forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gdje su nestali kupci?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 30/04/2012 : 08:40:07  Show Profile Show Extended Profile
Neznam je li se to meni cini ili su cijene stripova u HR jako visoke. Ne mislim na popuste i rasprodaje, vec na pocetne cijene.
Gledam po striparnicama i knjižarama tragikomicnu situaciju, a to je da kupac nije spreman platiti koliko prodavac traži, a prodavac ne želi sniziti cijenu. Pat pozicija u kojoj gube obje strane.
Meni osobno ne utjece utoliko kad nešto baš hocu to i kupim, ali da su jeftiniji sigurno bih kupovao i više.

Dakle, zanima me :

- Koliko cijena stripa utjece na vaš izbor o kupnji?

always progressive, never conventional!

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17660 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 30/04/2012 : 09:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
tu su kupci ali je para manje

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2341 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 30/04/2012 : 09:20:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message
Naravno da utice. Ne toliko cena kiosk izdanja, koliko cena "knjiga". Npr. Libellus, koji je po meni pored Darkwooda najkvalitetniji izdavac, sa cenama je otišao u...Jedna njihova knjiga u boji košta taman toliko da mogu da kupim 10 "obicnih" knjiga u knjižari i narednih 2 meseca se posvetim citanju.
Što je mnogo, mnogo je....

Carpe diem
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 30/04/2012 : 09:38:33  Show Profile Show Extended Profile
Mene recimo smeta da jedno izdanje koje je objavljeno prije 10-ak godina košta potpuno isto kao i kad je objavljeno. Ako se do sada nije prodalo, kakva je vjerojatnost da ce se uopce prodati?

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 30/04/2012 : 10:10:42  Show Profile Show Extended Profile
Imao sam osobito nezadovoljstvo boraviti u Americi nekoliko godina. Tamo je politika odredivanja cijena sasvim drugacija. Kad se objavi izdanje, košta dosta, medutim za nekoliko mjeseci cijena drasticno pada. Samo da bi se prodalo. Oni koji "moraju imati" (must have) objavljeno izdanje kupuju odmah. A oni koji nisu toliki ovisnici cekaju da cijena padne. I tada je u pravilu prodaja najbolja.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 30/04/2012 : 10:10:59  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message
Slabo sam kupovao knjige posljednjih godina pa ne znam kakva je tu situacija, ali cinjenica je da kvaliteta košta, ali naši džepovi to teško mogu pratiti. Opcenito se cijene svega izjednacavaju sa europskim, a place stagniraju (pitanje je hoce li se nekima i rezati). Najjaci su mi naši likovi u vlasti kad izjavljuju kako ce gradani shvatiti potrebu povecavanja cijena za bolje sutra. Mo'š misliti.

Knjižarstvo svakako doživljava svoje možda i najteže trenutke, jer u situaciji kada ljudi mjere svaku lipu po trgovackim centrima najmanje im je do knjiga.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 30/04/2012 : 10:17:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Ima akcija u jednom hipermarketu.
5 Dardevila (primer) za jedan sto za stoni tenis :)

Ko jebe Dardevile :P

Strip mi nikad nije bio prioritet. Ako ostane novca posle svega sto sam zamislio, kupicu ga :)
Majne deviza 8)
Go to Top of Page

Zagor i Chico
New Member



Croatia
214 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 30/04/2012 : 10:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Chico a Private Message
Slažem se sa wolfom...naši džepovi to ne mogu pratiti...pogotovo mi tinejdžeri koji obožavamo stripove iako nas je malo.Jako teško pratimo i ne možemo si uvijek kupiti sve što želimo :/
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 30/04/2012 : 10:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Neznam je li se to meni cini ili su cijene stripova u HR jako visoke. Ne mislim na popuste i rasprodaje, vec na pocetne cijene.
Gledam po striparnicama i knjižarama tragikomicnu situaciju, a to je da kupac nije spreman platiti koliko prodavac traži, a prodavac ne želi sniziti cijenu. Pat pozicija u kojoj gube obje strane.
Meni osobno ne utjece utoliko kad nešto baš hocu to i kupim, ali da su jeftiniji sigurno bih kupovao i više.

Dakle, zanima me :

- Koliko cijena stripa utjece na vaš izbor o kupnji?



Ovo i jeste najgore, što prodavacu ostane dosta naslova koje najvjerojatnije nece ni prodati ali cijena ostaje ista..??
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 30/04/2012 : 11:00:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
Utjece jako puno. Libellus stripove si recimo mogu priuštiti vrlo rijetko. Pa cak i Maxije teško kupujem.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 30/04/2012 : 11:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
pa cijena mi je prvi razlog zasto nesto ne kupujem odmah vec cekam nekakve akcije i popuste.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 30/04/2012 : 11:11:00  Show Profile Show Extended Profile
Kol'ko god bili skupi, uvek ce biti ovaca za sisanje. Stripovi su vazda bili precenjena roba, narocito ovi danasni, "moderniji", odeveni u pancir sarene gace pa na tufne, pa ih vidi sto su lepi, vidi sto su dobri...pa mala tiraza a visoka potraznja.
To im naravno dodatno u5ostruci cenu...
Tako je danas pravih stripofila u deficitu, jer pancir-stripovi inicijatori su evolucije koja direktno udara po CNS-u i logici konzumenta; tvrdi predmeti i 'ladno oruzje ne drze se u futrolama ili soskama, mesto im je na policama, po mogucstvu i u najlon ambalazama.
Gromoglasni odjek apokalipticne pancir-gace evolucije transformise stripofile u snobofile.

Kupujte pancir-gace strip izdanja i idite goli i bosi.





JEBOVASHC

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12198 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/04/2012 : 11:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by docA

Kol'ko god bili skupi, uvek ce biti ovaca za sisanje. Stripovi su vazda bili precenjena roba, narocito ovi danasni, "moderniji", odeveni u pancir sarene gace pa na tufne, pa ih vidi sto su lepi, vidi sto su dobri...pa mala tiraza a visoka potraznja.
To im naravno dodatno u5ostruci cenu...
Tako je danas pravih stripofila u deficitu, jer pancir-stripovi inicijatori su evolucije koja direktno udara po CNS-u i logici konzumenta; tvrdi predmeti i 'ladno oruzje ne drze se u futrolama ili soskama, mesto im je na policama, po mogucstvu i u najlon ambalazama.
Gromoglasni odjek apokalipticne pancir-gace evolucije transformise stripofile u snobofile.

Kupujte pancir-gace strip izdanja i idite goli i bosi.





JEBOVASHC





Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9917 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 30/04/2012 : 11:26:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
doca osim snobizma zaboravio si da kolekcionarstvo ima i psiholosku (psihijatrijsku?:) komponentu:) nije se lako izljeciti od nekih navika:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 30/04/2012 : 12:07:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
U Njemackoj su tiraže knjiga (vjerujem i stripova) daleko vece nego kod nas, tamo je razvijenija kultura citanja i jednog i drugog (kao i novina, uostalom), na aerodromima u paper-backu možeš po vrlo povoljnim cijenama kupiti nova izdanja, tamo su i subvencije i izdavacka / kulturna politika sasvim drugacije, pa je i logicno da stvari funkcioniraju na neusporedivo bolje nacine. A o odnosu našeg i njihovog standarda da i ne govorim.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46512 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/04/2012 : 12:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by wolf

Slabo sam kupovao knjige posljednjih godina pa ne znam kakva je tu situacija, ali cinjenica je da kvaliteta košta, ali naši džepovi to teško mogu pratiti. Opcenito se cijene svega izjednacavaju sa europskim, a place stagniraju (pitanje je hoce li se nekima i rezati). Najjaci su mi naši likovi u vlasti kad izjavljuju kako ce gradani shvatiti potrebu povecavanja cijena za bolje sutra. Mo'š misliti.

Knjižarstvo svakako doživljava svoje možda i najteže trenutke, jer u situaciji kada ljudi mjere svaku lipu po trgovackim centrima najmanje im je do knjiga.



i da ce moc platit višu cijenu struje ako manje pricaju na mobitel.
a ne znaju ni auto vozit

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6216 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 30/04/2012 : 12:44:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

U Njemackoj su tiraže knjiga (vjerujem i stripova) daleko vece nego kod nas, tamo je razvijenija kultura citanja i jednog i drugog (kao i novina, uostalom), na aerodromima u paper-backu možeš po vrlo povoljnim cijenama kupiti nova izdanja, tamo su i subvencije i izdavacka / kulturna politika sasvim drugacije, pa je i logicno da stvari funkcioniraju na neusporedivo bolje nacine. A o odnosu našeg i njihovog standarda da i ne govorim.



Ovo ne verujem
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 30/04/2012 : 12:47:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by docA

Kol'ko god bili skupi, uvek ce biti ovaca za sisanje. Stripovi su vazda bili precenjena roba, narocito ovi danasni, "moderniji", odeveni u pancir sarene gace pa na tufne, pa ih vidi sto su lepi, vidi sto su dobri...pa mala tiraza a visoka potraznja.
To im naravno dodatno u5ostruci cenu...
Tako je danas pravih stripofila u deficitu, jer pancir-stripovi inicijatori su evolucije koja direktno udara po CNS-u i logici konzumenta; tvrdi predmeti i 'ladno oruzje ne drze se u futrolama ili soskama, mesto im je na policama, po mogucstvu i u najlon ambalazama.
Gromoglasni odjek apokalipticne pancir-gace evolucije transformise stripofile u snobofile.

Kupujte pancir-gace strip izdanja i idite goli i bosi.





JEBOVASHC




Amen.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 30/04/2012 : 12:58:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
quote:
Originally posted by docA



...Kupujte pancir-gace strip izdanja i idite goli i bosi.





JEBOVASHC




Da ti ne quotam ceo ovaj ingeniozni post,ovo je dovoljno za plakanje (a sto kazu,bilo bi smesno da nije za plakanje)

Slogan nase anti-kampanje ce biti:
HC-VASE PRAVO DA IDETE GOLI I BOSI
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 30/04/2012 : 15:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Dakle, zanima me :

- Koliko cijena stripa utjece na vaš izbor o kupnji?



ne utjece...

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 30/04/2012 : 15:11:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by docA

Kol'ko god bili skupi, uvek ce biti ovaca za sisanje. Stripovi su vazda bili precenjena roba, narocito ovi danasni, "moderniji", odeveni u pancir sarene gace pa na tufne, pa ih vidi sto su lepi, vidi sto su dobri...pa mala tiraza a visoka potraznja.
To im naravno dodatno u5ostruci cenu...
Tako je danas pravih stripofila u deficitu, jer pancir-stripovi inicijatori su evolucije koja direktno udara po CNS-u i logici konzumenta; tvrdi predmeti i 'ladno oruzje ne drze se u futrolama ili soskama, mesto im je na policama, po mogucstvu i u najlon ambalazama.
Gromoglasni odjek apokalipticne pancir-gace evolucije transformise stripofile u snobofile.

Kupujte pancir-gace strip izdanja i idite goli i bosi.





JEBOVASHC




Amen.


+1
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8372 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 30/04/2012 : 15:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by Darth Ivan

quote:
Originally posted by fikus

Dakle, zanima me :

- Koliko cijena stripa utjece na vaš izbor o kupnji?



ne utjece...




Lako tebi koji kupuješ samo AF

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 30/04/2012 : 15:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by wolf

Slabo sam kupovao knjige posljednjih godina pa ne znam kakva je tu situacija, ali cinjenica je da kvaliteta košta, ali naši džepovi to teško mogu pratiti. Opcenito se cijene svega izjednacavaju sa europskim, a place stagniraju (pitanje je hoce li se nekima i rezati). Najjaci su mi naši likovi u vlasti kad izjavljuju kako ce gradani shvatiti potrebu povecavanja cijena za bolje sutra. Mo'š misliti.

Knjižarstvo svakako doživljava svoje možda i najteže trenutke, jer u situaciji kada ljudi mjere svaku lipu po trgovackim centrima najmanje im je do knjiga.



i da ce moc platit višu cijenu struje ako manje pricaju na mobitel.
a ne znaju ni auto vozit



A što ceš. Shit happens.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 30/04/2012 : 16:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
Cijena sigurno utice, pogotovo ako nije u pitanju nesto sto se mora imati unatoc svemu.

Ali s druge strane je HC boom nastao bas zbog pogodne prilike - nedovoljan broj kupaca za kioske. Zasto MN i MM na kiosku za 18 kunica nisu isli (a to je bilo vec pre VC)?
Neke stvari su vise logicne u HC (pogotovo BD produkcija), dok je to kod Bonellija olaksano fanatizmom u ovim krajevima. Problem mozda i ne bi bio toliko ocit kad ne bi bilo toliko HC-a, sve vise, a pogotovo stvari na koje smo bili navikli da idu na kioske. A kad nemas izbora... :( Jedino da se odrices nekih serija/junaka.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5703 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 30/04/2012 : 17:38:43  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
quote:
Originally posted by Pajtos

quote:
Originally posted by docA



...Kupujte pancir-gace strip izdanja i idite goli i bosi.





JEBOVASHC




Da ti ne quotam ceo ovaj ingeniozni post,ovo je dovoljno za plakanje (a sto kazu,bilo bi smesno da nije za plakanje)

Slogan nase anti-kampanje ce biti:
HC-VASE PRAVO DA IDETE GOLI I BOSI


Ili "Hodajmo u gacama napred,i kupujmo HC"
Tvrdokorna stranka srbije


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46512 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 30/04/2012 : 17:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by wolf

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by wolf

Slabo sam kupovao knjige posljednjih godina pa ne znam kakva je tu situacija, ali cinjenica je da kvaliteta košta, ali naši džepovi to teško mogu pratiti. Opcenito se cijene svega izjednacavaju sa europskim, a place stagniraju (pitanje je hoce li se nekima i rezati). Najjaci su mi naši likovi u vlasti kad izjavljuju kako ce gradani shvatiti potrebu povecavanja cijena za bolje sutra. Mo'š misliti.

Knjižarstvo svakako doživljava svoje možda i najteže trenutke, jer u situaciji kada ljudi mjere svaku lipu po trgovackim centrima najmanje im je do knjiga.



i da ce moc platit višu cijenu struje ako manje pricaju na mobitel.
a ne znaju ni auto vozit



A što ceš. Shit happens.



baš tako.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000