forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 ban meni:)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 20/05/2012 : 21:31:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
Kao što Kras rece, ne glasaju samo radnici za "ekstremnu ljevicu", mada ni ne poricem da postoje slicnosti u birackim tijelima. Obje strane spektruma nude drasticne promjene - i normalno je da ce prvo privuci masu nezadovoljnih. Medutim, rekao bih da ne treba zaboraviti rasisticke tacke programa ovog tipa desnicara, te razlike u ekonomskoj politici (državni intervencionizam - vlasništvo države). Subjektivni utisak je da su obecanja desnicara ustupci širokom puku zarad sticanja glasova, populizam, a program teških socijalista srž citave ideologije istih. No da ne komplikujemo, imamo preca posla od Francuza...

Iwood, ne pravi se "lud" - podsjecate me na Amerikance koji na prvi pomen socijalizma/komunizma zavrište o Sovjetima i manama istih (bez uvrijede), na osnovi prošlosti osudujuci današnje pokrete, u jacanju.

Btw, kakva crna izbacivanja i zakljucavanja, upozorenja? Baš fino diskutujemo, znamo se - nema razloga za prijetnjama.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 20/05/2012 : 22:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl
Btw, kakva crna izbacivanja i zakljucavanja, upozorenja? Baš fino diskutujemo, znamo se - nema razloga za prijetnjama.


ajme šta volim vas padobrance

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 20/05/2012 : 22:30:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
grr otvorim topik o Novom Listu i odmah svi odose na politiku:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 21/05/2012 : 11:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

Kao što Kras rece, ne glasaju samo radnici za "ekstremnu ljevicu", mada ni ne poricem da postoje slicnosti u birackim tijelima. Obje strane spektruma nude drasticne promjene - i normalno je da ce prvo privuci masu nezadovoljnih. Medutim, rekao bih da ne treba zaboraviti rasisticke tacke programa ovog tipa desnicara, te razlike u ekonomskoj politici (državni intervencionizam - vlasništvo države). Subjektivni utisak je da su obecanja desnicara ustupci širokom puku zarad sticanja glasova, populizam, a program teških socijalista srž citave ideologije istih. No da ne komplikujemo, imamo preca posla od Francuza...

Iwood, ne pravi se "lud" - podsjecate me na Amerikance koji na prvi pomen socijalizma/komunizma zavrište o Sovjetima i manama istih (bez uvrijede), na osnovi prošlosti osudujuci današnje pokrete, u jacanju.

Btw, kakva crna izbacivanja i zakljucavanja, upozorenja? Baš fino diskutujemo, znamo se - nema razloga za prijetnjama.



a nego na cemu cemo završit nego na tome??
možemo mi spominjat i druge zemlje sa tim experimentom.
Kinu,Vijetnam,sj. Koreju,Mongoliju,Laos,Kambodu,Etiopiju...

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 21/05/2012 : 13:12:37  Show Profile Show Extended Profile
Ponekad kada imate politiku nulte tolerancije, završite s politikom nultog smisla.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 22/05/2012 : 18:56:05  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

nemoj u celofanu...znaš na što mislim...pravite se kao da me nema i nastavite...



naravno da znam, ja se sjecam kad ste ti i dado obrazlagali zašto škakljive teme nisu dozvoljene- da nedode do svade i da nedode do pretnji i psovanja... jel tako ?

i vaš je argument uvijek bio, da se tema zatvara da nebi došlo do sranja, i ja to podržavam... jer je zaista svaka takva trema završavala svadom pojedinica...

ali, ako se nesvadamo, nepretimo i nepsujemo onda razloga za zatvaranje nema... jedino ako nisi promjenio mišljenje...

evo, ja zaista neznam što nebismo vako kulturno tribili dnevnu politiku...

mene je elvud u srce ujeo kad je reko da je ex- ljevica i ex- desnica isto- dakle ljudi sa dna društva

a to nije istina- on je vjerovatno gledajuci medije- anrhiste pod komuniste stavio, a to je pogrešno

anarhisti su liberalnog šupka proizvod


Edited by - KRAS on 22/05/2012 19:00:03
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/05/2012 : 19:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by globinjo

nemoj u celofanu...znaš na što mislim...pravite se kao da me nema i nastavite...



naravno da znam, ja se sjecam kad ste ti i dado obrazlagali zašto škakljive teme nisu dozvoljene- da nedode do svade i da nedode do pretnji i psovanja... jel tako ?

i vaš je argument uvijek bio, da se tema zatvara da nebi došlo do sranja, i ja to podržavam... jer je zaista svaka takva trema završavala svadom pojedinica...

ali, ako se nesvadamo, nepretimo i nepsujemo onda razloga za zatvaranje nema... jedino ako nisi promjenio mišljenje...

evo, ja zaista neznam što nebismo vako kulturno tribili dnevnu politiku...

mene je elvud u srce ujeo kad je reko da je ex- ljevica i ex- desnica isto- dakle ljudi sa dna društva

a to nije istina- on je vjerovatno gledajuci medije- anrhiste pod komuniste stavio, a to je pogrešno

anarhisti su liberalnog šupka proizvod







s vrha sigurno nisu

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/05/2012 : 19:19:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
šta se tice anarhista,nisi u pravu povijesno su bili itekako jaki pogotovo u romanskim državama evrope- Španjolska,Italija... pogotovo ova prva.
cak i u Dalmaciji su anarhisti imali više simpatizera nego komunisti gotovo do samog 2 sv.rata

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 23/05/2012 : 17:01:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
e moj krase sada si me razocarao. i kao komunista i kao covek:) procitaj malo Bakunjina pa ce ti malo biti jasnije neke stvari. pa sta mislis od kuda je u Jugi uvedeno samoupravljanje. ne iz teorije socijalizma ili komunizma vec upravo iz anarhizma (vidi Bakunjin).

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/05/2012 : 16:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
s kin ti dižeš revoluciju ,cccccc

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/05/2012 : 16:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

s kin ti dižeš revoluciju ,cccccc



na ovo ti nemam sta odgovoriti:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 24/05/2012 : 17:12:05  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

e moj krase sada si me razocarao. i kao komunista i kao covek:) procitaj malo Bakunjina pa ce ti malo biti jasnije neke stvari. pa sta mislis od kuda je u Jugi uvedeno samoupravljanje. ne iz teorije socijalizma ili komunizma vec upravo iz anarhizma (vidi Bakunjin).



prvi put cujem za tog Bakunjina... ali kolko znam samoupravljenje je došlo cudnom koincidencijom.... celicni se zaprijetio bravaru malim prstom a ovaj odma pozvo kardelja i dilasa sa jednostavnom naredbom- usrecite mi ovu voljenu radnicku klasu...

uostalom, htio sam da kažem da su komunisti-ako ih još ima ovde u dubokoj ilegali- hrvatska država ustavom je zabranila KP... i u drugim državama su pod kodnim imenima...

ja smatram anrhistima i ove što su okupirali wall street i njima slicne grupe...

komunista je dostojanstven i ako vec izade na ulicu- traže samo topli obrok
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/05/2012 : 17:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
iz Bakunjina i njegove knjige o anarhizmu ti je preuzeta ideja samoupravljanja a ne da je to netko u Jugi sam bio izmislio.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/05/2012 : 17:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by mamlaz

e moj krase sada si me razocarao. i kao komunista i kao covek:) procitaj malo Bakunjina pa ce ti malo biti jasnije neke stvari. pa sta mislis od kuda je u Jugi uvedeno samoupravljanje. ne iz teorije socijalizma ili komunizma vec upravo iz anarhizma (vidi Bakunjin).



prvi put cujem za tog Bakunjina... ali kolko znam samoupravljenje je došlo cudnom koincidencijom.... celicni se zaprijetio bravaru malim prstom a ovaj odma pozvo kardelja i dilasa sa jednostavnom naredbom- usrecite mi ovu voljenu radnicku klasu...

uostalom, htio sam da kažem da su komunisti-ako ih još ima ovde u dubokoj ilegali- hrvatska država ustavom je zabranila KP... i u drugim državama su pod kodnim imenima...

ja smatram anrhistima i ove što su okupirali wall street i njima slicne grupe...

komunista je dostojanstven i ako vec izade na ulicu- traže samo topli obrok



jel se zajebavaš ?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/05/2012 : 17:40:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
otisli smo u tri p.m.:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/05/2012 : 17:43:13  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ja ne mogu virovat da nije cua za Bakunjina

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2997 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 24/05/2012 : 17:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message
@KRAS

"hrvatska država ustavom je zabranila KP"

Nije.

Ustav Republike Hrvatske:

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/232289.html




https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/05/2012 : 19:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
KRAS-e prestani biti za komunizam, nanjeo si mu vecu stetu od amera, rusa i nasih novokomponiranih drzavnika:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 25/05/2012 : 06:46:58  Show Profile Show Extended Profile
Drugovi i drugarice sretan vam Dan mladosti!

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37791 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/05/2012 : 08:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
mladi smo 8)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 25/05/2012 : 08:50:03  Show Profile Show Extended Profile
Predsjednik omladine u Kini ima 80 godina. Prema tome, mladi smo.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 25/05/2012 : 09:10:26  Show Profile Show Extended Profile
Da se prisjetimo mladih dana:

http://www.index.hr/black/clanak/sutra-je-dan-mladosti-pripremite-se-uz-veliku-galeriju-jugonostalgije/616859.aspx

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/05/2012 : 10:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
to su bile izdajice i nraodni neprijatelji.
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by mamlaz

ideli tipa: svi imaju pravo na lijecenje, nitko nece umrijet od gladi, osiguran posao i te slucne utopijske ideje:)



a jel ti znaš da su u nekakvoj regiji poznatijoj pod kodnim imenom Dalmacija u nekakvoj utopistickoj državi cudne kratice fnrj ljudi odvaživali cak na to da veslaju do zamisli Italije ?
i gle cuda imali su "pravo na posal,lijecenje i neumiranje od gladi".
cudno jelda?

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 25/05/2012 : 10:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by adriano

to su bile izdajice i nraodni neprijatelji.
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by mamlaz

ideli tipa: svi imaju pravo na lijecenje, nitko nece umrijet od gladi, osiguran posao i te slucne utopijske ideje:)



a jel ti znaš da su u nekakvoj regiji poznatijoj pod kodnim imenom Dalmacija u nekakvoj utopistickoj državi cudne kratice fnrj ljudi odvaživali cak na to da veslaju do zamisli Italije ?
i gle cuda imali su "pravo na posal,lijecenje i neumiranje od gladi".
cudno jelda?





da. zamisli nisu tili umirat od gladi u famoznoj državi radnika i seljaka
kako li su se samo usudili??

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

adriano
Advanced Member

Croatia
4454 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 25/05/2012 : 10:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send adriano a Private Message
Nisam znao za taj podatak da su camcima išli do Italije. Pitanje je da li su to bili politicki ili ekonomski razlozi. Nije im ni u Italiji bilo puno bolje poslije rata. znam da sa Šolte nije nitko išao. Išli su ljudi u Slavoniju iz dalmatinske zagore.
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by adriano

to su bile izdajice i nraodni neprijatelji.
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by mamlaz

ideli tipa: svi imaju pravo na lijecenje, nitko nece umrijet od gladi, osiguran posao i te slucne utopijske ideje:)



a jel ti znaš da su u nekakvoj regiji poznatijoj pod kodnim imenom Dalmacija u nekakvoj utopistickoj državi cudne kratice fnrj ljudi odvaživali cak na to da veslaju do zamisli Italije ?
i gle cuda imali su "pravo na posal,lijecenje i neumiranje od gladi".
cudno jelda?





da. zamisli nisu tili umirat od gladi u famoznoj državi radnika i seljaka
kako li su se samo usudili??

Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000