forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Bolonjski sustav studiranja
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/05/2012 : 16:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

mada moram se sloziti sa Mairosom u tome da su lijecnici uz pravnike najveci snobovi.


Da, al od pravnika ne zavisis direktno za zivot, pa se lakse ignorisu.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/05/2012 : 16:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

mada moram se sloziti sa Mairosom u tome da su lijecnici uz pravnike najveci snobovi.



to po sebi ocjenjuješ ili?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37791 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/05/2012 : 16:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ko ti je drža predavanja a ko vježbe?


Uf, najbolje bi bilo da potrazim index.

Vjerovatno isti ko i tebi. Bio sam tamo 1997-2001.


Ali ako nesto valja i oko cega se svi slazu, to je onda to da su geologi najvece "pijanice". I profki i asistenti... koliko puta smo se... a tek "terenske vaje" i onaj geoloski kamp u ljeto... ludnica!


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/05/2012 : 16:14:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by mamlaz

mada moram se sloziti sa Mairosom u tome da su lijecnici uz pravnike najveci snobovi.



to po sebi ocjenjuješ ili?


najvise:) ali i dobrom dijelu kolega:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/05/2012 : 16:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by mamlaz

mada moram se sloziti sa Mairosom u tome da su lijecnici uz pravnike najveci snobovi.


Da, al od pravnika ne zavisis direktno za zivot, pa se lakse ignorisu.



istina,al ja uvik iman spremnog nekog pravnika/cu spavaca ,zlu ne trebalo

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/05/2012 : 16:14:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

Ispada da svi koji su zavrsili neki faks su budale, a ti si najpametniji, jer nisi.

Barem 80%, ne budimo prestrogi.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 24/05/2012 : 16:16:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by Elderane84

ali si klasicna Srbenda koja voli tako da omalovazava sve sto mu ne treba direktno za prezivljavanje.

Ne, dragi moj klasicni medjede iz Bosne, ja volim da mi taj sto mi ne treba direktno za prezivljavanje ne jede govna kako ja disem vazduh zbog njega.



Ako ima uvrijede za jednog Hercegovca, to je da mu kazes da je iz Bosne. Ovo medjed cu ignorisati, valjda pretpostavljas da su svi Bosanci medjedi :) Uz to, i sam sam Srbenda. A ako ti "taj koji ti ne treba za prezivljavanje" govori da ti dises vazduh zbog njega, ti to rijesi sa njim, umjesto rata sa cijelom strukom, koja generalno nije takva.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/05/2012 : 16:19:11  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by lwood

ko ti je drža predavanja a ko vježbe?


Uf, najbolje bi bilo da potrazim index.

Vjerovatno isti ko i tebi. Bio sam tamo 1997-2001.


Ali ako nesto valja i oko cega se svi slazu, to je onda to da su geologi najvece "pijanice". I profki i asistenti... koliko puta smo se... a tek "terenske vaje" i onaj geoloski kamp u ljeto... ludnica!





meni je od najsimpa prof u Ljubljani bia baš ovaj šta je drža predavanje iz geologije.
onaj bradonja .ja i brat smo ga zvali taliban od milja.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/05/2012 : 16:23:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Elderane84

Ako ima uvrijede za jednog Hercegovca, to je da mu kazes da je iz Bosne. Ovo medjed cu ignorisati, valjda pretpostavljas da su svi Bosanci medjedi :) Uz to, i sam sam Srbenda.

E pa, isto tako kako sam ja tebi "klasicna Srbenda", tako si ti i prekodrinski medjed. Pa kad se izvinis ti meni, i ja cu tebi.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37791 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/05/2012 : 16:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
Mikuz! On je bio dobar. I njegovi casovi mozda i najzanimiji. :)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/05/2012 : 16:25:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Poli

Mikuz! On je bio dobar. I njegovi casovi mozda i najzanimiji. :)





ne mogu se sitit prezimena. mislin cak da je on bia zamjena za nekog.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 24/05/2012 : 16:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by Elderane84

Ako ima uvrijede za jednog Hercegovca, to je da mu kazes da je iz Bosne. Ovo medjed cu ignorisati, valjda pretpostavljas da su svi Bosanci medjedi :) Uz to, i sam sam Srbenda.

E pa, isto tako kako sam ja tebi "klasicna Srbenda", tako si ti i prekodrinski medjed. Pa kad se izvinis ti meni, i ja cu tebi.



Nikakav problem. Ako te to vrijedja, izvini. Prekodrinski medjed jesam, ali mozes se slobodno izviniti za ovo "Bosanac" .
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37791 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/05/2012 : 16:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
Ako se ne varam njegov necak je predavao fiziku, neka velika faca tamo na institutu.

Nama nije bio zamjena, mozda su kasnije mjenjali.

Ajoj, kako sam se one fosile nadudlao. :D


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/05/2012 : 16:33:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Elderane84

quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by Elderane84

Ako ima uvrijede za jednog Hercegovca, to je da mu kazes da je iz Bosne. Ovo medjed cu ignorisati, valjda pretpostavljas da su svi Bosanci medjedi :) Uz to, i sam sam Srbenda.

E pa, isto tako kako sam ja tebi "klasicna Srbenda", tako si ti i prekodrinski medjed. Pa kad se izvinis ti meni, i ja cu tebi.



Nikakav problem. Ako te to vrijedja, izvini. Prekodrinski medjed jesam, ali mozes se slobodno izviniti za ovo "Bosanac" .


:D Uvek volim da udjem u situaciju u kojoj cu da se verbalno pucam na nacionalnoj osnovi sa nekime kome i delimicno sam pripadam...izvinjavam se.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 24/05/2012 : 16:34:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
Jebote Mairosu, obicno bih te podrzao, znam da nisi zlonameran i da volis malo da podjebavas, ali brate mili bas ga pretera. Napusio si lekare krvavo, donekle te razumem, bio sam sa doktorkom tri godine u vezi, i mrzeo sam apsolutno celo njeno drustvo sa faksa (kao i oni mene, jer sam za njih bio prljavi dundjer, koji pije, pusi, psuje, nekad se cak usudi i da zapali dzoint), ali recimo ona nije bila takva, kao ni moj otac koji je ginekolog u drzavnoj bolnici, covek je obican sljaker, koji krvavo zaradjuje svoj dinar, i svakom pacijentu prilazi podjednako ljubazno i profesionalno bez obzira o kome se radi (znam gomilu njegovih pacijentkinja, neke su cak i deci davale ime po njemu). Snobovi i skotovi postoje i postojace u svakoj fakultetskoj profesiji, negde vise, negde manje, ali generalizacija je jako losa stvar. Voleo bih da jednom izadjes sa mojim drustvom sa faksa (nas 15ak) i ako se iko uklapa u profil koji si naveo za akademce, placam ti pivo celu noc :)
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 24/05/2012 : 16:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
I ne diraj mi Hercegovce :P
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/05/2012 : 16:36:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
bljaki, a taman je mirisalo na ljepu svadju i zakljucavanje topika:) lvude, treba malo ovu svadju potpiriti a ne da nam se ljudi ovdje mire:) gdje su ti moderatori, sta rade? pa zar ne vide da se ljudi ovdje izvinjavaju jedni drugima:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29610 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 24/05/2012 : 16:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
ja sam onaj koji potvrduje mairosovu tezu
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/05/2012 : 16:39:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

ja sam onaj koji potvrduje mairosovu tezu


...sranje.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/05/2012 : 16:41:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by mavra

Jebote Mairosu, obicno bih te podrzao, znam da nisi zlonameran i da volis malo da podjebavas, ali brate mili bas ga pretera. Napusio si lekare krvavo, donekle te razumem, bio sam sa doktorkom tri godine u vezi, i mrzeo sam apsolutno celo njeno drustvo sa faksa (kao i oni mene, jer sam za njih bio prljavi dundjer, koji pije, pusi, psuje, nekad se cak usudi i da zapali dzoint), ali recimo ona nije bila takva, kao ni moj otac koji je ginekolog u drzavnoj bolnici, covek je obican sljaker, koji krvavo zaradjuje svoj dinar, i svakom pacijentu prilazi podjednako ljubazno i profesionalno bez obzira o kome se radi (znam gomilu njegovih pacijentkinja, neke su cak i deci davale ime po njemu). Snobovi i skotovi postoje i postojace u svakoj fakultetskoj profesiji, negde vise, negde manje, ali generalizacija je jako losa stvar. Voleo bih da jednom izadjes sa mojim drustvom sa faksa (nas 15ak) i ako se iko uklapa u profil koji si naveo za akademce, placam ti pivo celu noc :)

Jasno je da uvek ima normalnih, ali oni su, nazalost, izuzetak koji potvrdi pravilo...barem danas. Ja rekoh nesto za gradjevinu inace tamo pre, nadao sam se da ces da pokupis :D

Covek postane vitriolican na zdravstvo tek kad mu se porodi zena, pre toga me ni to nije bilo briga :P

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 24/05/2012 : 16:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu
Ja rekoh nesto za gradjevinu inace tamo pre, nadao sam se da ces da pokupis :D




Ja necu zidati sestospratnice, mene ces da proklinjes kada se budes vozio putevima koje cu ja projektovati :p
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3247 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 24/05/2012 : 16:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

bljaki, a taman je mirisalo na ljepu svadju i zakljucavanje topika:) lvude, treba malo ovu svadju potpiriti a ne da nam se ljudi ovdje mire:) gdje su ti moderatori, sta rade? pa zar ne vide da se ljudi ovdje izvinjavaju jedni drugima:)



'Oce to medju civilzovanim ljudima.
Nego, ozbiljno sad, sve super, stav koji Mairosu zastupa jeste tacan za jednu vrstu ljudi, ali ovako generalizovan se meni ne svidja. Npr ja na faksu nisam upoznao mnogo ljudi koji misle da se svijet vrti oko njih, ili da su zasluzni "za vazduh koji disemo" (fizicari su u pitanju).
Cak ni profesori nisu takvi, i nema razloga da budu. Bave se onim sta su izabrali, i nisu nista vrijedniji od peraca prozora, ili krojaca, niti su inferiorni u odnosu na doktore ili politicare. Svakom svoje, i to je to.
Inace, da se vratim na pravu temu, mamlaze, meni se cini da je poplava privatnih fakulteta uzrokovala probleme o kojima ti pises, vise nego Bolonja. Doslo je do toga da se diploma kupuje, ako imas novac, i svemu je vrijednost degradirana. Postanes lakse menadzer i ekonomista" nego sto zavrsis opstu gimnaziju.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 24/05/2012 : 16:52:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
quote:
Originally posted by mavra

Donekle si u pravu, ali evo ti primer, raspadas se od radjenja elaborata tokom cele godine, slusanja predavanja na kojima vecina ljudi spava ili igra igrice, sto je po meni normalno jer nije ni najmanje humano da te paznja drzi 9 sati neprekidno, onda na kraju semestra treba da predas elaborate iz najmanje 7 predmeta, da bi potom za nedelju-dve morao da izadjes prvo na pismeni deo ispita gde radis zadatke, pa ako to polozis, za najvise nedelju dana i na usmeni gde treba da naucis celu knjigu. Ko je od vas toliko jak to uradi, a koliko njih ce nauciti 20ak pitanja koja sigurno dolaze i ostati na tome. Usput bi lepo bilo i da kresnes nesto, da se napijes koji put sa drustvom, mozda i neki sport da padne, ne daj boze da odes malo van grada negde, sve ono sto smo mi lepo praktikovali dok smo studirali. Veruj mi da je nama bilo mnogo lepse i da smo svi izasli sa vecim znanjem



sve ovo što si rekao nema nikakve veze...
po tome što si rekao ispada da svi koji studiraju po ovom sustavu ce sa fakulteta izac ko debili.
netko tko je cista štrebercina i uci samo radi ocjene, a ne radi znanja ce naucit ono što treba naucit i nakon što položi ispit ce ga isti dan zaboravit. kakav god sustav studiranja bio.
onaj koji uci za ispit i sa ciljem da nešto nauci, da stekne više znanja, ce naucit to što treba (makar onih 20 pitanja ili cijelu knjigu), ali poanta je da ce mu nešto ostat u glavi.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 24/05/2012 16:54:13
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 24/05/2012 : 16:53:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
quote:
Originally posted by Elderane84

Inace, da se vratim na pravu temu, mamlaze, meni se cini da je poplava privatnih fakulteta uzrokovala probleme o kojima ti pises, vise nego Bolonja. Doslo je do toga da se diploma kupuje, ako imas novac, i svemu je vrijednost degradirana. Postanes lakse menadzer i ekonomista" nego sto zavrsis opstu gimnaziju.


Evo ti primer mog najboljeg drugara: decko jednostavno nikada nije bio za skolu, osnovnu je zavrsio zbog mene, pa su ga roditelji, umesto da ga daju na neki zanat, preko veze upisali u gimnaziju, jer naravno nije mogao da polozi prijemni, tako da je i gimnaziju zavrsio prepisujuci od mene. Kada je dosao red na faks, naravno upise privatni i za 4 godine dobije titulu diplomiranog menadzera u hotelijerstvu i turizmu (wtf!). Naravno vec tri godine samo igra basket i pije pivo, jer se niko nije ni nasalio da ga pozove na razgovor za posao, a covek nece da radi nista drugo, jer, jebiga on je akademski gradjanin, kako da fizikalise.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 24/05/2012 : 16:55:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
quote:
Originally posted by mavra

Evo ti primer mog najboljeg drugara: decko jednostavno nikada nije bio za skolu, osnovnu je zavrsio zbog mene, pa su ga roditelji, umesto da ga daju na neki zanat, preko veze upisali u gimnaziju, jer naravno nije mogao da polozi prijemni, tako da je i gimnaziju zavrsio prepisujuci od mene. Kada je dosao red na faks, naravno upise privatni i za 4 godine dobije titulu diplomiranog menadzera u hotelijerstvu i turizmu (wtf!).



isti slucaj kao i sa mojim jednim prijateljem. završio srednju ekonomsku, sad je na privatnom ekonomskom.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000