forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gusarenje i pljacka brodova po Jadranu
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/04/2012 : 16:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
zanima me ima li negdi arhiva o napadima iz 1920-tih?
znaci doba kraljevine SHS.
po netu nisan ništa naša.bez obzira šta ovo nije bilo toliko rašireno tribalo bi negdi bit zavedeno.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 26/04/2012 : 16:36:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Oces da pravis biznis?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/04/2012 : 16:57:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
uh, i ja sam pomislio da ce lwood krenuti u te vode, pa da pita ima li netko na forumu iskustva s tim!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 26/04/2012 : 17:06:49  Show Profile Show Extended Profile
Predlažem Yo-ho-ho Cannon. Odlicna igrica u kojoj si ti kapetan i glavni zapovjednik gusarskog broda odnosno gusarske topovnjace. Gusari žele razoriti razne tvrdave na obali i njihove topove kako bi se što lakše domogli blaga. Pomozi im u njihovoj gusarskoj pustolovini.
Možeš igrati zajedno sa svojim frendom iz razreda.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 26/04/2012 : 17:30:55  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Predlažem Yo-ho-ho Cannon. Odlicna igrica u kojoj si ti kapetan i glavni zapovjednik gusarskog broda odnosno gusarske topovnjace. Gusari žele razoriti razne tvrdave na obali i njihove topove kako bi se što lakše domogli blaga. Pomozi im u njihovoj gusarskoj pustolovini.
Možeš igrati zajedno sa svojim frendom iz razreda.



Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/04/2012 : 17:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

Oces da pravis biznis?



ne. zanima me jedan dogadaj iz 20-tih.
ne znam di bi se mogla nalazit kartoteka.
možda u BG,ako još postoji

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6214 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 26/04/2012 : 17:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
ne. zanima me jedan dogadaj iz 20-tih.
ne znam di bi se mogla nalazit kartoteka.
možda u BG,ako još postoji



Moguce je da Zabavnik zna. Posalji im pitanje na adresu, odgovorice u nekom od narednih brojeva
???????? ?????
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/04/2012 : 17:38:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by lwood
ne. zanima me jedan dogadaj iz 20-tih.
ne znam di bi se mogla nalazit kartoteka.
možda u BG,ako još postoji



Moguce je da Zabavnik zna. Posalji im pitanje na adresu, odgovorice u nekom od narednih brojeva
???????? ?????



narafski. ali više bi mi pomoga neko ko ima pristup policijskim arhivima. jer pretpostavljan da je to tamo ako nije uništeno

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25747 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 26/04/2012 : 17:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
ajde,ja cu ti izbrisati dosje
cijena?prava sitnica.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 26/04/2012 : 17:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
cukundeda ti je bio moreplovac pa je pao piratima u ruke?

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/04/2012 : 17:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

ajde,ja cu ti izbrisati dosje
cijena?prava sitnica.



odavno san ja to rješia

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/04/2012 : 18:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Poli

cukundeda ti je bio moreplovac pa je pao piratima u ruke?



ma kakvi

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 26/04/2012 : 22:34:45  Show Profile Show Extended Profile
Ajde sad ozbiljno. Neznam što tocno tražiš. Malo je nejasno iz posta. U policijskim arhivama teško da ceš naci, iako nije nemoguce ako znaš tocno što tražiš. Ali bi mogao vidjeti na Filozofskom fakultetu odsjek za povijest.
A možeš me kontaktirati i na PM.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/04/2012 : 23:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ideš tražiti potopljeno blago???
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/04/2012 : 01:22:42  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Ajde sad ozbiljno. Neznam što tocno tražiš. Malo je nejasno iz posta. U policijskim arhivama teško da ceš naci, iako nije nemoguce ako znaš tocno što tražiš. Ali bi mogao vidjeti na Filozofskom fakultetu odsjek za povijest.
A možeš me kontaktirati i na PM.



imaš pm

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/04/2012 : 01:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

ideš tražiti potopljeno blago???





odavno je to popaljeno Euro,mene zanima nešto sasvim drugo

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5702 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 27/04/2012 : 01:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

ideš tražiti potopljeno blago???



Ovo mirise na novi topic


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

stirling
New Member



Croatia
174 Posts

Member since 22/10/2008

Posted - 27/04/2012 : 08:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send stirling a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

zanima me ima li negdi arhiva o napadima iz 1920-tih?
znaci doba kraljevine SHS.
po netu nisan ništa naša.bez obzira šta ovo nije bilo toliko rašireno tribalo bi negdi bit zavedeno.


Pošalji poruku na PM što ti treba pa se možda nešto pronade. Iako precizno bilježenje takvih dogadaja je više karakteristika Austro Ugarske, a u Kraljevini tek negdje iza 1925. ima detaljnijih podataka za pomorska dogadanja.
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 27/04/2012 : 10:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
Steta sto se ovde skoro svaka tema gde neko potrazi pomoc pretvori u zajebanciju. Malo je kvalitetnih saveta.

Moj savet ti je da se prvo obratis Arhivu Srbije. Nekako ne verujem da je doslo do njih, ali ako si iz Beograda to bi ti mozda bio prvi korak. Ako je gusarenje bilo veoma rasireno Jadranom, mozda su ti podaci i dolazili u prestonicu tadasnje drzave. Problem sa ovim je naravno taj sto je tokom bombardovanja Beograda u drugom svetskom ratu izgorelo dosta dokumenata.

Ipak za ozbiljniju pretragu obratio bi se nekom pomorskom muzeju ili nekoj slicnoj instituciji u nekom od gradova na Jadranu. Mislim da bi mozda bilo dovoljno da se posalje mejl da se objasni sta se trazi i da ti odgovore da li imaju podatke o tome.

Nisam siguran, ali izgleda mi logicno da neki od gradova u Hrvatskoj koji su na Jadranu imaju muzej ili neku slicnu instituciju poput Kapetanije (ili kako god se zove) sa nekim podacima.

U krajnjem slucaju to isto mozes proveriti sa druge strane Jadrana, u Italiji. Ako u Hrvatskoj ili Crnoj Gori nema podataka, nekako sam uveren da Italijani imaju, jer bi po logici gusari pljackali i italijanske brodove i gradove. Isto posalji mejl, objasni situaciju i zamoli za pomoc.

Ovo su samo neke stvari koje mi padaju na pamet, po nekoj logici stvaru.

Ovde cu samo da pomenem jednu pricu, vezana je za dunavske gusare. Imam rodbinu u selu Stapar koje se nalazi blizu Sombora. To su Srbi-LAle, mirni ljudi.

Oni imaju zanimljivu pricu, u proslosti oni su bili pirati na Dunavu. Haos su pravili po Dunavu pa ih je valjda Marija Terezija raselila da ne budu blizu reke.

Kada su mi pricali pricu (jednom sam citao i u novinama), ja sam umirao od smeha. Ne bi verovali da su tako mirni ljudi u nekoj ne tako dalekoj proslosti bili gusari.

Uglavnom, oni su najveci deo podataka, ako se ne varam, nasli u Becu u arhivama iz doba Austro-Ugarske.


Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking

Edited by - regar on 27/04/2012 10:32:51
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/04/2012 : 10:59:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
@ regar ,nisan iz BG nego iz ST.
šta se tice samog gusarenja postojalo je valjda odkad se pocelo plovit a postoji i danas u nekim dijelovima svita.
mene konkretno zanima baš to razdoblje od uspostave SHS ,znaci direktno
posli rata pa do recimo 1924.
znaci poratni kaos.
tu mi talijanski izvori ne mogu ništa pomoc,jer me zanima naša obala jadrana.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/04/2012 : 11:04:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by stirling

quote:
Originally posted by lwood

zanima me ima li negdi arhiva o napadima iz 1920-tih?
znaci doba kraljevine SHS.
po netu nisan ništa naša.bez obzira šta ovo nije bilo toliko rašireno tribalo bi negdi bit zavedeno.


Pošalji poruku na PM što ti treba pa se možda nešto pronade. Iako precizno bilježenje takvih dogadaja je više karakteristika Austro Ugarske, a u Kraljevini tek negdje iza 1925. ima detaljnijih podataka za pomorska dogadanja.



imaš pm

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 27/04/2012 : 12:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

@ regar ,nisan iz BG nego iz ST.
šta se tice samog gusarenja postojalo je valjda odkad se pocelo plovit a postoji i danas u nekim dijelovima svita.
mene konkretno zanima baš to razdoblje od uspostave SHS ,znaci direktno
posli rata pa do recimo 1924.
znaci poratni kaos.
tu mi talijanski izvori ne mogu ništa pomoc,jer me zanima naša obala jadrana.



Nisam znao da si iz Splita, pise da si Kolumbijac .

Mislim da bi u Splitu trebalo da bude podataka o tome, samo je pitanj u kojoj instituciji. Ako ima neki muzej pomorstva, ili ako postoji arhiv grada to bi mogle da budu prave adrese.

Ako se ne varam u vreme SHS Split je bio najveca luka na balkanskoj strani Jadrana pa bi bilo logicno.

Pomenuo sam Italijane jer bi po nekoj logici isti pirati koji su pljackali jedan deo obale, mogli raditi i na drugom. Jadran nije preterano sirok imalo bi smisla. U svemu tome mozda bi postojali korisni podaci.

Kao sto rekoh, muzeji, arhivi i kapetanije, to su mozda prave adrese za takve podatke. Ili jos bolje price starih mornara, ali pitanje je da li je jos neko ziv od tih starina.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 27/04/2012 : 12:52:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message
tih godina jadran je bija krcat ratnih brodova,svakakvih zemalja.nevirujem da bi bas tada se netko usudija "gusariti" u velikom il manjem stilu. ako je ribar ribaru potopija camac,tesko da je to itko zapisa.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/04/2012 : 14:07:41  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

tih godina jadran je bija krcat ratnih brodova,svakakvih zemalja.nevirujem da bi bas tada se netko usudija "gusariti" u velikom il manjem stilu. ako je ribar ribaru potopija camac,tesko da je to itko zapisa.




dobra
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 27/04/2012 : 14:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Postoji pomorski fakultet u Kotoru, koji u svom sklopu ima i biblioteku, a tu je negde i pomorski muzej. Buduci da je Boka Kotorska bila pogodna lokacija za gusarenje (kao i obliznji Ulcinj, gde su se vekovima skrivali gusari), mozda mozes njih kontaktirati ? http://www.fzpkotor.com/joomla/

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/04/2012 : 16:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Postoji pomorski fakultet u Kotoru, koji u svom sklopu ima i biblioteku, a tu je negde i pomorski muzej. Buduci da je Boka Kotorska bila pogodna lokacija za gusarenje (kao i obliznji Ulcinj, gde su se vekovima skrivali gusari), mozda mozes njih kontaktirati ? http://www.fzpkotor.com/joomla/



ma bilo je gusara po ciloj obali.al mene zanima baš ovo vrime.u svakom slucaju fala na pomoci

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000