro max 30.000



Meni je pocetna placa u projektnom birou 3 eura po satu, izade oko 500 eura mjesecno... Ako dobro shvacam, to je oko 50 000 dinara... Koliku onda placu kod vas imaju iskusni gradevinci?

Doduše, kod nas se trenutno gradi kao ludo...


Faktor srece i veze je vrlo bitan u Srbiji. Izvodjaci imaju mnogo bolje plate od projektanata, osim ako projektanti nisu ekipa profesora i asistenata sa fakulteta. Evo ti primer 2 drugara, obojica su izvodjaci i obojica su se zaposlila u isto vreme, a niko od njih nije imao vezu: jedan od njih posle 8 meseci rada izlazi na 1100evra mesecno, dok drugi moze da dobije maksimalno 600evra(sa gomilom prekovremenog, svakom radnom subotom u mesecu),s tim da od tih 600, 200 evra dobija od drzave, jer je uspeo da upadne u projekat koji se zove Prva Sansa (drzava godinu dana uplacuje 200 evra, s tim da firma ima obavezu da nakon tih godinu dana ponudi ugovor na jos jednu godinu). Drugarica se sada zaposlila u jednom projektnom birou za 350 evra(ovo je najmanja suma za koju ja znam da neki gradjevinac u Beogradu prima, u unutrasnjosti je gora situacija)
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 02/01/2012 : 19:15:29  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

quote:
Originally posted by masni

a i plata za pocetnika ce ti biti 40.000 ako budes radio na gradilistu projektni biro max 30.000



Meni je pocetna placa u projektnom birou 3 eura po satu, izade oko 500 eura mjesecno... Ako dobro shvacam, to je oko 50 000 dinara... Koliku onda placu kod vas imaju iskusni gradevinci?

Doduše, kod nas se trenutno gradi kao ludo...



Kod nas se gradi samo ono sto drzava gradi, tj, rade samo firme koje su povezane sa strankama... Meni je plata kako pocetniku nekih 400 eura u Novom Sadu. Iskusni inzenjeri sa licencom zaradjuju mnogo vise , ali mnogo mislim da retko koji radi ispod 1200 eura bez tezgi sa strane. Najveci problem je rad kod privatnika, nema prekovremenog, rad subotom i nedeljom se podrazumeva... od kad sam se zaposlio sve subote su mi bile radne ukljucujuci i ovu poslednju 31.12. < a radio sam skoro svaku drugu nedelju.... Ali sta da radim cutim i trpim i cekam da prodju 3 godine da nakupim za licencu.... Sto je najgore svi moji drugari sa smera su se zaposlili u drzavnim institucijama popizdim oni imaju 650 eura platu + putni trosak, prekovremeno,,, prijavljeni su na celu platu a sto je najvaznije ne rade subotom i nedeljom , a kad rade debelo su placeni.... Ali znam ljude koji se nisu zaposlili onda cutim i trpim,, dok ne naidje bolja sansa.... Moj ti je savet da se na vreme prijavis u stranku po mogucnosti onu na vlasti i da budes malo aktivan u stranci i kad zavrsis fax , posao ce ti nacui stranka u nekoj drzavnoj instituciji. Ja sam konkurisao u svim Hidro preduzecima i od nijednog nisam dobio posao , tako da sada radim kao konstruktivac.... Generalno gledano plate na gradilistu su mnogo jace , ali se unisti zdravlje jer si stalno na terenu u blatu, betonu... Ovaj drugar sto ti prima platu od 1100 eura ili radi u drzavnoj firmi ili Denezi a za obe je potrebna veza >(

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens

Edited by - masni on 02/01/2012 19:17:28
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 25/01/2012 : 23:58:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Ima li netko od strojara tko bi mi predložio neku zanimljivu temu za završni rad?

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.

Edited by - selanne on 22/02/2012 14:00:20
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 22/02/2012 : 14:11:22  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by selanne

Ima li netko od strojara tko bi mi predložio neku zanimljivu temu za završni rad?


http://rokaj.net/robot-toci-pivo/

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 22/02/2012 : 14:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Hahaha, svida mi se, ali više vuce na diplomski, ja bih nešto skromnije.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.

Edited by - selanne on 22/02/2012 14:16:18
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 22/02/2012 : 14:34:10  Show Profile Show Extended Profile
Eto, sjetio sam se necega. Tu napravu sam nazvao BULJBULJATOR. Uzmeš cijev (to znaci da je šuplja) cca 100 cm dužine te je na pravilnim razmacima na nekoliko mjesta izbušiš. Tada napuniš kadu punu vode. Baciš Buljbuljator u vodu i zacuju se nevjerojatno ugodni zvuci bulj , bulj , bulj.
Potencijala ima, samo bi trebalo malo razraditi ideju. To prepuštam tebi kao i sve moguce zasluge.
Sretno!

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 22/02/2012 : 17:03:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Nemoj mi tražiti novce kad se obogatim!

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 22/02/2012 : 18:08:43  Show Profile Show Extended Profile
Samo ti položi to što trebaš pa cemo zaliti pivom.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 22/02/2012 : 21:07:59  Show Profile Show Extended Profile
Skoro zaboravih zašto sam na ovom topicu.
Nisam pravnik ali imam diplomu iz društvenih znanosti, dakle bod za pravnike.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 08/11/2012 : 17:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Jedan prijatelj mi je pronašao zanimljivu opciju na koju me sad nagovara. Dakle, završili smo 3 godine strojarstva, pa smo u mogucnosti da upišemo postdiplomski (master) studij na ekonomiji (paralelno sa strojarstvom). Morali bi položiti 6 predmeta razlike i automatski bi, dakle, bili 4. godina ekonomije. Buduci da je u nas posao moguce naci najcešce uz neku vezu, zanima me vaše mišljenje - ima li neke stvarne koristi tog drugog fakulteta? Neki kažu da je strojarstvo + ekonomija dobra kombinacija, a nama je upala opcija da relativno lagano upišemo ekonomiju, pa me zato zanima je li ima neka korist (veca placa, npr.) ili je to samo uljepšavanje CV-a i hranjenje ega?

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/11/2012 : 17:48:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Pa odmoci ti sigurno nece. Stoga, ako osicaš da si u stanju to rješit (što vrimenski, što mentalno) - samo naprid!

Trljam ruke.
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000