forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Odvajanje otpada i slicne guposti
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/05/2012 : 20:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
evo veceras laju po dnevniku da bi od pocetka iduce godine i u HR
mogli uvest zakon o sortiranju kucnog otpada.

baš je to glavni problem naše vesele države da još zajebaju ljude s takvin gluparijama

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 13/05/2012 : 20:31:05  Show Profile Show Extended Profile
Susjed sa osmog kata koji baca smece kroz prozor vjerojatno ce sad morati umjesto jedne vrecice bacati tri. Sortirano naravno.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 13/05/2012 : 20:44:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Dobro, to svakako nije glavni problem ovo j...adne zemlje, ali je ipak vrlo bitan i dugorocno gledano potencijalno ekološki poguban.

Da ja sad ne drvim, evo teksta iz Novog lista u kojem je ista tema jako dobro obradena:

http://www.novilist.hr/Komentari/Kolumne/Ladovina-Ladislava-Tomicica/Plasticne-vrecice-zastave-posrnule-civilizacije

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8233 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 13/05/2012 : 20:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
Dobro, tribat ce vrimena da se ljudi naviknu.
Mogu svatit odvajanje boca, plasticnih od staklenih, odvajanje baterija, žarulja,stakla,papira. Ali mi nije jasno ovo odvajnje kore od kumpira i jabuka zasebno.
Nijedno domacinstvo neoguli više od dva kumpira u dnevnom prosjeku.
Tako da mi je ovo zadnje malo cudno.

Samo me zanima , ako to ide u preradu za obnovljivu energiju oce li komunalna naklada bit jeftinja ili struja.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 14/05/2012 : 00:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Jebalo ih odvajanje otpada, stvarno, ako je to ovdje najveci problem, onda bi se rado gušio u otpadu, govna koja nas guše su puno opasnija...
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/05/2012 : 00:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
podržavam odvajanje odpada!


Ali tu je neki drugi problem....moj ujak u Njemackoj je rekao kako je kod njih bilo po televiziji, kako su skrivenom kamerom pratili ove smetlare kako po završetku radnog dana svi kamioni (bili oni vozili plastiku ili obicno smece) bacili smece zajedno na jednako mijesto.....

Znaci ljudi lijepo sortiraju a oni (smetlari) onda sve zajedno odbace. Tako da baš ne vjerujem ovim smetlarima....mislim da se tu više radi o tome da ti inspektor može napisati kaznu ako te uhvate da nisi sortirao, dok njih ocito nitko ne nadzira (osim skrivene kamere...). Možda j eto bio usamljen primjer kojeg je zabjeležila njemacka kamera, a možda se to dešava skroz svugdje.

Ja mislim kako je trenutacno "IN" da se prica o ekologiji, ocuvanju prirode i svi se nešto reklamiraju oko toga:
-automobilska industrija
-država
-ekološka društva
-radne akcije "ocistimo državu"


Ali sve je to, "dok kamera tece" a kada se ugasne svima (velikoj vecini) se živo jebe za prirodu.

Ljudi nece tek tako promjeniti kola za neka "ekološka" kola, još uvijek spaljuju grane od drveca na svom vrtu, bacaju smece u prirodi, jer nikome se ne da nositi duže vrijeme neku kesicu kada ju je ispraznio, piksnu koju je popio,...to ljudi bacaju, boli njih....pišaju u more ili u bazen, rijedki pokupe govno svog pasa, jer nitko ne voli šetati sa govnom u ruci,.....

Inace ideja je dobra da se cuva na prirodu, ali ce trebati duže vrijeme da to ljudi shvate za ozbiljno a ne preko noci.
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 14/05/2012 : 00:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
+1 na ideju
mi doma ionako to sortiramo
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 14/05/2012 : 08:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
jos da postoje deponiji koji ce moci prihvatiti ovakvo sortirano smece ovo bi imalo smisla. ali se bojim da ce se to odvojeno smece opeta naci na istom deponiju.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 14/05/2012 : 10:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

evo veceras laju po dnevniku da bi od pocetka iduce godine i u HR
mogli uvest zakon o sortiranju kucnog otpada.

baš je to glavni problem naše vesele države da još zajebaju ljude s takvin gluparijama



tacno tako, da ne razmišljaš o pravim problemima, moraju da ti daju nešto drugo da se teretiš sa tim.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8103 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/05/2012 : 10:20:04  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
nije problem ljudima odvajat, disciplina se brzo postigne, nego što bi komunalna poduzeca morala imati odvojene kamione za svaku vrstu otpada
bit ce opet afera u nabavi, 100%

neki dan idem u autu iza smecara, u toj ulici imaju odvojene kante za obicni otpad i kompost, ali majstori to sve u jedan bubanj, a vidi su ljudi u ovaj za kompost stavili orezanu živicu i otpatke od hrane

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37791 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 14/05/2012 : 10:20:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
kod nas se dosta dobro primilo, ali naravno jos ima (i imat ce) retarda koji bacaju sve u istu kantu :(


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/05/2012 : 10:27:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

jos da postoje deponiji koji ce moci prihvatiti ovakvo sortirano smece ovo bi imalo smisla. ali se bojim da ce se to odvojeno smece opeta naci na istom deponiju.


Da, sjecam se price koliko je bilo uloženo u projekt organizacije sortiranja smeca, da bi se kao kasnije otkrilo da su sve bacali na isti otpad jer odlagalište nema ni kapacitete ni love za organizaciju sortiranog odlaganja i sve što ide s tim. Gdje je to bilo, u Zagrebu?, to sam citao jednom prilikom u novinama...

I što se tice deponija, mislim da je npr. Italija dobila kazne od EU u milijunima zbog toga što nije sredila sustav sortiranja i odlaganja otpada. Tako da ni ovo nije mala stavka. Trebat ce i sve to srediti, ali ce opet možda time neke važnije stvari ostati u pozadini, kao što lwood kaže.


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/05/2012 : 12:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Susjed sa osmog kata koji baca smece kroz prozor vjerojatno ce sad morati umjesto jedne vrecice bacati tri. Sortirano naravno.



pa to jedva cekaju da mogu udrit kazne

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/05/2012 : 12:13:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

podržavam odvajanje odpada!


Ali tu je neki drugi problem....moj ujak u Njemackoj je rekao kako je kod njih bilo po televiziji, kako su skrivenom kamerom pratili ove smetlare kako po završetku radnog dana svi kamioni (bili oni vozili plastiku ili obicno smece) bacili smece zajedno na jednako mijesto.....

Znaci ljudi lijepo sortiraju a oni (smetlari) onda sve zajedno odbace. Tako da baš ne vjerujem ovim smetlarima....mislim da se tu više radi o tome da ti inspektor može napisati kaznu ako te uhvate da nisi sortirao, dok njih ocito nitko ne nadzira (osim skrivene kamere...). Možda j eto bio usamljen primjer kojeg je zabjeležila njemacka kamera, a možda se to dešava skroz svugdje.

Ja mislim kako je trenutacno "IN" da se prica o ekologiji, ocuvanju prirode i svi se nešto reklamiraju oko toga:
-automobilska industrija
-država
-ekološka društva
-radne akcije "ocistimo državu"


Ali sve je to, "dok kamera tece" a kada se ugasne svima (velikoj vecini) se živo jebe za prirodu.

Ljudi nece tek tako promjeniti kola za neka "ekološka" kola, još uvijek spaljuju grane od drveca na svom vrtu, bacaju smece u prirodi, jer nikome se ne da nositi duže vrijeme neku kesicu kada ju je ispraznio, piksnu koju je popio,...to ljudi bacaju, boli njih....pišaju u more ili u bazen, rijedki pokupe govno svog pasa, jer nitko ne voli šetati sa govnom u ruci,.....

Inace ideja je dobra da se cuva na prirodu, ali ce trebati duže vrijeme da to ljudi shvate za ozbiljno a ne preko noci.




a zašto i bi kad su skuplja?

more i bazen nisu ista stvar

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 14/05/2012 : 12:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message
Prije ili kasnije to treba biti rješeno ali jedino u cjelosti jer deponiji više nece bit "deponiji" nego bi trebalo gradit oko 20(?) Centara za gospodarenje otpadom a mislim da je u RH izgraden dosad samo jedan što zbog protivljenja lokalnih vlasti što zbog hrvatskih mušica.

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 14/05/2012 : 12:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Rekla je ministrica subkultura... Pardon, ministrica zaštite okoliša i prirode Mirela Holy da ce i najlonske vrecice ukinit i da cemo svi nosit korpe, borše pletene i sl. To cak i nije loše, bar necu gledat te šugave najlone kako vise okolo po drvecu kad ih bura nanese, a susjeda Ivka bi se mogla obogatit ako ponovo pocne plesti korpe

Trljam ruke.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/05/2012 : 14:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

podržavam odvajanje odpada!


Ali tu je neki drugi problem....moj ujak u Njemackoj je rekao kako je kod njih bilo po televiziji, kako su skrivenom kamerom pratili ove smetlare kako po završetku radnog dana svi kamioni (bili oni vozili plastiku ili obicno smece) bacili smece zajedno na jednako mijesto.....

Znaci ljudi lijepo sortiraju a oni (smetlari) onda sve zajedno odbace. Tako da baš ne vjerujem ovim smetlarima....mislim da se tu više radi o tome da ti inspektor može napisati kaznu ako te uhvate da nisi sortirao, dok njih ocito nitko ne nadzira (osim skrivene kamere...). Možda j eto bio usamljen primjer kojeg je zabjeležila njemacka kamera, a možda se to dešava skroz svugdje.

Ja mislim kako je trenutacno "IN" da se prica o ekologiji, ocuvanju prirode i svi se nešto reklamiraju oko toga:
-automobilska industrija
-država
-ekološka društva
-radne akcije "ocistimo državu"


Ali sve je to, "dok kamera tece" a kada se ugasne svima (velikoj vecini) se živo jebe za prirodu.

Ljudi nece tek tako promjeniti kola za neka "ekološka" kola, još uvijek spaljuju grane od drveca na svom vrtu, bacaju smece u prirodi, jer nikome se ne da nositi duže vrijeme neku kesicu kada ju je ispraznio, piksnu koju je popio,...to ljudi bacaju, boli njih....pišaju u more ili u bazen, rijedki pokupe govno svog pasa, jer nitko ne voli šetati sa govnom u ruci,.....

Inace ideja je dobra da se cuva na prirodu, ali ce trebati duže vrijeme da to ljudi shvate za ozbiljno a ne preko noci.




a zašto i bi kad su skuplja?

more i bazen nisu ista stvar




pa objasni to onima koji pišaju haha. Inace nije baš lijepo pišati i u more.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/05/2012 : 16:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message


cekaj ,znaci kad plivan triba bi izac van iz mora da se popišan?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26475 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 14/05/2012 : 17:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
ionako iz kanalizacije ode u more.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 14/05/2012 : 17:20:58  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Susjed sa osmog kata koji baca smece kroz prozor vjerojatno ce sad morati umjesto jedne vrecice bacati tri. Sortirano naravno.

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/05/2012 : 19:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood



cekaj ,znaci kad plivan triba bi izac van iz mora da se popišan?



pa zar ti je to cudno?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 14/05/2012 : 19:17:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood



cekaj ,znaci kad plivan triba bi izac van iz mora da se popišan?



pa zar ti je to cudno?



da,nikad cua da to neko radi.znaci ti bi usrid jadrana ceka da dodeš do luke?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 14/05/2012 : 19:31:06  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

evo veceras laju po dnevniku da bi od pocetka iduce godine i u HR
mogli uvest zakon o sortiranju kucnog otpada.

baš je to glavni problem naše vesele države da još zajebaju ljude s takvin gluparijama



onomad, ustajem ranim jutrom i pogledam kroz balkon !!!

a ono uniformirana policija i kriminalisti pride, u onim plahtama i rukavicama pretražuju kante za smece i traže tragove- npr. pošta koju si bacio...

kazna 500 evrica ako tew ufate
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 14/05/2012 : 20:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Ovdje kod mene u Velenju mom poznaniku je komunalni inspektor htio naplatiti 200€ (cini mi se) kazne, jer je karton od jaja bacio u mješani otpad umjesto u papire. Ja odvajam sav otpad, imamo kantu za mješani otpad i drugu vecu u koju bacamo plastiku i metale. Papir i staklo jednom tjedno kad se nakupi odnesem u kontejnere blizu kuce, a biološki otpad nosim na vrt za kompost. I to je to, sve vrlo jednostavno!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/05/2012 : 23:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by lwood



cekaj ,znaci kad plivan triba bi izac van iz mora da se popišan?



pa zar ti je to cudno?



da,nikad cua da to neko radi.znaci ti bi usrid jadrana ceka da dodeš do luke?



pa dobro naveo si ekstremni primjer, ali recimo možeš ici na wc prije nego ideš u more da se kupaš a ne da umjesto na wc ideš u more pa tamo onda pišaš...mislim glupo mi je da uopšte moram to objašnjavat, mislio sam da je to logicno samo po sebi...

Ako možemo pišati u more, onda ne vidim problem da recimo sa sobom ponesem bananu i bacim koru u more, ili bacim žvakacu gumu, pljuvam, što se ne bi usrao onda, popijem pice i onda bacim staklenu flašu u more,...gdje ima neke granice?
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12449 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/05/2012 : 23:08:28  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Ovdje kod mene u Velenju mom poznaniku je komunalni inspektor htio naplatiti 200€ (cini mi se) kazne, jer je karton od jaja bacio u mješani otpad umjesto u papire. Ja odvajam sav otpad, imamo kantu za mješani otpad i drugu vecu u koju bacamo plastiku i metale. Papir i staklo jednom tjedno kad se nakupi odnesem u kontejnere blizu kuce, a biološki otpad nosim na vrt za kompost. I to je to, sve vrlo jednostavno!



tako treba! Ali pitanje je, da li onda oni smetlari sve odvoze kako treba. U njemackoj su ih uhvatili skrivenom kamerom kako sve to bacaju zajedno na jednu deponiju.....znam da to više nije tvoj problem ali cemu onda sav taj trud....
Inace i kod nas isto tako radimo,iako po nekada ni sam ne znam za neki artikel (najviše papir) jel ide on u plastiku ili u obicno smece,jer tetrapak ide u plastiku a obicni papir ne pa onda ima više vrste papira,....po nekada cak vozim staklo, papir u one specialne kontejnere,...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000