forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Bolonjski sustav studiranja
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 24/05/2012 : 19:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message
Evo jos par umotvorina:

*Kada Mornar za desetak godina bude premijer novinari ce ga pitati je li ikada probao marihuanu. Mornar: Da probao. Napisao FER2 program napušen!


*Mornar je prije bio prodekan za nastavu pa je u strahu da njegov nasljednik ne ostvari veci uspjeh od njega smislio plan nastave FER2. Sada u šali govori da bi i FER 1.01 bilo dovoljno.


*Neki ferovac svojoj curi recitira Shakespearea pod balkonom. Mornar i komisija izlete iz grma. Mornar: Držite ga, prezentira tudi rad kao svoj. Uz to ima curu. To je narušavanje ugleda fakulteta.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 24/05/2012 : 19:21:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message
quote:
Originally posted by mavra

Znaci i kod vas su elektrotehnicari streberi koji izmisljaju dosadne viceve koji su samo njima neverovatno duhoviti. Ko bi rekao



A sta ces

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 24/05/2012 : 19:23:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

:D Mavra stekuje neke viceve o arhitektoncima, garant.


Cu neke, celu kolekciju, njih bas ne volim, a pritom delimo i zgradu
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 24/05/2012 : 19:27:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
Kako razlikovati muskog od zenskog studenta elektrotehnike? Zenske imaju roze digitrone.
Arhitekta je osoba koja nije bila dovoljan muskarac da bude gradjevinac, ni dovoljan peder da bude dizajner

to be continued...
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 24/05/2012 : 19:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message
Razgovaraju dva ferovca o tulumu u proslu subotu. Jedan bio na tulumu i prica drugome: bio sam na tulumu kod frenda, otisao u njegovu sobu i sjeo za komp kad odjednom dolazi neka cura za mnom i pocne se skidat.
A drugi pita: Ma da? A kakav komp ti ima frend?

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 24/05/2012 : 19:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
quote:
Originally posted by Felagund

Razgovaraju dva ferovca o tulumu u proslu subotu. Jedan bio na tulumu i prica drugome: bio sam na tulumu kod frenda, otisao u njegovu sobu i sjeo za komp kad odjednom dolazi neka cura za mnom i pocne se skidat.
A drugi pita: Ma da? A kakav komp ti ima frend?


It's funny cause it's true
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/05/2012 : 19:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
grr ajmo razlaz u topik vicevi:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/05/2012 : 19:40:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
Mairosuuu gdje si? upropastise sve:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 24/05/2012 : 19:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
Pa jel si hteo da ti zakljucaju topik. Evo ti spama, pa zovi moderatore :P
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/05/2012 : 19:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
lose to radis, gle mairosua:) ali cijenim pomoc:) imas pivu kada dodjes u Rijeku:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 24/05/2012 : 19:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message
@mamlaz

Imas pravo, dosta je bilo offtopicarenja i gluposti, iako neznam sto bi se jos moglo reci o bolonji. Mislim da je i 9 stranica previse za ovakvu temu. Jednostavno je svima jasno da je problem u losoj realizaciji i tome sto ju svaki faks provodi na nacin na koji zeli, sa ciljem da sto vise studenata upise, a onda i posalje na burzu.

@mavra

Iznenadio bi se

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 24/05/2012 : 19:57:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

lose to radis, gle mairosua:) ali cijenim pomoc:) imas pivu kada dodjes u Rijeku:)


Mozda i dodjem, imam familiju tamo. Isto vazi i za tebe ako svratis u Bg
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 24/05/2012 : 20:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
quote:
Originally posted by Felagund



Jednostavno je svima jasno da je problem u losoj realizaciji i tome sto ju svaki faks provodi na nacin na koji zeli, sa ciljem da sto vise studenata upise, a onda i posalje na burzu.




žalosno al istinito...

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/05/2012 : 20:06:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Ja bih se rado svadjao, ali moj retribution je vec ostvaren u privatnom zivotu, ovo moze samo zezanja radi. :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

mavra
Junior Member



439 Posts

Member since 13/01/2011

Posted - 24/05/2012 : 20:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mavra a Private Message
Ni ja ne volim da se svadjam preko neta, samo spam :), u RL obozavam :)
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/05/2012 : 20:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by mavra

Ni ja ne volim da se svadjam preko neta, samo spam :), u RL obozavam :)



ja se više svadan uživo nego ovako.
net mi je više za opuštanje

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 24/05/2012 : 20:49:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Lwood i ja bi se bas dobro zapili negde. A onda i pobili jer bih poceo da velicam sever u gradjanskom ratu. :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 24/05/2012 : 22:11:52  Show Profile Show Extended Profile
Ovo mi sve više lici na grupnu terapiju. Sad cemo se svi zagrliti i zaplakati.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/05/2012 : 22:39:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
fikuse sjebase mi topik, smrc:(

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 24/05/2012 : 22:42:35  Show Profile Show Extended Profile
Ajde ajde donijet ce stricek fikus cokoladu.


Ali nemoj rec mami i tati, neka to bude naša mala tajna.

always progressive, never conventional!

Edited by - fikus on 24/05/2012 22:44:52
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/05/2012 : 22:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
cikolada meni, mljac:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 24/05/2012 : 22:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
jebo cokoladu, hocu bar pola boce votke:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/05/2012 : 23:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Lwood i ja bi se bas dobro zapili negde. A onda i pobili jer bih poceo da velicam sever u gradjanskom ratu. :D



haha.bilo bi zanimljivo.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 25/05/2012 : 12:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
Ne mogu puno da pricam o Bolonji jer sam zavrsio FPN (Fakultet politickih nauka) po starom, ali jasno je da ovde ta famozna reforma nije uspela.

U Srbiji je slucaj da sve sto i malo mirise na evropsko, ovde se prihvata bez pogovora. Nasi strucnjaci su smatrali da je dovoljno samo da prepises zakone i da je to ta reforma. To je kao kada bi se protiv siromastva borio tak sto doneses zakon u kojem pise da je zabranjeno biti siromasan i na tome stanes.

Od kada je Bolonja uvedema ili bolje reci uvezena, vise se ne zna nista. Vidim da je najveca nevolja oko toga koliko student treba da ima bodova da bi presao na budzet. Nedavno su bili studentski protesti gde su studenti koji su imali vise od (nisam siguran tacno koliko bodova) trazili da automatski predju na budzet pozivajuci se na Bolonju. Onda su iz ministarstva, takodje pozivajuci se na Bolonju, odgovorili da to ne ide po automatizmu. Na kraju su pregovarali pa je postignut kompromis da jedan deo studenata predje na budzet, a ovi sa nesto manje bodova, da im drzava plati pola skolarine. Koje zakone su konsultovali da bi dosli do tog resenja to niko ziv ne zna.

Postoje stvari u Bolonji koje su se, makar na mom fakultetu, pokazale kao korisne. Uvedeno je da delove ispita mozes da dajes preko kolokvijuma i seminarskih radova, mozes da polazes ispite iz delova.

Nije to mala stvar. Dok sam studirao mi smo morali da ocistimo godinu da bi davali ispite iz naredne. Ako zapnes samo na jednom predmetu u prve tri godine oprastas se od studiranja.

Svi ispiti bili su nam vosemestralni, a kolokvijumi te nisu oslobadjali od obaveze da na kraju sve moras da naucis. Postoji recimo predmet Istorija politickih teorija, koji se uci iz nekoliko knjiga, plus moras da procitas tri razlicita dela i to sve za jedan ispit. Dakle u glavi moras da drziz oko 1000 strana samo jednog predmeta. Ako padnes samo da se ubijes. Sada je to izdeljeno, otkacis deo, ides dalje.

Neka racionalizacija je bila potrebna, ali problem je sto se u nekim drugim stvarima ponovo otislo u krajnost. Koliko znam (ispravite me ako gresim) Bolonja radi na principi bodovanja. Boduje ti sve od prisustva predavanjima do seminarskih radova i kojecega, sto je po mom misljenju cista glupost.

Sad da me Mairosu ne optuzi za intelektualni snobizam, ali u mnogim stvarima kriterijum je opao i mislim da nakaradna primena Bolonje nije donela bolje generacije studenata, naprotiv. Mislim da su mnogi fakulteti snizili kriterijume. To je samo moj utisak.

Ipak, treba imati na umu da ovde problem nije samo visoko obrazovanje. Iz srednjih i osnovnih skola, makar u Srbiji, dolaze katastrofalne generacije. Ako neko misli da je haos na univerzitetima, da vidite tek stanje u osnovnim i srednjim skolama. To makar vidim iz prve ruke.

U skolama se ne zna sta je gore, nastavnicki kadar ili bahate generacij klinaca koji sve odgovore imaju na netu. GLedao sam jednog rodjaka kako prepricanu verziju lektire skida sa neta i to potura kao domaci. Nezainteresovani nastavnici mehanicki rade posao, jebe se njima da ih nesto zaista nauce (da ne generalizujem ali vecinom je tako). Onda tu imate roditelje koji misle da njihovo dete nikad nije krivo.

Znam devojku koja radi u jednoj ekonomskoj skoli, kada mi je pricala kakva je situacija najezio sam se. Rekla je da je jednom kada je htela da zakljuci jedinicu morala da objasnjava velikom broju ljudi koji ju je pritiskao. Na kraju se predala, dala dvojku i od tada nema ambicija da se zeza sa decurlijom. Ona ispredaje sta ima, ko je shvatio shvatio je, ko nije, dvojka.

Kada takvi klinci dodju na faks, sta ocekujete da ce biti. Neko je ovde rekao da smo se po obrazovanju u neko ranije vreme isticali, sada smo na zacelju.

Dakle ovde nije samo pitanje Bolonje, ovde je ceo obrazovni sistem u totalnom haosu.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 25/05/2012 : 12:43:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by regar

Ne mogu puno da pricam o Bolonji jer sam zavrsio FPN (Fakultet politickih nauka) po starom, ali jasno je da ovde ta famozna reforma nije uspela.

U Srbiji je slucaj da sve sto i malo mirise na evropsko, ovde se prihvata bez pogovora. Nasi strucnjaci su smatrali da je dovoljno samo da prepises zakone i da je to ta reforma. To je kao kada bi se protiv siromastva borio tak sto doneses zakon u kojem pise da je zabranjeno biti siromasan i na tome stanes.

Od kada je Bolonja uvedema ili bolje reci uvezena, vise se ne zna nista. Vidim da je najveca nevolja oko toga koliko student treba da ima bodova da bi presao na budzet. Nedavno su bili studentski protesti gde su studenti koji su imali vise od (nisam siguran tacno koliko bodova) trazili da automatski predju na budzet pozivajuci se na Bolonju. Onda su iz ministarstva, takodje pozivajuci se na Bolonju, odgovorili da to ne ide po automatizmu. Na kraju su pregovarali pa je postignut kompromis da jedan deo studenata predje na budzet, a ovi sa nesto manje bodova, da im drzava plati pola skolarine. Koje zakone su konsultovali da bi dosli do tog resenja to niko ziv ne zna.

Postoje stvari u Bolonji koje su se, makar na mom fakultetu, pokazale kao korisne. Uvedeno je da delove ispita mozes da dajes preko kolokvijuma i seminarskih radova, mozes da polazes ispite iz delova.

Nije to mala stvar. Dok sam studirao mi smo morali da ocistimo godinu da bi davali ispite iz naredne. Ako zapnes samo na jednom predmetu u prve tri godine oprastas se od studiranja.

Svi ispiti bili su nam vosemestralni, a kolokvijumi te nisu oslobadjali od obaveze da na kraju sve moras da naucis. Postoji recimo predmet Istorija politickih teorija, koji se uci iz nekoliko knjiga, plus moras da procitas tri razlicita dela i to sve za jedan ispit. Dakle u glavi moras da drziz oko 1000 strana samo jednog predmeta. Ako padnes samo da se ubijes. Sada je to izdeljeno, otkacis deo, ides dalje.

Neka racionalizacija je bila potrebna, ali problem je sto se u nekim drugim stvarima ponovo otislo u krajnost. Koliko znam (ispravite me ako gresim) Bolonja radi na principi bodovanja. Boduje ti sve od prisustva predavanjima do seminarskih radova i kojecega, sto je po mom misljenju cista glupost.

Sad da me Mairosu ne optuzi za intelektualni snobizam, ali u mnogim stvarima kriterijum je opao i mislim da nakaradna primena Bolonje nije donela bolje generacije studenata, naprotiv. Mislim da su mnogi fakulteti snizili kriterijume. To je samo moj utisak.

Ipak, treba imati na umu da ovde problem nije samo visoko obrazovanje. Iz srednjih i osnovnih skola, makar u Srbiji, dolaze katastrofalne generacije. Ako neko misli da je haos na univerzitetima, da vidite tek stanje u osnovnim i srednjim skolama. To makar vidim iz prve ruke.

U skolama se ne zna sta je gore, nastavnicki kadar ili bahate generacij klinaca koji sve odgovore imaju na netu. GLedao sam jednog rodjaka kako prepricanu verziju lektire skida sa neta i to potura kao domaci. Nezainteresovani nastavnici mehanicki rade posao, jebe se njima da ih nesto zaista nauce (da ne generalizujem ali vecinom je tako). Onda tu imate roditelje koji misle da njihovo dete nikad nije krivo.

Znam devojku koja radi u jednoj ekonomskoj skoli, kada mi je pricala kakva je situacija najezio sam se. Rekla je da je jednom kada je htela da zakljuci jedinicu morala da objasnjava velikom broju ljudi koji ju je pritiskao. Na kraju se predala, dala dvojku i od tada nema ambicija da se zeza sa decurlijom. Ona ispredaje sta ima, ko je shvatio shvatio je, ko nije, dvojka.

Kada takvi klinci dodju na faks, sta ocekujete da ce biti. Neko je ovde rekao da smo se po obrazovanju u neko ranije vreme isticali, sada smo na zacelju.

Dakle ovde nije samo pitanje Bolonje, ovde je ceo obrazovni sistem u totalnom haosu.



Nemam zasta da te optuzujem, ovo je korektan presek situacije i sve je tacno.

Inace, bio i ja na FPNu, upisao novinarski '99 na jesen. Odustao negde posle prvog semestra, i dan danas vic medju novinarima je da ne znamo nikoga ko je zavrsio zurnalistiku i radi kao novinar. :D Kad sam video ko predaje novinarstvo na drugoj (neka koza sto je bila urednik JEFIMIJE), i da treba da prodjes veselinova, podunavca i ekipu da bi dosao do bilo cega...thanks.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000