forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 NBA - Evroliga - Razlike, prednosti, mane itd.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/01/2012 : 13:17:39  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Gledao sam malo utakmicu Boston i Vasington... Nakon toga citam izvestaj u kome stoji da je Jan Veseli igrao 3 minuta bez ikakve statistike, bez suta, skoka, ukradene lopte, blokade, izgubljene lopte.. Nista... Izuzev sto je povredio protivnickog igraca nekim faulom...

E sad, podstaknut tim, razmisljao sam.. Zasto oni idu u NBA? Da li zato sto im trebaju pare? Da li zato sto hoce da se oprobaju u najjacoj ligi na svetu? Da li zato da vide cudovista tipa Brajant, Hauard, Dzejms, Rondo, Rouz itd..? Da li zato sto su naivni/glupi/preterano samouvereni pa misle da ce biti zvezde? Ne razumem...

Eto bas da se dotaknem dva igraca koja su igrala u Partizanu u poslednjih godinu dana, Veselog i Pekovica..

Veseli je dosao kao klinac u Partizan, napredovao i proglasen za najboljeg mladog igraca Evrope. Odlicno se snasao sa zivotom u Beogradu, bio ljubimac navijaca, igrao standardno i verujem da je uzivao u kosarci u Partizanu... Ode u NBA i igra 3 minuta.. Prvu utakmicu ne dobaci slobodno bacanje do obruca.. Samo se blamira..

Drugi je Pekovic. Takodje dosao u Partizan kao klinac i izrastao u verovatno, uz Sofoklisa Skorcanidisa, najdominantnijeg centra u Evropi. U Partizanu takodje bio bog.. Isto kao i Veseli.. Ode u Panatinaikos, u veliku ekipu, i tamo bude standardan.. Nakon toga se odluci za NBA i igra takodje epizodnu ulogu u krs ekipi poput Veselog..

Postavljam sebi i svima pitanje: Sta ce evropski igraci 2. svetske klase u NBA? Gasola razumem, covek stvarno igra standardno u Lejkersima, bitnu ulogu u timu i zna da postize kljucne poene.. Ali ovakvi igraci.. Nije mi jasno... Zar im je malo da izaberu Real Madrid, Barselonu, Armani, Panatinaikos, CSKA i da budu glavni u svojim ekipama, imaju takodje dobre pare, zive u lepim gradovima...???

Zasto NBA???

Patricia hic mea totus mundus est

Edited by - sawitch on 23/01/2012 16:16:56

o.O 321
Junior Member



358 Posts

Member since 09/01/2012

Posted - 23/01/2012 : 13:22:39  Show Profile Show Extended Profile  Send o.O 321 a Private Message
U USA su dobre sisarke
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30713 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 23/01/2012 : 13:33:38  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch



Zasto oni idu u NBA? Da li zato sto im trebaju pare? Da li zato sto hoce da se oprobaju u najjacoj ligi na svetu? Da li zato da vide cudovista tipa Brajant, Hauard, Dzejms, Rondo, Rouz itd..? Da li zato sto su naivni/glupi/preterano samouvereni pa misle da ce biti zvezde?

Zasto NBA???



Sve navedeno po malo, i trebaju im pare, hoce da se oprobaju i vide zvijezde, naivni su i samouvjereni... Mislim da ipak vecina Europljana priceka, kao rubio npr, Vujcic nije uopce se osjecao spremnim, bolje tako nego ovako kao što rade neki klinci

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/01/2012 : 13:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Da, i da je to sve u pitanju, odes godinu dana, vidis da nisi za to, i vratis se u Evropu i igras non-stop.. Potucanje po raznim krs ekipama samo radi popunjavanja rostera je meni nepojmljivo...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30713 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 23/01/2012 : 13:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
za svakog sportaša je najbitnije igrati, osim možda pred zalaz karijere, onda pokupe lovu, i svejedno im sjedio ili igrao, ma sve je do odgoja!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 23/01/2012 : 13:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message
Ogromne pare, novo iskustvo, najjace takmicenje na svijetu i potencijalno unapredenje svoje igre uz najbolje igrace, mogucnost hvaljenja po završetku karijere da si igrao pored Brajanta, Džejmsa, Vejda...
Pekovic je poceo da igra malo više u poslednje vrijeme. U Evropi je osvojio sve što je mogao i logican korak je NBA. Ako ne uspije uvijek se može vratiti u Evropu i birati klub u kom ce igrati.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/01/2012 : 14:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Da, samo sto se masa njih potuca po klubovima i ne vraca se.. A ne igra...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13432 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/01/2012 : 14:44:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
Pare i verovatno je svakom košarkašu san da igra u NBA. E sad, ako ukapiraš da nisi za to, onda je idiotski ostati i nositi peškire drugima. Bolje doci u Evropu i biti gazda u nekom timu.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/01/2012 : 14:47:40  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Evo ti Pekovicev slucaj i moje razmisljanje:

Ako volis pare onda igras u NBA
Ako volis pare i kosarku igras u nekom jacem evropskom timu
Ako volis kosarku i boli te dupe za pare jer si dosta vec zaradio onda igras u Partizanu i bog si


Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13432 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/01/2012 : 14:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
ma da, ali mnogi su alavi na pare

Veseli nije trebao još da ode..
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/01/2012 : 14:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message
Tu ja skidam kapu Bodirogi, vidio i sam da je kralj u Evropi, dok u NBA pitanje da li bi odigrao koju minutu, njegova konstitucija i stil igre tamo ne bi prošli. Tako je i kod vecine evropskih košarkaša, malo ko tamo uspije igrati bitnu ulogu.
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13432 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 23/01/2012 : 14:51:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
quote:
Originally posted by swamp thing

Tu ja skidam kapu Bodirogi, vidio i sam da je kralj u Evropi, dok u NBA pitanje da li bi odigrao koju minutu, njegova konstitucija i stil igre tamo ne bi prošli. Tako je i kod vecine evropskih košarkaša, malo ko tamo uspije igrati bitnu ulogu.



Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/01/2012 : 14:51:53  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Apsolutno si u pravu Swamp za Bodirogu.. Jedan od najvecih evropskih igraca u istoriji kosarke.. Da je otisao u NBA, verovatno bi se izgubio negde u brdu velikih imena... Ja ne mislim da ne bi on prosao tamo... Njegova blaga tromost je u vecini slucajeva bila prividna.. Taj je nalazio put do kosa kao niko drugi, ali ga je uvek nalazio... No, nebitno.. Akcenat je na tome da je ostao u Evropi, zaradio pare i napravio veliko ime za sve buduce generacije...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 23/01/2012 : 15:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
NBA je poseban sistem koji je najbolje opisao svojevremeno Sasa Djordjevic kad se posle dva meseca u Portlandu vratio u Evropu. Rekao je otprilike ovako (naravno, parafraziracu): "Ja kao treci plej udjem u igru i za 8 minuta dam dve trojke. Sedam na klupu i svi me tapsu govoreci mi "good job! good job!". Sutradan igramo opet utakmicu i opet me trener pusti, ali ja izgubim dve lopte, promasim tri suta, nista ne uspevam da odigram, vratim se na klupu nervozan i opet mi svi govore "good job! good job!""

U NBA ligi zbog tolikog broja utakmica ima dosta manje vremena za treninge, individualni rad sa igracima i sl. Tamo se od svakog ocekuje da bude profesionalac i da zna sta mu je posao i da se ponasa u skladu s tim. Razvoj svakog igraca dosta zavisi od njega samog, a nisu svi mentalno jaki da to iznesu. Posebno u tim godinama i posebno s promenom kulture. Dosta zavisi i od saigraca, od socijalne inteligencije, itd, itd. A i od srece, na kraju krajeva, tacnije od srece da se upadne u pravu sredinu.

Elem, i onda dok neki tamo Vlad-Rad shvati da postoji jos 300 igraca takvog kvaliteta tamo i da to sto je draftovan kao 12. pik ne znaci ama bas nista, prodje vec par godina. Neki tad shvate da im nije vise ni bitno da se usavrsavaju kosarkaski, jer vec imaju redovno debeo cek na stolu bez previse obaveza ili ocekivanja. I onda tako nastave da lutaju ligom i skupljaju lovu. Jbg, ako su i imali nekad sportske motive, njih taj sistem prosto ubije. Milicic je najbolji svezi primer. On je imao sanse da se posle par godina vrati u Evropu i igra, ali ludi Dejvid Kan mu je ponudio 20 miliona za 4 godine i on je to prihvatio. Danas ga je uglavnom tuzno gledati, pre svega zbog stava prema utakmicama, pa i zivotu. Pekovic pak ni izbliza nije toliki talenat kao Milicic, ali covek ume da trpa loptu u kos i samo na osnovu tog kvaliteta naci ce mesto u NBA ligi, makar kao novi Zaza Paculia, uprkos tome sto je spor, ne previse skocan i masina za skupljanje faulova u napadu zbog kretanja u bloku. A ja iskreno verujem da ce sa Adelmanom i Rubiom Minesota vec iduce godine biti plejof ekipa.

Sto se Veselog tice, nazalost, decko je upao u najgoru ekipu u ligi, ne po pitanju kvaliteta, vec po pitanju toga kakvi su to likovi tamo. Novi gazda te ekipe je dobar lik, napaljen kao Kjuban, i mislim da pokusava na sve nacine pobedi tu ucmalost koja vlada (recimo, na ovom draftu je izabrao 3 igraca iz dobrih, pobednickih sredina koji imaju pozitivan stav prema radu: Veselog, Singltona i Meka). A osim njih trojice, jos je jedina svetla tacka Dzon Vol, plej, koji nema dobar sut jos uvek i fali mu rutine koja je potrebna plejmejkerima, ali je zato neko oko koga se moze graditi ekipa. Osim njih tu su likovi poput Nika Janga i Dzordana Kroforda, koji imaju vise nula pod stavkom "assists" nego Djokovicevi protivnici u poslednje vreme, zatim Rasard Luis koji ima platu na nivou Kobija, ali mu je ucinak na nivou Radmanovica, pa frik prirode DzeVel MeGi kome je mama Pamela rekla da je on buducnost NBA lige, i naravno, najveci od svih njih, Endrej Blec, o cijem pristupu stvarno ne treba trositi reci. A kad tome dodamo Flipa Sondersa na klupi (coveka koji je svojom nekompetentnoscu upropastio najbolje Garnetove godine u Minesoti), dobijamo najnezdraviju sredinu u celoj ligi. Ja se nadam da ce Veseli biti dovoljno mentalno jak da uspe (nije lako doci iz KK Partizan u ekipu koja ne zna za pobedu, a svakog generalno boli uvo zbog toga), ali mnogi bi odustali na njegovom mestu ili bi prosto "go with the flow".

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war

Edited by - johnhartson on 23/01/2012 15:09:59
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/01/2012 : 16:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message
quote:
Originally posted by sawitch

Apsolutno si u pravu Swamp za Bodirogu.. Jedan od najvecih evropskih igraca u istoriji kosarke.. Da je otisao u NBA, verovatno bi se izgubio negde u brdu velikih imena... Ja ne mislim da ne bi on prosao tamo... Njegova blaga tromost je u vecini slucajeva bila prividna.. Taj je nalazio put do kosa kao niko drugi, ali ga je uvek nalazio... No, nebitno.. Akcenat je na tome da je ostao u Evropi, zaradio pare i napravio veliko ime za sve buduce generacije...


Druže, on kad bi poceo tamo da slaže svoje solaže i kad bi ga pod košem docekale one strvine poput Hauarda ili Šeka... Da ne pricam o tome koliko su fizicki spremni NBA igraci, pa totalno drugi sistem sudenja, ritam igre koji Bodiroga apsolutno ne bi mogao pratiti... Ja ne mislim da bi prošao, najviše što bi mogao je da da 2-3 poena dok se još ne igra jaka odbrana i dok sve još boli k.... za rezultat. Ali to je i on znao, zato nije ni otišao.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 23/01/2012 : 16:16:29  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Nesto me zeza komp pa ne mogu na YT-u da ti nadjem klip protiv K. Entonija.. Molim te nadji sam.. Pa da vidis brzinu driblinga i prolaz kroz kompletnu NBA odbranu... Coveku su pored preciznosti i tehnike glavni aduti bili u glavi a to Hauard i Sek ne da nemaju, nego sa transplantacijom necijeg mozga, mozda bi dosao na podnivo...


Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 23/01/2012 : 16:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message
Ma, ne sporim ja njegov talenat, mozak, dribling, itd. I drugo je kad Drim Tim igra protiv naših i boli ih patka ko je u suparnickom timu, mogu vec zamisliti selektora SAD kako drži brifing Entoniju: ''Ej, ovaj Bodiroga, to ti je najbolji igrac Evrope, sad cu ti pustiti par snimaka njegovih utakmica, pa da razmislimo o taktici tvoje odbrane nad njim'' :D I ko zna, možda bi bio kao Dirk ili Gasol u NBA, ko sam ja da sudim, ali po meni, teško.
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 24/01/2012 : 02:58:56  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
http://www.youtube.com/watch?v=DQEzmPKdqt4
http://www.youtube.com/watch?v=Bb9bt978xG8&feature=related

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 25/01/2012 : 01:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
Prednosti evropske kosarke su :
-postojanje odbrane(iliti igraci iz NBA nemaju pojma sta je to odbrana)
-stroga sudijska pravila
-manje trajanje utakmica
-strasno uzbudljive zavrsnice

Ne znam,zasto ali nikad nisam voleo NBA
Kad gledam evropsku kosarku,imam utisak da je to jedno strasno dobro organizovana igra
sa igracima koju do zadnjeg detalja znaju svoje uloge.
Kad gledam NBA imam utisak da je ono cirkus,vasarska kosarka
koja za cilj ima samo jedno-puniti hale i donositi novac.

Da li bi npr sudili faul u napadu Lebronu ako posle tog faula zakuca ili izvede nesto atraktivno?
Zilion puta sam video tako nesto.I to se radi s namerom-da podize masu
Nista drugo.

Evo citam ovo
http://www.sportske.net/vest/kosarka/rej-alen-veseli-ne-zna-da-se-postavlja-stalno-sam-se-saplitao-o-njega-65260.html

i ne mogu da verujem!
Evo i snimka,vidi se na 2:40
http://www.youtube.com/watch?v=b9Dd9_56OH4

veseli jeste mrdnuo malo nogu,ali je ovaj sa 60% tela isao u njega.
Sta je trebalo,da mu se skloni?Ili bi svi trebali da se sklanjaju gde on planira da trci.

I jos jedno
Ova se utakmica zavrsila sa samo 6 razlike.A nije bilo uopste uzbudjenja na kraju.



Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 25/01/2012 : 12:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Ovo za Rej Alena sam video pre neki dan.Budala totalna.Ej mozes misliti postavio mu se,pa ne nego ce da te pusti da frljas trojke.Ma svi oni kad bi dosli u Evropu videli bi sta je odbrana.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 25/01/2012 : 12:05:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Vi ste ili pijani ili blentavi ili treceg nema. Stvarno mislite da bi neki beli bek mogao da sacuva Kobea ili Lebrona ? Jedno je pricati o taktikama i tako tome, oni su fizicki svetlosnim godinama ispred nas. Gledajte playoff pa pricajte nesto detaljnije. Barcelona i CSKA bi mozda imali 20 pobeda max u NBA ligi.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

ponki
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3109 Posts

Member since 20/09/2008

Posted - 25/01/2012 : 12:14:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ponki a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Vi ste ili pijani ili blentavi ili treceg nema. Stvarno mislite da bi neki beli bek mogao da sacuva Kobea ili Lebrona ? Jedno je pricati o taktikama i tako tome, oni su fizicki svetlosnim godinama ispred nas. Gledajte playoff pa pricajte nesto detaljnije. Barcelona i CSKA bi mozda imali 20 pobeda max u NBA ligi.


i to da zajedno prave tim
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/01/2012 : 12:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
Mairosu, to si u pravu skroz.. Sve.. Ali da tamo igraju odbranu kao babe, igraju.. Plejof je drugo, tamo se mozda i grize, i to tek u finalima konferencija kada dodju dve podjednake ekipe.. Iskreno, mislim da je Alen debil sto je optuzio Veselog za "postavljanje noge"... Mislim, áj'sad realno..

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 25/01/2012 : 12:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Dobro, sezona traje 82 meca pa je logicno da ih puno puta boli qrac. Ali, mislim da nama taj tempo izgleda lezernije jer su dve NBA ekipe po sredi, to je jos uvek ubitacno naspram prosecne EL utakmice. U Evropi se sigurno igraju kompleksnije odbrambene sheme, u NBA je mahom sva igra 1 na 1 ili 2 na 2, samim time odbrana je uglavnom striktan covek.

Allen lupeta malo, omatorio pa mu svasta smeta. :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 25/01/2012 : 12:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Vi ste ili pijani ili blentavi ili treceg nema. Stvarno mislite da bi neki beli bek mogao da sacuva Kobea ili Lebrona ? Jedno je pricati o taktikama i tako tome, oni su fizicki svetlosnim godinama ispred nas. Gledajte playoff pa pricajte nesto detaljnije. Barcelona i CSKA bi mozda imali 20 pobeda max u NBA ligi.



Upravo tako. Toronto Raptorsi su jos prosle godine slozili tim koji po svemu podseca na evroligaski (gomila Evropljana + losi Amerikanci). Ove godine su doveli i solidnog defanzivnog trenera. I trenutni skor im je 5-13 i ni najveci optimisti im ne daju sanse za plejof.

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
40018 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 25/01/2012 : 13:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message
U NBA je i zabranjena zonska odbrana radi atrakcije koje daje FIZICKA PREDISPOZICIJA + NEPOSTOJANJE ODBRANE!

O kompleksnosti odbrane u Evropi naspram NBA ne treba ni govoriti.. U Evropi je dovedena do savrsenstva dok u NBA ni ne postoji maltene...

U napadu nije tolika razlika ali i tu postoji.. Jer samim tim, nepostojanje koherentne timske odbrane ti smanjuje i dijapazon napadackih akcija.. Nemas potrebe da smisljas akcije koje razbijaju zonu, iako se ona u vecini slucajeva razbija sutem... Nebo i zemlja su ove kosarke.. U jednoj se akcenat stavlja na taktiku a u drugoj na atrakciju...

Patricia hic mea totus mundus est
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000