forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 UEFA Futsal Euro - Hrvatska 2012.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/02/2012 : 12:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Iša san gledat Slovence protiv Španjolaca i dobro je bilo. Dobra utakmica ss puno dobrih poteza i to narocito od Španjolaca za treci i cetvrti gol. Slovenci se dobro držali do drugog Španjolskog gola kad je Aicardo probušia golmana. A ovo da futsal nije atraktivan, ne bi se baš složia. Baš zato što imaš 4 igraca više ti se otvara prostora za driblinge i ako si uspješan automatski stvaraš višak. Ima nekih zanimljivih pravila u futsalu:
- zamjene igraca se vrše na svojoj polovici terena
- vrijedi pravilo "akumulirani prekršaj", tj. u svakom poluvremenu nakon 5 prekršaja izvodi se kazneni udarac sa 10m
- nakon 6 prekršaja momcad ne smije postavljati živi zid
- vratar ne smije dati loptu rukom igracu koji se nalazi unutar šest metara

I igra se loptom cetvorkom

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37805 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/02/2012 : 13:01:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
Isao sam na google da shvatim sta je futsal

To sada je ili nije mali nogomet (dvoranski)?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 01/02/2012 : 13:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Osnovna razlika izmedu malog nogometa i futsala je broj igraca, u malom nogometu je 5+1, a u futsalu je 4+1. Neke sitnije razlike su u pravilima, mislim da u malom nogometu ima 6 akumuliranih, a u futsalu je 5. Futsal je službeni naziv i sport pod okriljem UEFA-e, a mali nogomet se igra po lokalnim turnirima, ali narod sve to zove jednim imenom.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 02/02/2012 : 15:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
Gledao...i dalje se ne mogu napaliti ko ni na lošu trebu :)
I onaj Rumunj mi tako netipican za mali nogomet.Cini mi se da je rekao komentator da ima 205 cm.
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 02/02/2012 : 15:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Koju si poziciju igrao dok si trenirao?

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4019 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 02/02/2012 : 15:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message
Pa možeš petpostaviti ako mi mali nogomet i nije najdraži :P
Šalim se.Igrao sam uglavnom jednog od ona dva centralna branica ako bi se igralo sa 4 u liniji.A ovu varijantu 4+1 jednostavno ne volim,šta da radim.Jedno vrijeme sam igrao ove ljetne turnire kada se igralo 5+1 i to mi je bilo poprilicno napeto.Ali gledanje na ovom nivou kada baš i ne igraš protiv neke ovce koju možeš tako lako proci 1 na 1 mi i nije napeto.Pa evo,koliko je prolaza 1 na 1 bilo u ovoj utakmici.Nula.Sve šanse su iz nekih shema koje su više manje poznate svima koji malo prate futsal.Rumunji su zadnjih 6 minuta kružili na 7 metara do besvjesti sa onim golamnom igracem
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 02/02/2012 : 15:33:56  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message
quote:
Originally posted by sumohrvat

Pa možeš petpostaviti ako mi mali nogomet i nije najdraži :P
Šalim se.Igrao sam uglavnom jednog od ona dva centralna branica ako bi se igralo sa 4 u liniji.A ovu varijantu 4+1 jednostavno ne volim,šta da radim.Jedno vrijeme sam igrao ove ljetne turnire kada se igralo 5+1 i to mi je bilo poprilicno napeto.Ali gledanje na ovom nivou kada baš i ne igraš protiv neke ovce koju možeš tako lako proci 1 na 1 mi i nije napeto.Pa evo,koliko je prolaza 1 na 1 bilo u ovoj utakmici.Nula.Sve šanse su iz nekih shema koje su više manje poznate svima koji malo prate futsal.Rumunji su zadnjih 6 minuta kružili na 7 metara do besvjesti sa onim golamnom igracem



e pa to to je 4+1... samo šablone, nema tu mudrosti velike. uigrani su do besvijesti, znaju napamet di koji triba ic.
a na turnirima gdje se igra 5+1, može stat 5 stupa nazad i teško im je dati gol,jer nema mista, zato se to i uvelo (5+1) da nebi ovi, kako ih mi zovemo "placenici" došli i osvojili sve turnire.

ja igram profesionalno( koliko to se moze nazvati profesionalno :D ) mali balun( futsal). 2.hrvatsku malonogometnu ligu - jug. (razina ispod ovih naših reprezentativaca).
i moram priznati,ogromna je razlika igrati 4+1 i 5+1. meni se nekad cini da je drugciji sport.
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 02/02/2012 : 15:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message
quote:
Originally posted by selanne

Osnovna razlika izmedu malog nogometa i futsala je broj igraca, u malom nogometu je 5+1, a u futsalu je 4+1. Neke sitnije razlike su u pravilima, mislim da u malom nogometu ima 6 akumuliranih, a u futsalu je 5. Futsal je službeni naziv i sport pod okriljem UEFA-e, a mali nogomet se igra po lokalnim turnirima, ali narod sve to zove jednim imenom.



da,to je upravo to. futsal je službeni naziv.
pravila su skoro ista. iako di god dodeš,(mislim na turnire) svagdi se razlikuju u detaljima.
npr. aut se izvodi sa crte, ili negdi moze biti i iza crte. pa vracanje lopte golmanu dok nisi prišao polovicu, pa akumulirani...
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 02/02/2012 : 18:10:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
quote:
Originally posted by sumohrvat

Pa možeš petpostaviti ako mi mali nogomet i nije najdraži :P

Tako sam nekako i mislio. Bez uvrede, ja sam bio rukometni vratar, okušao sam se dosta puta i u malom nogometu i u futsalu po turnirima. Koliko sam dobar kao igrac, obicno mi zabrane da izlazim van 6 metara.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/02/2012 : 20:26:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
tko prolazi dalje u slucaju jednakih bodova i gol razlike?
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 03/02/2012 : 14:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

tko prolazi dalje u slucaju jednakih bodova i gol razlike?


Mislim da onaj ko ima više golova.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/02/2012 : 15:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
uglavnom, mi prolazimo i ako izgubimo sa 1 razlike, ali onda idemo na spanjolce
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30710 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 07/02/2012 : 09:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
prvi polufinalisti Španjolska i Hrvatska, lijep uspjeh naših, kako samo golman skida penale!!!!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8235 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 07/02/2012 : 10:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
do penala nismo dva puta pošteno opalili na branku
ko da smo se tili ušetat u gol

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985

Edited by - split85 on 07/02/2012 10:10:54
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8235 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 07/02/2012 : 10:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
quote:
Originally posted by tex2

prvi polufinalisti Španjolska i Hrvatska, lijep uspjeh naših, kako samo golman skida penale!!!!


minimalno cetvrti

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30710 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 07/02/2012 : 10:15:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
istina, igramo srcem, ali nismo baš napadacka ekipa, dobro se branimo, i vratar je sjajan!

quote:
Originally posted by split85

do penala nismo dva puta pošteno opalili na branku
ko da smo se tili ušetat u gol


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

makikatalinic
Advanced Member



Croatia
6187 Posts

Member since 07/03/2005

Posted - 07/02/2012 : 11:19:57  Show Profile Show Extended Profile  Send makikatalinic a Private Message
Jucer poprilicno "grcevita" utakmica što je apsolutno razumljivo, ali vjerujem da su momci sada ulaskom u polufinale skinuli veliki teret sa svojih leda i u cetvrtak bi mogli gledati puno atraktivniju utakmicu...

Naravno, cestitke našima, zaslužili su prolaz dalje!

"Velikodušnost bez premca"
Go to Top of Page

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 07/02/2012 : 13:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Prenosi li srpski Eurosport veceras cetvrtfinale?

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/02/2012 : 15:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Sad mene muci jedna stvar - znan da se u nogometu igra samo finale, odnosno na kraju imaš pobjednika i vicešampiona. Borbe za trece misto nema. Ako popušimo u polufinalu, oce li bit uopce borbe za trece misto ili je tu kraj?

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 07/02/2012 : 15:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Ipak san rješia dilemu, bit ce borbe za trece misto. Sad san pogleda na službenoj stranici. Sorry na neznanju
Ali bi bilo slade da se tucemo u finalu

Trljam ruke.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/02/2012 : 17:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

Sad mene muci jedna stvar - znan da se u nogometu igra samo finale, odnosno na kraju imaš pobjednika i vicešampiona. Borbe za trece misto nema. Ako popušimo u polufinalu, oce li bit uopce borbe za trece misto ili je tu kraj?



?
otkad to?
svako reprezentativno natjecanje ima utakmicu za trece mjesto
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7793 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 07/02/2012 : 17:59:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Nema Euro.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/02/2012 : 19:04:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ali bilo je prije ;)

zaboravih, uglavnom :)
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/02/2012 : 11:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

?
otkad to?
svako reprezentativno natjecanje ima utakmicu za trece mjesto

Malo san se nespretno izrazia Mislia san na Euro, ali san samo napisa u nogometu.
Sricom...
quote:
Originally posted by mpavin

Nema Euro.

... mpavin me odmah ispravia Ili je skužia što je pjesnik htio reci

Trljam ruke.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 11/02/2012 : 23:57:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Upravo sam se vratio s utakmice i moram priznati da je bilo impresivno.
Pula

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000